Autor Wątek: proszę o poradę odnoście Bare Knuckle Pickups do 7  (Przeczytany 4166 razy)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
cześć, wyrzucam Merliny z mojego PAS`a. Chcę się przesiąść na PKB, ale:
- nigdy ich nie słyszałem na żywo
- nie znam się na modelach
- nie wiem który lepiej zamontować po gryf a który pod most

zależy mi na mocnym, selektywnym brzmieniu. Po szybkim rzucie na mayshop doszedłem do wniosku, że najlepsze będą Bare Knuckle  Aftermath, Nailbomb, Painkiller. I teraz potrzebuję Waszej pomocy. Który pickup wybrać? Który zamontować pod most, który pod gryf? JAk najlepiej dostosować rozłączanie cewek - oba zewnętrzne lub oba wewnętrzne (bo mam psuh-pull w gałce volume).
Moje preferencje są takie:
- ma być ogień
- ogień ma byś selektywny i brudny zarazem
- ma być jak najwięcej środka, przez środek rozumiem brzmienie Ibanez UV777 z jego charakterystycznym brudem.

Brzmienie które mnie interesuje to djent lub nowoczesny metal. Nie interesują mnie inne pickupy niż wyżej wymienione. Proszę krótko, zwięźle i na temat. pozdro

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
cześć, wyrzucam Merliny z mojego PAS`a. Chcę się przesiąść na PKB

PKB na Polaka wzrosło do 67 proc. średniej w UE

z Twojego opisu:
-jeśli lubisz mocne DUMmm... w dole i górny środek, który brzmi jak piła łańcuchowa to Painkiller
-jeśli lubisz cienki, agresywny, podatny na rękę sound to Aftermath
-jeśli chcesz gruby i "groźny" sound to Warpig, ale z nim bym był ostrożny w mahoniowym wiośle na modłę PRSa, chociaż*

jeśli chcesz brud to raczej nie BKP (*chociaż może Warpig Ci to właśnie da w połączeniu z tym wiosłem), ale selektywność Ci one zapewnią zdecydowanie.

« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2013, 12:24:11 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
cześć, wyrzucam Merliny z mojego PAS`a. Chcę się przesiąść na PKB

PKB na Polaka wzrosło do 67 proc. średniej w UE



Chcialem ten sam zart napisac...
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
cześć, wyrzucam Merliny z mojego PAS`a. Chcę się przesiąść na PKB

PKB na Polaka wzrosło do 67 proc. średniej w UE



Chcialem ten sam zart napisac...

to nie żart
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Warpig odpuszczę

Aftermath bardzo mnie ciekawi, Painkiller rozważam, ale co z Nailbombem?

Aftermath nadaje się bardziej pod gryf czy po most?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Osobiście z leksza nie zgodziłbym się też co do opisu Aftermatha przez Muszę , bo jak dla mnie to za cholere nie jest to cienki sałnd a podatne na rękę to jest chyba każde dziecko z bkp .
Do mahuniu a'la PRS zdecydowanie odradzam Warpiga , Tam albo Painkiller albo Nailbomb. Pod gryf sugeruję kilka rozwiązań albo pakujesz set  jeśli nie masz swoich preferencji albo sprawdzone : Mule, Cold Sweat, VHII, ew Emerald
kolejnośc nie jest przypadkowa. Myślę ze dla Ciebie set Nailbomba bedzie najbardziej bezpiecznym rozpoczęciem przygody z BKP i zawsze to odsprzedaż. Jest to tez tańsze rozwiązanie niż kupowanie osobnych pickupów. Nie zapomnij o dobrym potku jest delikatna różnica na plus.

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Dziękuję Panowie za porady. Temat do zamknięcia. Po długich namysłach dnia dzisiejszego, testach internetowych oraz filmikach kupiłem set Aftermath 7. Jedynie co mogę zrobić, to "za rok" podzielić się z Wami wrażeniami.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2013, 15:40:37 wysłana przez Marency »

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
to ja wsadzam jeszcze noge w drzwi tematu: mógłbyś Panie Commelina rozwinąć się trochę z tym potkiem? myślałem że tylko przy przesiadce z aktywów potrzebny to zabieg. bo ja klepnąłem dziś Juggernauta do szóstki mimo niechęci niektórych z Was, testujących- ale jak dobrze zrozumiałem oblatywany był tylko w lypie(?) deskie mam jesion+klon+palisander i nic oprócz Holydivera mię tam nie pasuje (miał być Warpig ale bajam się outputu i wolę chyba uniwersalniejszy- 'bynajmniej" na papierze). na bkp forum jest już kilku zadowolonych użytkowników (Tim, Brudasowaty, Nolly, heh) i postanowiłem żem zaryzykiren.  howgh!

Posty połączone: 16 Gru, 2013, 18:12:39
długo będę jeszcze napiętnowany/obserwowany za to, że bydle napisałem: zamienię (albo sprzedam)?
a to było jak jeszcze skervesynów na świecie nie było!
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2013, 18:13:14 wysłana przez guzie »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
BKP ma customowe potki 550k firmy CTS i one ciut lepiej "otwieraja" pickup od przeciętnego potka 500k . To oznacza ze dobry potek z dobrych materiałów wg naszego guru Vicola zadziała od 470k, niemniej BKP sugeruje swoje 550.
Aktywy oczekują 25k więc to zupełnie inna bajka, tu chodzi o niuanse, jak dla mnie warte tych 20 zł w koncu nie robi sie tego co miesiąc.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
fersztanden! dziękuję

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
16306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
41 Odpowiedzi
24110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2011, 20:09:16
wysłana przez mondomg
28 Odpowiedzi
15281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2013, 13:06:40
wysłana przez lwronk
10 Odpowiedzi
3862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2013, 12:05:45
wysłana przez xaperfly
7 Odpowiedzi
3886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2020, 20:47:09
wysłana przez wuj Bat