Autor Wątek: defLower - kroczki do pełnego wydawnictwa  (Przeczytany 21922 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Dobrze. To jest do lasek :D
Dziewczyńską muzykę robicie? :D

Było tak od razu. 8) W takim razie widzim się na waszym koncercie. :)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Ja na szczegóły brzmienia nie zwracam tak uwagi, raczej całokształt mnie interesuje.
Zajebiste granie, w stylu polskiej sceny lat 90tych. Bardzo lubię.

A to, że może za duży pogłos na wokalu, że gdzieśtam gitary krzywo. Naprawdę zawsze na to zwracacie uwagę słuchając muzyki? Bo to klimat trochę jak z audiofilskiego forum i rozmów o pozłacanych wtyczkach ;]
Albo to ja za dużo garażowego punku nasłuchałem się w młodości ;]

Fajnie, że po polsku i fajnie, że ludzie nadal grają coś takiego.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nie można było tego wokalu pokleić? Bo te cezurki (1:04 np.) brzmią tu whuj nieprofesjonalnie.
A i odnośnie żalów Zorrastego do ę i fogle - śpiewanie po polskiemu, jak się nie jest Wujem Wróblem, jest strasznie słabe.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Riff który zaczyna się od 0:40 łazi za mną cały dzień. Dzisiaj ledwo się powstrzymałem od bansu w autobusie. Moc jest.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Nie można było tego wokalu pokleić?

Wszystko się da! Narzekać, narzekać! ;D


Riff który zaczyna się od 0:40 łazi za mną cały dzień. Dzisiaj ledwo się powstrzymałem od bansu w autobusie. Moc jest.

No, zajebiście się cieszę! O to chozzzi, żeby chozzziło! Pracujemy jeszcze nad riffami zdejmującymi majty oraz nad wyduszającymi szmal z ludzi ;)


selfslave - też bardziej patrzę na całość i - jak powyżej - chodzi przede wszystkim o muzę i emocje! Niemniej błędy będziemy kastrować. Brofist.

ED
Jakub Z - pewnie pierwszy raz od dawna usłyszałeś prawdziwą perkę :D

Grzgrz:

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2010, 09:23:39 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
a jak dla mnie, to poza tym, ze w ogole zajebiosza i wszelkie mozliwe fhuj zuo, to jesli mamy marudzic, zamiast kadzic (a mozna by dlugo, bo muza zajebista! i mi sie wlansie wokal podobal, zwlaszcza w refrenie :D): z mojego "nie znasz sie" spaczonego punktu widzenia wlasnie slabo slychac bas (pewnie sie zlewa z gitami), te sa troche za suche i nie przytlaczaja ciezarem co by fajnie imo do tego typu kompozycji pasowalo (poza tym lubie bloto) i przede wszystkim (co mnie od razu uderzylo i chyba najbardziej przeszkadzalo) zbyt mocno slychac syczenie hajheta (ktorego nienawidze, drazni mnie i zawsze gdy slucham muzy dla przyjemnosci lekko wyciszam se okolice gory w eq przez to) i innych talerzy (ale to moje spaczenie) :P ale cale to wrazenie jest spaczone przez moj nietypowy gust co do brzmien i to, ze sluchalem tego na starym zodiaku z podlaczonymi zdartymi unitrami (czyli z wycieta gora i dolem, co by nie terkotaly - czyli znieskztalcone i niemiarodajne brzmienie) :P noi bebny bym jednak usadzil bardziej w tle gitar, niz gitary w ich tle, ale to tez kwestia gustu :P
to taka laicka malkontencka opinia kolesia, ktorego gusta sie generalnie mocno rozbiezne z tym, co sie przyjelo jako 'dobre brzmienie' ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
to taka laicka malkontencka opinia kolesia, ktorego gusta sie generalnie mocno rozbiezne z tym, co sie przyjelo jako 'dobre brzmienie' ;)

