Autor Wątek: (S)PIARD, czyli Stowarzyszenie PosIAdaczy Rogów Dwóch  (Przeczytany 24134 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Od razu na wejściu zaznaczam - nie chodzi mi o tych którzy mają problemy z partnerem/partnerką (bądźmy tolerancyjni :P ) z tego powodu, że w bloku obok zamieszkał dorodny murzyn :D

(S)PIARD jest odpowiedzią na temat Zorra zrzeszający posiadaczy bydła domowego - tutaj jest miejsce dla zapalonych myśliwych, chwalących się swym porożem. Do uczestnictwa uprawnia posiadanie gitary typu "rogatego", czyli SG, Vipera, tudzież Signuma. Menzura jest dowolna, ilość strun także. Producenci wszelacy - Epi, Gib, Flame, ESP/LTD i cokolwiek innego, jeśli istnieje.
Jako że jako założycielowi i  prezesowi ( ;D ) przysługuje mi prawo do segregacji uczestników, zawiadamiam że wszyscy mający pokraki typu Ibaneza AX lub Artista, są proszeni o jak najszybsze oddalenie się :devil:

Więc zaczynam od siebie - pełna specka:

    * model: Epiphone SG Prophecy Custom GX,
    * konstrukcja: set-in,
    * korpus: mahoń, nakładka z klonu pikowanego (przynajmniej tak to nazwali w katalogu, wzór "plamisty"),
    * gryf: mahoń,
    * profil gryfu: 60’s speed-taper, biały binding,
    * podstrunnica: palisander,
    * główka: tradycyjna Epi, czarna z biało-czarnym bindingiem i perłowym wzorem,
    * menzura: 24 3/4”,
    * progi: 24,
    * znaczniki: jak w serii Prohpecy, na 1,3,5,7,12,15,17,19,21,24 progu, perłowe,
    * kolor korpusu: midnight cherry, błyszczący,
    * kolor gryfu: midnight cherry, matowy,
    * siodełko: plastik,
    * klucze: Grover, 3+3, złote,
    * mostek: TOM + stop-tailpiece, złote,
    * przetworniki: 2x Gibson DirtyFingers,
    * potencjometry: 1vol(push-pull)+1tone, gałki złote z czerwonym środkiem,
    * przełącznik: 3-pozycyjny, złoty z czarnym czubkiem,
    * uchwyty paska: złote, z białym filcem,
    * długość całkowita: ok. 104 cm
    * waga: ok. 3,1kg (mogę zważyć dokładnie co do grama jak kto chce :P )

Chyba wszystko... gitarka zakupiona na jesieni 2008. Fabryka, wg. oznaczenia, Unsung China, rok wykonania 2007. Zresztą wszystko macie w teście zrobionym na Sixa:
http://www.sixstring.pl/testy/epiphone-sg-custom-prophecy-gx-oraz-o-ex-slow-kilka
plus krótki topic:
http://forum.sixstring.pl/komentarze-do-artykulow/epiphone-sg-custom-prophecy-gx/

Modyfikacje - przeniesienie zaczepu paska na szczyt różka jak w modelu Tony Iommi + zaekranowanie cavity i kieszeni na pickupy. W planach - wstawienie P-90 pod gryf jak w BFG (dlatego ekran jest tam tylko z folii alu, a nie mosiężnej) i zmiana siodełka na grafitowe. Plus przy okazji dłubania w elektrowni, usunięcie push-pulla i najprawdopodobniej układ 2x volume.

Podsumowanie - SG jest kształtem mocno specyficznym, zwłaszcza przez ch...oinkowe wyważenie przesunięcie gryfu w lewo. Ale oferuje genialny dostęp do wysokich progów jeśli ktoś używa, niską wagę i wygodnie profilowany, smukły (3,5 cm) korpus. Dlatego nie widzę się z inną gitarą, mimo ogrywania LP i podobnych im Cadillaców, V-ek, Stratów i Superstratów i sam nie wiem czego jeszcze.

So... who's next? :headbang:
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2010, 11:22:14 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
<cykanie świerszczy w trawie>

Spoiler
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Wstawiłbym swoje dwie gitarki, ale
wszyscy mający pokraki typu Ibaneza AX lub Artista, są proszeni o jak najszybsze oddalenie się
więc podwójnie:


;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Hmm, może jak się namyślę to zmienię postanowienie jako wspaniałomyślny władca, mający na uwadze potrzeby swoich poddanych... ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie zniechęcaj się. Świetnie Ci idzie.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Czuję, że teraz zostanie ustanowiony nowy rekord "niezręcznej ciszy na forum".
Przypomnijmy, że ostatni taki rekord padł przy propozycji dwuwymiarowego matrycowego kodu kreskowego na forum ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Ale z was upierdliwi poddani... wychłostać nawet nie ma jak on-line :P Ale skoro się naród domaga to dobrze - wrzucajcie sobie te swoje AXy, Artisty (i inne pizdy ;D ) jak chcecie.

:zuo:

Co nie znaczy, że nie oczekuję tu paru posiadaczy znanych już na forum Signumów, tudzież Epi Prophecy ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Teraz to wiesz....
Spoiler
Suto wędlin kładź na chleb

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Ja nic nie mówię, ale pasek to masz zajebisty :D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Wiem, sam zrobiłem ;D

PS. To co, ujawni się wreszcie ktoś komu doprawiono rogi? :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a uj wam w rzyć! mój Signum barytonik:





edytka: focia z ostatniej chwili ;)


    * konstrukcja: bolt-on,
    * korpus: jesion,
    * gryf: klon,
    * podstrunnica: palisander,
    * wykończenie: gothic,
    * menzura: 26,5”

jak widać obecnie siedzi w nim tylko Eclipse pod mostem, w porównaniu do Gibola 500t ma bardziej wyrównane pasmo, nieco bardziej zwarty dół i wyższy sygnał wyjściowy, dając mi doskonałe narzędzie do zabawy w rzeźnika (do southernowego napierdalania gruzem z fajkiem w japie mam Epi z pińcetą i pafem merlinowym). ;)

wiesło dobrze siedzi w miksie i jest lekkie, dzięki czemu świetnie sprawdza się na biesiadynch chałturach
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2010, 12:54:46 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Spox, przeca temat nie ma jeszcze doby ;)

Słowa już były, więc hurtem:





« Ostatnia zmiana: 11 Paź, 2010, 09:31:35 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
No to i ja coś wrzucę :P Kiedyś te foty wklejałem na forum a nowych mi się nie chce pykać, więc sorki za powtórkę z rozrywki.





LTD Viper 301 Koreański kij basebolowy dla gitarowego wykidajły.
Korpus/gryf: mahoń
Podstrunnica: palisander (bardzo ciemny, nie wygląda na bejcowany)
Gryf wklejany, long tenon.
Pickupy noł nejm. Wcześniej były EMG HZ H1 (gorąco niepolecam, lepiej zmienić na nołnejmy)
Washburn SI60 Murder Weapon indonezyjska sygnatura Scott'a Iana (wiosło już nie jest w moim arsenale ale bardzo miło wspominam)
Gryf/korpus: mahoń
Podstrunnica: palisander (widać że bejcowany ale ładnie to zrobiono)
Konstrukcja: bolt on.
Przetworniki: Egnater (tak to nie pomyłka, tu się trochę rozpiszę, słynny Bruce ponoć zaprojektował takie cuś do krótkiej serii washów, raczej jest to dla celów marketingowych i robione są na wschodzie, grają baaaaardzo przyzwoicie :) , mostowy ma troszkę mocniejszy sygnał od przykładowego SH4 i gra grubiej, jeśli ktoś ma okazję kupić takie cuś gdzieś z wylutu za niewielkie pieniądze to brać i się nie zastanawiać :D ).

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No to tera moje G400 Custom model Les Paul Custom '61



Uploaded with ImageShack.us


Korpus: mahoń
Gryf: mahoń
Podstrunnica: palisander
Inkrustacje: prostokąty
Menzura: 24 3/4
Ilość progów: 22

Mostek: Tune-o-matic
Strunociag: Stopbar
Osprzęt: złoty
Klucze: układ 3:3

Elektronika: trzy przetworniki Alnico Classic Plus
Regulacja: 2 potencjometry głośności i 2 tonu, trójpozycyjny przełącznik

Kolor: Antique Ivory
Strój: A E A D F# B (from low to high), czasem F# E A D F# B
Struny: 013 - 074
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2010, 16:02:05 wysłana przez se7en »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Po tym można poznać mężczyznę!
Paczki z głów!

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!

  • Korpus: Jesion
  • Szyjka: Bolt-on, klon górski
  • Podstrunnica: Heban
  • Skala: 666mm - 26,5"
  • Progi: 24 Medium Jumbo
  • Mostek: Stały, tune-o-matic
  • Stroiki: Schaller M6, 3+3
  • Przetworniki: EMG 81 + 85
  • Siodełko: GraphTech
  • Kolor: Black Gothic piaskowany na srebrno
  • Stringi: 13-56 Blue Steel

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak nie lubie flejmów to cholera, kolejny smaczny po białej 7-emce Vertiga :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Yo, akurat z Dragonami im wyszło. Śmiesznie, że mam głębsze to wcięcie na główce, plus więcej o całe 2cm, a na fotach wydaje się odwrotnie ;)
Paczki z głów!

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
ej kurwa bo nam temat zdechł, trzoda żre dobrze ale w końcu zdechnie :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No bo gejuchy LesPaule kupujo zamiast gitar dla prawdziwych mężczyzn :)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Bo się koledzy nie przyznają kto im rogi doprawił :D Sam wiem o jeszcze przynajmniej czterech, ale nie będę ujawniał tajemnic alkowy ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Ja nie mam aparatu ,żeby się pochwalić :(
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
dla hecy...   ...kumpla z kapeli ale O KURWA JAK GRA. Struny 10,14,18,28,42,56,72   a strój w dół G :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
W sumie jako posiadacz rogów też powinienem zabrać głos. Posiadam czarnego ESP LTD Viper'a 400 wyciosanego przez koreańczyków w 2007 roku.

Korpus- mahoń
Gryf- 3 części mahoniu, set in
Podstrunnica- palisander, 24 progi
Skala- 24.75"
Mostek i strunociąg- TonePros
Klucze- Schaller M6 blokowane
Siodełko- GraphTech
Przetworniki- dwa mostkowe Seymour Duncany Blackouts AHB-1
Korpus jest wykończony na wysoki połysk, natomiast gryf jest satynowy. Używam dobieranego setu EB 12-64 i stroję do C.

Zdjęcia dostaniecie jak dorwę się do porządnego aparatu :D
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2010, 13:11:39 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
To ja dorzucę swoje cztery rogi. Żeby nie wklejać gołych zdjęć, zapodam jakieś key facts:

Czerwona (Luxor):
- ma gryf chyba chudszy od wizarda (starzeję się, bo nie wydaje mi się to wygodne)
- ma zerowy próg i ogólnie widać po niej, że nie powstała ani 10, ani 20 lat temu.
- ma przewiercone dziury w mostku od spodu, by dało się go bardziej odsunąć (poprzedni właściciel grał chyba nieco niżej i na grubszych strunach)
[edytka] - to bolt-on, ale żeby było jasne: jest zajebistym, wspaniale rozegranym, świetnie rezonującym wiosłem, bardzo ją lubię.

A ta kremowa świeżynka, znana już na forum... O kremowej napiszę później, bo mi dziecko płacze :)

[edit] mogę pisać znowu, drogi pamiętniczku.

w tumanie kosztuje c.a. 1250 zł; z nowiuśkim kejsem, za patola, wydawała się świetnym dealem. I tak jest - akcja, wybrzmiewanie, skłonności do strojenia - są jak dla mnie co najmniej zadowalające. Gryf całkiem wygodny, niestety nieznacznie tylko grubszy niż w Luxorze - liczyłem na grubszą pytkę. Nie będę pisał, że wiosło ma mniej charczącej górki i klarownego środka a więcej niskiego smrodka, bo się na tym nie znam i nie będę koloryzował - ale z pewnością dźwięk zmierza bardziej w stronę "mellow", niż "bright"; słychać to zarówno na boskich tranzystorowych Randallach 75W z rozjebanymi głośnikami w sali prób, na ćwiczebnym, starym i niezłym tranzystorowym Rolandzie a nawet na toneporcie. Szatan ziewa i kusi, by zmienić choć mostkowy przetwornik - ale to brzmienie ma swój urok i prowokuje do zupełnie innego brzdąkania, co jest fajne.

3 pickup jest jakby zawsze włączony - chwilę zajęło mi rozkminienie tego systemu z 3 gałami volume i jedną tone :facepalm: :D, można go - wedle uznania - ściszyć, domieszać do pozostałych, etc.. Gdy gra sam (środkowa pozycja, pozostałe ściszone), dźwięk jest naprawdę ciekawy, niby nie ma tego pazura co mostkowy i tego słitaśnego zaśpiewu co gryfowy lecz jest, no kuźwa, tak ładnie umiejscowiony pośrodku, że naprawdę chce się go używać.

Co jeszcze mogę rzec? To obleśne cygańskie złotko zaraz zejdzie z mostu i okolic - normalnie znika w oczach; trzeba też kuźwa uważać na każdy ruch śrubokrętem, etc...

Klucze mają na sobie napis Grover i rzeczywiście budzą zaufanie. Wiosło leci na łeb - ale ja nawet paska dobrego nie mam, może nie ma się co czepiać.

Chciałem też rzec, że główka Epiphona to najbardziej proporcjonalna i najładniejsza głowa w SG/LP (zjebcie mnie teraz ;-) Ogólnie Żanet Kaleta poleca początkującym wioślarzom bardzo, średniozaawansowani niech se sami pomacajo, czasu na pewno nie zmarnujo.



« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2010, 22:05:09 wysłana przez Ghost_of_Cain »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4629 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2009, 15:02:54
wysłana przez haxigi
20 Odpowiedzi
7610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 15:09:22
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
1282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 20:30:40
wysłana przez dinovelvet
7 Odpowiedzi
14556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2014, 17:05:08
wysłana przez Yony
8 Odpowiedzi
4844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:23:16
wysłana przez ITHMW