Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 230150 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #100 23 Lis, 2010, 09:19:53 »
Witać
Właśnie oczekuje na FX Ultra. Po tych wszystkich latach biegania z ciężarami na sztukach ( owszem ma to swój klimat ale za stary już chyba jestem :) ) dałem się porwać AXE. Są zwolennicy i przeciwnicy ja jednak znalazłem ciekawy post który pozwolę sobie wkleić  ;) :

Cytuj

Miałem okazję porozmawiać z byłym posiadaczem tego urządzenia.

Wnioski:
- jeśli używasz line6 i stać cię na inwestycję to Axe jest kilka klas wyżej,
- doskonały do studia i na koncerty plenerowe gdzie gra się z odsłuchem w uchu
- brak efektu "trzepania nogawą" (gitarzyści starej daty nie będą zadowoleni)
- na swój sposób jest to sprzęt do pracy nie do zabawy

Mini rozwinięcie ostatniego podpunktu:

Grasz z topowymi gwiazdami pop/rock, spacerujesz po scenie i chcesz się wszędzie słyszeć tak samo jak na CD bo grasz muzykę identycznie jak na wydanym pół roku wcześniej koncercie na DVD to axe FX odciąży nie tylko twoich technicznych ale również kolegów i koleżanki z zespołu, którzy to nie będą musieli na każdej próbie technicznej, po nocy w busie z alko + zielone + białe, przymykać z grymasem oczu na każde Twoje podciągnięcie struny z brzmieniem głośnej lampowej "szklaneczki". Axe FX jest dla Ciebie

Alternatywa:
Jesteś młody, chcesz mieć jak największy sprzęt, najlepiej jak Ci, którzy spoglądają na Ciebie przed snem i zaraz po przebudzeniu. Bawisz się w granie. Oficjalnie nie chcesz na tym zarabiać, a muzyka to Twoje hobby, ale w głębi duszy marzysz by zostać drugim Hetfieldem. Ciągle sądzisz, że jesteś wyjątkowy. Potrzebujesz grać dużo, głośno i szybko. W takim wypadku potrzebujesz pieca zdecydowanie lampowego. Najlepiej MESA w Full Stack. Koncertujecie z kapelą w na ogół w klubikach, festynach rodzinnych i świętach miast. Razem na próbach się upijacie i dźwigacie te ogromne graty do wynajętej przyczepki. Ale jak to mówią "chcesz być sławny to dźwigaj". Axe FX nie jest dla Ciebie.

Alternatywa 2:
Jesteś po 30tce, wiesz już, że 2 powyższe przypadki Ciebie nie dotyczą. Masz kasę bo pracujesz już te parę lat. Chcesz sobie grać zagoniony przez żonę do swojego pokoju w domowym zaciszu tak by nie przeszkadzać sąsiadom. Interesuje Cię potężne brzmienie Angusa na słuchawkach bądź na domowym kinie. Axe FX jest dla Ciebie jeśli tylko zdołasz schować FV przed żoną.
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 09:36:21 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
96143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
363331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
5011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
4266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn