Autor Wątek: bramka szumów -kostka  (Przeczytany 80583 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #50 24 Lut, 2009, 09:48:50 »
w takim razie możesz wstawić tuż po OCD, żeby cięło szumy tylko z niego. ja używam obecnie bramki Kody, która obsysa niewyobrażalnie, ale jak wpinam między gitąa headem to sprawdza sięznośnie tj. tnie mi sprzęgi. da radę :)
do widzenia.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #51 24 Lut, 2009, 09:57:24 »
Kurde...to jak wstawie przed pre to nic z pieca mi nie wytnie ? Bo mi sie wydaje, ze to 5150 tak sieje:/ Szczegolnie, ze prawie kazdy jego uzytkownik to pisze...No ja nie mialem porownania za bardzo, bo gralem raptem na 2 5150 i nie pamietam jak ten drugi gral.
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #52 24 Lut, 2009, 11:33:17 »
Kurde...to jak wstawie przed pre to nic z pieca mi nie wytnie ?

sila rzeczy jesli wstawisz ja przed preamp to nie bedzie go czyscic, nie? :)

5150 to jest troche szummachine. sialo mi znacznie mocniej niz inne wzmaki.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #53 24 Lut, 2009, 11:41:32 »
Bramki sie nie umieszcza za efektami przestrzennymi, obcina powtorzenia

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #54 04 Kwi, 2012, 23:26:21 »
Sorry, że odkopuje, ale samych tematów o bramkach szumów w kostce już jest sporo, a ten jest chyba pierwszy i najogólniejszy.

Szukam powoli bramki szumów. Kcem bramke w kkostce, ale żeby miała też własną pętlę. Wiadomo, trza kupować ISP G-Stringa. Ale jak na razie nie zanosi się, abym wysupłał kafla na brameczkę, w grę wchodzą zatem (chyba tylko):
MXR Noise Clamp
Rockttron Guitar Silencer

Bossa NS-2 odrzucam, bowiem...
W ramach testu podłączyłem sobie Bossa NS-2 kolegi do siebie (do MG Vulture). Najpierw przed inputem wzmaka, z dopałką w pętli bramki. Gdy bramka jest wyłączona, to jest ok. Natomiast gdy ją włączałem, poza "supresją nojzu" następowała wyraźna "supresja" górnego pasma. Niezależnie od machania pokrętłami bramki - gdy ja włączałem, zauważalnie dźwięk tracił "ostrość".
Na Fendmessie kolegi też ten efekt da się zaobserwować, choć mniejszy.

Potem podpiąłem bramkę metodą 4 kabli. No tutaj to myślałem, że padnę, tak paskudnie zjadało górę. Dla sprawdzenia podpiąłem tylko tego Bossa w ten sposób. "Tone sucking" pełną gębą. No po prostu lipa.

Na zgramanicznych forach trochę ludzi właśnie jedzie bramkę bossa (i nie tylko bramkę :]) za "tone sucking". A niektórzy mówią, że gra im to świetnie, w ten czy inny sposób. Czy to zależy od wzmaka jeszcze, jak się dogaduje z kostkami?

TLDR - szukam bramki szumów z pętlą, Boss NS-2 okazał się strasznym zjadaczem góry w jakimkolwiek ustawieniu :/

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #55 05 Kwi, 2012, 15:22:12 »
Ja uzywam aktualnie Bossa NS-2 i bardzo sobie chwale ta kostke. Na scenie jest cisza, bramka ma odpowiednia dynamike i nie zauwazylem szczegolnej zmiany charakteru brzmienia. Co prawda jestem na etapie przebudowy rigu i byc moze nie zauwazylem po prostu zmiany bo za krotko gralem na piecu bez bramki. Oprocz tego gorne pasmo i tak mocno scinam, wiec moze to rowniez spowodowalo ze niczego negatywnego nie zaobserwowalem.

Kumpel ma ISP Decimatora (ale nie G stringa) i bramka jest rewelacyjna, ma absolutnie 0 wplywu na brzmienie.

