Autor Wątek: bramka szumów -kostka  (Przeczytany 80582 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
bramka szumów -kostka
« 02 Lip, 2008, 12:46:23 »
Witam wszystkich gitarmaniaków, moje pytanie dotyczy uzycia bramki szumów-zaczynam troche komplikować sobie życie efektami (kiedys wystarczała dobra decha, lampiak ), no i niestety zaczynaja sie problemy szumem, jaki noise gate zastosować?? Mam Randalla 50t, w petle wpinam digitecha rp80 a na przodzie mam dopałke ibanez ts tonelock ( wiem, wiem to nie pierwsza liga  ale takie mam na razie możliwości :( ). Duzo dobrego słyszałem o noise gate bossa - potwierdzacie??
Dzięki i pozdro 

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #1 02 Lip, 2008, 14:29:38 »
http://line6.com/tonecore/constrictor.html

obczaj sobie to coś zajebiście działajacy sprzet bramka zalerzy jak sobie ustawisz  ale działa bosko szybko nie ma schodów płynna praca przejdz sie do sklepu najlepiej podłacz bossa i line6 prównaj. zajebista sprawa bramka tak czasem umila zycie teraz nie uzywam lepszym sprzetem dysponuje ale są momenty zwlaszcza na gigach ze by sie przydało polecam ci line6 bawilem sie różnymi efektami obu firm i odpowiednik line6 zawsze był lepszy delaye chorusy.itd co do ns-2 kumpel miał i mu działało ale jakos bez rewelacji po jakimś czasie przestał używać i chyba puścił w świat ja swoją też

a i bym zapomniał witam serdecznie :D
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2008, 14:44:21 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

D_Rivv

  • Gość
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #2 02 Lip, 2008, 16:34:29 »
Obadaj sobie Rocktron'a Hush'a i tyle.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #3 02 Lip, 2008, 18:52:54 »
Nie badalem gate'ow z line6 (poza tym zaipletowanym w XTL'u, sraka straszna), ani Hush'a (mimo to slyszalem o nim tylko superlatywy), ale badalem jakiegos bossa i niestety niedostepnego u nas ISP Decimator (tego w kostce, sa dostepne cale systemy bramkujace w racku, 2kanalowe [pre amp i petla] a takze wersja stereo) i Decimator bije na ryj szybkoscia, dokladnoscia i praktycznie zerowym wycinaniem ziarna nawet przy skrajnych ustawieniach

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #4 03 Lip, 2008, 11:56:55 »
 roctrona obadam na pewno, a Deciminator rzeczywiście dostępny tylko w stanach, a co do bossa to mnie raczej wyleczyliście, ale porównam z roctronem, co do bramki z multiefektów to mam złe doświadczenia - mam w digitechu i to do dupy nie podobne , wycina sygnał a przy słumieniu no i tak cały syf wyłazi mimo że gain mam na 13tą.
dzięx za uwagi :)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #5 03 Lip, 2008, 12:43:46 »
pozwole się podpiąć pod temat-
Hush w racka dużo lepszy ? Bo boje sie że ten rokctron w kostce będzie trochę zżerał sygnał na co bym sobie nie mógł pozwolić. Swoją drogą-usuwa to w jakimś stopniu sprzęgi?

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #6 03 Lip, 2008, 12:54:11 »
ja mialem hush'a w intellifexie i dla mnie swietna bramka znacznie lepsza imho od bossa, z g systemu czy z lexicona

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #7 03 Lip, 2008, 13:45:38 »
Swoją drogą-usuwa to w jakimś stopniu sprzęgi?

dobra bramka wytnie sprzegi, klik z selektora przetwornikow, truebypassowych przelacznikow (jesli po nich bedzie wpiety), swist strun przy zmianach pozycji, wyczysci i uczytelni palm muting na duzym gainie... same plusy IMO

