Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 376804 razy)

Offline samuraj_jack

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #1000 24 Wrz, 2012, 22:37:39 »
wg jakiego planu ćwiczyłeś?

a ja wczoraj dla relaksu zrobiłem dłuższe wybieganie 11 km truchcikiem
8 lat trenowałem LA, ale startowałem głównie na 400-800m. Na studiach na pierwszym roku jeszcze udawało się trenować w AWF krakowskim, no ale przyszły studia na polibudzie i jeszcze parę innych zajawek to sobie odpuściłem.
6 lat później zrobiło się 20kg więcej  ::) (październik 2011) - w pracy się poukładało itd Zacząłem nieśmiało wracać do formy, przy czym długie wybiegania po prostu lubię i zawsze lubiłem. Przez ostatni rok udało się zrzucić 15kg, dodatkowo trochę siłowni i średnio 60km tygodniowo. Bez konkretnego planu, zresztą wynik też na to nie wskazuje :) Czasem pobiegam jakieś tempo szybciej po 4min/km. Ale to ciągle rekreacja nie mająca z poważnym bieganiem nic wspólnego. Co nie zmienia faktu, że cieszy cholernie bo czuję się dobrze z sobą :)
Staram się systematycznie biegać odcinki 10-16km (tj 4-5x/tydzień) + 3-4 treningi na siłowni- biegam po siłowni. Średnie tempo utrzymuję 4:45-5:00min/km. Sporo nawyków treningowych zostało i czuję swój organizm i wiem jakich bodźców potrzebuję by osiągnąć zamierzony rezultat. Nie chce mi się rozpisywać planu i się go trzymać. Na pewno przełożyłoby się to na wyniki ale zdecydowanie bardziej wolę posłuchać muzy w trakcie długiego rozbiegania :) w tym roku nic sensownego już nie pójdzie, ale w przyszłym mam ambicje mimo wszystko się przygotować sensowniej (jakiś 3 miesięczny mikrocykl) do 3-4 startów. Zobaczymy :)
"Poznał też mowę zwierząt i posiadł umiejętność czytania w ludzkich myślach, ale jedno i drugie okazało się gówno warte"