Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 311909 razy)


Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Jestem teraz na kupnie pierwszego moto - przewaliłem chyba z pół internetu i mam następujące wnioski.
Potrzeba mi jakiejś 500 lub 600. Nie jestem zainteresowany jakimiś enduru/ścigaczami/chopperami. Więc zostaje mi tylko typowy naked i tu zaczynają się schody... Myślałem o Kawce er-5n lub er-6n. Tudzież nie wiem co? Co byście mi doradzili?
Ssiecie.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Sprzedalem Dziada i cos mi sie zdaje, ze teraz kupie CLK W208. Troche skarpeta, ale w srodku wyglada super. Jak by mu zmienic lampy na czarne ksenony to powinien wygladac wporzo. Do tego 200 koni z 2l silnika z kompressorem. Fajna sprawa.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Eeee, W140 bym wolał... :)
A co do zmiany lamp to niestety jeszcze nie widziałem, żeby jakiekolwiek xenony na "podkładkę" miały homologację. A to generuje problem z każdym upartym lub nudzącym sie na drodze gliniarzem... No chyba, że były takie w oryginale w innym modelu.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2011, 13:22:19 wysłana przez Yony »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie no, niby maja:
http://moto.allegro.pl/nowe-lampy-mercedes-w208-clk-clear-black-depo-i1734540017.html

W140 mi sie nie podooooba, krowsko takie. Zdecydowanie bardziej wole W126, nawet juz myslalem o nim na wpol powaznie. Jednak CLK wydaje mi sie nieco sensowniejszym wyborem na moja kieszen. Pojezdze ze dwa latka i cos nowego biore, trzeba poprobowac nowych rzeczy :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No kurde, właśnie cały czad polega na tym, że 140 to locha!
A wracając to 126 jest o wiele lepsze od 208 z pkt widzenia awaryjności. Mój jeden friend ma 208 Compressor i w ciągu dwóch lat spiersdolił mu się 3 razy poważnie. Czyli nie zamknął się w 5 tys z naprawą. Ale i tak go kocha, bo jest biały z białą skórą w środku :P

Ja za to mam perwersyjną chęć na to:

« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2011, 16:52:22 wysłana przez Yony »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ale wiejski tuning :D No omegę przerabiać? Jeszcze te koła :facepalm:
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde, wiejski tuning? To jest Cadillac Catera. Czekałem kiedy się ktoś nabierze, he, he :P
I tuningowane to on ma tylko felgi. Zresztą mi się podobają akurat. :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No ale tak naprawde to jest Omega :P. Yony ma widocznie slabosc do przebierancow ;). Wiesz co dokladnie sie dzialo z tym CLK? Bo sie napale, kupie a potem bedzie placz.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Padł komputer, dyfer i coś się pojebało z zaworami. Auto z całą pewnością nie bite, w doskonałym stanie po zakupie. Ale kupione jako używane, więc choćby most mógł swoje oberwać. 230 Kompressor to jest. Ale nie ma chyba recepty, najlepiej pogrzebać po forach, choć to też nie zawsze miarodajne, bo np ludzie strasznie klną na skrzynie automatyczne w Explorerach a potem się okazuje, że dopierdalał jeden z drugim osłem 160 km/h na autobahnie.

Ja wiem, że to Omega, ale ma zajebisty tył, fajną atrapę i super środek, dlatego tak mi się podoba. :)
Ale i tak pewnie na MV6 skończę jeśli pójdę w nowszą Omcię bo łatwiej dostępna i tańsza :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
MV6 - 15 litrów w mieście, przy spokojnej jeździe ;). Omegi bardzo mie się podobały, ale toto nie ocynkowane!
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2011, 18:18:23 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jebać 15 litrów. Mam jeszcze Punto i AX'a kobity, więc jak będę miał braki w kasie większe niż zwykle to mam jak zaoszczędzić. A sztukę w przyzwoitym stanie naprawdę można kupić za normalne pieniądze. Dam radę :)
A na razie to i tak inne potrzeby mam finansowe i mój Caravan musi mi wystarczyć przez jakiś czas.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Miałem przez 3 lata Omegę i była to moja największa wtopa motoryzacyjna EVER! Jedyna jej zaleta to ta, że była pakowna (kombi). Części tanie jak gwoździe, ale co z tego jak zawieszenie zrobiłem WSZYSTKO (naprawdę wszystko nowe) i po 2 latach uznaliśmy ze znajomym mechanikiem, że właśnie nadszedł czas, że trzeba znowu robić WSZYSTKO. SIlnik 2L 16 zaworowy nie miał kompresji, żarł olej (jak go kupowałem to zalany był jakimś gównem w stylu Engine Doctor). Palił 17L/100 w mieście, w trasie schodził do około 11. Karoseria oprócz typowych miejsc rdzewiała również w najbardziej nieoczekiwanych punktach. Na przykład jeden z nich spowodował, że lewych tylnych drzwi nie wolno było otwierać (bo mogło mocowanie zamka wypaść). O niedziałających drobiazgach nawet wspominac nie chcę, bo mi sie słabo robi... Sprzedałem z ulgą za około 3500zł dla gościa, który potrzebował posiadać duże kombi by okazjonalnie przewieźć kilkaset kilo czegokolwiek. Podsumowując: naprawdę istnieją inne tanie i duże auta, które nie powodują kurwicy serca na każdym kroku.
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No, ja na szczęście umiem dość dobrze zdiagnozować furę przed zakupem i mniej więcej wiem, z czym można żyć a z czym nie bardzo :) Poza tym z całym szacunkiem, ale trochę inny klient kupuje (a potem sprzedaje) dwulitrowe kombi a inny sprowadzoną z USA Caterę, bo nawet teraz w porównaniu do "zwykłej" MV6 Cadillac jest ze dwa razy droższy. Pomijam fakt, że wogóle w PL jest ich pewnie kilkanaście...
Ale wiem o czym mówisz, bo ja miałem taką Calibrę. Marzenie 25-latka, 2.0 turbo, 6 biegów, 204 kM. A przez miesiąc spierdoliło mi się w niej fantów za 10 tys...

Wariacji GM na temat Omegi ciąg dalszy. Holden Commodore Ute SVZ. Cholerne australijczyki jeszcze LS1 mu wcisnęli pod maskę czyli 5.7l V8 od Corvetty. Kocham skurwysyna.

« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2011, 08:43:13 wysłana przez Yony »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Jeżdżę pięknym czerwonym Audi 80 B4 z 1993 roku, od jakichś 5 lat z resztą. :P
Powiem szczerze, że nie chce nawet słyszeć o innym samochodzie, przez pięć lat ujeżdżania wymieniłem przegub.
Samochód kupiłem od 75 letniej babci, w Niemczech, miał przejechane niecałe 120 tyś. km.
Dwa razy w miesiącu od 10 lat chyba, samochód jeździł tylko na zakupy.
Kupiłem go z obdartym błotnikiem od strony kierowcy, i widać tam sobie ten ocynk, i nie bierze tego rdza, wyobrażacie sobie?

A moim marzeniem jest Audi A8, w budzie max z 1996 roku. Nie cierpię nowych samochodów, naszpikowanych elektroniką, jak laboratorium w NASA... coś się zjebie, i od razu świeci milion kontrolek i wszystko pipczy, piszczy i mryga... a idź pan z taką jazdą.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Heh, ja kupiłem kiedyś w niemcowni taką Mazdę 626. Pierwszy właściciel, dziadek rocznik 1927, przebieg auta 50 tys. A fura miała już 10 lat. Dwa razy mi ją ukradli. Za pierwszym razem się znalazła, za drugim już nie... :/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
A ja jestem wkurwiony, bo nie podbili mi przeglądu bo mam wyjebaną końcówkę drążka(2 lata temu zmieniłem) i amortyzatory(tych w ogóle nie zmieniałem). No i albo będę bez przeglądu jezdzil albo jestem udupiony bo nie mam na razie 600zł, żeby wpakować w samochód, którym prawdopodobnie wiele już nie bede jeździł.
A kiedy nowa furka będzie nie wiem, bo na razie nie mam z kim do Niemców po nią jechać, a sam nie pojadę...
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Taaa, już mi przeszedł gas na Merca CLK. Jednak takie półsportówki to nie dla mnie. Jechało się wporzo, ale jakoś miłością nie zapałałem. Teraz mam srakę na BMW E39, zaraz się wezmę za przeglądanie allegro.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
W ubiegłym tygodniu woziłem się szwedem i niemcem, od wczoraj wożę się niemcem i szwedem.

Purpel!
Spoiler
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
A ja kupiłem autoooo. Może jutro jakąś skromną focię mojego skromnego, acz całkiem eleganckiego auta wam zaserwuję.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
W związku, że ostatnio moja mama (ze mną i moja dziewczyną jako pasażerowie) miała niemalże czołowe (pod kątem) bliskie spotkania 3-go stopnia z cysterną, z czego wyszliśmy całkowicie bez szwanku, ale za to z samochodu została sama kabina...
http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9dci-C20317142.html
Ten oto właśnie stoi przed moim domem, tylko cenę utargowali lepszą troszkę niż na stronie podane :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Taaa, już mi przeszedł gas na Merca CLK. Jednak takie półsportówki to nie dla mnie. Jechało się wporzo, ale jakoś miłością nie zapałałem. Teraz mam srakę na BMW E39, zaraz się wezmę za przeglądanie allegro.
Kurde, jeździłem dwiema. 525 tds i 530 tds w kombi. Rewelacja. Ogólnie powtarzam - BMW to zawsze jest dobry pomysł, zwłaszcza dla kogoś kto lubi jeździć a nie być wożonym :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
BMW to zawsze jest dobry pomysł

Poza serią 3 i pełną załogą na pokładzie, trasa >200km ;).
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ej, miałem trójkę e36. Baaaardzo dobrze wspominam. Choć oczywiście nie jechałem nią z całym bandem i wszystkimi instrumentami :P
Za to kiedyś jechałem tak PF126 :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Purpleman - napisz koniecznie jak się Madzialena sprawuje, jak już będzie! Ghost - ty o 323F też ;)

Chciałbym bardzo chwalić to auto, bo je lubię, ale ostatnio koszty mnie trochę zmęczyły - 2 kzł na gruntowne naprawy w zawieszeniu (amortyzatory, piasta, drążki, gumy, etc...) i jeszcze krótko potem klocki się zapiekły, mało opony nie zjarałem :D Tarcze, klocki, przewody, tłoczki, sroczki, kuźwa - i znów sześć stówek. Inna sprawa, że naprawdę rzadko takie akcje się zdarzają.

Poza tym - gdy się przesiadam do 10 letniej 323F w dieslu z benzynowej 5-tki, naprawdę mam wspaniałe wrażenie, że są żniwa i jadę traktorem po belę siana... ;-) Albo, że jest wojna i lecę B-17 na Drezno.