D_Rivv

  • Gość
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #8 03 Lip, 2008, 14:43:26 »
dobra bramka wytnie swist strun przy zmianach pozycji
Ja np. lubię ten świst... Jest taki true. :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #9 03 Lip, 2008, 14:53:18 »
ja tez, ale pod warunkiem, ze moge go kontrolowac... Slajd brzegiem kostki tez jest trOO ;)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #10 03 Lip, 2008, 14:55:38 »
Ja niewyobrażam sobie grania bez bramki szumów.
dzięki niej niemam żadnych sprzężeń,wycina niepotzrebne hałasy i dźwięk staje się selektywniejszy.
za To efekty typu jakiś slide czy flażolety ciężej wydobyć.
mam brakę wbudowaną w spiderze ;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #11 03 Lip, 2008, 15:23:41 »
Tiaaaa....
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #12 03 Lip, 2008, 15:24:00 »
Ja niewyobrażam sobie grania bez bramki szumów.
dzięki niej niemam żadnych sprzężeń,wycina niepotzrebne hałasy i dźwięk staje się selektywniejszy.
za To efekty typu jakiś slide czy flażolety ciężej wydobyć.
mam brakę wbudowaną w spiderze ;)

Z gory przeraszam, nie bierz tego do siebie, ale totalne brednie opowiadasz, wiesz wogole co robi bramka szumów ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bramka_szum%C3%B3w


poczytaj sobie zanim znowu cos napiszesz, tj bramka dziala tylko wtedy kiedy nie grasz wiec jak moze dzwiek byc selektwyniejszy?

Jezeli flażolety i o dziwo slide ciezej wydobyc tzn ze masz ja zle ustawiona, zmniejsz threshold
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2008, 15:28:09 wysłana przez metal »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #13 03 Lip, 2008, 15:30:08 »
Pewnie macie rację,ale jak wyłaczam bramkę to wydjae mi się że flażolety lepiej wychodzą(czyt. za każdym razem).
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #14 03 Lip, 2008, 15:32:59 »
TO możę ten spider ma kompresor z bramką połączony jakiś albo coś?

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #15 03 Lip, 2008, 15:36:08 »
mozesz regulowac threshold ? to jest poziom (prog zadziala bramki) najlepiej ustawic tak zeby w trakcie nie grania i przy rozkreconym piecu i vol w gitarze i rece na strunach cielo wszystko, ale zeby nie zdazylo wplynac w  najmniejszym stopniu na sound. Zazwyczaj da sie to zrobic. Dasz za malo to wogole nie bedzie dzialac, dasz za duzo to stracisz na wybrzmiewaniu, znikeształci sygnal.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #16 03 Lip, 2008, 15:43:07 »
Ja wogle myślałem że bramka szumów ucina niektóre częstotliwości.\
Np.ta moja ucina wysokie częstotliwości troszkę i ogolnie po jej włączeniu jest sporo ciszej.
właśnie dlatego zawsze myślałem że bramka szumów,kompresor i equalizer działają na podobnej zasadzie.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #17 03 Lip, 2008, 15:53:31 »
kazde to zupelnie inna bajka.

w skucie:
Bramka: ustawiasz poziom dzwieku, pozniej tego progo ucina wszystko (nie przepuszcza nic) powyzej puszcza wszystko

Kompresor: ogranicza dynamike, tj obniza poziom najwiekszych amplitud sygnałow.

Eq= kształowanie pasma czestotliwosci, podbijanie i tłumienie wybranych czestotliwosci, ale to temat na wykład lub dwa

a jest jeszcez wiele innych ciekawych efektow np jak enhacer ktory dodaje odpowiednich harmoniczych wplywajac na barwe nic tylko kreowac swoje brzmienie

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #18 03 Lip, 2008, 16:26:24 »
a nie lepiej się nauczyć dobrze grać i artykulować, a nie oszukwiwać siebie i innych bramką(jeśli chodzi o świsty strun i przydzwieki spowodowane wlasnym wewnetrznym ble), bo wycinanie szumu wzmacniacza jak sie nie gra jest ok, ale jak zaczynam grać, to bramka nie powinna niczego ucinać...

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #19 03 Lip, 2008, 16:38:08 »
Sinner , porownywales ns-2 wpiete czterokablowa (kluczowanie przed ampem, gating po preampie) z isp ?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #20 03 Lip, 2008, 16:39:24 »
Przepraszam Cie Biczello, ale nie wydaje mi sie, zebys mial gram racji... akurat ja gram z lapy (w tym prawdziwym sensie, dbam o artykulacje do przesady), bramka mi ulatwia zycie... Nie powiedzialbym zreszta, ze bramka poprawia artykulacje... Wrecz przeciwnie w wielu przypadkach

edit;

Sinner , porownywales ns-2 wpiete czterokablowa (kluczowanie przed ampem, gating po preampie) z isp ?

