Autor Wątek: Wpływ konstrukcji na sposób strojenia  (Przeczytany 23463 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Da się, trzeba tylko odrobiny chęci :D Jestem patologicznym niechlujem - nawet jak widzę ze cos jest nie tak, to i tak nie chce mi sie poprawiac, bo uwazam ze nie jest to na tyle powazne, aby moglo przeszkodzic w zrozumieniu mnie;p

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Cytuj
I to pisze ten co sie najwiecej nakoncertował, zaś słuchajac led zeppelina twierdzi że nie umią grąc, gitary brzmią jak kupa a te solowki to nie sa solowki, gdzie własnie tam najbardziej w tamtych latach liczyl sie klimat, duch muzyki i tzw feeling a nie cała reszta

Nie lubię brzmienia vintage, solo typu 3 podciągnięcia 4 dźwięki na 1min do mnie nie przemawia. Klimat, duch muzyki to b ruchoma sprawa. Do mnie przemawia inne budowanie klimatu. Urodziłem się w latach 80 a nie 50tych. Nie cofam się w czasie, nie tęsknię za tamtą muzyką. No, może z kilkoma wyjątkami. Natomiast akceptuję, że komuś może się podobać brzmienie gitary ze śmietnika z tamtego okresu i jest w stanie za to zapłacić 1mln dolarów amerykańskich :D


Cytuj
Aha tak na marginesie - skoro nie mam racji i czy 6 25,5 czy 7 25,5 to jedna cholera to na co wam 7 Co? Nie uwieze ze 100% forum koniecznie uzywa wszytskich 7 strun na raz bądź grajac solo (ktore  nie zawsze ale czesto daloby sie zagrac bez 1 struny transponując partie) badz tez  układajac w taki sposob riffy, ze wykonie ich wymaga posiadania 7 strun bo obok najnizszych dzwieków z 7 struny uzywane sa dzwieki z 1 struny (np jak w wielu kawałkach korna), tylko po prostu wiekszosci chodzi o same niskie dzwieki.....

Wg mnie 7mki są wygodniejsze. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale na 6ce gra mi się obecnie średnio. Fajnie grać nisko nie tracąc wysokich dźwięków. Brak struny E w nisko zestrojonej 6ce mocno mi przeszkadzał. Transponowanie i szukanie dźwięków pod gryfem wcale nie jest takie fajne. Element lansu 7mą struną to już raczej przeszłość. 7mki bardzo spowszechniały.

Fajnie jakby wpadł tu jakiś lutnik i się wypowiedział na temat, że 25.5 to 25.5 bez względu na ilość strun.
007

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Te Hamster, a po co Ci 6 strun skoro 99 procent rzeczy które grasz można zagrać na czterech?

Spoiler
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
 Aha tak na marginesie - skoro nie mam racji i czy 6 25,5 czy 7 25,5 to jedna cholera to na co wam 7 ??? Nie uwieze ze 100% forum koniecznie uzywa wszytskich 7 strun na raz bądź grajac solo (ktore  nie zawsze ale czesto daloby sie zagrac bez 1 struny transponując partie) badz tez  układajac w taki sposob riffy, ze wykonie ich wymaga posiadania 7 strun bo obok najnizszych dzwieków z 7 struny uzywane sa dzwieki z 1 struny (np jak w wielu kawałkach korna), tylko po prostu wiekszosci chodzi o same niskie dzwieki.....

Gdybym był złośliwy odpisałbym, że po co Ci mózg, skoro nie umiesz go użyć, gdy trzeba.

Ale nie bedę.

Każdy ma swój powód do używania siódemek. Hm, niech pomyślę. Sobie wymyślę taki - normalnie gram prog death metalową miazgę w drop A a w ramach relaksu gram na pozostalych 6 strunach glasgow kissa. Na szóstce nie zagralbym i jednego, i drugiego. Więc wolę mieć jedną gitarę, niż dwie. Pasuje wytlumaczenie?

/OT
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ostatni raz odpisuję, bo mam wrażenie, że czytając odpowiedzi nawet się nie zastanawiasz nad słusznością kontrargumentów i ślepo trzymasz się swojej tezy. Prośba-przeczytaj to za tydzień, wtedy dojdziesz sam do jakieś konkluzji, tak myślę ;)

Widziałem tez tak ma marginesie basy 4 strunowe z setamiz piatki gdzie byla kupa a potem jaka byla roznica jak na samej piatce bylo nagrywane przy czym jakas super lepsza to ona nie była.

