Autor Wątek: Ibanez rg7321 dla początkującego?  (Przeczytany 15545 razy)

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Ibanez rg7321 dla początkującego?
« 24 Lis, 2010, 15:48:50 »
Witam
Jestem nowy, więc proszę nie krytykować mnie za brak wiedzy  ;)
Mam zamiar zacząć grać na gitarze. Problem w tym, że wpadł mi w oko Ibanez RG7321, a nigdy nawet nie grałem na akustyku dłużej niż 5min   :-\
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy na tej gitarze będę mógł się nauczyć grać?
2. Czy jest to dobra gitara ?
3. Czy siedmiostrunowa gitara jest trudniejsza niż sześciostrunowa ?

Gitara akustyczna nie przypada mi do gustu, stąd od razu chciałem elektryczną. Lubie ciężkie brzmienia i podobają mi się siódemki od Ibaneza.
Proszę Was o pomoc, gdyż nie mam zbyt dużego pojęcia na temat gitar.
Mam około 1700zł do wydania na gitarę. Na razie będę przez kompa jej używał, a potem kupię sobie jakiś piec. Jakbym znalazł 700zł na jakiś słabsze combo gitarowe (fajnie, gdyby miał kanał czysty i overdrive, oraz reverb) to co byście mi polecili ?

Offline korzenio91

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Co do gitary to się nie bede wypowiadał bo o siódemkach nie mam pojęcia. A co do pieca to możesz poszukac jakiejś używki Hughess&kettner blue edition 60R , albo nawet ATX 60. Ja kupilem warpa 7 2x12" i jestem bardzo zadowolony.
Wystrzegaj się marszali z serii MG :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
o żesz... :facepalm:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
o żesz... :facepalm:

stawiam że nikt nie chciał tego pisać :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
1. tak
2. może być, są lepsze i są gorsze
3. nie, masz strunę więcej i tyle

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
korzenio91 - czytałem o tych piecach i ... podobają mi się. może się wyrobie z budżetem
Az - haha, szczera odpowiedź. patrząc z perspektywy czytelnika też bym tak powiedział ;]
oz - dzięki te informacje na pewno się przydadzą

nie chcę kupować jakiegoś czegoś, co by mnie szybko zdemotywowało do gry. jestem młody, więc w zespole będę grać najwcześniej za kilka lat. jak już kupie gitarę i naucze się podstaw to może będę grać razem z kolegą, który ma bass. ale to są na razie takie rozważania.
pojade do jakiegoś większego sklepu muzycznego (bo w obrębie 20km jest kilka sklepów) i zobacze sobie tego ibaneza na żywo ;]

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Uprzedzam że przystawki tam są od razu do wymiany. Mulą jak skrzyżowanie osła z koniem. :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak w większości stocków poniżej dwóch kółek ;)

jeśli interesują Cię siódemki to zastanowiłbym się nad Flamem EXG-7, bo to nieźle wykonane, a przede wszystkim bardzo wygodne wiosła. niedawno puściłem swoje za śmieszną kasę, zresztą pojawiają się co jakiś czas na allegro w okolicach kafla. a wtedy mając 700-1400zł (bo rozumiem, że te 700zł na piec o których wspominasz to osobno liczone) możesz już celować w jakąś małą lampę :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2010, 21:58:39 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu

Celuj w combo laney tfx-200 za 700 możesz upolować, dobry tranzystor i oprócz reverbu kilka innych efektów.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
dziękuję wszystkim za pomoc, tyle mi było trzeba ;]
temat można zamknąć

