Autor Wątek: POMOGĘ czyli temat samopomocowy  (Przeczytany 172674 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
POMOGĘ czyli temat samopomocowy
« 03 Paź, 2010, 23:37:34 »
Tak sobie siedzę w domowych pieleszach (wiem słowo nadaje się do innego tematu) i się zastanawiam, bo często możemy sobie jakoś wzajemnie pomagać nawet o tym nie wiedząc.

Część z nas dużo jeździ, ja ostatnio w cholerę, ale to się niestety skończy i można ludzi gdzieś podrzucić, albo jakiś sprzęt, żeby nie wysyłać bez sensu kurierami.

Może ktoś ma coś, co chce wywalić, a innym może się przydać?

Wiem temat gejowy, ale np. jadę we wtorek (05.10) z Wrocka do Warszawy, a później będę wracał. Mam miejsca z tyłu tyle, że się paka 412 spokojnie zmieści.
Może komuś podrzucić coś mniejszego/większego?
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2010, 19:56:40 wysłana przez se7en »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Pomogę
« Odpowiedź #1 05 Paź, 2010, 18:53:18 »
Ale odzew :D

Mam PCta do oddania, jeszcze z rok temu go używałem więc do RedTubów, demotywatorów i Excelów się nadaje. Nawet w FIFĘ 06 pocinałem na nim więc i trochę gier pociągnie (grafa to jakiś Radeon). RAMu bodajże 2GB, procek o ile pamiętam to Celeron 2,4GHz, dysk chyba 40GB. Jak ktoś będzie zainteresowany to sprawdzę dokładniejszą speckę.

Tylko odbiór osobisty, cena zerowa, chyba że ktoś będzie na tyle miły że przyniesie jakiś browar. ;)

NIEAKTUALNE
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2010, 11:58:55 wysłana przez birthmark »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Pomogę
« Odpowiedź #2 05 Paź, 2010, 19:55:50 »
Wziąłbym tego kompa kurde. Mój ociec ma straszna padakę do roboty i by mu się przydał. Więc zaklepuję.
A temat jest bardzo fajowy, więc przyklejam :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Fajny temat :). Jak ktos chce to mam plyte glowna z procem. Nie pamietam co to ale kupione z rok temu chyba za pere stowek. Do nagrywania bez ogromnej ilosci wtyczek wystarczal, redtub tez powinien pojsc. Sprawdze co to dokladnie jak wroce do domu. Mam tez 19-calowy lcd firmy lg ktorego nie uzywam bo czasem gasnie obraz i trzeba wylaczyc i wlaczyc. Jak ktos umie to sobie naprawic to chetnie wysle za zwrot kosztow przesylki albo jeszcze lepiej osobiscie:)

ed- sprawdziłem i płyta główna to MSI K9N6GM, a procek AMD jakiś ale nie mogę znaleźć pudełka a radiator jest przyklejony tą specjalną mazią i nie chcę zrywać tego.. Ale na pewno jednordzeniowy
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2010, 16:47:16 wysłana przez terrormuzik »

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mam na zbyciu Motherboard Asus P5B (bios wgrany do obsługi Quad), jakieś karty, procesor Athlon XP chyba 2,4Ghz albo więcej (nie wiem czy sprawny)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Czarku, czyli można normalnie ten monitor używać? często się to dzieje? Jeśli da się normalnie korzystać to ja przygarnę bo już mnie oczy bolą od mojego netbooka
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
wpadnij na piwo to zobaczymy, z tego co pamiętam to tak co godzinę coś się psuło

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Spoczko, to wpadnę z piecem kiedy i ogramy piecór, obaczymy monitor i pomyślimy:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
MrJ, na 99% biorę monitor ale dam jeszcze znać
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Ja jeżdżę z częstotliwością raz na tydzień-dwa na trasie Kraków-Warszawa. Pociągiem i bez zbędnego bagażu, więc mogę wziąć nawet spore towary, na zasadzie nadanie na jednym dworcu i wtaszczenie tego czegoś do pociągu i odbiór na drugim dworcu z wytaszczeniem. Jeśli toto duże, to mogą być problemy z miejscem w przedziale, ale zawsze mogę pojechać w jakimś nietypowym terminie, w którym pociąg będzie puściejszy. Względnie na duży-duży bagaż trzeba zakupić bilet, który kosztuje całe 5zł.
Tak czy siak taniej, niż przesyłka konduktorska.