Jak dla mnie wniosek z tego, że właśnie była.

Cytuj
(ktos moze sobie nawet niezdawac sprawy ze cos jest nie tak bo zagrał tak ze jest ok).

To się właśnie nazywa dobrze znać swój instrument :)

Cytuj
albo jak zaczniesz dogrywać drugie partie lub dubelki nagle okaże się, że coś sie rozjedza, bo przerabiałem to i przerabiała tez reszta gitarowego składu zespołów w których grałem podczas nagrań.

Zapomniałeś przed dubelkiem nastroić wiosło, źle zagrałeś któreś podejście czy nie nastroiłeś przed pierwszym?... a może po pierwszym tejku postawiłeś wiosło przy oknie żeby ostygło po tych z piekła rodem riffach? ;)

Cytuj
Sadziłem ze analogia jest tu widoczna, nie trzeba jej tłumaczyć i że nikt nie spojrzy na to jak biurokrata "C ?? Cis ?? przecierz mowimy o B i nizej --->WRONG".

A ja sądziłem, że pisałeś wcześniej coś o charakterystycznej barierze pomiędzy C a B i o to się głównie rozchodziło.

Cytuj
Nie kluce sie tez, napisało mi sie tak, bo nie liczyłem na czepiania sie o słowka

Lubię, gdy takie rozmowy są precyzyjne. Im precyzyjniej się wypowiadasz tym mniej będzie błędnych interpretacji ze strony przeciwnej (chociaż wybacz, ale wydajesz mi się tym właśnie "wyjątkiem od reguły"). BTW. a tak na prawdę, chciałem się przyczepić do tego "u" ;)

Cytuj
  I to pisze ten co sie najwiecej nakoncertował, zaś słuchajac led zeppelina twierdzi że nie umią grąc, gitary brzmią jak kupa a te solowki to nie sa solowki, gdzie własnie tam najbardziej w tamtych latach liczyl sie klimat, duch muzyki i tzw feeling a nie cała reszta Chichot

Chłopak ma prawo mieć swoje zdanie, gust i spojrzenie na muzykę. Ja czasem też się dziwię jak 80% znajomych podnieca się jakimś, według mnie, syfem.

Cytuj
TAK porownywalem własna 6 z wlasna 7 o bardzo zblizonych parametrach grajac na tym samum sprzecie.

Podejrzewam, że aby udowodnić tę tezę potrzebne byłyby bardziej dokładne testy. A mówiąc, że mają podobne parametry masz na myśli np. Japońską i Chińską gitarę? Przecież są podobne, bo obie robione na wschodzie, nie? :D

Cytuj
Aha tak na marginesie - skoro nie mam racji i czy 6 25,5 czy 7 25,5 to jedna cholera to na co wam 7 Co? Nie uwieze ze 100% forum koniecznie uzywa wszytskich 7 strun na raz bądź grajac solo (ktore  nie zawsze ale czesto daloby sie zagrac bez 1 struny transponując partie) badz tez  układajac w taki sposob riffy, ze wykonie ich wymaga posiadania 7 strun bo obok najnizszych dzwieków z 7 struny uzywane sa dzwieki z 1 struny (np jak w wielu kawałkach korna), tylko po prostu wiekszosci chodzi o same niskie dzwieki.....

Zapraszam z tym do odpowiedniego topicu (nie pamiętam jaki nosił tytuł, ale poradzisz sobie sam), była w nim prowadzona długa dyskusja na ten temat.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2011, 19:26:57 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Cytuj
Gdybym był złośliwy odpisałbym, że po co Ci mózg, skoro nie umiesz go użyć, gdy trzeba.

Ale nie bedę.

Mógłbym napisać, żebyś żarł trawę, ale nie napiszę. Nie będę.

No offence, ale zauważ na czym polega wbijanie poprzez mógłbym ;)

Temat ewidentnie nie do zamknięcia. Przynajmniej jakaś dyskusja jest, bez względu na rację. Ewentualnie większe napinki można wyczyścić.

