Autor Wątek: Maluję gitarę, proszę o poradę.  (Przeczytany 2402 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Maluję gitarę, proszę o poradę.
« 26 Cze, 2019, 16:22:53 »
Część.
Mam starego majoneza z lat 80 chyba. Z tego co wiem jest cały z Olchy, łącznie z podstrunnicą, która jest lakierowana. Zdzieram już lakier z korpusu i będę to malował lakierobejcą (bo po prostu taka jest w domu, ma być bezkosztowo), podobnie myślę zrobić z gryfem - choć nie wiem jak bejca chodzi po ręką-moze być średnio. Największą zagwozdke mam z podstrunnicą-chce zetrzeć lakier drobnym papierem i co dalej?porządnie nasączyć jakims preparatem do podstrunnic? Proszę o opinię na temat mojego jakże zabójczego planu.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Sądzę, że z tą podstrunnicą to powinno styknąć tak jak piszesz.
Na gryf możesz też położyć jakieś preparaty do pielęgnacji drewnianych elementów broni.
Całkiem niezłym źródłem informacji jest w tym temacie youtube.
dobry

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Lakieru nie zdzieraj z podstrunnicy.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Lakieru nie zdzieraj z podstrunnicy.

Ten lakier miejscami jest już przetarty do żywego, czegoś ciemnego..
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
To zakonserwuj te przetarcia. Lakier poza zabezpieczeniem jeszcze utwardza tę podstrunnicę. Olcha, to nie jest dobry materiał na takie rzeczy.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
To zakonserwuj te przetarcia. Lakier poz oia zabezpieczeniem jeszcze utwardza tę podstrunnicę. Olcha, to nie jest dobry materiał na takie rzeczy.

No tak, miękkie drewno. To co mógłbym ewentualnie na to położyć żeby zmienić kolor?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Moim zdaniem powinieneś to oczyścić wełną stalową i benzyna ekstrakcyjną. Od wełny zejdzie brud i trochę nawierzchni starego lakieru (zmatowisz ją). Następnie pokusiłbym się mimo wszystko, aby nanieść nową warstwę lakieru i wypolerować. Najlepiej wejdź na forum lutnicze i podpytaj, jak masz zamiar bawić się samemu, bo wiele rzeczy wcale nie jest takich oczywistych i łatwo zrobić więcej szkody, niż pożytku względem tego, co masz wyjściowo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
73 Odpowiedzi
28557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2008, 13:50:53
wysłana przez Tadeo
15 Odpowiedzi
8750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2010, 03:46:48
wysłana przez Vertigo
5 Odpowiedzi
4298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2011, 17:04:39
wysłana przez Tolein
5 Odpowiedzi
2946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2013, 22:30:02
wysłana przez OfensywnyRondel
9 Odpowiedzi
4168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 22:59:09
wysłana przez guzie