Co nie znaczy, że nie mogę się zgodzić, że np. basik można bardziej wystawić. Chociaż na "...Justice..." i wszystkich Slayerach - też basu nie ma ;)
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ja lubie jak bas jest conajmniej rownie slyszalny co gitara - ale nie kosztem (wysoko brzeczacej DŹDŹDŹ) gitary (tylko pozostajacej wciaz miesista i wgniatajaca w ziemie), :) i lubie jak tak jest nawet na chujowej empeczy ze sluchawkami bez dolu za 10zl (no dobra, moze przeginam, ale wiadomo o co chodzi), a nie na wyjebanych monitorach/kolumnach z jakims wyjebanym amplitunerem o brzmieniu studyjnej jakosci :P
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2010, 19:35:37 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Jakub Z - pewnie pierwszy raz od dawna usłyszałeś prawdziwą perkę :D
Ależ gdzieżby tam!
Po prostu nie wiem jakim cudem, ale masakrycznie dobrze ją nagraliście i zmixowaliście - szacun :onan:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Ponieważ usycham z tęsknoty - postanowiłem umilić sobie oczekiwanie na pr0 miks naszych kawałków i reszty płyty - i samemu trochę pomiksować ścieżki, które posiadam. A - że jestem w tym na poziomie upośledzonej małpy - wyszło, co niniejszym prezentuję. Może w zapętleniu też komuś umili randkie z kolego ;)

Środkowy fragment utworu Nie Bij, który w całości ma coś z 8 minut :P

http://soundcloud.com/wujbatman/niebij
 
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2011, 08:30:35 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
O, to i ja się wypowiem co do "Czasu", a głównie wokalu, bo reszta jak dla mnie dobra.

Po uno, "ę" jest strasznie wkurwiające, i to nawet abstrahując od faktu, że polski wokal w metalu akceptuję tylko w Hunterze póki co.
Po dos, mi on strasznie brzmi Kazikiem na początku ;)
Po tres, no i jest nierówno, no...

Ale dodam, że leci już trzeci raz i poleci pewnie jeszcze kilka, a na koncert, jak będziecie w stolizy, pójdę na pewno :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wybacz Bat, ale to solo jest bardzo kiepskie-niedociągnięte podciągnięcia, niesmaczne vibrato i nierówno zagrane. Tak miało być? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Powiem Ci bat że te kawałki (któryś raz już sobie tam puszczam w przeciągu paru tygodni) mają mega power - wyobrażam sobie koncert - naprawdę musi być hardkor i rzeź niewyniątek i winiątek :D .

Fajny pomysł pomysł na muze i ogólnie jest to fajne. I Like it :D

Jedyne co się przywalić mogę to kurde do wokalu. Tzn jest wporzo, ale ma takie "niuanse:. Nie myśleliście, żeby wysłać gościa, albo żeby sam się wysłał na np. lekcje śpiewu?
     
Wiem że on rapuje itp. ale z tego co mi mówi nasza wokalistka to ma tam zajęcia z dykcji itp. Generalnie od kiedy chodzi jak twierdzi, sama zaczęła widzieć pewne "ńjułanse" i z lekcji na lekcje jest coraz mega bardziej wporzo \m/ :D.

Niech tam się wasz wokalistka nie obraża (tym bardziej że duży jest i zabija podobno jednym punchem :D), nie unosi honorem, bo tak naprawdę większość wokalistów chodzi na takie lekcje :)

A tak po za tym to jest power i jest ok i wporzo \m/ :D (da się słuchać, ba nawet ciągnie do słuchania, jest super )

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Wybacz Bat, ale to solo jest bardzo kiepskie-niedociągnięte podciągnięcia, niesmaczne vibrato i nierówno zagrane. Tak miało być? ;)

Które - pierwsze, czy drugie?

Rachet - mam już wersję bez "ę" i bez innych takich, wkleję jak będzie zamknięta ;)

Zbir - wokal się wysłał na lekcje do Norwegii ;) Niestety życia, nie śpiewu. Może mu jakiś łoś podpowie? ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2011, 08:30:14 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wybacz Bat, ale to solo jest bardzo kiepskie-niedociągnięte podciągnięcia, niesmaczne vibrato i nierówno zagrane. Tak miało być? ;)
Które - pierwsze, czy drugie?

Oba (oczywiście mowa o kawałku Nie Bij)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Rachet - mam już wersję bez "ę" i bez innych takich, wkleję jak będzie zamknięta ;)

Bez polskich znaków?! :P

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
jak podciagniecie moze byc niedociagniete?:P przeciez kazdy podciaga ile chce, nie rozumiem, nielogiczne to dla mnie jakies :P przeciez nie trzeba sie zatrzymywac koniecznie co pol tonu, na tym wlasnie bendy dla mnie polegaja, ze jak sie chce, to mozna sie 'rozstroic'...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
jak podciagniecie moze byc niedociagniete?:P przeciez kazdy podciaga ile chce, nie rozumiem, nielogiczne to dla mnie jakies :P przeciez nie trzeba sie zatrzymywac koniecznie co pol tonu, na tym wlasnie bendy dla mnie polegaja, ze jak sie chce, to mozna sie 'rozstroic'...

