Jestem pod wielkim wrażeniem Zerotolerance. Bardzo dziekuje za cenne informacje. Nie myślałem że na forum znajdę kolejną tak życzliwą osobę `;)
1. To czego potrzebujesz to interface do nagrywania z preampem mikrofonowym (lub kilkoma, zależnie od potrzeb). Gdzie takie coś dostać? Np. tutaj: http://www.thomann.de/pl/interfejsy_audio.html - do wyboru do koloru.
,,,,,,,,,, Lepszymi interface'ami są jednak te używające złącza FireWire - mniejsze opóźnienia i mniejsze zużycie procesora podczas nagrywania. Do niech jednak potrzebujesz mieć w komputerze złącze FireFire (najlepiej oparte na chipsecie Texas Instruments).
Tutaj pragnę nadmienić, że niestety nie opędzisz się samym mikserem (takim, który nie ma podłączenia do kompa) bez specjalnego zewnętrznego interface'u, gdyż opóźnienia pomiędzy tym co się dzieje na żywo, a tym co się dzieje na kompie po prostu nie dadzą Ci normalnie pracować.
W moim MacBooku posiadam FireWire 800 port (up to 800 Mbps) a oto dokładna specyfikacja;
http://support.apple.com/kb/SP621Na szybkości przekazu między urządzeniami mi bardzo zależy bo mam zamiar mojemu wokalowi dodawać wiele efektów w czasie rzeczywistym, nagrywać wszystko, itd., o czym wspominam w osobnym wątku; [ w nieco innych bardzo ważnych tematach dla mnie, dlatego proszę o zerknięcie ( dziękuję ) ]
http://forum.sevenstring.pl/software/wycena-niezbednych-programow-itp-dla-studia-domowego/new/#new Rozumuję że „preamp mikrofonowy”, nazwałeś też „mikserem” bo chodzi o to samo. No i zaproponowałeś abym dokupił też specjalny zewnętrzny interface.
Zatem układanka się zmienia i chyba będę musiał zrezygnować z zakupu Apogee Duet 2
http://store.apple.com/pl/product/H4991ZM/A/Apogee_Duet_2_Music_Interfaceale proszę Zerotolerance, podaj mi dokładny link ( cena nie istotna )
„preamp-u mikrofonowego” ( mikser ),
jak i
-specjalny zewnętrzny interface.
Wiem że to zbyt wielka wygoda z mej strony, ale mnie zajęło by to wieki a i tak bym źle wybrał. Proszę doradź mi, bo wieki zajmie mi teoretyczna nauka, a chciałbym się uczyć już w praktyce grając, nagrywając i śpiewając.
2. Tak jak napisałeś, mikrofony dynamiczne nie potrzebują zewnętrznego zasilania, słusznie również zauważyłeś, że mikrofony pojemnościowe potrzebują zasilania +48V (PHANTOM). Zasilanie ich odbywa się poprzez podanie prądu przez zwykły kabel mikrofonowy (po prostu włączasz odpowiednią funkcję w miskerze lub interface'ie) lub poprzez zastosowanie baterii. Uwaga, mikrofony pojemnościowe, które mają baterię NIE SĄ mikrofonami bezprzewodowymi, one po prostu nie potrzebują zasilania PHANTOM. Jeżeli nie mamy w interface'ie zasilania PHANTOM i nie planujemy go mieć, a chcemy mieć mikrofon pojemnościowy, należy zaopatrzyć się w taki z niezależnym zasilaniem (bateryjnym).
Zatem powinienem raz i na zawsze zapomnieć o możliwości posiadania w mym studiu mikrofonu bezprzewodowego? ( myślałem że droższy zakup, poradzi sobie z tą możliwością, bo miło było by wykorzystać bezprzewodowy mikrofon do celów innych ) Spotkałem się z opinią że można posiadać bez-przewód, no ale jeśli napiszesz że nie da się zatem zapomnę i nie wracam do tematu.
Jeszcze raz dziękuje Zerotolerance.
PS.
Znalazłem ciekawe urządzenie, ale czy ma ono więcej funkcji w sobie bym nie musiał posiadac wielu róznych urządzeń?
Roland SonicCell - moduł-syntezator wraz z interfejsem audio USB/MIDI,-cena 3100 -PLN
http://www.thomann.de/pl/roland_soniccell.htm