Cytuj
Lutnika Ci potrzeba, żeby Ci powiedział że 2+2=4?
Litości

Jakbyś przeczytał cały temat to byś zauważył jakie mam na ten temat zdanie. Chodziło mi o to, że Mkfly potrzebuje opinii "fachowca" bo moją, twoją i kilku innych uznaje za niewartościową. Może wtedy zmieni zdanie. Choć z drugiej strony nic na siłę. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2011, 19:28:10 wysłana przez october »
007

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Tylko jak ktoś przebrnie przez tą masę bzdur, teorii spiskowych i błądzenia w tematyce...to będzie mniej wiedział niż przed przeczytaniem.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
W myśl zasady, im więcej wiesz tym twój obszar niewiedzy staje się jeszcze większy ;)
007

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Gram na 6 wykorzystując wszystkie 6 strun w w jednym kawałku, dlatego mi 4 nie wystarczają....

Musza.... mam wrażenie, że w ogóle nie kumasz tego co piszę, więc jeszcze raz to wyjaśnię....pisząc o tych basach miałem na myśli, że zarówno 4 jak i 5 strunowy były obiektywnie oceniając instrumentami tej samej kategorii cenowo-jakościowej i różniły się tym, że jeden stroił do B drugi nie, a z racji nie wykrycia innych czynników odpowiadający za taki stan rzeczy, ową zasługę przypisałem temu, że jeden był 5strunowy a drugi nie - clear ?

Bariera miedzy C i B jest, a to wszystko co pisałem np. to że można uderzać lekko w struny itd, ma zastosowanie zarówno wtedy gdy Ci gitar nie stroi w E D Cis czy A i dlatego uznałem to za uniwersalny przykład

Cytuj
Zapomniałeś przed dubelkiem nastroić wiosło, źle zagrałeś któreś podejście czy nie nastroiłeś przed pierwszym?... a może po pierwszym tejku postawiłeś wiosło przy oknie żeby ostygło po tych z piekła rodem riffach? ;)

....a może zapomniałem jak się na niej gra, bo spadła mi na głowę cegła i dostałem amnezji ? Już nie rób ze mnie debila, jak ktoś wchodzi do studia i nagrywa coś tam, to już wie chyba takie rzeczy, a nawet jak nie wie to choćby ten co" siedzi za pokrętęłkami" go już upomni w takich sprawach.

Piszac podobne miałem na myśli to, że obie były z machoniu, miały krótką menzurę (24,75) i byłby podbnej jakości w wykonaniu (progi, drewno, osprzet, elektronika). Wiem, że udowodnienie tej tezy wymagałoby dokładniejszych testów, ale chyba o to chodzi w forum, ze ludzie opisują wlasne spotrzezenia wiec to własnie robie. A tak wogole napisałem o tym tylko dlatego, zeby po raz nie wiem który juz odeprzec oczywiste zarzuty typu "ciekawe czy tak gadasz bo gdzies sie glupot nasłuchałes, czy opierasz sie na wlasnym doswiadczeniu"

Co do OCtobera, to tylko taki hmmm osobisty przytyk ;)

Donnie, coin777 jak macie tylko rzucać tekstami o tym, ze gadam bzdury, bez podawania zadnych argumentów na zasadzie "nie masz racji bo nie masz, a jak jeszcze sie glupio pytasz czemu nie masz racji to nie widze sensu nawet ci tego tlumaczyc, bo to bo wszystko jest zalosne" to dajcie se na luza ok ? Bo czuje sie jakbym głosił herezje przed sredniowiecznym kosciołem - ty im o czyms mowisz a ich caly, mądry komentarz to "Bluznisz, odejdz, nie mam zamiaru wysluchiwac tych bredni".

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No żesz kurwajapierdolę. Chyba mnie rozerwie zaraz. Koniec tego zajebistego tematu. Niech będzie że pkt 1 i 3 regulaminu. A co.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 19:17:16
wysłana przez Harbinger
7 Odpowiedzi
12999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 18:40:06
wysłana przez daniel.iron
10 Odpowiedzi
2762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 15:46:31
wysłana przez eventched
18 Odpowiedzi
47465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2016, 00:35:21
wysłana przez strings4life
9 Odpowiedzi
3057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2017, 11:00:51
wysłana przez OMSON