Autor Wątek: Struny - Proszę o porade pilnie :)  (Przeczytany 4280 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Struny - Proszę o porade pilnie :)
« 12 Lis, 2010, 21:18:37 »
Mam problem i chciałbym się was poradzić. Kupiłem nową gitarę o magicznej skali 27,75. Aktualnie siedzi w niej set 14-68 (14,18,26,44,56,68) - jest fajnie zrównoważony, jednak lubię czuć strune pod palcem i optymalny strój dla tej skali na tych strunach to Cis. Chciałbym zejść ze strojeniem do B - pytanie jaki zestaw strun bazujący na naciągach z podanego powyżej (struny EB) powinienem założyć? Ostatnia to będzie dostępny max od EB w polsce czyli 74 . Jak obliczyć to dziadostwo? Analogicznie wychodzi mi set 18-74 (18,24,32,50,62,74). Dobrze to to wyliczyłem ? Co brać pod uwagę podczas takiego liczenia?

PS. Myślałem że te 27,75 cala to duża różnica między 24,75 :P . Ale ja chyba mega ruski i nieczuły jestem :P. W przyszłym tygodniu zmieniam pickupy (stockowe są sux do kwadratu) i robię oficjalny NGD \m/xD . W końcu chwalić się trzeba jak ma się taki długi (gryf) :P

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Niestety palców się nie wybiera ^^. Jakoś mi podchodzą takie grube struny (przez co używam tylko kanału przesterowanego na wzmaku - przy lekkim uderzaniu jest miły bródny clean a przy waleniu zło :P) Też właśnie rozkminiałem opcję z 16 na początku - chyba takie kupię :). Na razie muszę wymienić przetworniki i dopiero się gitara "zrobi" i będzie NGD . Generalnie nigdzie w sklepie nie widziałem takich dziwnych setów typu 16-74 a nie chcę inwestować kasę aby później poczuć różnice w napięciu między strunami  - z tąd ten temat :).
Kurde takie moje przemyślenie po macaniu barytonu, że to powinno mieć z 30 cali jak dla mnie ^^.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Hehe, dzięki :P , ale nie tylko ja tak mam z tymi strunami. Gitarka przyszła od gościa właśnie z takim setem i ustawiona do Cis ^^. Tak więc mam gdzieś ziomów we wszechświecie \m/:D
Generalnie inwestuje w te 16 :P .
Dzięki za upewnienie mnie w toku myślenia :P (trzeba oszczędzać - kryzys :P)
Pozdr \m/

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Mam takie pytanie, czy jak kompletujecie struny do siodemki, zalozmy ze 9/10 - 68/74 to kupujecie zestaw do 6tki np 10-52 i do tego jakies 68, czy zestaw barytonowy np 13-72 i do tego 9?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
jesli bierzesz ernie balle, to oni produkuja najciensze owijane struny - wlasnie 18w ;) i moglbys caly miodzio set na samych wounded zrobic.

edit: o, doczytalem wlasnie, ze sie kilka dni chyba spoznilem :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Mam takie pytanie, czy jak kompletujecie struny do siódemki, zalozmy ze 9/10 - 68/74 to kupujecie zestaw do 6tki np 10-52 i do tego jakies 68, czy zestaw barytonowy np 13-72 i do tego 9?
Kupujemy 7 pojedynczych strun EB na taniestruny.pl, do tego bierzemy sobie kosteczki jazzIII sztuk kilka i płacimy za całość z dostawą ~32 pln.
Dla porównania - zestaw EB 10-52 to jakieś 20zł, do tego 72 czy 74 - kolejne 10zł; zestaw EB 13-72 to jakieś 25zł, do tego 9 czy 10 to kolejne 3zł. Tak czy siak na jedno prawie wychodzi, lepiej więc, w mojej skromnej opinii mieć set pod swoje widzimisię całkowicie uklepany, nawet jeśli odbywa się to kosztem złotówki czy dwóch.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
8729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2010, 03:46:48
wysłana przez Vertigo
5 Odpowiedzi
2943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2013, 22:30:02
wysłana przez OfensywnyRondel
3 Odpowiedzi
2650 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2013, 15:42:24
wysłana przez Mr.Pineapple
9 Odpowiedzi
4165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 22:59:09
wysłana przez guzie
6 Odpowiedzi
2398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2019, 08:32:36
wysłana przez OMSON