Autor Wątek: Dobry, estradowy POD  (Przeczytany 11618 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Dobry, estradowy POD
« 01 Kwi, 2008, 08:52:46 »
Witam!
Znów mam problem ^^'
Otóż myślę nad zakupem dobrego, opłacalnego PODa/multiefektu, na którym mógłbym porobić dużo w kwestii brzmień przesteru.
Cena niezbyt wygórowana, ale i nie z rzędu 200-300 zł, bo wiem jakie rzęchy się w nim znajdują ( sam mam jeden ;) ).
Poradzicie?
I tak BTW - zaciekawił mnie Line6 PocketPOD - co o nim sądzicie?
Pozdrawiam!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #1 01 Kwi, 2008, 09:08:28 »
exar metal<lol>:P
(tos cene podal... "kupie samochod, ma miec kola i mysle nad honda albo fiatem,tylko nie w cenie 40-50tys")
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #2 01 Kwi, 2008, 13:36:05 »
Ja bym zapolował na PODa XT ewentualnie 2.0. Pozdr

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #3 02 Kwi, 2008, 16:00:04 »
ten Line 6 XT Live naprawdę brzmi tak jak tu?  :o


jeśli można na nim wyciskać takie brzmienia, to dam za niego dupy  ;D

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #4 02 Kwi, 2008, 16:28:13 »
HAHAHAHHAHAHAHA ROTFL & LOL!!!!
sorry ale...
...czy wierzysz reklamom?????????????????????????
tak da sie uzyskac takie WYRYWKOWE brzimenia " I am demonstrating some practical uses for the combination of Pod XT Live and Variax" ;pamietaj tylkoi ze  w celuy zachwalenia produktu w reklamach proszki tez piora do lsniacej bieli :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #5 02 Kwi, 2008, 23:52:03 »
hmm.. ale wybrani wykonawcy używają tegoż PODu, np. Meshuggah oO

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #6 03 Kwi, 2008, 00:16:16 »
tak,ale jakby w ich gearem byla gitara (nawet do 10tys) i sam podxt (pro,life czy sam xt) i wzmacniacz (zwykly) to bylbym super mega happy ;] a rzeczywistosc jest nieco inna ;]
jest gitara i CALY RACK efektów + wzmacniacz + techniki studyjne ;] i ot cala tajemnica ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #7 03 Kwi, 2008, 12:11:34 »
Ja bym chyba wzial PODa 2.0. Cholerka, mialem 4 PODy 2.0 i 2 XTL i jak dla mnie, w polaczeniu ze wzmakiem gitarowym wygrywa jednak 2.0. Nie mowie ze na XTL nie mozna zabrzmiec rownie dobrze, czy moze nawet lepiej(chociaz raczej uzyl bym slowa inaczej). Poprostu za caloksztalt wygrywa 2.0. Prostszy w obsludze, ukrecenie dobrego brzmienia ze wzmakiem to jest kwestia paru chwil, wszystkie podstawowe efekty sa przyzwoitej jakosci. XTL nie brzmi dobrze z kazdym wzmakiem (POD 2.0 tez nie, ale zauwazylem ze jest mniej wybredny) no i zeby cholere ustawic..... generalnie duzo wiecej mozliwosci i duzo wiecej wkurwiajacego krecenia i probowania.
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #8 03 Kwi, 2008, 13:03:42 »
Żeby zaradzić problemom z dwójeczką, trzeba po prostu ustawić sobie dwa typy banków. Pod lampę i pod tranzystory :)
A XT chyba mimo wszystko lepiej działa z tranzystorowymi końcówkami. Jakiś taki... naturalniejszy wtedy jest.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #9 03 Kwi, 2008, 13:12:31 »
No byc moze lepiej XTL z tanziakami sie dogaduje, nie mialem mozliwosci takiego zestawu w boju sprawdzac, w kazdym razie z lampa jednak do ciezkiej muzy wole 2.0, a 2.0 z chociazby takim 5150 to jest naprawde kopiace zad polaczenie.

Jedyna wada 2.0 to korekcja, ktora mogla by byc wydajniejsza czasami(szczegolnie podczas grania na szerokopasmowych sprawach to wychodzi), ale eq za PODem rozwiazuje calkowicie sprawe.
No pain No gain !

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #10 03 Kwi, 2008, 16:39:28 »
sie zgodze... mialem tylko jednego pod 2.0 (nie potrzebuje 4 do grania :P -zarcik :P)i faktycznie on stage lepiej sie spisuje i gadzeciastwo xt raczej pada jesli chodzi o praktyke... ale i tak zostalem przy xt bo wydaje mi sie ciekawszy home i recording ;] -mimo ze brzmienie ma okropne ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #11 04 Kwi, 2008, 06:59:11 »
Smieszne to video... Tak czy siak, brzmienie chociazby na my own summer jest brzydkieeeee.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2008, 07:00:51 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline jacool

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #12 14 Kwi, 2008, 10:39:19 »
Witam!
Znów mam problem ^^'
Otóż myślę nad zakupem dobrego, opłacalnego PODa/multiefektu, na którym mógłbym porobić dużo w kwestii brzmień przesteru.
Cena niezbyt wygórowana, ale i nie z rzędu 200-300 zł, bo wiem jakie rzęchy się w nim znajdują ( sam mam jeden ;) ).
Poradzicie?
I tak BTW - zaciekawił mnie Line6 PocketPOD - co o nim sądzicie?
Pozdrawiam!

Używam POD XT Live z Extention Pack + Bass Extention do grania i nagrywania. Życie bez tego urządzenia byłoby trudne ;-)

Polecam.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #13 27 Kwi, 2008, 16:03:54 »
XTL nie brzmi dobrze z kazdym wzmakiem (POD 2.0 tez nie, ale zauwazylem ze jest mniej wybredny) no i zeby cholere ustawic...

