Autor Wątek: Leworęczny most tremolo 7str?  (Przeczytany 4000 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« 12 Gru, 2008, 20:49:48 »
Poprawka. Leworęcznych jest ogólnie 10%, gitarzystów jest mniej, bo albo gostek się nauczy grać jak praworęczny (w sensie lewa ręka na gryfie, prawa kostkująca), albo zrezygnuje w ogóle, bo się zniechęci tym, że np. nauczyciel nie toleruje jego leworęczności (mnóstwo dziwnych akcji, wystarczy po forach poczytać), blablabla, a w sumie Ci właściwi leworęczni gitarzyści, to procent daleko mniejszy.

Co zaś się tyczy mostu, to ciekawe co mówisz. Ja ostatnio nad tym się właśnie zastanawiałem i problem jaki spostrzegłem to asymetryczne pivot pointy, widać to na zdjęciach:
http://jemsite.com/jem/trems.htm#loproclose
Basowy punkt podparcia jest prosty, a wiolinowy lekko werżnięty w most. Zgaduję że to kwestia "obrócenia" mostu o jakiś malutki kąt, co z kolei ma znaczenie z uwagi na grubość strun i minimalnie inną ich reakcję na floydzie...
Zastanawiam się w jaki sposób można by to obejść, jeden to zrobić identyczną podstawę mostu, tylko że symetryczną, bo pozostałe elementy, jak na moją logikę, powinny działać bez zarzutu. Inne rozwiązanie to jakiś modeling tych podstaw no i wpięcie wajchy w tą ubarową dziurę.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2008, 15:39:56
wysłana przez Pan Sinner
Hom mejd Tremolo.

Zaczęty przez purpleman « 1 2 » Efekty

37 Odpowiedzi
18423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2009, 17:12:34
wysłana przez Wybielacz666
1 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 18:36:25
wysłana przez Leon
24 Odpowiedzi
12690 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2010, 19:51:14
wysłana przez mleko
4 Odpowiedzi
1995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 16:09:00
wysłana przez Dmaligator