Autor Wątek: 1w lampiak  (Przeczytany 39685 razy)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #50 24 Wrz, 2010, 19:23:15 »
Kurtka...Przecież ja poruszam trochę inny aspekt do wyższej alteracji...MASZ ! MASZ RACJĘ! ALE POMIJASZ JEDEN ASPEKT. Kurwa czemu , czemu pitolisz o czym innym a stawiasz to o czym piszę jako wierutną bzdurę, jak akurat tego jednego pewny jestem z tego co na tym forum napisałem. Nie kurwa w ogóle głośnik nie potrzebuje mocy po cholere mu na powietrze przecież chodzi ....Daj już spokój bo to że studiujesz fizykę 5 lat nie jest świadectwem że w czymś nie mylisz się, ale po prosu coś jest niedopowiedziane, a ja tylko dopowiadam...eh ludzie......jeszcze jeden post odnośnie tego i zabiję sąsiadowi psa.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #51 24 Wrz, 2010, 20:15:48 »
Minimalna moc potrzebna do poruszenia membraną głośnika, jest nieporównywalnie mniejsza od mocy na której każdy głośnik normalnie pracuje.
Wiec to co piszesz nie ma sensu
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #52 24 Wrz, 2010, 21:33:20 »
................... ......
Idę zapierdolić psa normalnie - znów to samo - Czy ty pojmujesz, że to co właśnie napisałeś wcale się nie kłóci z tym co ja napisałem? TY SAM kilka postów wcześniej napisałeś, że głośnik się musi deczko rozbujać. Jak ty sobie to wyobrażasz na małych prądach co? Zabulgocze coś tam. Nie przeczę. Ale z czytelnością to będzie miało niewiele wspólnego. Gdybyś uważnie przeczytał mojego posta, to byś wyniósł z niego, że przy małych prądach głośnik ma gównianą skuteczność. Popatrz z łaski swojej na wykres - mała moc - gówno a nie skuteczność. Co do tych ośmiu omów-to nie tak - przecież jak dobrze wiesz z uczelni ta wartość jest w chuj zmienna dla różnych podawanych częstotliwości...
Ja nie wiem. Mówisz, że 5 lat studiujesz fizykę, piszesz coś na prawdę sensownego, a jednocześnie starasz mi się udowodnić coś tak głupiego u podstaw, że się w pale nie mieści....
W takim razie po cholerę twoim zdaniem się robi piece 100-200-300 i więcej? PO CO? Skoro 1 w wg ciebie spokojnie wystarczy do takiego samego zadania. Oni się pewnie wszyscy umówili, i taka moda akurat.
Nie wiem też skąd wniosek, że ta teoria się nie odnosi do świata gitarowego- Głośniki pracują TAK SAMO i w jednym i drugim przypadku - różnica jest w sygnale - To co się tworzy na WZMACNIACZU gitarowym jest w sprzęcie hi fi najgorsze z możliwych. I tylko to. Ale tak czy owak potem dzieje się z nim to samo - prąd porusza cewką, cewka membraną a ta wywołuje drgania powietrza.  Tak ciężko pojąć, że to jest proces taki sam dla KAŻDEGO sprzętu audio od słuchaweczek do mp3 do estradówek...
Ja rozumiem, każdy przecież wie swoje i się musi pochwalić tą wiedzą, ale po co doszukiwać się w czyimś poście nie wiadomo czego, tylko po to żeby dowalić to co się wie, a kogoś pogrążyć, dla poczucia że się wie więcej....
Bo ja tu innego sensu tego co piszesz nie widzę.
Ja się w ogóle nie znam na sprzęcie audio  bo nie studiowałem 5 lat fizyki, więc krzyż na drogę - idź 5 watowym potworem napędź 1000 głośników - orgia smaku popłynie z nich. Albo po co 1000? 100000 od razu przecież twoim tokiem rozumowania też będzie dobrze. A JAKI ZAPAS MOCY UHUHU....bo przecież końcówka ma to i tamto w dupie...naprawdę.


Ogarnijcie trochę wrodzoną chęć popisania się wiedzą i nie wiem czym jeszcze, albo przynajmniej starajcie się mówić o TYM SAMYM o czym mówi wasz rozmówca. Frytki z majonezem są niedobre...Chyba spróbuję bez majonezu - no co ty - BZDURA to nie majonez ci nie smakuje- przecież to wina złej temperatury smażenia frytek. W ogóle to co mówisz jest bez sensu - ja 20 lat w mcdonaldzie robiłam.....Tak to niestety z boku wygląda. Jak napisał loki - wszyscy wiedzą swoje i wiedzą lepiej , a jak się podaje prawdziwe i podparte nauką dane, to jedyny odzew to chęć popisania się co to się więcej nie wie, i jak to się nie jest w błędzie. W sprawach sprzętu gitarowego staram się zamykać mordę i uczyć od  was - bo są tu prawdziwi znawcy tematu - odezwałem się, bo to jest coś, co wiem na pewnik, czego mnie nauczono.

Szkoda tylko psa którego zapierdoliłem z nerwów.


JEŚLI ŁASKA NIECH KTOŚ PRZENIESIE TE POSTY. Do np. "dyskusja każdy sobie " w OT ...nie wiem.
Poddaję się - bez odbioru

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #53 24 Wrz, 2010, 21:55:05 »
jak dla mnie to juz czysty trollizm

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #54 24 Wrz, 2010, 21:55:25 »
JEŚLI ŁASKA NIECH KTOŚ PRZENIESIE TE POSTY.
Proszę nie przenosić. Rozpiera mnie duma, że taki flamewar/offtop dzieje się właśnie w moim temacie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #55 24 Wrz, 2010, 22:33:02 »
jak dla mnie to juz czysty trollizm
Sorry ale
a) Trollizm nic mi nie mówi - wytłumacz mi jeśli łaska o co chodzi :*
b) Dex ja wiem, że to jest ze sporą dawką ironii, ale ja bym nie był, że się z byle czego robi taki śmietnik w moim(twoim) temacie.

Bo na przestrzeni ostatnich dwóch dni nikt nie powiedział nic o piecykach z tego zakresu - a mnie tak jak i ciebie akurat w tej chwili bardzo to interesuje.
I sorry też z mojej strony, ale nie znoszę udowadniania komuś na siłę, że jest w błędzie, a sam trochę w to poleciałem.

I na sucho stwierdzam po ograniu, że ten Epi juniorek z jedną gałeczką mi się nie podoba. Na klinie jeszcze jeszcze, ale z przesterem ... nie moja bajka. Nie rozpiszę się szerzej bo ogrywałem na "nie takiej" gitarze i raczej krótko. Tak czy owak - strasznie miałem ochotę na niego a się zawiodłem deczko.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #56 24 Wrz, 2010, 23:34:08 »
Mam w dupie już te piece 1W.
Moja mesa 100W jest zajebista.
Kłóćcie się dalej.

Edit: czy kogoś poza mną targa z nerwów jak widzi nazwę tego tematu?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #57 25 Wrz, 2010, 10:40:07 »
Sorry, że nie zrobiłem jeszcze tego testu ale obsługuję festiwal od pt do niedzieli i kurde po prostu nie mam czasu wejść na salkę i się przekonać czy (a raczej jak) zagra. Sprawdzę na 16Ohm, sprawdzę na 212 na 8 Ohm i 4 Ohm i sprawdzę jaki to ma skutek :) Wiem tyle, że H&K Cream Machine spokojnie napędzał nam paczkę 412 na Eminancach 121, a było to już lata temu (ze 2 lata temu ;)).

Praktyka teorię jebie, od tyłu i to bez lubrykantu.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 867
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #58 25 Wrz, 2010, 11:25:37 »
Wiem tyle, że H&K Cream Machine spokojnie napędzał nam paczkę 412 na Eminancach 121, a było to już lata temu (ze 2 lata temu ;)).