Z kolei skrzypaczka z bendu mojego przygarnie jakiegoś gruchota-laptopa, na którym śmigałoby gp5. Redtuby chyba niepotrzebne.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ponieważ się mi nie sprzedało, a nie chce mi się tego wystawiać ponownie to chętnie komuś to oddam.
http://allegro.pl/case-do-korg-micro-x-i1262024889.html
Może być w zamian za jakiś działający wzmacniacz od starej wieży typu Diora, cokolwiek, byle bym mógł podłączyć do tego Altusy które stoją na mojej podłodze od 4 lat :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Który Radmor? :)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Zawodowy, skórzany pas gitarowy. Robiony na zamówienie. Noszony może ze 2 razy. Jako ,że drobny ze mnie ludź, a do tego lubię mieć gitarę na szyi, okazał się zbyt długi (najwyższe oczko robi 110cm od zaczepu do zaczepu). Oddam za paczkę strun EB jakąś fajna płytkę czy inną drobnicę. Nie chce mi się rypać z allegro za pare dych.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Płytkę, ale jaką, bo fajne dla mnie może być bardzo nie fajne dla Ciebie. A pas nawet by się chyba przydał, mimo, że jestem zdecydowanym zwolennikiem prostych, czarnych nylonowych za 10 zł ( najładniejsze som... ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Płytkę, ale jaką, bo fajne dla mnie może być bardzo nie fajne dla Ciebie. A pas nawet by się chyba przydał, mimo, że jestem zdecydowanym zwolennikiem prostych, czarnych nylonowych za 10 zł ( najładniejsze som... ).
Zaczyna się...
No ale to jak nie lubisz to nie bierz bo ktoś inny może lubi -.-

Jak ktoś bardzo pragnie to mam do rozdania Flatrona LG 17'' CRT.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Co się zaczyna, mówię, że chętnie przyjmę i że się przyda, po to pytam o jaką płytkę chodzi ( tj. Hard Rock, Jazz, Brutal Death Metal, czy co? ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
ja tam wysłałem pw z moją propozycja zobaczymy może akurat Donnie będzie zainteresowany ;D

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Dostałem, dostałem. Pas zostanie przydzielony wedle najmniejszej kłopotliwości przekazania :) In Tacz pw.

BTW: bardzo fajny pomysł na temat popieram.


W wolnym czasie udzielę wskazówek odnośnie obsługi Cubase'a i podstaw mixu. Raczej dla początkujących/średnio zaawansowanych. Może być przez gg, maila czy telefon. Wiele razy nad czymś utknąłem i wiem jaki to ból :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
To czekam na odpowiedź, i hope że się dogadamy ;D


Jak ktoś chce ( myślę że większość umie ale zawsze mogę pomóc ) mogę przylutowywać kable, lutować nowe wtyki itp. Za trudniejsze sprawy się nie biorę ( przetworniki itp) bo wole nie ryzykować ale prostsze bardzo chętnie pomogę w gratisie ;D

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Płytkę, ale jaką, bo fajne dla mnie może być bardzo nie fajne dla Ciebie. A pas nawet by się chyba przydał, mimo, że jestem zdecydowanym zwolennikiem prostych, czarnych nylonowych za 10 zł ( najładniejsze som... ).
Zaczyna się...
No ale to jak nie lubisz to nie bierz bo ktoś inny może lubi -.-
Co się zaczyna, mówię, że chętnie przyjmę i że się przyda, po to pytam o jaką płytkę chodzi ( tj. Hard Rock, Jazz, Brutal Death Metal, czy co? ).
Chodzi np. o to, że ten temat bardziej mi się kojarzy z takim robin hoodem, oddajmy ludziom rzeczy, które nam nie są potrzebne, a im są bardzo potrzebne i ich nie stać.
a nie - może mi się przyda, może nie, a ktoś akurat oddaje, to się wzbogacę, a co?!

