Autor Wątek: (S)PIARD, czyli Stowarzyszenie PosIAdaczy Rogów Dwóch  (Przeczytany 24136 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
O ja tej. ten Luxor jest przeobleśny, kojarzy mi się z Guildami z lat 70tych. Kozacki!
Łe tej.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ej, ten luksor ładny jest ładny!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
ładny jest, ale jedno mnie frapuje: zerowy próg, WTF? i po co to?
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
:google: nie gryzie, naprawdę...

A bez szukania, na zdrowy chłopski rozum - przy progu zerowym siodełko reguluje tylko rozstaw strun, natomiast o ich wysokości decyduje właśnie próg zerowy. Do tego brzmienie otwartej struny jest najbardziej zbliżone do tego na pozostałych pozycjach, bo de facto tam także opiera się ona o próg jako taki, a nie brzmi "z siodełka". Simple?

O innych zaletach/wadach niech się wypowiedzą użyszkodnicy tychże rozwiązań ;)

PS. @Ghost - napisz słów kilka o Epim, bom ciekaw opinii z różnych źródeł. Swoj drogą muszę się wybrać na ogranie takowego bo wisi w RnRze lokalnym. Ino nigdy nie mam kiedy :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
got it & like that & thx bro.

takiego Epi miałem zamiar łyknąć, tylko martwiłem się czy w akcie desperacji nie spierdolę wiosła wyrzucając środkowy pickup. Ale jeśli jakimś cudem, mamy podobny gust, to idę przepatrzeć allegro i prosić o pomyślność w kwestiach finansów. ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Skoro temat przysnął, to ode mnie krótkie info, mianowicie zanabyłem od monda strunki 13-60, po czym zestroiłem sobie na nich swojego GXa do H. Nie wiem czy zostanę przy tym stroju na stałe (mimo wszystko jakoś bardziej odpowiadało mi jednak C#, ew. drop H), ale grubościowo wypadło w sam raz :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No bo C# jest najlepsze ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No to się cieszę bardzo, że strunki pasują. Od siebie polecam Drop B men na tym zestawie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Do dropa koniecznie wioliny od 12ki. Sprawdzałem :) Nawet nad 11kami się zastanawiałem przez chwilę (w C#, żeby nie było ;) ), ale to gdybym miał jakiegoś śmigacza z dobrym Fixedem albo wręcz Floydem, żeby bardziej obniżyć akcję. Ale strunki jak najbardziej pasują.

PS. Kontynuując OT - właśnie nie wiem czemu, ale C# (i ewentualnie drop basów do E i H) jest najbardziej odpowiadającym mi strojem. Mniej ograny niż D, nie tak basowy jak pełne H... W sam raz dla nas ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
W sam raz to jest wtedy, kiedy masz siódemkę zestrojoną w G#, bo mając zwyczajny szóstkowy C# pozostaje Ci jedna zbasowana struna do zadań specjalnych.

A i tak jakbym miał dwie gitary, szóstka by była w C# a siódemka zapewne w B zwykłym...

Dobra, off with the offtop!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Macio z Tides From Nebula używa do swojego SG w C# setu 11 - 52 jakby co i działają :)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Mata tu mojego byłego rogacza w wersji Rambo Commando The Lux  :devil:


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Macio z Tides From Nebula używa do swojego SG w C# setu 11 - 52 jakby co i działają :)

Oczywiście, że jak najbardziej styka! <pięść do serca>
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No pomijając siódmą strunę to ja mam teraz 9-52 w C# i nie mam w związku z tym cienia problemu ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jakiś czas temu stwierdziłem, że poniżej pewnej grubości nie schodzę. parę razy zszedłem pół tonu w dół, brzmi super - ciężko mrok, satan i ogóry. wróciłem do swojego stroju i wróciło pierdolnięcie ;) na grubszych drutach jest zajebista dynamika, choć solóweczki trudniej chodzą. ale nie chodzi o to, żeby było łatwo, tylko żeby było dobrze ;)
do widzenia.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No, tak to w sumie można opisać.


A i tak mój gitarowy Bóg, Tony Iommi, grywał w C# na najgrubszej 42 i dało radę ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
A i tak mój gitarowy Bóg, Tony Iommi, grywał w C# na najgrubszej 42 i dało radę ;)

Jeff Hanneman również grywa na takiej grubości secie w takim strojeniu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Iommi nie miał raczej innego wyjścia niż grać na włosach, ale Hanneman... Kurde kiedyś używałem (z powodzeniem!) 11-52 do E na 25,5, ale chyba gejozuję z wiekiem... chociaż mam nadzieję że nie dojdę aż do takich grubości, te 12-56 to set (prawie, jak wspominałem) idealny :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kurde kiedyś używałem (z powodzeniem!) 11-52 do E na 25,5

No ja też tak długo robiłem.

A teraz mi się pozmieniało, i najchętniej to bym grał na czymś w rodzaju 9-68, ale składanie całego zestawu za drogie, uwzględniając, że basowe mają być linami cumowniczymi, a wioliny cieniutkie i idealne do bendowania :/
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Za drogie ? Swego czasu w pewnym bardzo znanym internetowym sklepie z tanimi strunami ;) nie był dostępny set Erniego 10-52, więc skompletowałem taki sam z pojedynczych strun i byłem do przodu chyba złotówkę.

Sam kompletuje secik 12-64 i płacę chyba niecałe 35 zł z przesyłką.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Hm. W sumie... Przemyślę sprawę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Online Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Mata tu mojego byłego rogacza w wersji Rambo Commando The Lux  :devil:

( Obraz usunięty.)

nie chciałeś go sprzedać jakoś niedawno ?? bo skądś kojarzę gitarkę

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Chciałem i sprzedałem :) Osobiście nie leży mi do końca kształt SG.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ale Tajdsi grają w dropie przeca...
wearehelp.bandcamp. com

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ha! Dobrze że znalazłem ten temat :D
Niemal rok temu kupiłem sobie Vintage VS6 i jak na razie jest to jedyne moje wiosło które się do czegokolwiek nadaje. Niestety, jako że gram raczej rzadko, wciąż nie potrafiłem odłożyć kasy żeby zrobić jakiś apgrejd.

Specka taka sama jak w większości "normalnych" SG, czyli mahoniowe pudło, wklejany mahoniowy gryf, jakaśtam elektronika i nawet znośne (jak dla mnie) pikapy Wilkinsona.

Real foto dzifki (robione dosłownie przed chwilą):


Założone Gibson powerlines 12-52. Ta grubość mnie mniej więcej syci, chociaż ostatnio gram piwniczny black metal a nie sludge / doom, do którego owe wiosło zostało kupione :F

Planowane apgrejdy (tylko znów z kasą lipa) to wymiana pupów na Merlin PAF i Gibson 500T (koniecznie zebry! :D), planowałem także straploki ale gram i tak na siedząco :D
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2011, 19:27:17 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4629 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2009, 15:02:54
wysłana przez haxigi
20 Odpowiedzi
7610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 15:09:22
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
1282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 20:30:40
wysłana przez dinovelvet
7 Odpowiedzi
14558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2014, 17:05:08
wysłana przez Yony
8 Odpowiedzi
4845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2016, 23:23:16
wysłana przez ITHMW