Praktyka teorię jebie, od tyłu i to bez lubrykantu.

To samo pisał kiedyś Piter z Hexe Electronics na swojej stronie - że Cream Machine podłączona pod 4x12 potrafi nieźle ją rozbujać. Ja mu wierzę - zarówno na Hexe jak i na różnych forach wielokrotnie pokazał, że teorię i praktykę ma w małym palcu. Piter kilkukrotnie przebudował swoją CM - efekt ostatniej przebudowy mnie zmiażdżył:
 

Na temat brzmienia małowatowca i komforu gry mógłby jeszcze cos powiedzieć kolega sebasw - wiem, że jakis czas temu ogrywał wzmacniacz Firefly (z końcówką PP na ECC82).
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2010, 11:27:55 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #59 25 Wrz, 2010, 13:01:51 »
No dokładnie to pudło miałem, ale sprzedałem - w sumie teraz żałuję bo ma to owo fajną emulację paczki i w 3 dupy wyjść - od paki po hifi :)

Hexe zrobił mu widzę zajebistego moda :D Widać dobrze wyekranował go też bo one cierpią na piski od trafa koło lamp :D

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #60 27 Wrz, 2010, 08:34:11 »
Sikor: no jak widać każdy z nas ma inne cele muzyczne i każdemu inny wzmak siądzie.
Kazdy ma swoj gust, to jasne i nie ulega frekwencji.

Cytuj
Ja Egnatera rozpracowywałem ok. 2 miesięcy i teraz już wiem, że na tych piecach można ukręcić prawie wszystko, aczkolwiek brzmią po swojemu - wiadomo.
Ja wiem jedno, po krótkim ograniu można mieć tylko ogólną opinię o wzmaku, bo prawdziwe pojęcie uzyskuje się dopiero po dłuższym ograniu, na spokojnie, bez sapiącego sprzedawcy nad głową... mnie to zajmuje właśnie tak ok. 2 miesiące (chociaż ada mp2 uczyłem się pół roku), wtedy wiem wszystko i albo zostawiam head, albo kupuje inny.
No offence, ale bla, bla, bla. Nie potrzebuje miesiecy, zeby moc stwierdzic, czy wzmak wg mnie brzmi dobrze, czy nie. Poza tym, nie stal nade mna zaden sprzedawca. Piec ogrywalem sobie spokojnie w dzwiekoszczelnej (w granicach przyzwoitosci) kabinie.

BTW wlasnie sie okazalo, ze Tweaker jednak pojawi sie w moim ulubionym sklepie, wiec rusze na testy. Jak userzy raportuja, clean jest duzo lepszy niz w Rebel 20. Ach, gas uderza ponownie... ;)


Za to Jet City JCA20H, to po prostu czysty rock'n'roll, polecam.
Z reszta, to po prostu piec Soldano Atomic 16, wiec ma dobre podstawy byc niezly ;)

Tylko, zeby ktos go jeszcze w Europie modowal :(
W USA juz Friedman i FJA robia fajowe mody (fx loop, clean, gain itp.).
Uderz do Marvela (marvelamps.com), robi heady na bazie zmodowanego Atomica i różne mody też przerabiał. Jego mod do Bognera jest dość popularny na paru amerykańskich forach.

Wielkie dzieki! Trzeba bedzie zagadac :)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2010, 08:41:10 wysłana przez Sikor »
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #61 27 Wrz, 2010, 09:15:51 »
Cytuj
No offence, ale bla, bla, bla. Nie potrzebuje miesiecy, zeby moc stwierdzic, czy wzmak wg mnie brzmi dobrze, czy nie. Poza tym, nie stal nade mna zaden sprzedawca. Piec ogrywalem sobie spokojnie w dzwiekoszczelnej (w granicach przyzwoitosci) kabinie.

Dla mnie to nie takie oczywiste, niestety, zbyt wiele złych, sprzętowych decyzji podjąłem pod wpływem chwili i później żałowałem :)
BTW: kiedy w PL będą takie sklepy, eh...

Cytuj
BTW wlasnie sie okazalo, ze Tweaker jednak pojawi sie w moim ulubionym sklepie, wiec rusze na testy. Jak userzy raportuja, clean jest duzo lepszy niz w Rebel 20. Ach, gas uderza ponownie... ;)

No tak, klin ma piękny, aczkolwiek ten z Rebela 20 też mi się bardzo podobał. Jestem ciekaw Twojego porównania obu headów.
Wielkim plusem tych maluszków jest cena :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #62 27 Wrz, 2010, 10:49:15 »
No i teścik - niestety nie zdążyłem zrobić 4 i 8Ohm bo po prostu nie mam czasu paki przelutować - w każdym razie engl spokojnie pakę 400Watt 16Ohm pociągnął - zapomniałem, że TC ma Global Vol -8dB, więc na końcu jeszcze odkręciłem i zgasiłem head, żeby nie było, że coś ściemę wale. Jak paka będzie na 4Ohm powinno to grać trochę głośniej choć przyznam, że na 212 8Ohm w domu powinien się sprawdzić LEPIEJ NIŻ ZAJEBIŚCIE !

(wiem, że jakość tragedia - komórka + Youtube ;))



pzdro - nic tylko brać - mój będzie do sprzedania za niedługo pewnie też :)

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #63 27 Wrz, 2010, 13:27:53 »
Ale jak Tyś to zrobił:) przecież wyjście na kolumnę, z tego co ja ogarniam, jest z przodu, podłączasz słuchawkowe, z tyłu przełączasz czy kolumna czy słuchawki. Tak jak grasz też oczywiście się da, ale jest zdecydowanie ciszej niż może być. Ja mogę powiedzieć tylko, że przy głośności więcej niż 6/10 już się trochę nieprzyjemnie zniekształcać dźwięk zaczyna na tym wbudowanym wzmacniaczu. Ale to już jest na serio głośno jak na warunki mieszkaniowe/domowe.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #64 27 Wrz, 2010, 18:43:43 »
Wyjście na kolumnę nie istnieje jako - tako - masz wyjście liniowe (do końcówki) i D.I. (do miksera) z regulacją - z przodu masz wyjście słuchawkowe Stereo. Do tego mały pstryczek Routed to Guitar Cab / To Headphones.

Po za tym nie wiem czy czytałeś temat ale to jest 1.5Watta na 400W kolumnie ;) Po za tym co chcesz więcej do grania w domu?

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #65 27 Wrz, 2010, 19:15:40 »
OCzywiscie ze podłączasz do wysjacia słuchawkowego z przodu czyli masz żle.
Na line out brzmi po prostu hmmmm ................żle
Z tyłu pstryczek na cabinet
No ale zeby nie być gołosłownym ...
http://www.engl-amps.com/manuals/e530-om.pdf

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #66 27 Wrz, 2010, 20:19:51 »
Sądzisz, że tego nie czytałem czy serio uważasz, że jestem idiotą? Tu chodzi o sam sens CZY DA się pograć w ten sposób na paczce bez końcówki w pokoju.

Po za tym jak chcesz być taki "dosłowny" to : "CAUTION! Ensure You Heed The Following: Always use a 1/4 stereo plug. If you use a mono plug, it may short-circuit and destroy the poweramp!"

Więc jak przypadkiem coś będzie nie tak w gnieździe paczki to możesz rozjechać Endstufa na Preampie, a czego na pewno nie zrobisz jackiem mono wpiętym z tyłu.