btw. jak ktoś rozpaczliwie poszukuje przestrzeni dyskowej, to mam kilka magazynów śmigających na ata, 3.5 cala. dwa 80gb (z tym że jeden z nich wolałbym podesłać do kogoś kto dysponuje stevenem slatem i puścić w obieg publiczny za pomocą poczty polskiej), jakieś pojedyncze 40 i 20. nie jestem pewien działania dwóch ostatnich, ale jest to wszystko do sprawdzenia (jak tylko odzyskam kontrolę nad swoim życiem oraz komputerem).
mam też jakieś rupiecie typu p3, dwuprocesorowa płyta pod p3, starożytny ram. choć wątpię, że się to komuś jeszcze przyda.

o monitorach crt nie wspominam, bo to padaka i można na dowolnym składzie rupieci wyrwać za grosz.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ekhem, to ja mam oryginalną ofertę.

Jeżeli ktoś chce pracować/praktykować jako informatyk dla wielkiej złej korporacji1 to walić do mnie na priv. 26. kończą mi się praktyki, a nie zostaję pracować, więc oferta ważna do tego czasu.

Wymagania(na praktyki, bo do pracy to nie wiem szczerze):
-Angielski
-Znajomość relacyjnych baz danych
-Jakaś wiedza z zakresu inżynierii oprogramowania(ale bez cudów).
-Biegła znajomość dowolnego popularnego języka programowania(C, C++, C#, Java a nawet PHP czy VB)
-Dyspozycyjność min. 4 dni w tygodniu.

1
Spoiler

A, i jeżeli ktoś jedzie z Warszawy do Poznania albo odwrotnie, to ja się chętnie zabiorę. :)
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2010, 21:17:46 wysłana przez Tadeo »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nie zauważyłem nawet że Dex tam napisał crt...
I nie, mam tylko 17", zdaje się Soniaka (dalej sprawny, 1600x1200, obrośnięty kurzem, ma prawie nowy bezpiecznik). I raczej mi z nim nie po drodze do Częstochowy... ;)
Może jak kupię sobie jakiś nowy sprzęt (w szalenie odległej perspektywie) to coś się pojawi, choć szczerze wątpię (mam mnóstwo znajomych, którzy nie dbają o to co mają
Spoiler
, do momentu aż im się zacina guitar pro, albo może by chcieli protoolsa odpalić, albo inne govno, a tu nagle brakuje megahercuf czy innych megabajtuf).

Jak się rozejrzę jeszcze po swoim pokoju, w którym na dobrą sprawę już nie mieszkam i coś znajdę ciekawego, to nie omieszkam wspomnieć.

A i przygarnę wszelkiego rodzaju mechanizmy zegarowe, ogólnie rzeczy z dużą ilością zębatek na wierzchu, repliki obrazóz hieronima boscha oraz dziwne kapelusze, najchętniej takie stylizowane na (nie naszą) epokę.

Ach, jakieś podręczniki licealne w języku polskim oraz angielskim powinienem mieć, choć nie w przesadnych ilościach. A i jakieś książki dla dzieci, gdyby jakiś tatuś forumowy był zainteresowany, pewnie znajdę coś ciekawego.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Ja mogę oddać 2GB RAMu Kingstona ;) Chyba DDR już - nie mam pojęcia czy działa - był w komputerze, który mi się zepsuł :) Też mam chyba jeszcze dwie kości 256MB GoodRama - stan j/w. Po za tym po domu pałęta mi się jeszcze Geforce chyba 5600 i trochę innego szajsu komputerowego.
Ssiecie.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
A ja oddam singla gryfowego z telecastera Flame'a. Nie widnieje na nim żadna nazwa ani nic, nie wiem jak brzmi bo jak kupiłem tele to dostałem go z merlinami a pikapy fabryczne były sobie w pudełeczkach.
Może ktoś ma jakiś dziwny kaprys i mu się to przyda to chętnie oddam:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
[...] Geforce chyba 5600 [...].
Z chęcią przygarnę.

[...]i trochę innego szajsu komputerowego[...]
Jak byś mógł nieco rozwinąć temat.

EDIT:
Jeśli ktoś może coś będzie ssał z tumana w najbliższym czasie, to dajcie znać, kupiłbym se trochę drobiazgów.
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2010, 15:19:37 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon