Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177587 razy)

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@gizmi7 uwaga. Zanotować w dzienniku ss. Zgadzam się z kolegą. Wataha górą.
007

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dobry mini serial Dracula na Netflixie. Trochę nieszablonowo, miejscami karykaturalnie, ale całkiem inteligentnie sklecona intryga. Jestem na ostatnim odcinku... Polecam!


Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Obejrzałem pierwszy, też polecam. Sceny brutalne/przemoc są czasem absurdalnie i karykaturalnie dosłowne. Więc horror to nie jest, ale ogląda się z przyjemnością.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odpaliłem dwa odcinki Ragnaroka na Netflixie. Pokazują piękno Norwegii i dobrze się rozkręca
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
No i pierwszy odcinek trzeciego sezonu Westworld za nami. Nie dziwię się wysokim ocenom. Jest grubo! :)
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Drugi sezon Altered Carbon to wielka lipa.
Ciut wyżej niż seriale tzw. akcji/sci-fi na Polsacie w latach 90-tych.
Dawno nie widziałem tak drewnianego aktorstwa.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Drugi sezon Altered Carbon to wielka lipa.
Ciut wyżej niż seriale tzw. akcji/sci-fi na Polsacie w latach 90-tych.
Dawno nie widziałem tak drewnianego aktorstwa.

nie no, aż tak źle nie było. Ale rozczarowałem się jednak mocno, nie powiem. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał. Mimo niedociągnięć, uważam że był super i przedstawiał wizję cyberpunkową całkiem zajebiście.

Na tyle mi się spodobał, że przeczytałem trylogię (swoją drogą polecam).

I o ile z pierwszym sezonem było wiadomo, że to adaptacja tej a nie innej książki - to teraz niespecjalnie. A szkoda... Wzbudza to moje obawy co do Wiedźmina, bo co im szkodzi żeby równie dosłownie potraktować materiał źródłowy.

A w Altered Carbon nie wiem co było najgorsze. Ale chyba to, że w S1 czuło się, ze oglądasz wizję jaki może być świat i jacy mogą być, przede wszystkim, ludzie w przyszłości. A w S2 to była tylko scenografia w stylu sci fi dla ludzi którzy specjalnie nie odbiegali od współczesności.

A, no i aktor. W S1 zagrał gość ciekawie. Tutaj co najwyżej poprawnie, bez niczego szczególnego.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Kurde książka Altered Carbon to było takie Noir sci-fi z zabarwieniem detektywistycznym a serial mocno spłaszczona rozpierducha. S1 nawet spoko, S2 nudziarstwo po całości.

Poza tym chyba czas na odświeżenie sobie https://www.filmweb.pl/serial/Utopia-2013-663388
Tym co nie znają polecam serdecznie
return to monke

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A czytałeś kolejne dwie części? Też są fajne.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
A czyta%u0142e%u015B kolejne dwie cz%u0119%u015Bci? Te%u017C s%u0105 fajne.
Takiese. Maj%u0105 momenty ale mniej mi sie podobaj%u0105 ni%u017C pierwsza.
return to monke

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Obejrzałem 13 powodów (albo 13 wzwodów jak kto woli) i mało czego żałuję tak jak straconego na to czasu. Historia naciągana jak mało co. Prawie każdy w tym wieku poleciał by zaryczany do rodziców jak by tylko się czegokolwiek dowiedział.
Spoiler

A teraz przyjemniejsze rzeczy:
1983
Lubię polskie seriale, bo nie są przewidywalne jak poranny stolec (w przeciwieństwie do amerykańskich). Jacyś krytycy serialowi coś przebąkiwali, że serial do dupy bo motywacje i cele bohaterów nie są jasne... No przecież właśnie o to chodziło, że nie było wiadomo co kto i dla kogo ;>
Spójna akcja, ciekawe ewenementy polskiej architektury, dużo aluzji do 1984, podobało mi się. Obejrzyjcie.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Ponieważ mój otec przeżył tylko 7 lat więcej niż mam teraz (a jego bracia jeszcze mniej), to zanim zacznę coś oglądać zapoznaję się deczunio czy warto. Polecam :D

Np. dziś 2 odc. 3 sezonu Westworld i to zdecydowanie polecam.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Jestem po pierwszym odcinku serialu ZeroZeroZero. Wszystko się zgadzało! Na pokładzie Gabriel Byrne, Dane DeHaan, jak na razie bardzo polecam.



https://www.imdb.com/title/tt8332438/
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ja jestem gdzieś za połową pierwszego sezonu Outlander.
Fabuła nie muli, kostiumy wypas, zapowiada się całkiem nieźle.

PS
Cycki latają po ekranie jak krew u Tarantino.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Freud na Netflixie. Hipnoza, ukryte instynkty, spisek... Obejrzałem i uważam za godny polecenia.


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Freud na Netflixie. Hipnoza, ukryte instynkty, spisek... Obejrzałem i uważam za godny polecenia.

( Obraz usunięty.)

A rozkręca się jakoś bardziej po 1 odcinku? Bo mnie zupełnie nie porwało, wynudzilem się strasznie i odpuściłem. Jakoś zawsze wyobrażałem sobie Freuda jako bardziej charyzmatycznego człowieka.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tiger King - sztos, przezajebisty dokument. Bardzo polecam.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Jakoś zawsze wyobrażałem sobie Freuda jako bardziej charyzmatycznego człowieka.
Ale czemu? ;)
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jakoś zawsze wyobrażałem sobie Freuda jako bardziej charyzmatycznego człowieka.
Ale czemu? ;)

Prywatne odczucia po 5 latach na psychologii klinicznej :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
po 5 latach na psychologii klinicznej :D
Ale na oddziale czy na studiach? :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Jaki był naprawdę dowiemy się za milion lat, gdy jego rodzinka skończy wydawać w kawałkach jego pamiętniki. Ogólnie to był szuler, diler narkotyków i na kilka dobrych pomysłów, które miał, przypadło kilkadziesiąt innych, które były absolutnie szkodliwe. Ogólnie psychoanaliza poza wyjątkami typu Karen Horney i różnych osób z pogranicza to stek bzdur

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ogólnie to był szuler, diler narkotyków

A miał jakieś wady? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Brzmi jak Han Solo
Paczki z głów!