Wybralem ostatecznie Bossa, bo po przetestowaniu ISP vs. NS nie widzialem specjalnej roznicy w moim brzmieniu, a NS'a moglem miec za polowe kwoty, ktora wywalilbym na Decimatora.

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #56 05 Kwi, 2012, 18:12:13 »
Miałem NS-a i niestety cięcie pasma dyskwalifikowało tę bramkę, po przesiadce na ISP i "wyregulowaniu" (jeden pot na 45%) problem zniknął. Zero cięcia pasma, zero szumów.
ps. mam zwykłego decimatora bez pętli

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #57 05 Kwi, 2012, 19:56:53 »
Potwierdzam ,   sprzedałem  huscha  bo  mi  ciął ,  teraz  mam  decimatora  zwykłego  i  życie  stało  się  piękniejsze ;)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #58 05 Kwi, 2012, 23:08:22 »
hmm, czyli ISP all the way.
A ktoś próbował Rocktrona Guitar Silencera? Podoba mnie się ta kostka, przynajmniej wizualnie, opinie same ogólnie dobre, ale jakieś konkrety?
Bossa przynajmniej ograłem, no i odpada. Co prawda jeszcze się z nim pobawię, ale nie wróżę mu świetlanej przyszłości w moim zestawie (a niby taki Bulb go lubił, Yngwie go niby używa, Nergal niby też gdzieś wspominał... :/)

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #59 06 Kwi, 2012, 11:58:08 »
W sumie wielu nowoczesnych gitarzystow kojarzonych z "tight" soundem uzywa Bossa. Byc moze traktuja go jako dodatkowy element kreacji brzmienia, a nie czysto jako bramke szumow.
Ja ustawiam go sobie zwykle na opcje on/reduction, threshold w okolicach max, decay w okolicach min.
Chain to  Fender Jim Root Tele (EMG 81/60) > NS-2 > Hughes & Kettner Tubemeister 18

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #60 06 Kwi, 2012, 12:35:29 »
A ktoś próbował Rocktrona Guitar Silencera? Podoba mnie się ta kostka, przynajmniej wizualnie, opinie same ogólnie dobre, ale jakieś konkrety?

Cześć :) ja mam te kostkę obecnie. Porównywałem go do NS-2 "nausznie" (tzn nagrywajac probki z i bez - dla odsluchania) i w sumie wypadły tak samo, z tym ze mi akurat zadna z nich nic nie ucieła w tej konfiguracji jaką mam. Na korzyść roctrona wypadło natomiast to że wycina super sprzężenia np. od dopałki, czego ns nie robil. a na korzyść ns-a wypadłą fajna  regulacja czułości co w roctronie mi sie tak dobrze nie udało.
podsumowujac: Jest ok technicznie  no i nawiasem mówiąc wizualnie też - ogolnie jestem zadowolony i zmieniać na ten czas nie mam po co zmieniać.

pozdro

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #61 07 Kwi, 2012, 12:17:02 »
O, dobrze to słyszeć. Na rynku wtórnym jej nie uświadczyłem, najwyżej zwrócę nówkę do sklepu, jakby coś było nie tak. Denerwuje mnie to, że NS-2, który zły przecie nie jest, tak mi wyraźnie tnie górę, czy to przed ampem, czy to metodą 4 kabli, że odpada.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #62 07 Kwi, 2012, 13:51:56 »
Nie mam wielkiego doświadczenia w bramkach, zaledwie trzy testowałem. EXAR Noise Gate chyba 2(?!), dla mnie nie do przyjęcia było to jak zniekształcało brzmienie, następnie Boss NS-2, i tu podobnie, oczywiście dużo lepiej, jednak dalej nie mogłem zaakceptować zmian w brzmieniu, nie po to kupuję head za kilka ładnyk kPLN by coś mi "psuło" brzmienie, dopiero ISP Decimator (a w zasadzie 100% kopia którą mam) sprawiła, że poczułem się usatysfakcjonowany, jak mówili poprzednicy, zero wpływu na brzmienie, grając na Savage 120 KT88, a wiosło z BKP Painkiller, ustawiam potka na jakieś 40% i jest git.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #63 07 Maj, 2012, 23:35:52 »
Ja w końcu też trafiłem ISP Decimatora. Kozacki jest, fakt. Na próbowej głośności, na włączonej dopałce Bee i MG Vulture ustawiam go na jakieś -45dB i jest cisza. Na tyle fajnie działa, że mogę wyczyścić hajgej (wszystkie kanały w sumie) do prawie czystego na gryfowym pickupie (EMG 85 lol), a bramka sygnału nie zjada :] Na -40dB jest jeszcze większa cisza (:P), ale przy skręcaniu voluma już się dźwięk gubi.
Jedno pokrętło, jedno ustawienie i można jechać cokolwiek.
Ciekwaym, jak strata na vintdżowych singlach potraktuje.




