Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 303514 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Tak, bo żeby wyjąć trzeba najpierw włożyć ;D

Niby to wszystko wiem, ale i tak dylemat jest ;) Coś jakby mieć ulubionego (powiedzmy) Squiera - gra fajnie, wygoda super, pisiont chałtur na nim zagrałeś i lubisz go za wszystko razem i każdy kawałek z osobna. Ale zafundujesz mu profeszjonal-lakierowanie za tysia, bekapy za drugiego tysia i pr0-hardłer za trzeciego? Możesz, bo nikt ci nie broni, może nawet grać i wyglądać lepiej od Fendera z jułeseja, ale nadal pozostanie Squierem i NIC na to nie poradzisz. A w razie potrzeby nie odzyskasz nawet ułamka władowanej kasy. Sad, but true.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Na razie zostaje drugi pe-żo :D przez najbliższe pół roku. Nie mam czasu, głowy ani nerwów żebym się na zimę (ta, 30 stopni na dworze :D ale przy moim trybie życia to ani się kapnę a zaraz się zrobią przymrozki :P ) bawił w zmianę auta.

Natomiast ostatnio u mechanika stało auto, o którego istnieniu zapomniałem. No i jak sobie przypomniałem, to jestem kurwa chory...

Spoiler
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Dla zony oczywiście,  bo chlopu w takim pontonie nie przystoi.  Jedyny pojazd tych gabarytów,  ktory jeszcze wypada to fiat x1/9

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
To już nie lepiej MX5?
Tak czy siak, do grania zostaje ukulele, bo gitary nie zapakujesz. :P

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Na sprzedaż niebawem wystawiam swoją A6 C5 Avant 3.0 V6 w benzynie :D Jak coś to się dogadamy ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
To już nie lepiej MX5?
Tak czy siak, do grania zostaje ukulele, bo gitary nie zapakujesz. :P

Właśnie pojawiły mi się objawy choroby na MX-5 :(
Is it gay enough?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Na pewno less gay, niż Fiat. :D
Ale jeszcze lepiej, z małych roadsterków, Honda S2000. :)
To co prawda inna bajka, ale jechałem niedawno za Toyotą Supra. Czad! :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
http://allegro.pl/show_item.php?item=5634820633#2c425f116e

zależy czego szukasz w 2 osobowym cabrio. Nie widziałem S2000 tak wyposażonych.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
O Panie... Pozamiatałeś tym, jeździłbym :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
zależy czego szukasz w 2 osobowym cabrio. Nie widziałem S2000 tak wyposażonych.
Fajna Mazda! :) Nigdy nie szukałem 2-osobowego cabrio, ale S2000 mi się po prostu bardziej podoba i jest mocniejsza. Ale ceny też ma "mocniejsze". ;)

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Ja mam nadzieje w przyszłym roku dorwać albo MX-5 albo BMW Z3    :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
MX-5 to moje pierwsze auto w NFS Underground :D :D :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Szukam ogórka lub uwentualnie mercedesa beczkę kombi.
Jak by coś ktoś to proszę o info.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Może mi ktoś napisać, jak wygląda sprawa OC? Jeśli zadeklaruję np. 5k/rok a przejade 10k to co wtedy?

poza tym, zastanawiam się jak duży ma wpyłw na wysokość składki:
pojemność
moc
wiek auta
brak lub obecność turbiny


Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Akurat przebieg, który deklarujesz nie jest zbytnio ważny. Największy wpływ ma Twój wiek i staż za kółkiem - im mniejszy tym drożej. Większa pojemność i wyższa moc - drożej.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
z tym przebiegiem to w "moim" przypadku było 100zł roznicy - niby nic ale za to miałbym juz 200km na pb do zrobienia ;)


zastanawialem się, raczej, coś na modłe:

wolnossące duże bydle (chociażby 3.0 v6 wyżej kolegi @p0ison) będzie droższe od tego cholernego 1.8t ? (220 km lub 150-210km [a3 lub s3]) lub inny pojemniejszy silnik ale z mniejszą ilością koni

ostatni punkt w sumie łączy się z mocą/pojemnością - sorry im an idiot.

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Tak naprawdę to chyba nikt nie wie jak to jest z tą pojemnością. Wszystko zależy od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ja ostatnio sobie liczyłem ubezpieczenia dla auta, które chcę zanabyć i z ciekawości skakałem z pojemnością silnika co pół litra albo i mniej, jako że e46 ma dużą paletę silników. Na przykład w aksie, pomiędzy egzemplarzem 328 a 320 nie było żadnej różnicy w cenie, a w innych towarzystwach było nawet po 600-700zł o ile mnie pamięć nie myli. Oczywiście w przypadku innych modeli aut już taka zależność nie występowała.

Ważny jest też wiek auta, bo na własnej skórze się przekonałem, że im starszy egzemplarz, tym droższe ubezpieczenie.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Ta stówa, czy nawet parę stów różnicy w cenie OC ze względu na pojemność/moc to przecież nic w porównaniu do ceny auta i kosztów, jakie ponosi się w trakcie eksploatacji, więc myślę, że nie ma co sobie tym zawracać głowy. Jak już wybierzesz auto, wtedy szukaj najkorzystniejszego OC.

 
Suto wędlin kładź na chleb

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
ale miec 100 złoty a nie miec 100 złoty to jak stracić 200zł


Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
z tym przebiegiem to w "moim" przypadku było 100zł roznicy - niby nic ale za to miałbym juz 200km na pb do zrobienia ;)


zastanawialem się, raczej, coś na modłe:

wolnossące duże bydle (chociażby 3.0 v6 wyżej kolegi @p0ison) będzie droższe od tego cholernego 1.8t ? (220 km lub 150-210km [a3 lub s3]) lub inny pojemniejszy silnik ale z mniejszą ilością koni

ostatni punkt w sumie łączy się z mocą/pojemnością - sorry im an idiot.



Chlopcze, ty napisales ze jescze nie masz prawa jazdy, wiec moze najpierw zrob, a potem sie zastanawiaj.
No i kupowanie 3 litrowego byka na poczatek przygody za kierownica, kiedy bedziesz zielony jak szparag jest z deka idiotycznym pomyslem. Tzn oczywiscie ze mozna, kto bogatemu zabroni...
Oktawie se kup. Bedziesz mial przynajmniej tanio a potem sprzedasz fpisdu.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
czyli robienie researchu jest zakazane?

odwracam mocno kota ogonem: jak se zrobię dziecko (będzie za parę miesięcy powiedzmy) to nic mnie to nie będzie obchodzi do czasu porodu czy mogę sobie szukać porad, informacji uwag itp?

Ja się tylko pytam żeby później nie kupować nic na "pałe"/wariata i nie miec problemu typu "o kurwa, oc kosztuje 3k pln!!!" albo "o kurwa, wężyk paliwowy kosztuje 400zł!" itd

proszę tylko o szacunek. to że nie mam prawa jazdy nie znaczy ze jestem gorszy tej dyskusji

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
@benkai (i w sumie kilku innych też, ale nie chce mi się sprawdzać kto dokładnie) - to że auto jest more/less les ;) to mnie zwisa. Zwłaszcza, że zwykle opiniują to osoby, które określenia "dobry gust" nie rozumieją :P Chyba największy znany mi wyzywacz-innych-od-pedałów (zresztą żydów też ;D ) chodzi w piżamie (dla niepoznaki nazywanej dresem), klapkach i siateczkowej podkoszulce (opiety bandzioch included ;D ) i jeździ Swetrem cztery ;D

Natomiast fakt, że ostatnio to auto wpadło mi do głowy nie znaczy zaraz, że rozważam w jakikolwiek realny sposób zakup. Chuja z absurdalnym brakiem praktyczności (auto 4m mieszczące tyle co połowa mojej ex-106tki :P chociaż po prawdzie i tak więcej nie wożę) ale koszty utrzymania porażają. Np. w zasadzie zaraz po zakupie robisz wariator zmiennych faz rozrządu, bo nigdy nie wiadomo kiedy jebnie, a że jebnie to ponoć pewne. A jak już wymieniasz, to fogle najlepiej cały rozrząd. I na wejściu razem z płynami/filtrami 2k w plecy. Itedeitepe, długo by wymieniać ;) Fun z jazdy ponoć nieziemski (130 koni w aucie ważącym rów o tonę i ze środkiem ciężkości na wysokości kolan), stylistyka z kategorii "ponadczasowych", ale...

Zresztą na razie to mam na głowie zaległe sprawy eksploatacyjne 306, a nie szukanie pedziowoza ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Orange

  • Gość
@mophk jak nie masz 25 lte to masz zwyżkę za wiek, oraz zielony kierowca tez dostaje zwyżkę. Jak ja w końcu postanowiłem zarejestrować  auto na siebie i ojca jako wspolwlasciciela  to jęli mi tyle zwyżek ze z taty zniżkami było 10 procent zniżki. Za van a z 1997 z 1.9d bez turbiny  zapłaciłem ponad 800 OC. Jeśli auto byłoby  na tatę a ja jako współwłaściciel (liczy się kto jest kto w dowodzie rejestracyjnym) wtedy te zniżki są inaczej liczone.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
czyli robienie researchu jest zakazane?

proszę tylko o szacunek. to że nie mam prawa jazdy nie znaczy ze jestem gorszy tej dyskusji

Alez bardzo dobrze,  że robisz risercz,  ja tylko sugeruje,  że za mocne auto na poczatek to niezbyt madry pomysl.  Audi 1,8 to nieglupi pomysl,  acz sugerowalem oktawie, bo wydaje mi sie tansza w eksploatacji i latwiejsza do zbycia. 

A to ze tu wiekszosc użytkowników to zlosliwe typy,  to musisz sie przywyczaic ;-) ,  gdzieś odniósł wrażenie ze jesteś traktowany bez szacunku?

Z mojego punktu widzenia to najważniejsza w aucie jest klima ;-)