Autor Wątek: G-Major vs Rocktron Xpression vs boss gx-700 [new]  (Przeczytany 16061 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Powiedzcie mi który według was efekt jest lepszy i dlaczego, a jeśli nie lepszy to jakie są różnice między wspomnianym G-majorem a Roctronem Xpression?

witam

mała zmiana do gry wszedł jeszcze boss gx-700 co możecie powiedzieć o tym urządzeniu?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2008, 18:54:06 wysłana przez daniel.iron »

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Odp: G-Major vs Rocktron Xpression
« Odpowiedź #1 10 Mar, 2008, 10:20:47 »
różnic ci dokładnie nie wyliczę bo nawet nie pamiętam, majora używałem przez dłuższy czas i to naprawdę solidny multi, zarówno pod względem ilości efx jak i ich jakości i fukncjonalności. Xpressiona miałem b. krótko, miałem jakiś trefny egzemplarz bo wydawał z siebie jakieś trzaski co jakiś czas więc go oddałem. Ale pamiętam, że był trudniejszy w obsłudze i ogólnie mnie jakoś nie przekonywał. Co do porównania szczegółów technicznych poszperaj w necie.
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
nowy gracz boss gx-700 co o nim sądzicie?

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
no właśnie co z bossem gx-700??
ktoś coś wie??
macie moze do tego instrukcje zeby sobie poczytać??

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Generalnie TC jest zdecydowanie bardziej klarowny od pozostałych dwóch efektów. Firma sama opisuje Majora jako 'efekt nie koloryzujący brzmienia'. Wiadomo że firmową propagandę można sobie wsadzić, ale w tym przypadku jest to prawda. Z tych 3 efektów, Major najmniej spłaszcza brzmienie. Rocktron jest także bardzo solidny, ale Boss wymięka niestety jeżeli o jakość przetworników chodzi.

Jedyne do czego można się serio przyczepić w G-Major to wyjątkowa nietrwałośc przycisków, ale to już wręcz legendarna cecha większości urządzeń rackowych od TC.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Nietrwałość przycisków?? Niezauważyłem, oprócz jednego, który sam zepsułem :D

Ale potwierdzam, ze G-Major niezamula brzmienia.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Generalnie wszystkie TC to zajebiste brzmienie, ale jakość wykonania przycisków pozostawia wiele do życzenia. Serio serio, jak się siedzi nad tym efektem i kręci bez końca nowe brzmienia, to w końcu gałki można ukręcić na dobre. A te kwadratowe przyciski od załączania konkretnych sekcji bloku efektu potrafią po dłuższym czasie po prostu... wyskoczyć.

Mój 2letni Major jest pozbawiony 3 przycisków obecnie, a nie miał żadnych przygód typu upadki itp.

Z tego co widze po różnych forach gitarowych to narzekają ludzie na te przyciski. Ale to raczej nie powinno postrzymywać przed zakupem, jakość dźwięku mimo wszystko bije na głowę moim zdaniem. Jedynie do chorusa można się przyczepić bo jakiś taki mało uniwersalny jest.

Jak się podepnie to szeregowo z BBE 482i Sonic Maximizer to naprawdę można wycisnąć niezłego sejtana na jakiejś konkretnej lampie :)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2008, 16:58:10 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Zastanawiam się nad G-Majorem, ale jako że nie jestem specem od sterowania za pomocą MIDI to chciałem się dopytać czy istnieje możliwość sterowania np. za pomocą Expression Pedal z np. FCB1010 takimi parametrami jak dajmy na to feedbackiem delaya? Generalny sens mojego pytania jest taki: jak duży jest zakres możliwości sterownia G-Majorem z podłogi? Da się tak zaprogramować podłogę i multi żeby dało się takie sztuczki robić?