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #67 27 Wrz, 2010, 21:57:26 »
Mam e430
Nic nie sadze - podpowiadam.
Ale podpinac trzeba w wyjscie słuchawkowe
Zrób porównanie sobie
W line to nie brzmi po prostu
Spoko mozna podpinac kablem mono Zaden problem
Miałem zawsze w ten sposób
Zadnych stereo kabli tylko mono i od 2001 roku smigało do niedawna
Teraz po prostu gram na czym innym

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #68 27 Wrz, 2010, 23:37:13 »
w manualu napisali, że może się uszkodzić końcówka, co nie znaczy, że musi:) Ale oczywiście nie ryzykujemy i ja też nie ryzykowałem. Podłączam kabel mono z dwoma jackami stereo, jeden ze styków w jackach nie jest z niczym połączony - w ten sposób nie zwieram wyjść z preampa (jedno jest nieobciążone niczym).

A co do podłączenia to zostaję przy tym co pisałem, masz źle, nie wykorzystujesz tych 1,5W, bo podłączyłeś normalnie do liniowego, a tak możesz zrobić z każdym preampem, nawet bez wbudowanej końcówki. Nad przełącznikiem z tyłu masz headphones output i ustawiasz na routed to guitar cab tak więc zdecydowanie paczkę podłączamy z przodu. Zarówno na paczce 2x12 240W i na 4x12 280W było bardzo głośno (dołu mało tylko) - wiadomo, że do grania w domu, ale i w domu można czasem przyczadzić. Zdecydowanie można ustawić tak, żeby nie było słychać na przykład "suchych" strun.

Podepnij sobie tak i zobacz, będzie grało na pewno głośniej a czy lepiej to już od Ciebie zależy.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #69 28 Wrz, 2010, 08:31:53 »
No tak, klin ma piękny, aczkolwiek ten z Rebela 20 też mi się bardzo podobał. Jestem ciekaw Twojego porównania obu headów.
Wielkim plusem tych maluszków jest cena :)
Cleana tylko szukam (baza pod pedalboard) i nic wiecej.
A ze do niego mozna ladowac kazda lampa, ktora sie da wcisnac,
to mozna i troche poeksperymentowac.
Userzy raportuja, ze z 6L6 lub 5881 clean sie robi jeszcze bardziej fenderowaty i headroom nieco wzrasta, wiec moze cos z tego bedzie :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 867
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #70 28 Wrz, 2010, 10:08:16 »
Jak interesuje cię tylko clean, to najprościej będzie złożyć samodzielnie albo zlecić komuś złożenie czegoś w oparciu o układ Fendera Champ - preamp na jednej ECC83 z końcówką na 6V6.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #71 28 Wrz, 2010, 20:21:50 »
Błagam, nie przerywajcie tego topiku! NIECH TO TRWA!

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #72 29 Wrz, 2010, 08:32:17 »
Jak interesuje cię tylko clean, to najprościej będzie złożyć samodzielnie albo zlecić komuś złożenie czegoś w oparciu o układ Fendera Champ - preamp na jednej ECC83 z końcówką na 6V6.
Powiedzmy tak: interesuje mnie przede wszystkim clean, ale nie clean z Champa  :P
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #73 29 Wrz, 2010, 14:31:01 »
Wiesz wróbel - ja też się z takich lamp śmiałem dopóki nie zamieszkałem w bloku - dokładniej kamienicy :/ i tam 100,50, 25 czy nawet 15W to po prostu z dużo ;) a tranzystorowe 10W to padła masakryczne.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #74 29 Wrz, 2010, 14:42:45 »
Mam tu taki layoucik, bazujacy na Murder One Frequency Central zaadoptowany na turretboard, ktorego nie mialem jeszcze czasu zweryfikowac. Jest to wzmacniacz na lampkach submini, w stosunku do standardowego schemo M1 wzbogacony o aktywna korekcje tonemender. Zweryfikuje w wolnej chwili...

Sekcja EQ:


Sekcja zasilania:


Amp:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
3994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2016, 22:34:21
wysłana przez Zomballo
17 Odpowiedzi
11069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 15:53:49
wysłana przez Eregeth