Jeśli lubisz miauczeć i przyciągać pod scenę jedynie koty z rują-to tak, jeśli chcesz by solówka brzmiała dobrze i ładnie się zgrywała z podkładem-to nie. Bend jest zabiegiem artykulacyjnym, podwyższeniem dźwięku do innego-docelowego, jeśli go przewyższa albo do niego nie dociera wówczas dźwięk wychodzi poza tonacje i brzmi to nieładnie. Czasem zdarza się, że w utworach gitarzyści eksperymentują tak, że te bendy nie są "poprawne", ale mimo to brzmią dobrze i słychać, że to celowy zabieg-w tych niestety nie.

ps. Może sobie zafundujesz pitch adaptive test? ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2011, 14:41:00 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
czyli jak dla mnie to wszystko w sumie rozbija sie o to, jaka muze chcesz grac - jak dla mnie do takiego hardkoru, czy jak to tam klasyfikowac, takie 'krzywe' dzwieki jak najbardziej pasuja i ma to swoj charakter. jak ktos chce grac muze typu dream theater to wtedy faktycznie wszyskto powinno byc co do centa 'poprawne' ;)
a co do testu - to jakis czas temu zrobilem sobie takowy z linka tu gdzies na forum, jak bede mial chwile i ochote, to moge go powtorzyc na sluchawkach, powinien byc wtedy miarodajniejszy :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
czyli jak dla mnie to wszystko w sumie rozbija sie o to, jaka muze chcesz grac - jak dla mnie do takiego hardkoru, czy jak to tam klasyfikowac, takie 'krzywe' dzwieki jak najbardziej pasuja i ma to swoj charakter.

Wokal z Ivony też by pasował i miał swój charakter, tylko jaki?

Cytuj
jak ktos chce grac muze typu dream theater to wtedy faktycznie wszyskto powinno byc co do centa 'poprawne' ;)

inaczej, jak ktoś gra punka (ew. jakiś experimental) to faktycznie nie wszystko musi być poprawnie ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2011, 15:04:48 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ja tam na codzien slucham muzy typu melvinsi, nie sa mi tez obce wszelkie mniej popularne projekty mike'a pattona i tak dalej, wiec moze tez dlatego mam takie, a nie inne podejscie... ;D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ja tam na codzien slucham muzy typu melvinsi, nie sa mi tez obce wszelkie mniej popularne projekty mike'a pattona i tak dalej, wiec moze tez dlatego mam takie, a nie inne podejscie... ;D

jeśli Fantomasa, to już na pewno ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2011, 15:29:33 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Fantomasa
to raczej oczywiste, nie bez powodu wspomnialem melvinsow ;D a do tego jeszcze dodaj Mr. Bungle <3 i w sumie inne projekty tez ;D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Musza - jasne, że jesteśmy tylko bandą starców z gitarami, chociaż staramy się grać lepiej od Cobaina ;), ale do ostatecznej wersji jeszcze daleko i na stówę posłuchamy każdego numeru przed wypustem i jeśli będzie coś naprawdę rażącego, to się z tym uporamy -  teraz nie ma tylko jeszcze plaginów od powiększania penisa. Jak wspomniałem - mam już wersję (nieostateczną, ale jednak) "Czasu" i to już jest insza inszość ;)


EdefLower:

Musza - dziękuję za Twoje dodatkowe szczegółowe uwagi, które otrzymałem. Teraz już wiem - i to jest jak z cipką - jest zawsze po środku: ewidentne błędy usuniemy, ale część to po prostu normalna bluesowa stylistyka. Za dużo deathu, za dużo :D
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza - dziękuję za Twoje dodatkowe szczegółowe uwagi, które otrzymałem. Teraz już wiem - i to jest jak z cipką - jest zawsze po środku:

Nie ma sprawy, ciesze się że mogłem, choć marnie, pomóc :)

Cytuj
ewidentne błędy usuniemy, ale część to po prostu normalna bluesowa stylistyka. Za dużo deathu, za dużo :D

Pewnie tak, ostatnio tylko to mixuje ;)
BTW. Ostatnio nawet nagrałem na szybko taką deathową próbkę VHT, obczaj sobie, nie trwa długo: http://soundcloud.com/musza/vht-lead-no-post-processing :D
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2011, 14:04:10 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
45 Odpowiedzi
23733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
11 Odpowiedzi
3177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2010, 08:37:03
wysłana przez wuj Bat
13 Odpowiedzi
7284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 18:07:27
wysłana przez Wybielacz666
3 Odpowiedzi
920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2023, 12:18:29
wysłana przez wuj Bat