Autor Wątek: Nagrywanie bębnów - wybór interfejsu  (Przeczytany 20446 razy)

Offline Al

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Nagrywanie bębnów - wybór interfejsu
« 08 Lis, 2012, 19:07:28 »
No to brawo. Powiedziałeś swoje zdanie nie w temacie - ok.

...a beczki za tyle siana mi były potrzebne na scenę. Sprawdziły się na niemal dwustu koncertach - po to były składane - do grania live. Od dobrego ich nagrania - jak to ująłeś - dotychczas było studio producenta; 'profesjonalne'. Wcześniej tego nie robiłem sam.
Owszem, robiliśmy różne nagrywki w domu, klawiszowiec dotychczas realizował różne nasze wypociny, ale perkusja była zawsze z automatu, a na całą resztę instrumentów i wokale wystarczała jego karta muzyczna (zresztą nie bylejaka). Teraz dopiero zaczynają się schody, bo nikt z naszej ekipy nie nagrywał samemu więcej ścieżek na raz, dźwiękowiec też nie realizował nagrań studyjnych, tylko koncerty... W sprawie nagrywek zawsze chodziliśmy do studia i powierzaliśmy się doświadczeniu realizatorów studyjnych, nikt z nas nie chciał być na siłę mądrzejszy. Wiedzieliśmy jakiego oczekujemy brzmienia i jak ma to wszystko wyglądać, ale nikt nie mieszał się nigdy w czysto techniczne sprawy. Nie zaglądałem za konsole, nie patrzyłam jak to jest wszystko podłączone - teraz żałuję, może było trzeba tak zrobić...

Różnica tych paruset złotych, o których piszesz, w żadnym stopniu nie zmieni brzmienia, nie poprawi go ani nie zrobi nie wiadomo czego z surówką - jestem o tym przekonany. Czy wydam na to 1200, czy 2500zł to i tak różnica sprzętowa będzie nie wychwytywalna.
Poza tym, jestem w stu procentach pewien, że moje domowe nagrania będą lepsze brzmieniowo, niż nie jedno demo ze studyjek, jakich dziś pełno powyrastało. Nie goni mnie czas, nie płacę za każdą minutę, mogę eksperymentować, szukać i nagrywać ile mi się podoba; szukać brzmienia. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł się pochwalić tym, co ugrałem i Tobie (a przede wszystkim SOBIE) to udowodnić.


Z grania mam największą radochę; z grania a nie z układania kwadracików na kompie...


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 10:59:45
wysłana przez Michau
2 Odpowiedzi
2585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2011, 15:50:47
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
4607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2012, 22:14:35
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
4897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 23:08:54
wysłana przez Rot
7 Odpowiedzi
3774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL