Autor Wątek: Poteżny Distortion  (Przeczytany 34098 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Poteżny Distortion
« 01 Lis, 2008, 01:33:44 »
Jaki polecacie Distorsion który naprawde dobrze brzmi bez siary i innych skutków ubocznych. Oczywiscie przestery lampowe równiez wchodza w gre  :-\
Sie.. sie.. sie..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #1 01 Lis, 2008, 20:45:33 »
jak chodzi o kostki, to Line6 Uber Metal byl bardzo fajny. to znaczy jesli mowimy o przesterach z gatunku tych groznych i strasznych metalowych bzykaczy.

zalezy co rozumiesz przez potezny. dla mnie potezny to jest Rammstein, moj piec gra podobnie co mi sie chyba ostatnio przestalo podobac ;) jesli chodzi ci o sciane dzwieku z mega kompresja i czystym dżdżdż to polecam ci sprawdzic Uber Metala. Metal Zone dobrze ukrecony tez nie jest zly, chociaz wyeliminowanie z niego siarki jest dosc ciezkim zadaniem (nie z kazdym piecem i nie z kazdym glosnikiem zagra fajnie). mysle ze moznaby tez sprawdzic czy Boss Metal Core jest cos wart, z probek brzmial tragicznie ale kto wie czy nie potrafi zagrac fajnie.
Łe tej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #2 01 Lis, 2008, 21:15:59 »
Mi się nie udalo w metal masterze digitecha wyeliminować siarki, co do Uber Metala...grałem na nim 3 lata i mam mocno mieszane uczucia...niby fajny i jeden z lepszych przesterów, ale jest strasznie malo konkretny, mam mile wspomnienia, ale  jednak brakowało mi w nim tego czegos co ma przester z pieca (nawet z pierdziawki 15W Marshalla MG przester ma to cos czego brak w Uberze) Sprzedałem go za 260 jakis rok temu i sie ciesze bardzo z tego faktu.
A dążę do tego że jak przester z podłogi to raczej lampowy (chociaż fajnie zapodawał przester H&K Warp7 albo Wrap7, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie kostkowa wersja wzmacniacza ;))
B ( o ) ( o ) B S

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #3 02 Lis, 2008, 15:07:51 »
sprawdź Digitech Death Metal, Metal Master jako jeden z rodzajów modellingu ma właśnie death metala, ale jeśli potrzebujesz tylko sieki to bardziej opłaca się kupić tego pierwszego. miałem nawet dwa death metale, pierwszy sprzedałem kumplowi, ale po pół roku kupiłem jakąś używkę, bo jednak mi go brakowało. :D teraz mam Fendmessa od MG i pozbywam się kostki, więc jeśli by Ci popdpasował i byłbyś zainteresowany to pisz na priv :) w razie czego loknij na stronie Digitecha, są tam całkiem sensowne próbki brzmienia - efekt ma drugie wyjście z symulacją kolumny, więc przy nagraniach można się wpinać bezpośrednio w linię i młócić :D

co do MetalCore'a - grałem na nim na jakimś Cube'ie 30w (takim średnio-dobrym), nie polecam - strasznie siarzył, a gainu nie miał jakoś zanadto. Na tym Line6 też grałem, niezbyt długo, ale był w porządku - nie wyróżniał się w sumie niczym specjalnym, poza wbudowaną bramką szumów - spory plus, jeśli się nie ma osobnej.
do widzenia.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #4 02 Lis, 2008, 19:04:56 »
Grałem na Uber Metalu trochę - taki sobie jest.

Mój patent na przester z jajem jest następujący: Jakaś nisko kwakająca kaczka(EX-7 Digitecha da się tak ustawić) + przester + "zatrzymany" chorus (nie z każdym tak się da, ale efekt ostateczny miodzio)

Co prawda ostatnią rzecz w tym patencie uzyskiwałem przez efekt z kompa, ale ostatecznie nieźle to potrafi zagadać. Jak dorwę odpowiedniego rodzaju chip to sobie skonstruuję kostkę, która mi kompa zastąpi.

W DF-7 Digitecha są przyjemne przestery, ale czy potężne to nie potrafię ocenić. Paradoksalnie symulacja paki najlepiej brzmi we wzmaku gitarowym z podbitą górą.

Ewentualnie jeżeli jesteś obyty z lutownicą możesz dorwać DS-1, wymienić mu Rezystor nr. 13 (odpowiedzialny za ilość gainu) na mniejszy oraz diody obcinające sygnał na żółte LED i wtedy masz dużo szatana do dyspozycji. Zmodziłem tak swojego i jestem zadowolony.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #5 02 Lis, 2008, 23:24:09 »
Jakaś nisko kwakająca kaczka(EX-7 Digitecha da się tak ustawić) + przester + "zatrzymany" chorus

bardzo mnie ciekawi how!? rowiń bo to może byc fajowe

interesuje mnie co z drobiem robisz. I co masz na myśli mówiąc zatrzymany-też zauważyłem że chorus daje dużego kopniaka w przester ale nigdy tak nie używałem z rigiem tylko jak grałem na kompie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #6 03 Lis, 2008, 00:03:11 »
Jakaś nisko kwakająca kaczka(EX-7 Digitecha da się tak ustawić) + przester + "zatrzymany" chorus

bardzo mnie ciekawi how!? rowiń bo to może byc fajowe

interesuje mnie co z drobiem robisz. I co masz na myśli mówiąc zatrzymany-też zauważyłem że chorus daje dużego kopniaka w przester ale nigdy tak nie używałem z rigiem tylko jak grałem na kompie.
Ptactwa potrzebuję żeby podbić niższy środek. Nie macham tym, tylko zostawiam w jednej pozycji. To na przesterze daje taki "yYyyYy" dźwięk. Selektywny na dole przede wszystkim i to jest bardzo fajne.
"Zatrzymany" chorus to po prostu filtr grzebieniowy(A w każdym razie tak by to działało większości konstrukcji).
Gada to mniej więcej tak:
Oryginał: http://www.idiottv.prv.pl/chorus1.wav
W przeciwfazie: http://www.idiottv.prv.pl/chorus2.wav
W fazie: http://www.idiottv.prv.pl/chorus3.wav
Trochę przesadzone("dół" -∞ dB w 550Hz), ale to żeby pokazać o co chodzi.

Preferuję przeciwfazę, bo ustawiona na 1kHz usuwa je oraz równie nieprzyjemne 2kHz (i niektóre wyższe, ale to mniejszy problem) oraz podbija 500Hz. Tak zawsze u siebie ustawiam EQ, a tutaj załatwia mi to jeden efekt.

To samo ustawione na wysokie częstotliwości i umieszczone przed przesterem daje całkiem ciekawe "sieknięcie", bo jest w przybliżeniu filtrem górnoprzepustowym(mówię w przybliżeniu, bo tam co stałą odległość są górki i dolinki, a w przeciwfazie dolinka jest przy 0Hz).

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #7 03 Lis, 2008, 19:14:00 »
Ja mam jeszcze (bo już podobno jest chętny na zakup) Digitech Metal Master i powiem, że jest to na prawdę fajna kostka. Bluesa na tym ciężko wykręcić ;) Chociaż przy odpowiednim skręceniu volume w gitarze można coś słabszego pograć. Mi osobiście podpasowało brzmienie z gałą MORPH ustawioną na godzinę 12,  czyli pomiędzy brzmieniem MT-2 a DOD Death Metal. Ale ja próbuję grać klimaty w stylu In Flames i jest to podobny "ciężar brzmieniowy" wtedy... Jak gała idzie dalej w prawo jest już tylko potężniej i mroczniej... a to już za dużo jak dla mnie. Kostkę porównywałem bezpośrednio na tych samych gratach z Uber Metalem i wygrał MM. Fajne jest też to, że ma wbudowany symulator kolumny i można nagrywać bezpośrednio na kompa lub podobno (bo nie sprawdzałem) wpinać się w mikser... 
Tu masz demo na stronie producenta:
http://www.digitech.com/flash/MetalMasterDemo.php
W rzeczywistości jest IMHO o dziwo lepiej (przecież wiadomo, że producenci potrafią podrasować próbki) niż na tym demie. Można ją wyrwać w naprawdę przyzwoitej cenie. Nowy w sklepie ok 290zł... ja swojego sprzedaje za 200zł + przesyłka. Taka cena bo stan na prawdę sklepowy... a może nawet lepszy niż nie jeden w sklepie... Jak się koleś rozmyśli (ma dać znać do środy) to dla forumowicza puszczę za 180zł + przesyłka ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2008, 19:16:44 wysłana przez fireboy »

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #8 04 Lis, 2008, 20:48:39 »
Ja bym proponowal najpierw zadbac o to zeby bylo do czego ten "potezny przester" - jakikolwiek by on nie byl - miec podpiac.

czytaj - chuja daje gadanie bez kontekstu "jaki amp", o reszcie juz nie wspominajac.
jebac master volume.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #9 04 Lis, 2008, 21:11:33 »
Jakby miał 5150 to szukanie takowego mijało by się z celem... Takie przestery nadają się raczej tylko do tranzystorów... Niech sobie nawet na słuchawkach działa ;)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #10 04 Lis, 2008, 21:27:13 »
Pomysl nad czyms od Tech 21

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #11 05 Lis, 2008, 08:28:47 »
Dostałem właśnie maila od gościa, że się rozmyślił bo nie ma tyle kasy... chciał go za 100zł. :evil: poje$%&o go chyba. Tak, więc jak jesteś chętny to [edit] jak napiszę 20 postów w innych działach niż giełda to go wystawię ;) [/edit]
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2008, 19:54:58 wysłana przez fireboy »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #12 07 Lis, 2008, 18:35:29 »
Dostałem właśnie maila od gościa, że się rozmyślił bo nie ma tyle kasy... chciał go za 100zł. :evil: poje$%&o go chyba. Tak, więc jak jesteś chętny to na pewno się dogadamy :)

poczytaj sobie regulamin gieldy lepiej

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #13 07 Lis, 2008, 19:57:24 »
Sorki... post już wyedytowany... (tak nawiasem mówiąc witam ziomala z Torunia... miałem już jakiś czas temu do Ciebie PW w jednej sprawie napisać, ale jakoś się nie złożyło... kończę OT i lecę zjeść kolację ;) )

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #14 07 Lis, 2008, 21:36:48 »
Sorki... post już wyedytowany... (tak nawiasem mówiąc witam ziomala z Torunia... miałem już jakiś czas temu do Ciebie PW w jednej sprawie napisać, ale jakoś się nie złożyło... kończę OT i lecę zjeść kolację ;) )

malo, ze zioma z miasta, to jeszcze rowiesnika  :devil: PWuj

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #15 13 Lis, 2008, 20:13:36 »
Kilka dni temu kupiłem tak z ciekawości distortion Danelectro fab tone - i sie zdziwiłem bo ta kostka to potwór ( ma 2 razy za duzo gainu ) , gdzieś czytałem że ma to troche charakter mesy dr i coś w tym jest ( oczywiście "prawie " robi wielka różnicę ) na pewno jest to charakterystyczne dudnienie w dolnym paśmie i b ciemna barwa, warto ograc na swoim wzmaku tym bardziej że można tanio kupić - ja dałem całe 95 Pln na allegro

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #16 17 Lis, 2008, 01:54:25 »
ja jestem właścicielem wyżej wspominanego Ubera i jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że ma wbudowaną brameczkę i chociaż wygląda trochę jak gadżet ze Star Wars bardzo fajnie brzmi... tylko że właśnie w i poście nie napisałeś jaką muzykę chcesz grać, i to utrudnia sprawę, bo np Uber raczej do cięższego łojenia się nadaje...
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #17 17 Lis, 2008, 11:09:32 »
Swojego czasu bylem posiadaczem Metal Muffa - i zlych wspomnien nie mam. Co prawda piec, na ktorym go uzywalem nie byl sprzetem z gornej polki, ale przy odrobinie czasu poswieconego na pomachanie galkami mozna bylo uzyskac calkiem ciekawy efekt-trzeba dobrze manewrowac dozownikiem siarki i jest ok ;] Dodam, ze nie probowalem ta kostka podbijac od z pieca-nie bylo to potrzebne.

