Autor Wątek: Cubase SX 3 - problem z synchronizacją ścieżki/latencją (?)  (Przeczytany 4297 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
siemanko, mam taki oto problem - nagrywam sobie ścieżkę gitary grając do zewnętrznego metronomu, gdy później chcę to wyrównać do klika z Cubase'a to okazuje się, że się cała ścieżka rozjeżdża (tak, jakbym grał za wolno). sam klik chodzi równo z zewnętrznym metronomem. ::) gdy z kolei ten sam track nagrałem w Audacity i dokleiłem do niego klik generowany w Audacity wszystko się zgadzało, więc o co kaman? poza tym czasami na nagraniach w Cubase słyszę jakieś dziwne pykanie, trochę podobne jakby mi się dźwięk przesterowywał na wejściu, ale to nie to, bo poziomy mam ustawione dobrze. dodam, że używam średniej klasy laptopa ze zintegrowaną kartą dźwiękową
do widzenia.

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
siema, jest to problem z latencją na wyjściu spróbuj z innymi sterownikami np. asio4all to powinno pomóc

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
jak napisał khx - zainstaluj asio4all - wybierz w opcjach w Cubase ten sterownik jako główny. Powinno zadziałać. Dlaczego nie korzystasz z metronomu w Cubase tylko z zewnętrznego? Cubase ma swój i po instalacji sterowników wszystko powinno być git. Druga sprawa to zintegrowana karta, zazwyczaj są to bardzo marne karty , stąd też mogą być problemy.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Wybielacz - zrób coś takiego.
1. postaw mikrofon w pokoju i podłącz go do karty.
2. Włącz metronom i rozgłośnij trochu głośniki.
3. Włącz nagrywanie na mikrofonie i sprawdź, czy pykanie metronomu nagrane przez mikrofon zgadza sie z pykaniem rzeczywistym. (wizualnie lepiej to sprawdzić - po liniach taktów.)

Jeżeli się przesuwa po nagraniu, to powinieneś zmienić wersję Cubase'a. Prawdopodobnie wtedy masz wersję .v3.0.2.623. Najlepsza jak dla mnie jest .v3.1.1.944 z którą nigdy nie miałem takich problemów. Pozdro ;)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hm, to faktycznie spróbuję z inną wersją, bo po zainstalowaniu asio4all faktycznie latencja jest niższa, ale rozjeżdżający się metronom pozostał. dzięki za odpowiedzi ;)
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2009, 13:14:30
wysłana przez terrormuzik
5 Odpowiedzi
6882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 22:20:32
wysłana przez majkelk
3 Odpowiedzi
3988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2010, 16:59:05
wysłana przez kristoff13
8 Odpowiedzi
3405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2016, 01:25:29
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
3274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2016, 12:00:41
wysłana przez Filu888