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
może najpierw przejedz się do jakiegoś muzycznego , pograj troszkę, albo popróbuj i zobacz czy w ogóle będzie Cie to kręcić, skoro jak napisałeś grałeś na akustyku niespełna 5 min. Może się okazać że "wiosło" to nie Twoja bajka i kaska będzie wydana niepotrzebnie. Pograj, po testuj (w sklepie),wtedy rób zakupy. 7321 spoko, ale nie wiem czy na poczatek siedem to nie za dużo.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Lechu_ : mam zamiar wybrać się do muzycznego w najbliższym czasie. jestem z katowic, już byłem w kilku sklepach ale nigdzie nie było tego modelu i musze jechać 30km do sklepu, który mi polecili. najpierw do nich napisze, żebby nie okazało się, że pojade taki kawał drogi, a oni nie będą mieli tej gitary.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
ja jestem też z okolic Katowic :) Możesz u mnie ograć 7620 , to troszeczkę inna półka (trza by 1100 dołożyć do Twojej puli - mam ją właśnie do sprzedania)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
raczej nie dałbym rady uzbierać tego tysiąca więc nie wiem, czy to ma sens wpadać do ciebie tylko po to, żeby "ograć" wiosło. najpierw pojadę do ragtime'u w Gliwicach, pooglądam kilka modeli i sprawdzę faktycznie, czy będzie mi się chciało grać.
może się kiedyś zobaczymy. najwyżej Ci jeszcze napisze na priv, albo coś.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
nie musisz kupować, dałem Ci propozycje ogrania :) Ograj inne , potem możesz wpaść do mnie , ograsz inne wiosło, będziesz miał porównanie :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
no spoko, też dobry pomysł. ale to tak bardziej w styczniu bym wpadł. bo teraz w grudniu za bardzo nie mam czasu ;/

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
luźno , jak sie do tego czasu nie sprzeda to zapraszam ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
W Gliwicach był S7320, ale ktoś kupił.
Obecnie nie wiem czy coś tam jest.
Jak ci bardzo zależy mogę iść sprawdzić.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
nie musisz, mogę napisać do e-maila, albo zadzwonić. chyba, że będziesz tam kiedyś przypadkiem, to możesz sprawdzić czy coś tam mają.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
całkiem ładna oferta. w jednym sklepie internetowym jest nówka za 1560zł. może po świętach troche jeszcze ceny spadną i będzie mnie stać na nową ;]

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Nie opłaca się kupować nowej gitary. To najprostszy sposób na wyrzucenie pieniędzy w błoto. Kupując używkę możesz zawsze zaoszczędzić te 20% lub nawet więcej. Ma to znaczenie szczególnie kupując gitarę z niskiej bądź średniej półki. Z czasem włącza się GAS i człowiek chciałby coś lepszego :) Co za tym idzie, kupując nówkę zamiast zachować te 20% to musisz je stracić, bo nigdy nie sprzedasz używanej gitary za cenę nowej.

Offline guitarmajster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
    • myspace
zgadzam sie z przedmowca, potarguj sie z typem moze zjedzie jeszcze z ceny.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
nastawiłem się, że po świętach będę miał pieniądze. może jednak kupię używkę, bo jak mówicie, że się bardziej opłaca no to czemu nie, a reszte pieniędzy zachowam na piec. na allegro jest Hughess&kettner blue edition 60dfx za 700zł. a raczej był. może koleś go jeszcze wystawi  :P
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2010, 21:20:21 wysłana przez 1nowyuzytkownik »

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Wiesz, jest też inna opcja. Kwestia tylko czy masz zamiar sobie pogrywać hobbystycznie czy w jakiejś kapeli. Bo np fajnym rozwiązaniem jest zakup Toneporta GX i lepszej gitary. Do nauki taki zestawik nadaje się świetnie, a i później jakbyś chciał coś nagrywać to masz dużo łatwiej. Ale to już tak jak wspomniałem, zależy od twojego podejścia do grania. Bo trzeba mieć na uwadze, że na takim Toneporcie ukręcisz sporo fajniejszy sound aniżeli na wzmaku za 700zł.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2009, 23:06:03
wysłana przez Dexterek
10 Odpowiedzi
4922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2012, 21:45:20
wysłana przez tizziano
17 Odpowiedzi
7367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2012, 13:19:23
wysłana przez pshemo
24 Odpowiedzi
11141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 22:36:39
wysłana przez Foxant
22 Odpowiedzi
19164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2014, 22:18:15
wysłana przez wuj Bat