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
wszystko co mozesz edytować, w czasie ustawiania presetu możesz też kontrolować z podłogi za pomocą komunikatów Control Change. Dosłownie WSZYSTKO! Dlatego to takie fajne jest :)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
ano zaletą wszystkich rackowych procków jest to że można naładować do racka tego nieprzyzwoicie dużą ilość i kontrolowac to wszystko z jednej podlogi. FCB to bardzo dobre rozwiązanie, a jak pedałów ekspresji brakuje to można podłączyc do majora jeszcze 4 dodatkowe :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Czy bramka szumów w g-majorze jest ok? Miałem najwięcej do czynienia z ta w PODxt. Jak mają się one do siebie?
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2008, 15:43:17 wysłana przez BartekL »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Czy bramka szumów w g-majorze jest ok?

TC z bramek nie slynie...

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Generalnie TC jest zdecydowanie bardziej klarowny od pozostałych dwóch efektów. Firma sama opisuje Majora jako 'efekt nie koloryzujący brzmienia'. Wiadomo że firmową propagandę można sobie wsadzić, ale w tym przypadku jest to prawda. Z tych 3 efektów, Major najmniej spłaszcza brzmienie. Rocktron jest także bardzo solidny, ale Boss wymięka niestety jeżeli o jakość przetworników chodzi.

Jedyne do czego można się serio przyczepić w G-Major to wyjątkowa nietrwałośc przycisków, ale to już wręcz legendarna cecha większości urządzeń rackowych od TC.

To bardzi ciekawe bo po raz pierwszy slysze taka opinie. Otoz Rocktron jest znacznie bardziej przezroczysty i naturalny od g majora, (swoja droga przy tc tragedi nie ma ale slychac wplyw).
Do tego tc maja wrecz badziewne stroiki i noise gate a ten drugi w rocktronie to chyba najlepszy na jakim gralem. Efekty w tc sa bardzo wysokiej jakosc ale ten proc ma bardzo wiele błedow i bardziewnych rozwiazan, chocby podstawowe ktore zmuszają wręcz do dokupienia dobrej bramki czy tunera. Jest dosc prosty w programowaniu. Duzo mozliwosci do uzyskania.
Ale jezeli ktos chce niezawodnosci, wytrzymałosci, dobrej bramki, i dobrych podstawowych efektow takich jak delay, reverb czy chorus to zdecydowanie wybralbym rocktrona.
Prawda jest taka ze poki sie dobrze nie ogra obu to nie nikt nie powie ktory jest lepszy bo kazdy ma swoje wady i zalety trzeba zdecydowac co jest wazniejsze.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2008, 01:07:41 wysłana przez metal »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
A czy ten Rocktron moze sterowac wzmakiem tak jak g major ? (niemam na mysli midi)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
A czy ten Rocktron moze sterowac wzmakiem tak jak g major ? (niemam na mysli midi)
nie ;(

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
nie, ale dokupujesz w emcustom taką złączke, nie pamietam dokaldnie ile stoi ale w okolicach 100 zeta, raczej cos ponad. mowisz do jakiego wzmaka i ogarną Ci to ze masz sterowanie midi i obojetnie czy to bedzie rocktron czy boss gt-6 czy nawet vamp, to i tak ogarniesz wszystko 1 przyciskiem :) a 100 zł to nie majątek

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
a czy ktoś z was korzysta z rocktrona??

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Też jestem zainteresowany różnicami miedzy G-majorem, a Roctronem. Ludziska jeżeli ogrywaliście ten sprzęt to proszę o jakieś wypowiedzi (z naciskiem na tego drugiego).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2009, 10:35:18
wysłana przez primer
0 Odpowiedzi
3548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2009, 16:52:22
wysłana przez motyl
delay do około 700/800zł

Zaczęty przez Bloo « 1 2 3 » Efekty

63 Odpowiedzi
39323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:19:10
wysłana przez igorkite
42 Odpowiedzi
11458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 17:00:12
wysłana przez Stivo2005
50 Odpowiedzi
11623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 18:31:31
wysłana przez PrzemekSki