Men, nie pamietam co to byl za Boss, to nie byl moj klocek
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2008, 16:42:13 wysłana przez Sinner »

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #21 03 Lip, 2008, 20:31:23 »
Osobiscie polecam Rocktrona Hush Super C-posiada oddzielny treshold na "Hush" i "Gate", poza tym "hush" mozna miec aktywne lub nie (zalaczane przyciskiem) plus przycisk "reference level" dla gitary lub audio....zajebista bramka i swietnie sie sprawdza na scenie.
Co do NS-2 to wiem, ze Olass z Acid Drinkers uzywa tego na scenie i jest z niej zadowolony-ponoc "tnie idealnie".pozdr.

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Rocktron-Hush-Super-C.html

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #22 16 Paź, 2008, 20:44:53 »
Mam pytanie - wszyscy mówią, że bramkę należy wrzucać po wszystkich efektach (w tym po przesterze), co teoretycznie wydaje się logiczne. mam noise gate'a Kody (tak, tak, to wiele wyjaśnia :P) i gdy wepnę go po przesterze to ni wacka niczego mi nie tnie, chociaż ustawiam gały w skrajnych pozycjach. Gdy wstawię ją przed przesterem wszystko jest ok, ładnie mi wycisza jak nie gram i jest w miarę ok. Czy jest to wina mojego wysokiej jakości efektu i w wymienionych przez Was kostkach wszystko jest ok? Jakby co to mam Digitech Death Metal.
I btw tematu, ten Hush w kostce też jest taki rewelacyjny jak rackowy i bardziej wart uwagi niż Boss? :)
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2008, 20:54:52 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #23 17 Paź, 2008, 10:18:38 »
Mam pytanie - wszyscy mówią, że bramkę należy wrzucać po wszystkich efektach (w tym po przesterze), co teoretycznie wydaje się logiczne. mam noise gate'a Kody (tak, tak, to wiele wyjaśnia :P) i gdy wepnę go po przesterze to ni wacka niczego mi nie tnie, chociaż ustawiam gały w skrajnych pozycjach. Gdy wstawię ją przed przesterem wszystko jest ok, ładnie mi wycisza jak nie gram i jest w miarę ok. Czy jest to wina mojego wysokiej jakości efektu i w wymienionych przez Was kostkach wszystko jest ok? Jakby co to mam Digitech Death Metal.
I btw tematu, ten Hush w kostce też jest taki rewelacyjny jak rackowy i bardziej wart uwagi niż Boss? :)

Tak :D
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline woks

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #24 22 Paź, 2008, 13:37:07 »
Siemanko wszystkim. W sprawie bramek: miałem hush, boss, korzystałem z intellifexa, tylko słyszałem pracę isp. Wnioski: najgorzej spisywała się niebieska kostka hush (niby kultowa no i ten sam projektant co isp) najlepiej (ale ze słyszenia chodził isp) ja gram na bossie i jest to takie rozwiązanie po środku - jakość wg mnie zadowalająca przy przystępnej cenie. CHętnie sam wpiąłbym isp no ale cena i czy na pewno usłyszę różnicę (zapewniam że dobrze słyszę) wartą jednak dwukrotnie wyższej ceny. Z kostek więc (intellifex i jego hush spisuje się ok ale to nie kostka) wybrałbym boss choć jest trochę kombinacji z jego pętlowaniem tyle, że wychodzi to na dobre.
Pozdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów, używka, jaka?

Zaczęty przez specfireeye Efekty

2 Odpowiedzi
4991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 21:44:07
wysłana przez Nep
13 Odpowiedzi
4851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:07:04
wysłana przez Luc
5 Odpowiedzi
2688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:16:11
wysłana przez Zomballo
16 Odpowiedzi
8149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 01:04:36
wysłana przez Radek M
15 Odpowiedzi
3043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 21:25:36
wysłana przez eetfuk