Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1397781 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
IMO gdyby maryśka była legalna, to nie byłaby "gateway drug'iem", bo by nie towarzyszył jej efekt zakazanego owocu, byłaby zrównana z papierosami i alkoholem (który swoją drogą uważam za coś milion razy gorszego i IMO śmiesznym jest, że maryśka jest zakazana, a alko nie - no ale czasy prohibicji pokazały, ze alko zbyt łatwo się pędzi w piwnicy...). Gdyby nie była uważana za narkotyk, to by nie posuwała ludzi do sięgania po inne narkotyki, bo by nie było właśnie tego efektu bramowego, że przecież "i tak już jakiś narkotyków próbowałem"...

Swoją drogą, niedawno spotkałem się z fajną ciekawostką (aczkolwiek nie weryfikowałem, czy to prawda). W pod koniec pierwszej połowy XX wieku, kiedy marihuana była legalna wszędzie, w USA firmy zajmujące się wycinkom lasów pod produkcję papieru (!) zorganizowały pierwsze poważne kampanie przeciwko marihuanie jako niebezpiecznemu "narkotykowi". Kluczowym elementem układanki jest to, że marihuanę da się tanio i masowo uprawiać i doskonale się nadaje na o wiele tańszy, ekonomiczniejszy surowiec do produkcji wielu rzeczy użytkowych, głównie papieru :)

IMO też wszystko powinno być legalne, ale ściśle kontrolowane przez państwo, jak rynki innych używek i farmaceutyków. I narzucona powinna być też jak największa akcyza, na tyle duża, że będzie ludzi finansowo zniechęcać od nadużywania danych substancji (a kto jest debilem no to sory - selekcja naturalna, niestety kilka pokoleń będzie się uczyć aż z czasem może kultura korzystania z tychże się wytworzy, ale bez legalizacji NIGDY to się nie stanie), ale tez na tyle mała, aby nie opłacało się przynajmniej większości ludzi (cwaniaczków, głupków i innego "elementu" niestety nie opanujesz w tej kwestii) nie opłacało się tego kupować z nielegalnych źródeł (tak jak to jest z alko i papierosami, IMO trzeba być idiotą aby kupować jakieś przemycane lub w ogóle podrabiane gówno).
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2011, 20:27:08 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: