Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177589 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Kto tu lubił rude albo szachy? Albo szachy i rude?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Oryginalne "The Office" - amerykańska wersja w ogóle nie ma podejścia. 10/10, czyste złoto.

Nie mogłem przebrnąć za pierwszym i drugim podejściem, dopiero po obejrzeniu amerykańskiej udało mi się przyswoić tę ilość krindżu, jaka jest w brytolskim pierwowzorze :D
Ale amerykańska ma miejsce w serduszku za memiczność <3
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
ROJST


Calkiem dobrze ukazana chujoza lat 80 okraszona niezla historia. Bedzie drugi sezon! Fajnie zrobiona muzyka, praca kamery, lokacje, kolory.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Oryginalne "The Office" - amerykańska wersja w ogóle nie ma podejścia. 10/10, czyste złoto.

Nie mogłem przebrnąć za pierwszym i drugim podejściem, dopiero po obejrzeniu amerykańskiej udało mi się przyswoić tę ilość krindżu, jaka jest w brytolskim pierwowzorze :D
Ale amerykańska ma miejsce w serduszku za memiczność <3

Przez ten krindż, niekomfortowo długie ujęcia i ogólnie rolę Gervaisa właśnie IMO nie powstało chyba nic podobnego. I ogólnie mieszkałem parę miesięcy w podobnej robotniczej mordowni w UK i klimat takiego miejsca (wraz z ludźmi) oddany perfekcyjnie. 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
- Raised by Wolves

Zakończyłem właśnie sezon 1 (?). Nie wiem, czy to koniec definitywny, bo jeśli mamy tu otwartą furtkę, to dość asekuracyjnie. Ridley Scott znów pyta będąc echem Philipa K. Dicka: "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?". Jeśli nie ma być II sezonu, to by było najlepiej. Bo wtedy pytania o to czym jest człowieczeństwo zostają tym, czym powinny: otwartą kwestią zaprzątającą umysł. Czy jestem kimś wartym życia, wartym obiektywnego szacunku? A jeśli tak - to w zasadzie za co, dlaczego?

Serial jest po środku. Tzn. nie narracyjnie, czy pod względem jakości. Budżetowo i skalując opowieść. Poprzednie kwestie są bezpieczne. Nie jest to wielka produkcja, ale na pewno też nie kameralna. Jest tam, gdzie powinna, zadając pytania i sugerując odpowiedź, że: tak, nie-ludzie mogą być bardziej ludzcy od ludzi. Im dłużej żyję, tym bardziej staje się to oczywiste, że jest to coraz łatwiejsze.
Ergo i w skrócie: polecam.

« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2020, 09:23:16 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Imho pod kątem storytellingu lekko rozczarowuje druga część sezonu w stosunku do pierwszej. Za to postaci ciekawe, wiarygodne w swoich działaniach i spójne. Do rozważań o naturze ludzkiego bytu i religii widzianej w kategorii zaburzeń psychicznych, rzuca też ciekawe światło na temat macierzyństwa. Innymi słowy, zaskakująco aktualny ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Mandalor-Janek, sezon 2. Ależ to jest piękna zabawa :) ;)

Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
szkoda, że u nast nie można go legalnie obejrzeć
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Blood of Zeus na Netflix. Całkiem fajne anime, poziom przypomina ten z 'Dragon's Dogma'. Ja pochłonąłem za jednym zamachem. Polecam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Mandalor-Janek, sezon 2. Ależ to jest piękna zabawa :) ;)

( Obraz usunięty.)
Sam ten pierwszy odcinek był lepszy niż cała ostatnia trylogia SW od Disneya

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Rozmowa z tego piątku. Mój kiero nie widział żadnej części, bo tyle odcinków trzeba by teraz obejrzeć. To mu mówię: wystarczy te trzy najstarsze ;)
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
IMO prequele nie wcale są takie złe (nie licząc CGI i greenscreenowania), jedynie te J.J. Abramsowskie części są spartolone.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Suburra blood on Rome

Wyszedł właśnie trzeci sezon na Netflixie. Trzyma poziom poprzednich.

Drugą serię The Alienist odpuściłem po trzech odcinkach. Akcja się ślimaczy i mam wrażenie, że kryminały XIX/wczesno XX wieczne są jedank bardzo oklepane: zazwyczaj jakaś wariacja na temat Kuby Rozpruwacza.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Gambit królowej - dla mnie świetny!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
IMO prequele nie wcale są takie złe (nie licząc CGI i greenscreenowania), jedynie te J.J. Abramsowskie części są spartolone.
A pamiętasz jak wyszły prequele, że tylko oryginalna seria? ;)
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
No joooo, ale ja rocznikowo też jestem z takich lat, że się wychowałem właśnie razem z nimi. IMO wiele najlepszych scen (np. walka Anakina z Obi-Wanem) jest właśnie w prequelach, niepotrzebnie tylko nasrali tyle CGI

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Mandalor-Janek, sezon 2. Ależ to jest piękna zabawa :) ;)

( Obraz usunięty.)

Mnie tam rozjebała ostatnia scena pierwszego odcinka (właściwie rozdziału IX). Pozdro dla kumatych.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
2 odcinek mnie rozczarował...
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Zaraz obadamy :)

A lecę w końcu ten o rudych szachach. Jest bajera! Nie ma tych schematów, że jak dom dziecka, to zaraz ktoś musi molestować itd. Świetne kolory i stroje. A młoda wersja głównej bohaterki to chyba nawet lepiej gra od niej ;)
Paczki z głów!

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Ruda świruska łyknięta w 2 dni.Bardzo fajnie spędzone 7h  :D
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
2 odcinek mnie rozczarował...
Ale trzeci już był fajowy :)
Paczki z głów!

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Pędzę... ;D
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Zrobiłem dużo zrzutów ekranu, będzie co wrzucać na tapetę :)
Paczki z głów!

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
2 odcinek mnie rozczarował...
Ale trzeci już był fajowy :)
Ale to było dobre  ;D
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ostatnio usypiam na każdym odcinku sons of anarchy.
tzn fajnie się patrzy na Peggy Bundy w innej roli (Pani sobie radzi wyśmienicie), ale jakoś tak fabuła mi nie siedzi ;)
i always go full retard