Niestety, nie ma True Bypassu (czy ma? :]) i jest made in china, więc lipa ogólnie :D



Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #64 16 Maj, 2012, 03:17:49 »
Wpinasz tego Decimatora w pętle czy przed pre?

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #65 16 Maj, 2012, 10:50:04 »
Przed pre, za dopałką. Bez dopałki może bym wstawiał w pętlę, ale jak mam Bee, to najlepiej Decimator działa zaraz po niej.  Tak mi się wydaje przynajmniej, nie pamiętam już w sumie, jak to działało w pętli.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #66 22 Maj, 2012, 09:25:37 »
Witam.
A co powiecie na MXR M 135 SMART GATE. Czytałem i słyszałem sporo dobrych rzeczy o tej bramce. Obecnie używam Sidewindera dorico i bezpośrednio podłączam do niego wiosło (bez żadnych efektów). Na ilość zakłóceń nie narzekam, ale w naszej małej kanciapie sprzęgi mnie zabijają i właśnie do wycięcia sprzęgów potrzebuję bramki. Podobno ten smart gate nieźle sobie z tym radzi.
Jak w takim przypadku powinna być wpięta bramka? Na kablu pomiędzy wiosłem a wzmakiem czy do pętli efektów wzmaczniacza?

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #67 22 Cze, 2012, 10:46:28 »
Po namyśle i i walce z dystrybutorami zakupiłem DECIMTORA zwykłego. Nie mam doświadczenia z innymi bramkami, ale śmiało mogę powiedzieć, że Decimator nie zmienia brzenia ani nie obcina dźwięków. Dużo lepiej działa wpięty bezpośrednio na kabel pomiędzy gitarę a piec. Nie ma absolutnie żadnych sprzegów (a to mi głównie dokuczało). W pętli trudniej jest go dobrze wysterować (ma bardzo mały zakres skutecznego działania). W jednym momencie jest cała masa szumów i sprzegów, 2mm ruchu potencjometrem i szumy ustają, ale za następny 1mm następuje bardzo mocne ściszenie gitary. Dodatkowo Decimator wpięty w petlę nadaje się tylko do gry na przesterze bo po przełączeniu na czysty tnie go niemiłosiernie. Za to wpięty w pętle ma tę zaletę, ze powoduje błogą ciszę. Na kablu słychać niestety szumy preampu ale za to znacznie łatwiej wysterować bramkę ino i nie tnie czystego. Gdyby nie to , że mam kilka partii na czystym używałbym go wpiętego w pętlę. Jedynym wyjściem jest wyłączanie manualne bramki po zmianie kanału na czysty (kiedy bramka jest w pętli). Niedługo ma mi przyjść tube screamer więc zobaczę jak się zachowuje bramka po podłączeniu dopałki. Ideałem byłby przełącznik który za jednym, zamachem przełącza kanał w piecu i wyłącza bramkę i tube screamera. Ale takie rzeczy to chyba tylko w erze...

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #68 22 Cze, 2012, 14:46:23 »
Ideałem byłby przełącznik który za jednym, zamachem przełącza kanał w piecu i wyłącza bramkę i tube screamera. Ale takie rzeczy to chyba tylko w erze...

