Autor Wątek: PROJEKT: Samodzielne zrobienie Distortion+  (Przeczytany 6985 razy)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
PROJEKT: Samodzielne zrobienie Distortion+
« 09 Wrz, 2010, 23:27:58 »
Naszła mnie ochota na zrobienie sobie fajnej, nieskomplikowanej kosteczki.

Teraz tak.

1. Ktoś z was się na tym zna? Jeśli tak, mógłby pomóc? :D
2. Co mi bedzie potrzebne (akcesoria, komponenty do budowy), jaki nakład kasy.
3. Jak bedzie z płytką. Drukowana czy jakas taka zwykla prowizorka (NIE ZNAM SIE NA TYM, naprawde nie wiem jak to jest)
4. Chciałbym żeby był jak najbardziej zbliżony do klasycznego pierwszego bloczka, tego Rhoadsowego. Żadnych modów.

Znalezione źródła schematów i innych rzeczuf:
Spoiler

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
1.Ja ci mogę pomóc
2.Lutownica, spoiwo lutownicze, a resztę to z pewnością masz w domu
3.Wbrew pozorom bardzo łatwo się robi płytki, ale możesz na początek zrobić sobie układ na prototypowej, uniwersalnej, stykowej, albo np na kawałku tektury/plastiku. Polecam to ostatnie bo wtedy za 5 lat będziesz mógł powiedzieć, że "no, ja zaczynałem od robienia na tekturce" i będziesz dzięki temu zajebisty.
4.To jest pierwszy twój twór - nie będzie ani trochę do niczego zbliżony ;)
I tak trzymaj! Elektronika jest super!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Najpierw poczekam co Dexterek ma do powiedzenia, a potem cos Ci podlinkuje :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Najlepiej czytaj tę stronę www.stompboxes.pl, a potem czekaj cierpliwie na papierowe wydanie tonecorda bo pewnie jeden z redaktorów będzie tam dawać arty o robieniu stompboxów :D
Spoiler
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja nie wiem, tonecord zdechl, nie mielismy szczescia do "webmastera" ktory dzialal zbyt ambitnie, co go w rezultacie przeroslo i sie rozchorowal, caly czas rozwijam swoj customowy projekcik stompboxes.pl w przygotowaniu (nieco inny zamysl) audioclone.pl i jeszcze inny o ktorym nic nie powiem, bo przy moich zdolnosciach ogarniecia czasoprzestrzeni powstanie w pazdzierniku 2020

O tym D+ dawaj Dexterek, ja mam poprostu troche inne podejscie do tematu, ktorego czlowiek nie przytuli, chocby z powodu kosztow, ktore najpewniej przerosna D+ reissue :D

Dzis i tak nic nie napisze, bo wszystkie projekty mam w laptoku, ktory zostawilem chyba w pracy
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2010, 00:49:20 wysłana przez Sinner »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jeżeli masz jakiś konkret, tajemną wiedzę i parowane tranzystory no to opowiadaj chłopakowi. Ja tu tylko mogę mu poopowiadać jakieś podstawy elektroniki, techniki działania etc. Ja jestem człowiek od elektroniki cyfrowej i tajemnych almanachów tutaj nie ujawnię. Jak widzę jesteś stompboxiarz-artysta to opowiedz mu o tym dlaczego powinien sprowadzić tranzystory z zagranicy za milijon zlotych do tego;) Chętnie sam poczytam.
Całusy :*
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
A wiec, Sinner? :)

Od Dexterka już sie dowiedziałem co chciałem, Twoja kolej ;)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
A wiec, Sinner? :)

Od Dexterka już sie dowiedziałem co chciałem, Twoja kolej ;)
Pamiętaj, że sam o to prosiłeś ;)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Wiem, pamietam dobrze, ale ;)

Najpierw poczekam co Dexterek ma do powiedzenia, a potem cos Ci podlinkuje :)
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2010, 18:03:54 wysłana przez mhrok lama »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
A wiec, Sinner? :)

