Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 302140 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
czyli robienie researchu jest zakazane?

proszę tylko o szacunek. to że nie mam prawa jazdy nie znaczy ze jestem gorszy tej dyskusji

Alez bardzo dobrze,  że robisz risercz,  ja tylko sugeruje,  że za mocne szarżowanie mocnym autem na poczatek to niezbyt madry pomysl.
Fixed. ;)

Jeżeli ma się zdrowy rozsądek to mocne auto może tylko pomóc, kiedy np. trzeba nagle uciec z niebezpiecznej sytuacji.

A jak ma się ułańską fantazję, to można w 1.4 się zabić.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Zgadzam się,  że w późniejszym etapie im mocniejszy tym lepszy.  Ale w poczatkowym - zbyt mocny może tylko zaszkodzic,  poza tym utrudnia manewry i nie wybacza błędów. 

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Z mojego punktu widzenia to najważniejsza w aucie jest klima ;-)


I wspomaganie kierownicy!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Z mojego punktu widzenia to najważniejsza w aucie jest klima ;-)


I wspomaganie kierownicy!

Jak dla mnie to wentylowany fotel kierowcy, podgrzewany podłokietnik, klimatyzowana kierownica i szyba ze wskaźnikiem przeziernym. Jak tego nie ma to nie wsiadam do auta.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Jak byś zaczynał od pisania z sensem, to by dobrze było.
Na razie gówno to kogo obchodzi gdzie nie wsiadasz.
 Nie uważając.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Andres

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
A dodam coś od siebie,czemu by nie. Rok szukania napaliłem się na bmw, głównie e60 może f30, wszędzie niby bezwypadkowy bla bla z praniem okazywało się, że chujnia bity jak skurwysyn ewentualnie przebieg cofnięty co najlepsze niektórzy mieli nawet potwierdzenia z aso, nie wiem jakim cudem bardzo pomogło mi forum bmw. Jakby nie oni pewnie uwierzyłbym w niektóre bardzo wiarygodne bajki.
Koniec końcu cierpliwość się skończyła i padło na japońca :headbang:

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
A dodam coś od siebie,czemu by nie. Rok szukania napaliłem się na bmw, głównie e60 może f30, wszędzie niby bezwypadkowy bla bla z praniem okazywało się, że chujnia bity jak skurwysyn ewentualnie przebieg cofnięty co najlepsze niektórzy mieli nawet potwierdzenia z aso, nie wiem jakim cudem bardzo pomogło mi forum bmw. Jakby nie oni pewnie uwierzyłbym w niektóre bardzo wiarygodne bajki.
Koniec końcu cierpliwość się skończyła i padło na japońca :headbang:

te, daj kajta  :lambanan:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Minęły niemal trzy tygodnie odkąd wyleasingowałem się z tego rozentuzjazmowanego tłumu, więc pora się chyba pochwalić. :P

Oryginalnie miała być Corolla Verso w benzynie, ale nie istnieje coś takiego w Polsce. Zacząłem więc rozglądać się za używanym Priusem, ale wszystkie sensowne egzemplarze sprzątnęli mi sprzed nosa taksówkarze.

Wkurwiłem się, rozbiłem świnkę-skarbonkę i udałem się do salonu samochodowego. Polecam w ogóle doświadczenie pójścia do takiego miejsca w zwykłych, niedrogich, codziennych ciuchach. Patrzą na Ciebie jak na kosmitę. :D

Na nowego Priusa nie było mnie stać (najbiedniejsza wersja to wydatek 110k bodajże), więc stanęło na hybrydowym Aurisie - ten sam silnik co Prius, ale w mniejszym opakowaniu, dzięki czemu cholerstwo jest nawet całkiem żwawe(zwłaszcza przy ruszaniu).

Gdyby mi się nie spieszyło to bym pewnie wziął kombiaka z pakietem bajerów typu automatyczne hamowanie awaryjne, ale tak jak jest też jest super. :)

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ktoś tutaj jeździ A5 (obojętnie która) ?

