Autor Wątek: Problem z mikrofonem podłączonym pod interfejs Alesis IO|2 EXPRESS  (Przeczytany 7529 razy)

Offline mrdszal

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Witam,

posiadam mikrofon pojemnościowy RODE NT1A oraz interfejs Alesis IO|2 EXPRESS. Do interfejsu podłączyłem słuchawki oraz w/w mikrofon. Zestaw ten posiadam już ok. 3 mies. i wtedy to właśnie działał on na Windows XP bez zarzutu. Oczywiście zainstalowałem wtedy dołączony Cubase, sterowniki ASIO4ALL (pobrane z sieci).

Ze względu na zakup Windows 7 przeinstalowałem system. Później zacząłem chorować, pobyt w szpitalu, operacja etc. Wczoraj zdecydowałem się na pośpiewanie. Podłączyłem w/w zestaw do komputera, zainstalowałem sterowniki, skonfigurowałem VST Connection w Cubase, zainstalowałem ASIO4ALL itd.

Przy próbie głosu słyszałem siebie w słuchawkach i to naprawdę z bardzo dobrą jakością, co za sobą niesie, że i słuchawki, mikrofon oraz interfejs są sprawne. No, ale niestety. Pomimo konfiguracji żaden program nie nagrywa mojego wokalu, tak jakby mikrofon nie był wykrywany. Zaznaczam - słyszę swój głos w słuchawkach, widać, że mikrofon funkcjonuje, niemniej jednak przy próbie nagrania zupełna cisza, czy to Cubase, czy AudaCity.

Doczytałem w sieci wczoraj, że są problemy ze sterownikami ASIO4ALL dla Windowsa Vista/7. W związku z powyższym zdecydowałem się zrobić formata i powrócić do Windowsa XP. Na chwilę obecną posiadam świeżą instalkę. Od rana chcę uporać się z problemem, gdyż jak się ukazuje - tutaj dzieje się to samo.

Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Zna ktoś może tego Alesisa i jest w stanie mi pomóc? Dlaczego kiedyś to działało (dość niedawno), w dodatku wydaje mi się, że konfiguruję wszystko jak należy (i kiedyś i wczoraj korzystałem z poradnika w sieci).

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nie korzystałem nigdy z tego interfejsu więc trudno mi cokolwiek wymyślić, ale czy nie powinny bvć w Cubase ustawione sterowniki Alesisa?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No właśnie, ten alesis nie ma swoich sterowników ASIO? każdy interfejs który miałem miał swoje sterowniki ASIO i nigdy nie musiałem korzystać z ASIO4ALL.

Offline mrdszal

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Ustawiłem sterowniki ASIO4ALL v2 w Cubase, niestety nie działa rejestracja dźwięku. Ten interfejs no właśnie, niestety nie posiada swoich sterowników...

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Jakieś musi posiadać, jak te jego ustawisz w cubase to też nie chodzi?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
patrzyłem w googlach i faktycznie wychodzi na to że nie ma sterów ASIO.
Może coś stąd pomoże:
http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?t=140720&sid=4a3575b26336b81cc1a0fc81e28ed7ca
B ( o ) ( o ) B S

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
też mam tego alesisa i korzystam z asio4all. Takie głupie pytanie: a w cubase dobrze ustawiłeś wejścią? Tzn, czy na pewno na ten track nagrywa ci się z właściwego źródła?
minimum respect!

Offline mrdszal

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Dziękuję za porady i wskazówki, już odpowiadam.

Mikrofon podłączyłem do gniazda MIC INPUT 1 (lewy kanał) za pomocą kabla XLR. Do gniazda PHONES także w lewym kanale podłączyłem słuchawki zamknięte. W Windows XP, dalej w panelu sterowania ustawiłem IO2 jako domyślne urządzenie do nagrywania oraz odtwarzania dźwięku i głosu. W Cubase wszedłem w opcję Devices => Device Setup. Tam w VST Audio System ustawiłem ASIO4ALL v2 jako sterownik dźwięku. Po tej czynności przeszedłem do opcji Devices => VST Connections. Usunąłem w Outputs Stereo In, po czym dodałem je na nowo. W Inputs ustawiłem kanał MONO. W rezultacie wygląda to w następujący sposób:



Po tym wszystkim tworzę nową ścieżkę, tam uruchamiam Monitor oraz Record Enable. Słyszę się w słuchawkach, głos nie jest rejestrowany nie tylko w Cubase, ale i w głupim nawet Audacity. Phantom jest uruchomiony, GAIN prawie na maksa (na maksa też próbowałem), słuchawki na maksa, MONITOR MIX włączony, MAIN LEVEL prawie maks. Jak wspomniałem, wcześniej na tych ustawieniach wszystko działało (chyba, że o czymś zapominam, bo to w sumie druga instalacja tego sprzętu dopiero).

Na koniec przedstawię wszystkim film, na którym opierałem się przy konfiguracji:



Ma ktoś może jakieś pomysły jeszcze? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby udało się rozwiązać problem. Ja już nawet DirectX przeinstalowałem, sterowniki do płyty głównej, chociaż nie wiem czy to w ogóle ma jakieś znaczenie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A czy w win7 w opcjach dzwieku masz ustawione w seksju nagrywania/rejestrowania tego alesisa jako domyslne urzadzenie nagrywajace? Czy bez tego alesisa po podpieciu majka w zwykle wejscie karty muzycznej nagrywa sie dzwiek?

Posty połączone: 21 Paź, 2011, 13:27:15
B ( o ) ( o ) B S

Offline mrdszal

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Korzystam z Windows XP, a nie z Windows 7. Pod windows 7 jeszcze ciężej znaleźć sterowniki ASIO działające z tym urządzeniem, dlatego powróciłem do XP. Nie jestem w stanie sprawdzić, czy ten mikrofon działa przy bezpośrednim podpięciu pod kartę dźwiękową, gdyż ta nie posiada wejścia XLR oraz zasilania phantom, tylko mini jack. Jeżeli jednak pod tego mini jacka podepnę mikrofon dynamiczny to działa jak najbardziej, oczywiście gdy urządzeniem domyślnym do nagrywania dźwięku stanie się ponownie Realtek HD Audio Input.

Coraz bardziej mam obawę, że być może jednak któryś ze sprzętu jest uszkodzony, ale w zasadzie Alesis działa, reagują słuchawki, słyszę mikrofon, wykrywany jest przez systemy operacyjne. Słuchawki działają, RODE także. Na pewno nie jest żadne urządzenie wyciszone, źle ustawione jako domyślne (ukończyłem Technikum Informatyczne) a to raczej wielkie podstawy ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2008, 19:35:38
wysłana przez T0mexs
17 Odpowiedzi
10596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 00:05:46
wysłana przez mlodysatan
0 Odpowiedzi
1575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2012, 14:39:52
wysłana przez orginalny klon
3 Odpowiedzi
2552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 15:46:01
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
1010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 23:03:39
wysłana przez Ewolter