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #18 19 Lis, 2008, 21:53:33 »
Ja osobiście nadal używam Ibaneza SM-7 Smashboxa, wygląda jak metalowy czołg, jest całkiem tani, ale ma dużo dołu plus dużo środka i jak się odkręci to mega siarę niczym piasek w Ustce :P Do ciężkiej muzy jak najbardziej. Jest to efekt analogowy, nie cyfrowy, może stąd też brzmienie inne, ale osobiście za tą cenę to się opłaca. Fakt ja go używam jak nie jestem na swojej pace, a często się to ostatnio zdarza, bo nasza salka prób stoi w remoncie, więc gram na jakimś bliżej nieokreślonym piecu i wspomagam się tym smashboxem i jestem zadowolony z niego na tyle, że mogę spokojnie grać z nim próby bez niepotrzebnych k@#w, ch$%w itp :D

Zomballo

  • Gość
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #19 24 Lis, 2008, 08:44:39 »
Marshall Shredmaster i pozamiatane. Kto grał ten wie o co chodzi ;)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #20 25 Lis, 2008, 00:25:19 »
A próbował, któryś z kolegów Xotic BB+ ? Mamy tam kombinację boostera i preampu, z których każdy można bardzo mocno przesterować, używać osobno jak i do kupy, w kolejności A-B lub B-A + kompresor na każdy kanał. Czerwony diabełek a przy tym bardzo przeźroczysty. Robota amerykańskich japończyków. Jak przycisnę takiego jednego to wrzuci próbki do obadania.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #21 25 Lis, 2008, 01:33:06 »
e, ale bb to jakiś owerdrajw a nie distorszon.  daj spokój :->

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #22 04 Gru, 2008, 09:22:24 »
Ja ostatnio miałem miłe spotkanie z Vox satchurator i muszę powiedzieć że jest zajefajny sporo można ukręcić zarówno na lekkim drive z głowy jak i na czystym kanale

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #23 04 Gru, 2008, 22:54:21 »
jeśli chodzi o ubermetal to na tranzystorze (marshall mg100dfx) zabrzmiał jak zwykły przester ze zwykłego pieca - nic szczególnego. Ale jak się kostkę wepnie do lampy(choćby peavey ultra) to już jest inna bajka - czuć moc, ale jak dla mnie dół jest nieco za bardzo spłaszczony i nie ma środka za to góra to siarka. IMO efekt do miażdżenia, coś w stylu behemota...ale żeby mieć porządny przester trzeba mieć ubershalla a nie ubermetala:P

jeśli chodzi o usłyszane/przeczytane opinie to lampowy distortus maximus kopie nieźle, warto go ograć ale nic nie sugeruje bo nie miałem z nim kontaktu. jeśli chodzi o przester z krankensteina (bo taki ma generować owa kostka) to head z paczką kranka gada zawodowo - czego by się nie chciało ustawić a możliwości jest w cholere

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Poteżny Distortion
« Odpowiedź #24 04 Gru, 2008, 23:45:47 »
a ja jak grałem na Uberze podłaczonym pod Sajda to tylko upewniłem sie że chcę go sprzedać
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
7301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2007, 13:18:43
wysłana przez Pan Sinner
zawodowy distortion

Zaczęty przez Aerosmith « 1 2 » Efekty

28 Odpowiedzi
17115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2010, 10:55:04
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
6983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2010, 21:18:10
wysłana przez Pan Sinner
Distortion

Zaczęty przez indabrain Efekty

18 Odpowiedzi
8352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2012, 00:19:15
wysłana przez Orange
4 Odpowiedzi
2410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2016, 13:06:01
wysłana przez Chomick