Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177162 razy)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Kiedy Wy to wszystko oglądacie?!

Ja jedynie:

Monty Python Flying Circus (nałogowo i w kółko)
Bones
Top Gear
i kiedyś House

Żona:

The Good Wife
Grey's Anatomy
Friends
Heroes
Bones
CSI Miami, Las Vegas i te trzecie
Amazing Race i coś na wyspie (dwa obozy walczą między sobą), nie pamiętam tytułu.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
A M jak miłość, Usta Usta, itd. nikt ?  :P :P :P

Kiedyś intensywnie, a teraz (wszystkie) sporadycznie lub już nie lecą:
(...)
Usta usta (Wojciech Mecwaldowski jest genialny!)

A na horror "M jak M" też jestem czasem skazany ;)
Paczki z głów!

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Uff ulżyło chociaż jeden kompan.  :D (za chwilę się okaże, że i tak większość zerka, a się nie przyznaje)
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Uff ulżyło chociaż jeden kompan.  :D (za chwilę się okaże, że i tak większość zerka, a się nie przyznaje)

Fajne, bo nie ma serialowej słodkości i happy endów: a to komuś jajko wytną, a to żona z dzieckiem zostawi męża (za jego przewinienia). A i nie jest przegięte w stronę nieustających dramatów. Mecwaldowski rulezz!
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Graczykowie, Buła i Spóła, Daleko Od Noszy, Mamuśki

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Twin Peaks!
Jak mogłem zapomnieć loooooooooooooooool :D
X-Files też :)
mniut i piah

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
A ja wam polecę, całkiem nowy, brytyjski "Misfits".
Serial o grupie nastolatków z poprawczaka, którzy dostają (od natury;]) supermoce. Opis brzmi cholernie głupio, ale serial jest dobrze napisany, często nieprzewidywalny, postaci są świetnie naszkicowane i jeszcze jest spora dawka dobrego, brytyjskiego humoru, dlatego zgarnia nagrody.

Poza tym to:
Big Bang Theory
South Park
Lie To Me
Sons of Anarchy
Bored to Death

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Ja tam tylko Dextera oglądam :D Jedyne co zdołało mnie wciągnąć xp
Ssiecie.

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Ja to mocno FOXowato:
- Family Guy
- The Cleveland Show
- American Dad

Póki co, nic poza tym.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Skins
Tygodnik KMN
Zwariowany Świat Malcolma
Stare miodowe lata
dr. House

a "czasem" żeby mieć wymówkę od nauki:
Mjakmiłość
nawspólnej
barwyszczescia
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
a "czasem" żeby mieć wymówkę od nauki:
Mjakmiłość
nawspólnej
barwyszczescia

strasznie musisz nienawidzić nauki...

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
naukę może nie, ale szkołę ^^
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
No to... klasyki: DRUŻYNA A, MACGYVER i NIEUSTRASZONY , ŚWIAT WEDŁUG BUNDYCH, ALLO ALLO - wystarczy :zuo: jako komentarz.

Obecne - LOST - pierwsze 3 serie oglądałem zżerając pazury, ale potem TVP (nie mam dostępu do AXN i tym podobnych) zaczęła robić burdel, puszczać po jednym odcinku i zmieniać pory to mi się odechciało. Wrócę, ale od początku, a to 6 serii...

HEROES - lepsze od 4400 ze względu na czarniejsze klimaty, ale przestałem z tego samego powodu co powyższy.

WYSPA HARPERA - miniserial, dla wielbicieli lekkiej makabry telewizyjnej. Szkoda że ostatnie 2-3 odcinki były już mocno naciągane, ale i tak warto, w końcu jest ich tylko 13cie.

GLINA - mimo paru słabszych momentów, najlepszy polski serial od lat :allah:

VAMPIRE DIARIES - czyli bujda dla nastolatków, ale po 1sze mam zboczenie w tę stronę, a po 2gie Ian Somerhalder jako Damon robi duuużą różnicę, zmieniając n-tą kopię "Zmierzchu" w czarną parodię tego typu opowieści.

ZAGUBIONY POKÓJ - miniserial, 3 odcinki (za to dłuższe), podobno miał być zaczątkiem czegoś większego ale nie wyszło. Bardzo mocno psychodeliczny klimat, chętnie obejrzałbym jeszcze raz. Polecam, nawet jako zamiennik seansu filmowego, IMO bardzo warto.

PRISON BREAK - 1sza seria jest niesamowita, im dalej tym gorzej ale obejrzałem wszystkie cztery.

