Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1419404 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wspaniale rozmontowaliśmy komunizm

Nie dokładajmy sobie. Komunizm był niewydolny. A sami komuniści (w tym np mój były szef w PL) mieli kapitał by gładko wejść sobie w gospodarkę wolnorynkową. Ci z "Solidarności" to dziś klepią biedę. Dziękuję.

To ze komunizm był niewydolny wiadomo od dawna ale aparat ucisku działał sprawnie niemal do końca. To ze u nas rozeszło sie to niemal bezkrwawo mozna uznac za mały cud. Nie sądzę więc ze było to takie proste i oczywiste, rozmontowanie i zmiana ustrojowa. Byc może z dzisiejszej perspektywy to tak wyglądało, trudno więc niektórym docenić to co się dokonało. W jakim kierunku to później poszło to już inna sprawa.

Posty połączone: 01 Cze, 2015, 10:13:13
Dlaczego dajecie sobie wmówić, że jesteśmy podzieleni? Przecież to jest pierwsza zasada partii rządzących: Dziel i rządź.
Mamy żyć w przeświadczeniu, że my jesteśmy za tamtymi i Macierewicz to wcielone zło, a wy jesteście za tymi drugimi, i to Tusk i Komorowski zdradzili Polskę...
Tak na prawdę, oni pilnują własnych interesów, a my mamy być podzieleni, żeby oni sprawnie mogli realizować swoje interesy, wrzucając co jakiś czas tematy zastępcze, żeby forsować szkodliwe dla nas ustawy i doić nas, jak to miało miejsce do tej pory.
Nie jesteśmy żadnym wyjątkiem, tak samo działa to w każdym innym kraju na świecie, z tym, że standard życia jest inny.
W Polsce nie mam mowy o standardzie życia, bo podręcznik do ekonomii w tym miejscu podaje, że to dobra luksusowe.
Więc proponuję, się jednoczyć, a nie dzielić, wyłączyć TV i włączyć myślenie, i wierzyć, że są w Polsce prawdziwi patrioci, i że na jesieni będzie to miało odzwierciedlenie w wyborach do parlamentu.

Dużo pokoju życzę wszystkim.

CZy się to Tobie podoba czy nie jesteśmy podzieleni. Problem IMO polega jednak na tym ze nie potrafimy różnić sie w zgodzie. Nie ma akceptacji dla inności innego sposobu postrzegania swiata. Czy tutaj czy w innych zakątkach, szczegolnie internetu. Gdy myślisz inaczej jesteś zaslepiony albo ułomny i to pada z ust takich ludzi jak chociażby Kukiz, Kaczyński i mogę wymieniać jeszcze długo. Wypowiedzi tego pierwszego czytałem wczoraj i mam dość. Odechciewa się rozmawiać .
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2015, 10:13:14 wysłana przez commelina »