Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 376781 razy)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #1150 24 Kwi, 2013, 13:29:58 »
Wróciłem na siłownię po dłuższej przerwie. Kompletnie zmieniłem podejście do diety i do ćwiczeń. W żywieniu opieram się o zalecenia wg LG, trening - starting strength. Co za tym idzie zacząłem robić ćwiczenia, których do tej pory nie robiłem: przysiady, MC, press i wiosłowanie pendlaya. Ponadto cały czas pracuję nad ruchomością stawów i rozciągnięciem - na samym początku miałem problem, żeby się dobrze złożyć do półprzysiadu nie mówiąc już o głębokim siadzie. Teraz jest już znacznie lepiej, chociaż czasem w głębokim siadzie zdarzy mi się oderwać piętę, a to jest niedobre.
Póki co trwa mój 7 tydzień treningu i jedzenia. Waga stoi w miejscu (182cm/75kg), natomiast zanotowałem spadek obwodu oponki, zmienił mi się kształt ud, a dziewczyna mówi, że mi cycki urosły. Trzymam się kaloryczności 2800DT/1800DNT + bardzo podoba mi się takie "luźniejsze" podejście do jedzenia. W DNT jem dwa posiłki, w DT trzy - a jeszcze niedawno było 5 dziennie.
5 tygodni robię trening wg starting strength z progresją 2,5kg co trening (5kg dla MC). Ostatnio zaliczyłem 3x5x65kg na przysiad (głęboki ofc ;) ) - wiem, że nie jest to jakiś wielki wyczyn, jednak czuję się z tym dobrze, ponieważ nigdy nie ćwiczyłem na poważnie nóg tłumacząc się, że nie mogę, bo parę lat temu miałem wycinaną część łękotki w lewej nodze. A jeszcze bardziej mnie jara to, że strzelające kolano przestało strzelać.
A fotki może jakieś wrzucę jak się będzie czym pochwalić.