Autor Wątek: kostka ktora ulepszy brzmienie czyste  (Przeczytany 14974 razy)

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
kostka ktora ulepszy brzmienie czyste
« 17 Lut, 2011, 16:19:40 »
Szukam kostki ktora ulepszy brzmienie czyste pieca Peavey 6505, co mysliscie np. o tym http://www.rolandpolska.pl/FDR-1 lub o tym http://www.rolandpolska.pl/FBM-1 ? Ewanutalnie jakies inne propozycje mile widziane  ;D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
BBE Sonic Maximizer polepszy wszystko w tym piecu. Swojego VK nie mogę słuchać z wyłączonym BBE niezależnie od kanału ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Pytanie waleczny co rozumiesz, przez ulepszy? Wyszklankuje jak w fenderach, wytłuści, doda przestrzeni? Pytanie czego oczekujesz :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Xotic RC może do tego się nadawać.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
amp50

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Pytanie waleczny co rozumiesz, przez ulepszy? Wyszklankuje jak w fenderach, wytłuści, doda przestrzeni? Pytanie czego oczekujesz :)
Wyszklankowac jak w fenderach  :)  O wytluszczeniu tez mozesz cos napisac.

Xotic RC i amp50 to chyba boostery ktory tylko podbija sygnal i dodadza ciut przsteru? A nie o to mi chodzi.

Bylbym szczesliwy gdyby udalo sie zblizyc brzmieniowo do fenderow.  8)
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2011, 12:54:47 wysłana przez waleczny_gladiator »

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Bias mod pomaga trochę temu kanałowi. Kiedyś na stronie Toma był mod, który poprawiał to i owo.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Zajeb se ECC81 w preamp w 2 albo 3 pozycje, zrób bias moda i już. Albo kup drugi piec, bo bardzo tego cleana nie polepszysz.
Możesz ew. dać PODa w pętlę.
wearehelp.bandcamp. com

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
ECC81 to dobry pomysł, ale IMO pogarszał brzmienie w kanale Lead.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
spróbuj zrobić czysty z crunchu. Podobno korzysta wtedy z trzech lamp preampu i sie nieco zmienia charakter musisz bardzo minimalnie ustawić gain, a najlepiej moda walnąć albo wymień przystawkę, spróbował bym jeszcze dopalić overdrivem  boss-a jako volume boost mi to robiło nieco szklanki
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
czyli zamienia mahoń w jesion?

Spoiler
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
czyli zamienia mahoń w jesion?
Kcem!!! :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
czyli zamienia mahoń w jesion?
No nie, bo to zamienia dowolny piec w piec Fendera. Jak podepniesz np. Gibsona do Mesy + Tech21 Blonde to zgada jak Gibson na piecu Fendera, a nie jak gitara Fender na piecu Mesy  8)

Mocno się zdziwiłem, bo Mesa DR naprawdę zagadała jak jakiś piec Fendera, to nie był już clean Mesy tylko fajny rasowe Fenderowski. Bardzo ważne są 2 gałki: Character i Dirve, najlepiej aby był ustawione jak na poniższym obrazku, bo jeśli się je bardziej odkręci to przechodzimy w delikatny fenderowski przester



Ważne dla niektórych: to nie jest żadna cyfra jak w przypadku kostek Bossa, tylko całkowity analog.
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2011, 22:41:05 wysłana przez Aerosmith »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
podobny efekt uzyskasz na para driverze tech21  ;) taniej chyba wyjdzie spróbować z bossem SD-1 bo pewnie jakis znajomy może mieć
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
a może poprostu EQ

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Aerosmith, wielkie dzieki, musze dorwac ta blondynke, to jest chyba to czego szukalem. Probki brzmia cholernie zachecajaco.

podobny efekt uzyskasz na para driverze tech21  ;) taniej chyba wyjdzie spróbować z bossem SD-1 bo pewnie jakis znajomy może mieć

Mam SD-1, to jest tylko overdrive, takie poprawienia brzmienia czystego jakby wcale.

a może poprostu EQ
Korekcja nic nie daje, bo tez niby jak? Moze tylko dodac wysokich, srednich czy niskich tonow i nic po za tym. Juz to sprawdzalem.


Ale i tak dzieki wszystkim za probe pomocy   :headbang:
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2011, 13:28:11 wysłana przez waleczny_gladiator »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Cytuj
Mam SD-1, to jest tylko overdrive, takie poprawienia brzmienia czystego jakby wcale.

punie skręć gałkę gain na min a gałkę volume na max i teraz spróbuj pokręć sobie tonami to nie jest trudne 
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
SD-1, EQ, BBE itd. to pół środki, natomiast Tech 21 Blonde to ustrojstwo, które właśnie ma za zadanie przemienić dowolny piec w rewelacyjny fenderowski clean (lub przester przy odkręceniu gałki character lub dirve powyżej godz. 12:00). Nie spotkałem innego urządzenia, która robi to w tak fantastyczny i doskonały sposób.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A Tobie płacą od sprzedanej sztuki, czy jak? ( serio, tak to brzmi )
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Polecam kostkę Semmelrock Behaton. Należy jak najmocniej zajebać nią w piec celując w okolice trafa/lamp mocy, po czym nabyć sobie inny piec, który ma czysty kanał.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
A Tobie płacą od sprzedanej sztuki, czy jak? ( serio, tak to brzmi )
Rozpracowałeś mnie   ;)

Nie, nikt mi jeszcze nie płaci  8) Po prostu zakochałem się w tej kostce i jej możliwościach. Nigdy wcześniej nie spotykałem się z podobnym urządzeniem, które potrafi "naprawić" kanał czysty pieca, ta kostka to tak jak BB Preamp, który "naprawia" kijowy przester w piecu  :D

Wklejam krótki opis tej kostki napisany przez Krzysztofa Inglika:

Tech 21 Blonde inspirowany jest wzmacniaczami z różnych okresów firmy Fender. Ustawiając wszystkie gałki na 50%, a CHARACTER na minimum, otrzymujemy czystą barwę, która w miarę zbliżania się tego pokrętła do „godz. 12.00” przechodzi w lekki drive. Charakter brzmienia w jego pierwszym zakresie nawiązuje do wzmacniaczy z lat 60., takich jak Blackface i Silverface. Podłączenie tu Stratocastera daje nam wszystko to, czego oczekujemy. Najlepszy rezultat uzyskałem, ścinając delikatnie środek i bas, a podbijając górę, przy gałce CHARACTER ustawionej w okolicach „godz. 10.00”. Po podpięciu gitary z humbuckerem pod gryfem i pokrętłem DRIVE odkręconej nieco ponad połowę, usłyszymy ciepłe i zachęcające do bluesowych fraz brzmienie. Jeśli dodać do tego odrobinę pogłosu i delay, to robi się naprawdę ciekawie – po prostu chce się grać. CHARACTER w okolicach 50% to era Blonde, a wszystko, co jest powyżej, nawiązuje do wzmacniaczy Tweed z ich typowym, uwypuklonym środkiem. Współgra to ze specjalnie zestrojonym potencjometrem MID, który operuje w paśmie 1kHz, oraz symulacją głośnika Jensen. Przy CHARACTER i DRIVE ustawionych na maksimum, a korekcji w okolicach „godz. 13.00”, otrzymujemy nasycone, skompresowane, skupione w środkowym paśmie brzmienie, które firma Tech 21 określiła jako Ted Nugent Style.

Ta kostka posiada symulacje głośnika Jensen, oczywiście też analogową jak wszystko pozostałe. Symulację można włączyć i wyłączyć. W poniedziałek biorę blondynę do domu na testy to zobaczę jak to działa.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Z równym powodzeniem możesz użyć kostki Certus Arena. Dość skutecznie stosowaliśmy ją z Piotrkiem próbując odmulić Mesę.
Testowałem, działa, polecam!
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Baylon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
RC booster z xotic.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów -kostka

Zaczęty przez Br-Owca « 1 2 3 4 5 » Efekty

111 Odpowiedzi
80563 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2014, 16:55:19
wysłana przez Stivo2005
Kostka kompresji - jaka?

Zaczęty przez maarioo « 1 2 » Efekty

39 Odpowiedzi
32685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2009, 08:37:59
wysłana przez Tomek Martyniak
11 Odpowiedzi
6501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2011, 18:04:47
wysłana przez sylkis
5 Odpowiedzi
3689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2012, 14:16:31
wysłana przez majkelk
4 Odpowiedzi
2413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2017, 19:13:38
wysłana przez GhostAT69