Od Dexterka już sie dowiedziałem co chciałem, Twoja kolej ;)

Co? Tak z siebie? :)))))) Troche nie chce mi sie dzisiaj produkowac, ale tak po lebkach to: Mam w planach kilka replik MXR'w, kiedy mowie replik, mam na mysli 100% repliki (minus nazwe producenta, tu sypne imie lub ksywke mojego synka). Repliki beda dokladnym odzwierciedleniem oryginalow z uwzglednieniem materialu na plytke, samego layoutu, te same typy czesci, ten sam brak true bypassu ;) itd, itp, w sklad zestawu replik (po 2 szt, wszystkie zostaja w rodzinie) wejdzie Phase90 (sie robi, tylko clo przejelo mi puszki), D+ wlasnie i Dunacomp. Dlaczego 100% repliki? Bo to jest dopiero zabawa, mialem tak z supafuzzem, zero latwizny, budowa takiego efektu to walka, efekt finalny daje orgazmiczne poczucie spelnienia :D ;)

Jesli o taki typ budowy Ci chodzi to pyknij mi mejla, podesle Ci layout na replike i kilka wskazowek, ale od razu mowie, ze nie bede odpierdalal roboty za Ciebie, nie rozumiesz czegos, pytaj, za free nic nie dostaniesz. Jak poprostu chcesz zrobic efekcik i standardowy layout z tonepada, czy ggg Ci zagwarantuje dostateczny ladunek samospelnienia, to pierdol to i nie zawracaj mi dupy mejlami :)
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2010, 20:23:20 wysłana przez Sinner »

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Zalezy :D jak dla mnie to nie wiem czy bym cos takiego dał rade zrobic i tez sciagac czesci :D masakra

ale z drugiej strony, brzmi ciekawie :D poki co sprobuje zrobic to z tonepada, jak mnie wciagnie i zapragne zrobic cos lepszego, to sie zglosze po layout i kilka wskazowek :D chociaz juz teraz moge wziasc, zapisze sobie gdzies i bede trzymal, a moze mi sie zachce ;))

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
przeciez d+ ma tylko pare czesci i to relatywnie dostepnych (no moze nie zawsze w naszym kraju, ale pracuje nad tym). Troche najebalem sie z Phase90. W tamtym okresie MXR nad plytke dawal taka kurewska pianke, ktora po latach zamieniala sie w pyl, niewiedziec czemu spora ilosc kolekcjonerow nie czyscila PCB z tych plytek i trzeba bylo sie zdrowo natrzepac by dorwac dobre foty strony z komponentami, BTW dalo to bardzo zaskakujace rezultaty :) Kolejny powod dlaczego nie nalezy wierzyc schematom zamieszczanym w necie

O, warto wspomniec ze pomiedzy script a block logo w D+ tez sa roznice w layoucie

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Najbardziej mnie interesuje Rhoadsowy, pierwszy block ; ) W sumie... zamierzam zrobic na ten moment d+ i majkro emp. W sumie, podeslij na prv jakies schematy, layouty, czy co tam jeszcze. I ten, daj mi jeszcze znac skad te czesci i za ile jesli mozesz ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jak bedziesz robil to daj znac, teraz to dupozawracanie troche...

Czesci? Roznie, najczesciej ebay, tam najczesciej dorwiesz to czego szukasz. Ostatnio docenilem rowniez allegro, ludzie doprawdy nie maja pojecia co sprzedaja w tym kraju :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Poteżny Distortion

Zaczęty przez DeathMaster « 1 2 3 » Efekty

52 Odpowiedzi
34100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2009, 14:18:35
wysłana przez Aston
zawodowy distortion

Zaczęty przez Aerosmith « 1 2 » Efekty

28 Odpowiedzi
17115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2010, 10:55:04
wysłana przez niedziak
6 Odpowiedzi
1408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2012, 13:35:58
wysłana przez Thoth
24 Odpowiedzi
5582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2012, 14:49:26
wysłana przez Lechu_
0 Odpowiedzi
749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 23:38:53
wysłana przez Budzan