Autor Wątek: Fajny pasywny pickup do niskiego stroju  (Przeczytany 15738 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Fajny pasywny pickup do niskiego stroju
« 15 Gru, 2010, 10:57:29 »
Siemano, niedługo przyjdzie do mnie nowy 6 strunowy Schecter "Custom" ustawiony specjalnie pod Dropped A# - problem ze strunami już rozwiązałem, teraz głównie rozchodzi mi się o dobrze grzmiącego pickupa przy mostku - lubię ciasny pm, taką żyletę ;) Do tego żeby był w miarę jasny i miał middle w stosunku 4/10. W drugiej gitarce mam Seymour Duncan SH4 i jest to mega uniwersalny pickup i jak zauwazylem sprawdza sie super w kazdym gatunku muzyki, dlatego do Low Tuningu pomyslalem nad Seymourem SH6. Co o tym sądzicie? Do tego jeszcze zastanawiałem się nad Dimarzio D Activator, moze jeszcze jakies pomysły?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
"ber nakel pikaps" może ?
Bare knuckle cold sweat dokladnie to chyba ma miszka z 'periperi'
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2010, 11:09:33 wysłana przez lokibalboa »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
"ber nakel pikaps" może ?
Bare knuckle cold sweat dokladnie to chyba ma miszka z 'periperi'

teraz The Aftermath
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Dobre bo Polskie - Merlin Hellfire

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Hellfire to nie jest jasny pickup.
Z pasywów ciężko mi coś doradzić bo nie grałem na niczym co by pasowało do opisu. SH4 nie jest wystarczająco zwarty w dole, więc może SH6? Tto tylko strzał, SH4 znam dość dobrze, a SH6 nie miałem w wiośle, ale to ceramik więc powinno być lepiej z pm.
Jeżeli jednak ma być do łojenia i to w niskim stroju i do tego jesteś gotowy na skompresowane brzmienie, to stare, sprawdzone EMG 81 by pasowało.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Dobre bo Polskie - Merlin Hellfire

obstwaialem ta odpowiedz na pierwsza furumowa propozycje, widac sie starzeje...

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Hellfire to nie jest jasny pickup.
Z pasywów ciężko mi coś doradzić bo nie grałem na niczym co by pasowało do opisu. SH4 nie jest wystarczająco zwarty w dole, więc może SH6? Tto tylko strzał, SH4 znam dość dobrze, a SH6 nie miałem w wiośle, ale to ceramik więc powinno być lepiej z pm.
Jeżeli jednak ma być do łojenia i to w niskim stroju i do tego jesteś gotowy na skompresowane brzmienie, to stare, sprawdzone EMG 81 by pasowało.

No właśnie specjalnie zmieniłem gitarę bo nie chciałem znowu aktywów ;)

Póki co mocno się zastanawiam między D activator a właśnie SH6 - szkoda, że nie ma wypożyczalni pickupów. :D

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Ja miałem sh6 w epi g400. Wykop, to ten pikap ma porządny i sam się zastanawiam, czy znów sobie go nie kupić :D Nie wiem tylko, czy to wina pikapu, czy gitary, bo bardzo dużo góry było z tym pikapem. Ofc do ogarnięcia na wzmaku :P Tak czy inaczej, nic nie muli przy PM.

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Posiadam SH-6 w moim Jebanezie SA120 (body mahoń, szyjka klon, podstrunnica rołsłód) - wiosło dość budżetowe ale po drobnych modyfikacjach w zupełności spełniające moje oczekiwania, obecnie gram na rocznych strunach GHS 10-46 w Drop B na 5150 + VHT Fat Bottom prostej (głównie na domowych głośnościach choć nie zawsze) i urywa mosznę.
Sound jest zajebiście zwarty, klarowny,  nie ma mowy o żadnym mule (po zmianie strun pewnie jeszcze bardziej się zdziwię). Flażolety wychodzą spod palców niczym kac kupa po udanej imprezie (cóż za homeryckie porównanie) Do napierdalania ten pickup imo jest idealny :D

Obadaj:

może da Ci ten filmik jakiś pogląd na ten pickup

pozdr
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2010, 21:01:03 wysłana przez maestro »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja mam D-Activatora w Mayo przy mostku i ogień jest! Doskonale się komponuje to z mahoniem. ;)

IMHO D-Activator > SH6
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Obadaj:

może da Ci ten filmik jakiś pogląd na ten pickup

pozdr

Ten teścik widziałem i niestety na podzie xt - ciężko uznać go miarodajnym - gdyby było nagrywane na jakimś lampiaku byłoby duzo lepiej - aczkolwiek przyznam szczerze ze to właśnie SH6 imo niszczy te 2 aktywy w tym teście. Naturalny sound + fajna górka + mięsko :)

Az - jestes w stanie nagrac jakis krotki Riff w DI na activatorach ? Chętnie bym zobaczył jak to chodzi na moich ampsimach :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
hmm, mam sh6 w olsze przy mostku i jest dosc ciemny, na pewno brzmi cieplej niz hellfire ktorego zamienil
i always go full retard

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
hmm, mam sh6 w olsze przy mostku i jest dosc ciemny, na pewno brzmi cieplej niz hellfire ktorego zamienil

ŻE CO? Chyba słuch straciłem...
mniut i piah

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Miałem D-Activatory w XPT700 i powiem szczerze że chętnie bym do nich wrócił. Brzmienie jakie ukręcałem mogę opisać jako mocne, potężne, oczywiście idealne do solówek. Zawsze mi się kojarzyło z Death. Inaczej nie umiem tego opisać ;)

Całkowicie zgadzam się z opisem tych pickupów na stronie DiMarzio.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 13:19:10 wysłana przez KobakK »

Orange

  • Gość
A ja polecam bare knuckle painkiller. W mahoniowej gitarze został wymieniony z sh-4 właśnie i wiosło jakby dostało skrzydeł. A pod gryf Merlina alnico legend :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ja tam u siebie mam merlinowskie classic strat humbuckery zrobione z hot overwoundow (zeby byky high-outputowe) i uwazam, ze sa zajebiste w niskich strojach :D ale w sumie nie wiem, czy tobie by przypasily, obawiam sie, ze niekoniecznie...:P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Panowie jezeli macie mozliwosc nagrania prostego riffu na waszych pasywach to bardzo bym prosil, pozycja bridge - na tłumieniu i otwartych, cos krotkiego - z checia porownam sobie do mojego sh4 i bede mniej wiecej wiedzial jak to wyglada, z gory dzieki :)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
To ja się podepnę - fajny pasyw do niskich strojeń, ale pod gryf - Ma być w chuj śpiewny i wyciągnąć maksymalnie sustain. (deska lipa jak coś)
Pod mostem mam aktualnie Dimebuckera i potrzebuję czegoś dla równowagi.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2010, 19:39:55 wysłana przez blackdahlia »

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Może Bill Lawrence L-500XL? ale nie to masowe gówno tylko prosto z manufakturki od Billa i jego żonki

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ok dzięki za pomoc Panowie - wpadł do mnie kumpel i trochę się pobawiliśmy gitarkami - mój wybór padł na DiMarzio X2N - niedługo jak przyjdzie nowy Schecter na pewno pochwalę się brzmieniem w twórczości :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ok dzięki za pomoc Panowie - wpadł do mnie kumpel i trochę się pobawiliśmy gitarkami - mój wybór padł na DiMarzio X2N - niedługo jak przyjdzie nowy Schecter na pewno pochwalę się brzmieniem w twórczości :)

dopiero teraz odczytalem prosbe, trzeba bylo pisać na priv... ;) gdybys potrzebowal jeszcze nagranie d-activatora to jasne, zrobi sie, tylko napisz na priv.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Pomiędzy SH4 i SH6 jest jeszcze SH5, dla mnie najciekawszy ze wszystkich SD : ) zbyt często się o nim nie wspomina.  Wybór już padł, ale nie zaszkodzi powiedzieć, żebyś spróbował pogrzebać i przesadzić SH4 z drugiego wiosła do tego shectera, wg mnie sh4 gra nawet lepiej w barytonie niż w normalnym stroju, wybierzesz to co ci się podoba.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Przyszedł właśnie Szekter ze standardowymi Schecter High Output Alnico i powiem wam szczerze, że tak jebiącego pickupa jeszcze nie słyszałem - naprawdę przekozacki ciężki masywny pickup - już byłem od razu zmotywowany, że po przyjsciu wyląduje w koszu - a tu się okazuje, że zostanie ze mną na długo. :D Kumpel ma sh6 i naprawdę bardzo zbliżony sound mają do siebie, dużo żylety, moc na tłumieniu - jestem mile zaskoczony. :D

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Polowałem na X2N ale trafił mi się d-activator :) W mahoniowym rga121 robi fajnie, jest pazur :> Póki co testowany do dropB ale docelowo będzie drop Bb, tylko struny założę grubsze :) Równe pasmo, nie jest przesadnie jasny i ma zwarty dźwięk.
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
SH-5 miałem kiedyś mahoniu, D-sonica w lipie. Oba dawały ładnie w niskich strojach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 10:32:24
wysłana przez xmortex
3 Odpowiedzi
3484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2010, 09:36:40
wysłana przez Żebrak
7 Odpowiedzi
2683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 13:31:05
wysłana przez benkai
0 Odpowiedzi
8857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2018, 13:54:27
wysłana przez Nightmarishreaper
6 Odpowiedzi
2153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2020, 13:00:18
wysłana przez wuj Bat