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89


Chlopcze, ty napisales ze jescze nie masz prawa jazdy, wiec moze najpierw zrob, a potem sie zastanawiaj.


Dobra, zdałem (w poniedzialek), co teraz  ;D ;D

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496


Chlopcze, ty napisales ze jescze nie masz prawa jazdy, wiec moze najpierw zrob, a potem sie zastanawiaj.


Dobra, zdałem (w poniedzialek), co teraz  ;D ;D


Brawo.
To teraz wybierz sobie jakies auto i zadzwon do ubezpieczalni ile cie to bedzie kosztowac.  I zastanow sie czy chcesz miec 3litrowe audi ;-)


Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
chce coś poniżej 2 litrów. nie twierdzilem ze chce s6tkę nową za milion złotych :p

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Gdyby MrJ był z nami, to by Ci polecił swoejgo peugota 107 1.0 (much) sport (wow)



:D


Ja niezmiennie polecam starsze Subaryny. 4x4 i boxer robią bardzo fajnie :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Mercedes C klasa W202 2.0 kompressor (ale tylko 192KM). W papierach jest poniżej 2dm3. ;)
Lubi lpg, tanie części, auto wygodne, dość spory bagażnik, mały promień skrętu jak na wymiary, silnik wytrzymały. Minusy? Blacha. No i brak szpery ;D
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Nie myślałem, że kiedyś to powiem/napiszę, ale może Passtuch B5? Ta sama platforma co Audi, więc goście od Audi na 100% wiedzieliby co sprawdzić.

Inna sprawa, że przy nich Niemiec najrzewniej płacze...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie myślałem, że kiedyś to powiem/napiszę, ale może Passtuch B5? Ta sama platforma co Audi, więc goście od Audi na 100% wiedzieliby co sprawdzić.

Inna sprawa, że przy nich Niemiec najrzewniej płacze...

Passeratti nie jest złe, ale warto też wziąć pod uwagę supérby pierwszej generacji. Większe w środku od paska, a ceny podobne, często też dużo lepsze wyposażenie.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
na dobrą sprawe, mowiąc a3/a4 do 2l mozna miec na myśli:

seat leon, ibiza, toledo
audi a3, a4
vw golf, passerati, bora
skoda superb, octavia


i chybaj eszcze pare innych, one w wiekszosci: a3-a4-leon-ibiza-golf4-pastuch-octavia miały identyczne silniki a podlogi zblizone (w sensie golf 4 i a3, a nie paserati i leon).

mi osobiscie passat się nie widzi, bo to sedan/kombi, a obecnie wolalbym jednak hatchbacka czyli a3/leon/ibiza/golf. chociaż przychylnie patrze w kierunku civików generacji 5-6. Rok powinno to przeżyć(?), a drogie nie jest.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Civic 6 jest bardzo fajnym samochodem, ale nmalutkim nawet w porównaniu do A3.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
przez rok by mi to nie wadziło raczej.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie kieruj się rozsądkiem to kupisz sobie fajne auto ;)
;)

Dlatego obecnie zastanawiam się między doblo a... brerą.  :facepalm:

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
kupuj brere, dasz sie przejechać :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
kupuj brere, dasz sie przejechać :D

Jak będziesz mi pożyczać auto na czas serwisu, to mamy deal ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Nie kieruj się rozsądkiem to kupisz sobie fajne auto ;)
;)

Dlatego obecnie zastanawiam się między doblo a... brerą.  :facepalm:
1.75TBi albo (niestety diesel) 2.4JTDm. Za innymi nie warto się rozglądać.

Dam Ci namiary na tanie lawety jbc ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
kupuj brere, dasz sie przejechać :D

Jak będziesz mi pożyczać auto na czas serwisu, to mamy deal ;)

wprowadzam sie do ciebie? <3 :love: