Autor Wątek: Przestrzegam przed REK Guitars - kompletny brak profesjonalizmu !!!  (Przeczytany 121433 razy)

Offline bst

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6


Chodzi o to, ze kolejna wizyta skończy się pewnie kolejną gitarą ;)
[/quote]

Dokładnie tak ;)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Blackmachine ??

Nie, nie blackmachine, oni, jeśli dobrze ogarniam, robią meble, a nie trumny (nie żebym komuś odmawiał umeblowania w stylu nekro), a mi chodziło o jakieś takie zło.
Nie mogę znaleźć wątku, poszukam może jutro rano.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
O Blackmachine też coś było takiego, na orgu bodajże ktoś pisał o tym. Tyle, że tam po dostaniu gitary koleś odesłał ją lutnikowi bo była nie taka jak zamawiał i za jakiś czas dostał drugą, już zgodną ze specyfikacją, kompletnie nowy instrument, a nie przerobiony poprzedni.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
O Blackmachine też coś było takiego, na orgu bodajże ktoś pisał o tym. Tyle, że tam po dostaniu gitary koleś odesłał ją lutnikowi bo była nie taka jak zamawiał i za jakiś czas dostał drugą, już zgodną ze specyfikacją, kompletnie nowy instrument, a nie przerobiony poprzedni.

Słuchajcie - dokladnie taki uklad zaproponował mi Lootnick kiedy ustalalismy np gryf z jesionu - ja chciałem z klonu - stanęło na jesionie.
Ale uklad był taki jesli gita bedzie nie ok zrobie ci drugą totalnie za darmo.

Mozna?

Offline Marcin 81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No ba. Zapewne będzie mi kiedyś robił wiosło ;P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Marcin 81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Obiecalem sobie ze dosc z customami ale musze przyznac ze patrzac na jego video z checia bym sobie sprawil jego gitarke

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No wideło jest dla mnie tylko dodatkowym czynnikiem decyzyjnym, pierwsza myśl, że padnie na niego przyszła kiedy z nim gadałem mejlowo, a druga jak przeglądałem galerię.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No wideło jest dla mnie tylko dodatkowym czynnikiem decyzyjnym, pierwsza myśl, że padnie na niego przyszła kiedy z nim gadałem mejlowo, a druga jak przeglądałem galerię.
:facepalm:

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
;) To był żart.

Uwierzyliście,  jupi.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Uwierzyłem. Raczej kiepski żart. Try again ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Uwierzyłem. Raczej kiepski żart. Try again ;)

Nieee... Mój humor raczej nie trafia do szerokie publiki ( co tylko o niej, tej publice, dobrze świadczy ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Moze zakonczmy juz ten temat bo nic nowe posty nie wnosza :P

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To nim ktoś założy kłódkę, albo topic znieświeżeje, dodam od siebie.

REK REKiem, mnie wkurwiają od samego tylko wejścia na stronę - opis wprowadzający jest taki że TYLKO ONI wiedzą co jest najlepsze, reszta to głąby i się nie znają. Nawet profil gryfu dobiorą bo SAMI wiedzą lepiej. I nieważne że między wizardem Ibaneza i kołkiem starego telesa jest "trochę" duża różnica, ONI wiedzą że będziesz chciał tylko ICH rozwiązanie. O "gitarach od REKi" nie wspomnę, bo to jawne dymanie klienta za tę cenę.
O samej sytuacji nie chce mi się nawet wypowiadać, bo to jest poziom chamstwa przekraczający wszelkie normy :evil:

Co do wypowiedzi Wróbla na temat lutników - ja np. to traktuję nieco inaczej. Lutnik jest dla mnie po to żeby zrobić gitarę której nie mogę kupić seryjnie, lub zrobić ją lepiej i/lub taniej. Może faktycznie jakbym potrzebował sprzętu na występy w Opolu to skierowałbym kroki do Nexusa czy Malinków, ale w swojej kategorii cenowej mam dość duży wybór używanych (czy nawet czasami nowych) gitar, że nie trzeba mi więcej.
A że to Korea, Indonesia, China? Na niedoróbki estetyczne mogę przymknąć oko w pewnych granicach cenowych, brzmienie... zmienię pickupy i problem rozwiązany (w pewnej mierze, ale zawsze to coś). O ile jeszcze będzie dobrze stroić, to więcej mi nie trzeba.
Owszem, wolałbym, a nawet chciałbym dać zarobić panu Kowalskiemu a nie panu Junhuiowi (to nie ja to wymyśliłem ;) ), ale o problemach typu: niedotrzymywanie terminów, zła specyfikacja, masa baboli większego lub mniejszego kalibru, czy wreszcie niemożność jakiejkolwiek sensownej odprzedaży, się już naczytałem.

Dlatego na razie lutnik to dla mnie pieśń przyszłości. Dalekiej. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2010, 21:07:26 wysłana przez Leon »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
zrobić ją lepiej i/lub taniej

Lepiej i taniej, to dziwki robią laskę na ul. Poznańskiej. I tu jest właśnie pies pogrzebany. Dobra, jestem za zamknięciem tego topicu.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Dyskusja w sumie była wałkowana razy milijon.
Lutnik przede wszystkim zrobi Ci inaczej niż pan Junhuimui. Dla was praworęcznych nie jest to może wielkie halo, bo na rynku jest jakiś wybór (może nie w zakresie malowania ibanezów, ale z tym sobie radzą ludzie tak jak Motyl np.), jednak dla takich gostków jak ja sprawa się rysuje nieco inaczej.
Co za tym idzie, kupując customa kupujesz (zazwyczaj) owoc wysublimowanych przemyśleń (bo z jakiegoś konkretnego powodu chcesz mieć gryf w kształcie butelki od igristoje, korpus z drzewa sandałowego, pięć strun oraz przetworniki ręcznie nawijane z drutu od majtek) i co za tym idzie nie myślisz raczej o odsprzedaży (Zorro i Bat są wyjątkami potwierdzającymi regułę ;)).
A jeśli już odsprzedajesz, to dlatego, że ktoś wziął to wiosło do łapy uderzył w struny i wibracje na jajkach spowodowały natychmiastową anihilację części mózgu odpowiedzialnej za kontrolowanie bilansu konta, przez co zadziałał ośrodek GASu i koleś stwierdził, że nie może wyjść bez jajek i wiosła, chociaż jedno z dwóch musi skądś pozyskać.

I jakby to w tym wszystkim jest właśnie najfajniejsze. Ta anihilacja.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A gdzie to? :P

A serio - nie w tym rzecz. Dla mnie jest nieco dziwne robienie kopii LP, Strata(sratata) czy innego Explorera, bo będzie taniej o parę zeta, tudzież dostaniemy inne malowanie. Ale lutnik jest jedynym dla mnie wyborem gdybym potrzebował czegoś niestandardowego, czego nie da się wcale dostać, albo jest faktycznie fhui drogie. Czy wo w kwestii kształtu, czy brzmienia, czy konstrukcji.

Np. zamawiania gitarki typu http://forum.sevenstring.pl/custom-shop/ngd!-malwood/ dla nauki nie rozumiem. Piękny instrument, zapewne bardzo dobrze brzmiący i wygodny, ale to IMO jest sztuka dla muzyka który wie czego chce tak, a nie dla kogoś komu zmieni się po drodze ze 20 razy opcja. Mam tylko nadzieję - bez złośliwości - że nie będzie chciał jej potem odsprzedać w dobrej cenie, bo... się zniechęci do lutników?

Chociaż jeszcze raz podkreślam, to sprawa indywidualna. Ja widzę to inaczej, Wróbel inaczej, kumpel Andy'ego i każdy inny też. Nie musimy się zgadzać, ale warto jednak znać chociaż cudze zdanie :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
zniechęci się do lutników, bo grał na ładnym, wygodnym, strojącym i dobrze brzmiącym wiośle (bo takie są wiosła Malinków z tego co przeczytałem i zobaczyłem ;) )? o co chodzi? :)
do widzenia.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS

[...] Np. zamawiania gitarki typu http://forum.sevenstring.pl/custom-shop/ngd!-malwood/ dla nauki nie rozumiem. [...]


Sluchaj tutaj sie zgodze ze do nauki customa nie warto robic bo samemu sie nie co chce... Choc jak widziales chlopak szukal typowo Gibsonowego brzmienia... Pewnie chcial Gibson LP model X wykonczenie Y za jakies 15 zapalek... Na co mu taka gitara ? Gra na klasyku juz jakis czas... Mogl sobie jebanac patyk za 5 zapalek Ephiphone np.
Didej dal propozycje jemu i tak to wszyslo ze ma to wioslo chlopak sie zgodzil i jak znam gust Didejka, to to wioslo rozpierdoli Gibona na lopatki. takie moje zdanie. Choc to bylo OT :/

CLOSE TOPIC !

:EDIT:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2010, 15:32:39 wysłana przez mlodysatan »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Jak dostał dobrze wiosło, to niech korzysta! I obiema ręcoma się pod tym podpiszę! Tylko zasugerowałem,że problem będzie, jeśli po jakimś czasie okaże się że "to nie to".

Ok, faktycznie może poczekajmy co Andy z kolegą zmajstrują w sprawie REKa, i zostawmy OT ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Problem to by miał jak by się okazało, że ten Gibson ze sklepu za 8k, na którego odkładał dwa lata to nie to. Gość dostał bezkompromisowy pod każdym względem instrument na poziomie wyższych PRSów albo MM JP BFR w niższej cenie niż wymienione instrumenty chodzą używane. Wątpię, żeby szczególnie miał stracić przy jej odsprzedaży.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Medal zawsze ma dwie strony.
Jedna strona jest tak
Po choletę zamawiać customa skoro jest pełno firm, które prześcigają się w zadowalaniu klienta i oferują tyle modeli, że spokojnie zaspokoją wymagania większości klientów, a usługi lutnika są dla tej mniejszości, która obeszła wszystkie sklepy i nie znalazła nic dla siebie.
Druga strona:
Jeśli klient chce  kopię squiera sratatata i jest gotów za to zapłacić,a lutnik zgodził się na wykonanie tego wiosła, to powinien zrobić to dobrze.

Jest też trzecia strona.Taka że jednak polski lutnik zrobi kopię MM JP taniej niż oryginał, więc po co przepłacać za oryginał? Może lepiej zaryzykować z lutnikiem?

Offline Marcin 81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Jak dla mnie to cala ideologia robienia wiosla na zamowienie nie polega na tym zeby zrobic gitare bo jest taniej. Chodzi tu o to, zeby miec gitare zrobiona wedlug wlasnej specyfikacji ktorej nie mozna znalezc w instrumentach seryjnych. Ja widze to tak, ze kazdy ma prawo zamowic sobie takie wioslo jakie mu sie podoba bez wzgledu na to czy to bedzie kopia strata czy calkiem wymyslona gitara. Tak czy inaczej jesli lutnik podejmuje sie wykonania uslugi to wioslo powinno byc dopieszczone bo to jest cale jajo gitar customowych. Cena customow zalezy od tego jak instrument jest skomplikowany i od materialow jakie sobie zazyczymy a takie aspekty jak dokladnosc i starannosc wykonania nie sa wyznacznikiem ceny tylko wizytowka firmy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
28383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2008, 09:31:07
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
2267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:12:49
wysłana przez maślak
10 Odpowiedzi
5844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2014, 17:26:31
wysłana przez maciekcalm
9 Odpowiedzi
3530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 04:07:10
wysłana przez Ghost_of_Cain
11 Odpowiedzi
3153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 19:28:57
wysłana przez lwronk