I masa innych - od TAJEMNICY TWIERDZY SZYFRÓW, OFICERa i OFICERów (kurna jak ja nie lubię Różczki...) po GUMISIE ( ;D ), tyle tego było że ciężko ogarnąć.

Do obejrzenia:

te w/w listy o których pisałem
DrHACJENDA - choćby dla wyrobienia sobie własnej opinii o nim
DEXTER i CALIFORNICATION - wiadomo po co ;)
SOPRANOS - przegapiłem, żałuję
KOMPANIA BRACI - przez chorą porę emisji na TVNie (22ga) się nie udało, a potem jakoś nie było okazji
TRUE BLOOD - bo mam zboczenie, już siałem ;)
MENTALISTA - o ile się przekonam, na razie plus że główny bohater kojarzy się z młodym Michaelem Cainem, ale na razie mnienie wkręciło. Może...
SIMPSONOWIE - w całości nierealne, ale...
MONTY PYTHON - 5(6?) rok się zbieram... :-\
MONK - chciałbym porównać go do COLUMBO którego oglądałem kiedyś namiętnie, ale jak zwykle przegapiałem seanse w TV, a teraz to...
X-FILES - wstyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyd że jeszcze nie!
MIASTECZKO TWIN PEAKS - j/w
plus pół worka anime, nawet nie wymieniam tytułów ;)

A na deser... uchyliłem już kiedyś rąbka tajemnicy, mam lekkie (lekkie na szczęście :P ) jebnięcie na temat SAILOR MOON ( :headbang: ). Obejrzałem niedawno 1szą i początek drugiej serii z zajebistą polską kultową lektorką (kto zna ten wie o co chodzi ;D ), na więcej brakło czasu a męczenie po odcinku co 3ci dzień to bezsens. Ale wrócę, się przemogę i walnę kiedyś wszystkie 200  :devil:

PS. Nie piszę o VIER MIT HUND, KAPT'NIEKLOĆZIE, 07BOREWICZU, 04ANIELE, DOMU i innych klasykach polskich, bo to trochę wstyd nie widzieć. Mimo wszystko - można nie poważać, ale widzieć trzeba :P
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2010, 22:00:40 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48

MENTALISTA - o ile się przekonam, na razie plus że główny bohater kojarzy się z młodym Michaelem Cainem, ale na razie mnienie wkręciło. Może...


Ja potrzebowalem jakis 10-ciu odcinkow, by polubic :P. A niektore caly czas mnie wkurzaja :).

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Metalista to strasznie pedrylski serial. Już wolę Sherlocka (co prawda 1 sezon to tylko 3 odcinki, ale ma być 2), no i mój ulubiony Afro Samurai.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 863
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
- Robin Hood (ten z Praedem)
- Monty Python Flying Circus
- Hotel Zacisze
- Twin Peaks
- X-Files
- Outer Limits
- Przystanek Alaska
- Sliders
- Roar
- Alternatywy 4
- Zmiennicy

Koło 1989-90 leciał w TVP2 serial Kusza (Crossbow), który lubiłem, ale za cholerę nie pamiętam już fabuły, oprócz tego,ze bohaterem był W.Tell
Ktoś to jeszcze pamięta?  ;)
http://www.livevideo.com/video/1FD9675489EF4BF381840806FD687000/crossbow-intro.aspx


Z kreskówek:
- Shagma i zaginione światy
- Beavis & Butthead
- Simpsons
- Futurama
- 1000 złych uczynków
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2010, 21:05:18 wysłana przez theremin »
4string

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
SAILOR MOON Obejrzałem niedawno 1szą i początek drugiej serii z zajebistą polską kultową lektorką (kto zna ten wie o co chodzi ;D )

Pics or it didn't happen!

Ja męczę Bones, Entourage oraz House MD.
I brnę w te pieprzone HD i już mnie wkurwiać zaczyna rozmiar tego wszystkiego. (House od 6 serii leci w HD, Bones od serii 5. I o ile jeden sezon Bones czy Housa w nie-hd zajmuje dobre 7-8 giga, to sezon w HD to gigów 20-24. Do tego dochodzi jeszcze Merlin (na szczęście nie w HD). Cała kolekcja to w tej chwili jakieś 175GB)

Twin Pix widziałem, całkiem fajne.
X-Files zassałem kiedyś całe 6 czy 7, czy ileś tam sezonów (jakieś 65 giga tego było), obejrzałem za dwa, po czym, z uwagi na z jednej strony ogromną wagę tejże kolekcji, a z drugiej strony moje usypianie przy odcinkach pierwszej i drugiej serii, wyjebałem. Z tych ciekawszych odcinków widziałem kiedyś jakieś urywki leżąc w drzwiach od pokoju rodziców. Nie muszę chyba dodawać, że nic z tego nie pamiętam. Generalnie wrażenia średnie, choć jestem niemal pewien, że dalej było by ciekawiej.
Merlina oglądałem kiedyś. To znaczy pierwszą i drugą serię. Opowieść o młodym Królu Arturze w odcinkach, z tym że głównym jej bohaterem jest równie młody czarodziej Merlin, w sensie z jego perspektywy poznajemy opowieść, całość zawieszona w jakimś tam wczesnym średniowieczu. O ile pierwsza seria dawała nawet radę, jakoś mnie wciągnęła i fogle, to druga była gniotem przeokropnym i pod koniec brnąłem przez nią z największym trudem, niczym Pudzian z maluchem na plecach przez pole kartofli.
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2010, 16:21:53 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Spieprzyłeś sprawę. Od trzeciego sezonu Duchovny dopracował ostateczną i niezmienną minę Muldera. Codename "zesrałem się właśnie w gacie" ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
no i zaczal sie nowy serial-Walking Dead :). Darabont wypuscil naprawe fojna fabule, niespecjalnie straszna, ale wciagajaca. z braku true blood chwilowo bardziej niz moze byc :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no i zaczal sie nowy serial-Walking Dead :). Darabont wypuscil naprawe fojna fabule, niespecjalnie straszna, ale wciagajaca. z braku true blood chwilowo bardziej niz moze byc :D

+1

te same przemyślenia, bo serial wczoraj złapałem i tez z braku True Blooda :D
Mi się podoba, le ja lubie prawie wszystkie filmy o zmbie i prawie wszystkie miały jedną wspólną cechę - były za krótkie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Też oglądam :D Nawet daje radę, fajnie mięcho lata :D
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mentalista - obejrzałem wczoraj czy tam przedwczoraj na TVN jeden odcinek. Marniutko, nie zachęcił mnie do obejrzenia kolejnego. A lecące zaraz po nim Sześć Stóp pod Ziemią już tak. Nie wiedziałem, że Dexter był gejem, kiedy pracował jeszcze w zakładzie pogrzebowym.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Wczoraj oglądałem "M jak maczeta" (piwo dla Semediego! :D)

Tam kasting na stówę robi homo, pederasta, w dodatku - pierdzielony mizogin!
Bo tak: (popatrzcie se!) każdy główny aktor z tych młodych ma w bicu na oko 23cm, a każda z tych nowych młodych lasek wygląda tak samo: musi mieć włosy (czyli atrybuty kobiecości!) w kitkę, a najlepsze, że wszystkie mają łby jak wodogłowcy. Straszne rzeczy!

W dodatku!: to jest serial njuejdżowy! No logo, men, wszystkie logosy mają pozaklejane/wyrwane/zacerowane/na lewą stronę!

Byłem, widziałem i donoszę, żebyście nie musieli :D
Paczki z głów!

Offline thunderbird

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Dexter, The Simpsons, Family Guy, American Dad (serial twórców Family Guy), Cleveland Show (spin-off Family Guy), Big Bang Theory, South Park, Futurama, Metalocalypse, Ugly Americans, Superjail, King of the Hill, męczę również oryginalną serię Star Treka

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
SAILOR MOON Obejrzałem niedawno 1szą i początek drugiej serii z zajebistą polską kultową lektorką (kto zna ten wie o co chodzi ;D )

Pics or it didn't happen!

Nie o to chodzi że to jakaś cytata blondi, ale tłumaczenie + lektorka w tym serialu są tak niesamowicie spindolone (zdaniem znawców), że decydują o jego uroku. Jest o tym sporo napisane w http://pl.sailormoon.wikia.com/wiki/Polska_wersja

Swoją drogą to chyba jedyny znany mi przypadek, w którym lektor daje aż taką różnicę w porównaniu z napisami. Z lektorką serial jest zabawniejszy, bardziej dziecinny (w końcu był zrobiony dla ok. 12-14-latek), z napisami (inne tłumaczenie) sporo poważniejszy, prawie obyczajowy. A porusza się tu sporo, od wiary, kultury, problemów społecznych, macierzyństwa, utraty rodziców, po homosizm ( ;) ). W serialu animowanym dla 12-14-latek, z czasów kiedy "hardkorem" było oglądanie Królika Bugsa w Diabelskim Młynie na C+!
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.