Czy mozecie wymienic modele wzmakow, z ktorymi pod 2.0 nie wspolpracowal waszym zdaniem dobrze? Ja osobiscie mialem kwasna mine, gdy podlaczylem go do fendera fr 212. Bylem wrecz rozczarowany.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #14 27 Kwi, 2008, 22:58:58 »
Czy mozecie wymienic modele wzmakow, z ktorymi pod 2.0 nie wspolpracowal waszym zdaniem dobrze? Ja osobiscie mialem kwasna mine, gdy podlaczylem go do fendera fr 212. Bylem wrecz rozczarowany.

Tak tylko spytam czy wyłączyłeś smulacje kolumny i czy ustawiłeś suwaczek w tryb "live" (nie pamietam jak on tam w 2.0 oznaczony jest).

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #15 28 Kwi, 2008, 01:29:32 »
Radek M - 5150 używasz tylko jako końcówki?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #16 28 Kwi, 2008, 09:55:56 »
"Czy mozecie wymienic modele wzmakow, z ktorymi pod 2.0 nie wspolpracowal waszym zdaniem dobrze? Ja osobiscie mialem kwasna mine, gdy podlaczylem go do fendera fr 212. Bylem wrecz rozczarowany."


Glownie z tranziakami nie wspolpracowal dobrze, w sumie malo tak kombinowalem, ale sie jakis laney i marszalek na ktorejs probie trafil i bylo tak sobie, chociaz tragedii tez nie bylo. Wiadomo, pomimo ze POD, to kijowy wzmak to jest rzecz nie do przeskoczenia.

Co do ustawienia, to mikos dobrze gada, wielu popelnia na poczatku drobne bledy(nawet z PODem 2.0) i nie brzmi to wtedy dobrze. Po przelaczeniu na tryb amp, trzeba pamietac zeby odpiac tez symualcje kolumny(bo automatycznie to sie nie dzieje, jak chociazby w XTLu). Chociaz z odpowiednim wioslem i symulacja wzmaka, to nawet symulacja paczki potrafi dodac fajnego kolorytu brzmieniu. pamietam ze majac aktywne emg i wlasnie piviego 5150 czasem zostawialem sobie symulacje paczki (oczywiscie odpowiednio to wczesniej wszystko ustawiajac)


Invivo - czesto uzywalem 5150 jako koncowki, szczegolnie jezeli chcialem cos czystrzego ze swojego zestawu wycisnac(no ale tez nie zawsze, bo "suchego" wzmaka tez czasem uzywalem). Tak czy siak, w tej roli peavey sprawdzal sie znakomicie i do tej pory kumple z bandu potrafia mi powiedziec ze bardziej im sie podobal tamten rig niz to na czym gralem pozniej, czyli mesa DR czy chociazby vetta(z tym ze wtedy tez inne wioslo mialem).
No pain No gain !

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #17 05 Paź, 2008, 14:08:38 »
Mam pytanie:



Czy jeśli mam kontroler Midi do POD xt, taki np co ma 10 guzików do presetów, to czy mogę ustawić ten kontroler tak aby przypuśćmy na kanale A (guzik 1) pod guzikami (6,7,8,9) miał takie funkcje jak AMP STOMP MOD i DELAY jak mam to w XtLive?

I czy jeśli da się kontroler ustawić w ten sposób, to czy po zmianie kanału na B (guzik 2) guziki (6,7,8,9) nadal będą pamiętały swoje funkcje??

Bo zależy mi na tej symulacji podłogowych kostek. Mi to bardzo życie ułatwia :)

ps, nie chodzi mi tu konkretnie czy na fcb 1010 sie da, tylko czy na jakimkolwiek :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #18 05 Paź, 2008, 14:16:05 »
Ogolnie, rzecz ujmując to tak. Nawet w fcb1010, tylko w 2 punkcie, jesli chodzi o to, ze sterownik Ci zapamieta co ponaciskałeś w 6,7,8,9 to standardowy chipset nie zapali wszyskich diodek.
Ale jeśli kupisz za jakieś 50zł Uno1 dla FCB1010, to możesz go zaprogramować dokładnie tak jak opisałeś.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #19 05 Paź, 2008, 14:20:15 »
Konkretnie to interesował mnie ART x15 http://www.artproaudio.com/products.asp?type=91&cat=14&id=22 Martwi mnie tylko, ze jest jakby dla lewonożnego zrobiony ...

Dzięki El :)
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2008, 14:22:26 wysłana przez Invivo »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #20 05 Paź, 2008, 14:30:04 »
wierz mi Invivo, ze uzywanie kaczora (i kazdego innego pedalu) lewa noga jest w pipe wygodniejsze niz odwrotnie. tylko kilka tygodni zajmie Ci przyzwyczajenie sie i zwalczenie odruchow, a dzieki temu nie podnosisz sobie gitary noga przy deptaniu.
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Dobry, estradowy POD
« Odpowiedź #21 05 Paź, 2008, 14:36:52 »
Heh, rzeczywiście... nie pomyślałem, o tym. :) Może to i racja :) Na razie to tak tylko przymierzam i zastanawiam się... Najważniejsze to już El mi wyjaśnił, bo tamto mi spokoju nie dawało.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
61 Odpowiedzi
31741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2008, 19:19:06
wysłana przez James Dean
21 Odpowiedzi
12140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 00:12:46
wysłana przez Maro
1 Odpowiedzi
2863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 10:06:52
wysłana przez nickos
13 Odpowiedzi
5351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2010, 15:15:39
wysłana przez sebasw
Dobry rzep

Zaczęty przez OMSON Efekty

4 Odpowiedzi
2013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2018, 18:57:46
wysłana przez OMSON