Autor Wątek: Jaka siódemka Ibaneza: RG7621, K-7 czy APEX 2?  (Przeczytany 8263 razy)

Offline kacza1985

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam! Tak jak w temacie, którą z tych gitar wybrać, che na wstępie powiedzieć, że znam te modele gitar, ale chcę poznać opinię forumowiczów.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Bylo!!!!

W zasadzie k7 i apex a 7621 to rozne gitary. Zalezy co kto lubi. K7/apex to mahoń a 7621 jest lipny. Wszystkie z tych gitar wedlug mnie są zacne jednak najmniej polecam apex2-indonezja. Fajna gitarka i w niezlych cenach mozna ją dorwac ale ja swojego 7621 mij kupilem za 2100 i wykonanie jest lepsze niz w niektorych setiusach-wiadomo, co japonia to japonia.
Ja marze o k7 ale w moim przypadku od razu przystawki szly by do wymiany na d activatory gdyz brzmienie pafa pod mostem mnie nie zadowala a mialem okazje grac na k7.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Ibanezy Rg762x to poezja.
Niedługo będę miał na sprzedaż swojego Rg7620..tylko po to żeby sprowadzić rg7621.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to lakier, ale gitary mają już swoje lata.

Weź też pod uwagę, że K-7 to wyższa kategoria cenowa...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ejej, hola hola! Apex 1 i K7 to TE SAME gitary w innym wykończeniu, APEX2 to owszem mahoń ale robiony w indonezji a nie w Japonii więc raczej nie stawiał bym tego na tej samej półce - zdecydowanie z tej trójki najdroższy i najlepszy będzie K7 (jeżeli lubisz mulić) jeżeli używasz mostka - cena ok 3500zł, potem (jeżeli mosta nie używasz) to 7621 (jeżeli lubisz siarzyć) +  Apex2. Jednak Apex2 często ma przesadzoną sporo cenę na rynku i lepiej kupić w tej cenie gitare z mostem i go zablokować (RG1527/7620). Wszystko zależy od kasy jaką posiadasz i czego oczekujesz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
apex1 może się od k7 różnić mostem bo wszystkie apex1 oprócz zaszłorocznych mają EdgePro7 zamiast LoPro7

jak słyszę że mahoń muli to się zastanawiam: czy osoba która tak pisze grała na mahoniowym wiośle czy po prostu nie wie do czego służy EQ we wzmaku?


jak już się zastanawiasz nad Ibanezem z floydem to lepiej kup 7620 i ewentualnie tremol-no do blokowania
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
nie wyczułeś sarkazmu :D? Mam przecie K7 i do mahoniu ciągnę, od mahoniu nie stronię, mahoń wielbię i eq używam ;)

Nie mam nowego katalogu Ibka, ale chyba LoPro7 jeszcze w nich jest, trzebaby sprawdzić, zresztą mowa tu o Apex2 bo 1nka to chyba nie ten zasięg cenowy :)

Offline lewys777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Kolego kup K7 i to najlepiej z pierwszych serii 2001r. Jest to prawie najwyższa półka Ibaneza. Są też modele K7 gdzie już ładował gryf Team J Craft -  2005r ten sam w obecnym Universe, Jak wolisz węższy gryf to starszy model jak szerszy to już ostanie wydania przed ApeX.

ApeX... tutaj jak już kto lubi mnie np nie odpowiada ta imitacja skóry na korpusie i nowy mostek.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
@Valentine, co to setiusów, to jeszcze nie spotkałem żadnego setiusa, który by ustępował jakością ibkom mij, wiec sorry, pierdolisz jak potłuczony. Dobranoc. ;)

Edit:

Bierz RG7621 albo RG7620. ;) Tanio i dobrze.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Bierz ibanez rgd2127z :)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Panowie, w tym temacie nie pisano od ponad 120 dni. Jesteście pewni, że jest sens pisać?
weimar guitar gently weeps

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
sprawa jest dość stara ale parę rzeczy można dopisać
@Valentine, co to setiusów, to jeszcze nie spotkałem żadnego setiusa, który by ustępował jakością ibkom mij, wiec sorry, pierdolisz jak potłuczony. Dobranoc. ;)

Edit:

Bierz RG7621 albo RG7620. ;) Tanio i dobrze.
ja powiem odwrotnie nie spotkałem mayo które by było równe pod względem wykonania ibkowi mij, setius może i ładnie wygląda ale gdy się przyjrzymy zawsze znajdziemy jakieś babole, ibanez jest nieciekawy ale jest mniejsza szansa na znalezienie jakiś śladów lenistwa ludzi klepiących te gitary,
prosty przykład kiedy valentine kupowałem ode mnie rg7621 miałem setiusa 7, ibek wygrywał takimi "szczegółami" jak spasowanie gryfu, wycięcie kieszeni pod gryf, lakier-ibaneza lakier jest biedny po prostu czarny ale dobrze położony w setiusie znalazłem parę zmatowień, jakiś paproch przykryty farbą (!). Mój setius był z 2010r i mimo wieści gminnej o podniesieniu jakości parę niedbalstw każdy by znalazł.   

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zatem wniosek prosty - raz się trafiają gorsze, a raz lepsze instrumenty. ;) No, to EOT.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 10:51:39
wysłana przez bart5150
22 Odpowiedzi
12182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2011, 15:46:56
wysłana przez Lothar
45 Odpowiedzi
21849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2011, 11:06:57
wysłana przez mattuck
2 Odpowiedzi
1886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2014, 14:48:37
wysłana przez Zomballo
26 Odpowiedzi
11356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2015, 21:41:24
wysłana przez bleedinhammer