Nie w erze tylko w g-labie. Gsc2

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #69 22 Cze, 2012, 14:56:08 »
...lub pierwszy lepszy looper z sterownikiem midi
Leweoczkomisiarysia

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #70 24 Cze, 2012, 23:32:53 »
Po namyśle i i walce z dystrybutorami zakupiłem DECIMTORA zwykłego.
Co kryje się pod pojęciem "walka z dystrybutorami"? O ile mi wiadomo to dystrybutor w Polsce jest tylko jeden i raczej nie walczy z nikim kto nie zalazł mu skórę :)
Pzdr!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #71 25 Cze, 2012, 01:48:23 »
Po namyśle i i walce z dystrybutorami zakupiłem DECIMTORA zwykłego. Nie mam doświadczenia z innymi bramkami, ale śmiało mogę powiedzieć, że Decimator nie zmienia brzenia ani nie obcina dźwięków. Dużo lepiej działa wpięty bezpośrednio na kabel pomiędzy gitarę a piec. Nie ma absolutnie żadnych sprzegów (a to mi głównie dokuczało). W pętli trudniej jest go dobrze wysterować (ma bardzo mały zakres skutecznego działania). W jednym momencie jest cała masa szumów i sprzegów, 2mm ruchu potencjometrem i szumy ustają, ale za następny 1mm następuje bardzo mocne ściszenie gitary. Dodatkowo Decimator wpięty w petlę nadaje się tylko do gry na przesterze bo po przełączeniu na czysty tnie go niemiłosiernie. Za to wpięty w pętle ma tę zaletę, ze powoduje błogą ciszę. Na kablu słychać niestety szumy preampu ale za to znacznie łatwiej wysterować bramkę ino i nie tnie czystego. Gdyby nie to , że mam kilka partii na czystym używałbym go wpiętego w pętlę. Jedynym wyjściem jest wyłączanie manualne bramki po zmianie kanału na czysty (kiedy bramka jest w pętli). Niedługo ma mi przyjść tube screamer więc zobaczę jak się zachowuje bramka po podłączeniu dopałki. Ideałem byłby przełącznik który za jednym, zamachem przełącza kanał w piecu i wyłącza bramkę i tube screamera. Ale takie rzeczy to chyba tylko w erze...
Trzeba było decimatora g string kupić a nie teraz marudzić.

Offline hcXkid

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • VVOODS
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #72 25 Cze, 2012, 10:38:44 »
Ja kupiłem zwykłego i nie narzekam.
Ustawienie zajmuje 10s i wszystko gra świetnie, nie trzeba jebać się z gałkologią jak w NS-2.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #73 26 Cze, 2012, 16:44:29 »
Ciekawe jak pracuje to http://www.wtfaccessories.com/joyo-jf-31-noise-gate-effect-pedal.html
ponoc kopia MXR.
Od paru lat mam ISP i dalej nie szukam.
Co do tego bossa to rzeczywiście dziwie sie dlaczego go uzywają znani, tez podejzewam, ze uzywają go jakos do kreacji a nie jako bramki stricte.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: bramka szumów -kostka
« Odpowiedź #74 01 Lip, 2012, 17:07:34 »
Ja osobiście polecam Boss-NS2. Zawsze z kumplami używaliśmy jej i nic nie sprzęga, nie ucina dźwięków (oczywiście dla chcącego nic trudnego) no i najfajniejsze jest to, że wycina szumy zarówno z efektów jak i wzmacniacza.

 Gitara-->NS-2--send-->efekty-->wzmacniacz--wyjście wzmaka-->NS-2 return. Ja to podpinam w taki sposób i jest rewelacja ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
bramka szumów, używka, jaka?

Zaczęty przez specfireeye Efekty

2 Odpowiedzi
4991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 21:44:07
wysłana przez Nep
13 Odpowiedzi
4851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:07:04
wysłana przez Luc
5 Odpowiedzi
2688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2012, 19:16:11
wysłana przez Zomballo
16 Odpowiedzi
8149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 01:04:36
wysłana przez Radek M
15 Odpowiedzi
3043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 21:25:36
wysłana przez eetfuk