Autor Wątek: POD - Problem, starsza braci pomozcie :D  (Przeczytany 10359 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
POD - Problem, starsza braci pomozcie :D
« 25 Lut, 2008, 23:55:37 »
 Mam zapytanie, bo poda macie chyba duuzo dluzej. Ostatnio z racji tego, ze mi sie sesja skonczyla, mam wreszczie czas na gitare. Do tej pory uzywalem przesteru z tym bajerem z chorusem za preampem. Brzmialo to nawet spoko. Jednak fajnie brzmi to bez chorsua, stwierdziam po przesluchaniu kawalkow innych uzytkownikow. Problem mam taki, ze: jak nagrywam to pomimo ustawienia symulacji wzmaka rzezniczego, oprocz siarki jest lekki overdrive, nie ma kopa ;/ Nawet jak skrece drive na maxa, to glownie wzmaga to sama siarke, a kopa nie daje za duzo. Pytanie czy moze to byc wina starych strun plus to, ze gram w drop A i uzywam 13-56 ?(Grubsze basowe jakos zniose ale wiolinowych chyba juz nie ;/) Teraz czekam az przyjdzie do mnie zestaw 13-62 licze ze sie cos poprawi.

 Kupujac poda mialem zamiar podlaczyc go pod jakis koniec i paczuszke. Podlaczajc poda do mojej pierdziawki w domu 30 watt mega amp :D Nawet jest "miesko, ale towrzyszy temu straszna siarka. Czy tp wina chujowej koncowki plus jeszcze bardziej chujowego glosnika ? Czy np na 2 x 12 v 30 i power blocku czy innej koncowce byloby to samo czy zamienilo bysie to w piekne miesko ? A moze moj pod jest skopany ? Kupowalem poda z zamiarem kupienia konca i paczki, ale przez to oc opisalem strasznie sie zniechecilem, a wszysyc mowia, ze jest potencjal i naprawde targa moszna. Prosze o jakies rady, pomoc. Z gory dzieki za jakas konsturktywna odpowiedz i pomoc :P Pozdrowienia dla mojego ulubionego admina Sinnera xD Nie gniewaj sie, przepraszam :D

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
1.za duzo gain (zwykle nagrywa sie z mala iloscia gainu)
2.za duzo treble?
3.proba nagrania 1000 probek w 1000 konfiguracjach zwykle pomaga:P i daje duzo pkt exp. bohatera;] (nawet pare leveli)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Widze, ze kolega nie zrozumial ;]Gain mam zawsze na 12-13, nie wiecej. Podalem przyklad z tym maksymalnym gainem. Chodzi mi o to, ze np przy gainie na 12 nie ma to w ogole kopa, jak by byl lekki crunch, overdrive.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
sorry..zabawilem sie w nabijacza postow(alergia sie zaczyna i oczy nie widza i muzg nie dziala ale to 365dni/rok)
troszke chaotucznie napisales totez mam wlasne pytania
chodzi ci o nagrywanie? nagrywasz przez line? nagrywasz przez mic?
to ze inaczj ci brzmi na glosnikach a inaczej na nagraniu to oczywista oczywistosc,zwiazana z charakterystyka podbiajnia,sciszania glosnika oraz fizcznych odczuc...
kolejne question,a jakie masz przetworniki? moze za slabe? a to ze nie ma gainu w podzie.. jaka symualacja?
starosc strun raczej na gain nie wplywa,tylko na brzmienie ...
co do dalej... pod fajnie sprawdza sie jako preamp+koncowka mocy (w moim przypadku dlugo to byl marshall 8008 + paczka ).. osobiscie tez mam "pare" wzmacniaczy do grania w domu... lampowych od 5-30W ale jednak o dziwo wole grac i bardziej mi pasi na sluchawkach (bo jestem len i brzmienie jest... klarowniejsze niz poglosy domowego tralalala i woogle)
prosze o definicje slowa siarka? czy chodzi ci o jakies cyfrowe ciamciaramciam? czy moze poprostu o te trebble.. sprobuj sobie wycinac pasma na eq(jesli masz) i szukac tego co cie tak drazni...
wina glosnika +koncowki zawsze moze byc mozliwa.. podlacz sobie poda pod wierze albo jakiegos jamnika:P bedzie jazzzzzzzgoth
i na o jakie brzmienei ci chodzi jesli mowimy o tych "kawalkach innych uzytkownikow"
pozatym mowisz o POD 2.0. XT. x3?
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Przetwornik to emg 81, a gitara Mayo Setius Lizard. Chodzi mi o nagrywanie i o gre pod koncowka.

Co do nagrywania:

Nagrywam przez USB
Na PM brzmi jak takie ciamkanie, a nie jak porzadne dzyn dzyn dyzn.
Co do siarki, bo zmniejszeniu trebli, a nie daje jakos masakrycznie duzo, brzmienie robi sie bardziej zmulone a siarka troszke zanika. Ale glownym problemem jest to cimkanie na PM. Poprsotu nie ma w ogole kopa. Jak  nagrywam z tym trickiem z chorusem jest w miare ok, ale brzmieie wtedy jest inne.

Co do grania na wzmaku:

Planowalem kupic koncowke, najpredzej Crate Powerblock, gdyz nie stac mnie na nic wiecej. Obecnie na nic mnei nie stac ;] Tymbardziej na paczke, licze, ze to sei szybko zmieni. Po podlaczeniu poda do wzmak jest juz lepsze dzyn dzyn, ale dalej siarzy. Pewnie jest to wina kijowego glosnika i samego comba. Troszke sie tym zrazilem, bo wszyscy opowiadali jak to pod pieknie brzmi. Wiem, ze potrafi pieknei zabrzmiec, znajomy gra na takim i wpina w Rolanda Jazz chorusa, jeszcze z tych starych serii. Gra glownie na cleanach i crunchach, podpina do teg ojeszcze tele fendera i pieknie to smiga. jednak nie slyszalem jeszcze poda w akcji na high gainiem dlatego watpie. Postaram sie zabrac poda i okrac w jakiejs salce z lampa. Jak dobrze jest ustawiac pod wzmaka/koncowke poda ? Wylaczyc symulacje pacek, wlaczy z tylu amp. Jak ustawic Output mode ? Stack pwramp, Combo pwramp, Stack front ? Jak tez ustawic ewentualnie te 3 parametry ktore odnosza sie do output mode, cyli low mid i high ?

Widze, ze masz doswiadczenie z podem. Jakeis rady ? Faktycznie, pod moze zagrac na 2x12 i takim crate porzadnie ? Jest cien szansy ?:) Pozdrawiam i slucham dalej :)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
tak wiec jak widac przetwornik masz mocny... bateria sprawna (domyslam sie ze tak)

Nagrywanie przez usb ma swoje straty,pody zaleca sie nagrywac line przez dobra karte muzyczna..ale tak czy inaczej.. podrzuc jakas probke tego co ci tak nie pasuje...
pod doprowadzil pare ludzi o komplex brzmienia czyli... jesli masz za duzy wybor i suzkasz brzmienia to tracisz pojecie co jest dobre a co nie ,a jak juz masz dobre to wydaje ci sieniedobre i tralala...
tak czy inaczej podrzuc cos to odluchowo da duzo wiecej do zrozumienia... nie musi to byc wiruozerski fragment...

strasznych slowo uzywasz "siarka,dzyn dzyn,cimkanie :P" fakt lepiej by to probka pokazala ;]
Nagrywanie zwykle traci kopa.. jesli pokazesz o co ci chodzi to moze latwiej bedzie nam wszykim rozmawiac... kop traci sie przez -zbytnia kompresje,zamulenie,zle zgranie instrumentow,przesadzenie z gainem i 1000 innych rzeczy ...
chorus generwalnie zmienia brzmienie... jak dla mnie w niepozytywny sposob (jesli chodzi o rythmic gitar)
A i nie zdradzisz wiele i wcale nikomu nic sie nie stanie jak zdradzisz presety na ktorych nagyrwasz bo moze wlasnie tamta symualcja +glosnik tak ma...

co do grania na paczkach i wzmakach.. oczywiscie generalnie powinno sie wylaczac  symulacje,ale tutaj wielkiej reguly nie ma bo co czloeik to opinia i kazdy ustawia sobe tak jak mu pasuje... mozna przy pomocy eq poda +sym paczki +eq wzmacniacza +paczka  uzyskac ciekawe brzmienia... tak wiec znow zasada 1000 prob i subiektywnej oceny (no chyba ze sie chce miec brzmienie jak pan xxxxx )

Kolejna powtorka pytania : pod xt?(domniemam ze tak,mimo ze percepcja alergika siada)

bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Sory zapominam z racji duzej ilosci tekstu :P Wymulacja to big bottom, zadna tajemnica, dzisiaj wieczorem postaram sie cos nagrac, jakis riff z perka. Ewentualnie podesle Ci swoj preset. Nagram z chorusem i bez. Przyszly struny. Zaloze nowki, moze bedzie tez inaczej na nowych. A pod to XTL :) Wroce z pracy to pokrece troszeczke galkami i sie odezwe. Dzieki za chec niesienia pomocy :P

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
no to teraz wiadac odrazu xtl :P bogbottoma znam na pamiec:P nawet bez presetu bym ci ustawil :P nagraj nagraj ,posluchamy-pomozemy ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wlasnie wszedlem do domu, musze odsapnac. Zmienie strunki i jak bede mial sile nagrac to nagram a jak nie to jutro ;/

Co odrazu widac ?;] Poelcasz inna symlacje, czy znasz ja na pamiec ze wzgledu na czesty uzytek ? ;>

Offline buszi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Ok, so...
1. Rada ogólna - mniej gainu, więcej ścieżek gitary -> dużo kopa
2. Kopniak na p.m. w nagrywaniu = bas+stopa+gitara. To oczywiście spore uogólnienie :)
3. Przyczaj sobie jakieś nagrania porządne studyjne. gitara = sam środek i góra, aż się rzygać chce ;) A brzmi kozacko. Czemu? Bo jest bas i perka :)
4. Przyznać muszę, że PODxtl brzmi czasami dziwnie jako pojedyncza ścieżka. Dysponuje nadmiarem "dziwnej siary", czyli takim jakimś dziwnym skrzeczeniem. Generalnie występuje to normalnie także na jakichś płytach, ale nie w takich ilościach. Sposób na jej wyeliminowanie to posłuchanie nagrania z basem i perką, ale przede wszystkim - nagrywanie po kilka ścieżek gitar oraz obrabianie ich programowym eq.

Teraz jakoś mi z głowy wyleciało to, co miałem powiedzieć. Ja się mało znam, aczkolwiek mówię to, co mniej więcej sam odkryłem.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Powiem tak
harv kiedys uzyl zdania "wszycy teraz graja na podzie i ze jest ogramy" czy jakos tak
w kazdym razie kontext do ktorego sie przychyle "wszedzie go słychac ze az zygac sie chce"
i racja.. ja go slysze prawie wszedzie.. i prawie wszedzie albo bigdupa albo diamondsiusiak
(fakt ze brzmi fajne gdy ludzie przekazuja nim jakas tresc ciekawa a nie szukaja w nieskonczenosc brzemienia...panow jak bulb tesseract i innych...grrr!)

ad 1,2,3 zgadzam sie bo to podstawy nagrywania ktore powinny byc w faq :P
ad4 przyznam sie ze poda juz powoli sluchac nie moge:P tzn wlasnie jako tej jednej sciezki,wiec jesli przychodzi pomysl o glowy to zaraz byle jaki beat i nagrywanie bo inaczej po 30s zygac sie chce ta... pustka i jakas taka.. hmm suchoscia
potem oczywiscie bass... bo znam takich co narzekaja na poda a przy pomocy 1-2sciezek probuja zrobic takie brzmeienie ktore i zapelni pasmo calej orkiestry demonow podowej gitary
 i costam i kalafior

bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
własnie.
W brzmieniu dużo środka, a znacząco obetnij dół i troche obetnij góre, to taka rada bardzo ogolna, ktora mi sie nasunęła po ostatnim koncercie, na którym byłem i na którym w pierwszych 2 zespołach gitar w ogóle nie było slychac a 3 zapierdolił że aż miło :)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Ok, znowu pojde spac pozno... Nagralem tak na szybko, slychac nie stlumione struny. Ale jak mowie, na syzbko Z chorusem i bez.

http://www.wrzuta.pl/audio/wUjcIK6TVr/fasol_-_riffek

http://www.wrzuta.pl/audio/hCHX374kTR/fasol_-_riffek_2

Duzo zywiej  i lepiej brzmi to z odpowiedziami impulsowymi, ale komp mi sie haczy przy nagrywaniu z vst w reaperze ;/
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2008, 23:56:07 wysłana przez Fasol »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
2 brzmi znacznie lepiej. Dobrze wiem o co Ci chodzi z tym wkurzającym dzwiekiem w 1 probce, ja tam slysze takie jakby 'syczenie', ktore jest skladowa brzmienia, ale ktore nie zaleznie od dzwieku jest takie samo. Ciezko to opisać. i rzeczywiscie w tej 1 probce nie ma mocy.
W 2 tez to jest, ale samo brzmienie jest bardziej zwarte, przez co jest ten przydzwiek mniej wkurwiajacy i lepiej to wszystko siedzi.
Te brzmienia roznia sie tylko ustawieniem chorusa?? bo pierwsze gra tak jakby tam nie było srodka w ogole, natomiast w 2 ja czuje całkiem przyjemny srodek.
ktory riff to ten z chorusem??
i rozumiem ze sciezki tutaj nie sa dublowane?
a ogolnie całkiem sympatyczne brzmienie.

a ogolnie jest mało mocy, bo imo zle stopa z gitara chodzi. akcenty sie nie zgadzaja, wiec moc nie jest produkowana.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
1 jest bez chorusa. Mh hz tego co pamietam sporo srodka, dalem. Nie wiem co rozumiesz przez dublowanie gitar, ale nagralem jedna a potem druga. W CEP nalozylem jeszcze EQ z podbitym leciutko dolem i gorka oraz wieksza iloscia srodka. Moze trzeba by odjac jeszcze gory a dodac wiecej srodka w tym EQ i w podzie. A co do zgrania ze stopa to, poprosile mkumpla zeby mi na syzbko jakis beat zrobil, bo chcialem poprsotu probke nagrac, wiec riff tez jest wymyslony o tak sobie.

Czy owe syczenie, tez slychac na zestawie paczce + koncowka ? W koncu nie po to pod zostal wymyslony zeby grac z chorusem :P Moze tez problem tkwi w zlym ustawieniu stompa - EQ boost ? Moze tam jest za duzo gainu. Posiedze dzisiaj nad tym i cos jeszcze zapodam ;]
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2008, 16:19:59 wysłana przez Fasol »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
hmm... mam nadzieje ze rozumiesz nagyrwanie wielortrackowe?
czyli nagrywamy min 2 sciezki (80-100% left/right) 3sciezki (podobnie z sciezka srodka) lub 4>
oczywiscie wsyztko musi byc rowno i gainu nie za duzo bo zamula strasznie.
Do tego dopasowanie z basem i perka daje dobre efekty,tak samo jak kombinowalnie z roznymi brzmieniami w 2 warstwie gitar.. niestety do tego trzba 1000 prob... ogolnie nagrywanie z chorusem niedosc ze zmienia brzemienie to jeszcze je ROZPLYWA co moze powdowac ze nie bedzie kopa w nim... niewiem czy jest jakis rytmiczny shreeder albo master blaster ktory by uzytwal tego bo traci sie dynamike strasznie.
generalnie jak mowilem,nie ma co zapytac pasma sama gitara,dlatego bas i stopa (czyli jak wiadomo sekcja rytmiczna)jest tak wazna..
niewiem na kim sie wzrorujesz;] ale czasem ciezko uzyskac cos naprawde dobrego z domowego ;]...a czasem mozna ludzi zaskoczyc i nagrac lepiej niz niektore male kuzwa studia z dupy! z samozwanczymi masteringowcami

niewiem co mialem napisac,pieprzona alergia
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
O co chodiz z ta 3 sciezka ? Jak tamte dam po 80 % n a prawo i lewo(zawsze dawalem po 50) to jak dac 3, na srodek ? Nie czaje z ta alergia, sugerujesz, ze brzmi totalnie do dupy ?? Powiedz wprost, bo nei wiem czy ma msie domyslac :P Ile dawac gainu ? Tutaj dalem pomiedyz 12-13 godzine.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Wprost : wskutek ocieplenia nastapilo wczesniejsze pytlenie lesczyny i czegostam :P i tyle.. ja poprostu zle sie czuje;]

niepamietam ktory user ss.org uzywal 3 sciezek,i 3 dawal na srodek o innym brzmeiniu niz te po bokach i bardziej basowa.. trzba probowac wszyskiego
Brzemienie ktore nagrales,jest spoko,ale ja serio jestem tak obsluchany w podzie ze wszysko brzmi juz tak samo ;] wiec bez relevacji
Z gainem probuj,kiedys gdy sie wkorwilem nagralem jeden fragment 1min chyba 40 razy (gdzies to mam chyba) z 4roznymi gainami i 10 roznymi brzmieniami i ustawieniami wszyskiego,zreszta calosc moich nagran to zawsze sa tylko i wylacznie probki ;]

to ze dajesz 12-13 to nic nie mowi bo niewiem czy nie kozystasz z Tube Screamera,fxboost,pre eq czy czegos innego...
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Duzo zywiej  i lepiej brzmi to z odpowiedziami impulsowymi, ale komp mi sie haczy przy nagrywaniu z vst w reaperze ;/
Nagraj sygnał DI i reampuj go :)

Offline buszi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Jak dla mnie bez chorusa brzmi lepiej, czyli ta pierwsza próbka. Na drugiej jest taki dziwaczny przydźwięk, który mi osobiście się nie podoba. Z tym, że akurat w tego typu riffie, który jest dość szybki i dynamiczny, tak bardzo to nie przeszkadza.
Niemniej jednak - dodaj do tego pierwszego bas i zobaczysz, jaki będzie wykop.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 06:14:30
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2009, 23:19:56
wysłana przez Yony
5 Odpowiedzi
5398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 08:56:01
wysłana przez Wilk
9 Odpowiedzi
7527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 13:42:00
wysłana przez mrdszal
0 Odpowiedzi
1452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2011, 11:11:51
wysłana przez p0ison