Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 303359 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Proszę Cie  ;)

A co do mocy...mieszkam za miastem, 900metrów od obwodnicy trójmiasta to raz, dwa dużo jeżdżę w trasie, trzy to automat więc pamietaj że silniki zbudowane na bazie najnowszych automatów bronią się samę. Jeżeli nie jeździ się na trybie SPORT i nie używa się tiptronica do samodzielnej zmiany biegów (mam łopatki w kierownicy!!! :D uberlans) to silnik praktycznie jest zaprogramowany tak żeby się nie niszczył. Nigdy sam nie zmienię biegów tak dobrze jak zaprogramowali go w fabryce a co do tej skrzyni  DSG...nigdy nie zmienię biegów tak szybko jak umożliwia to tryb Sport.
Wracając jeszcze do zapotrzebowania na moc.....dla mnie liczy się przyspieszenie....n ie prędkości maksymalne. Przyspieszenie (jest to moja opinia bazująca na doświadczeniach jazdy w trasie) zapewnia większe bezpieczeństwo przy szybkich manewrach typu wyprzedzanie, wyjeżdzanie, szybkie schowanie się itp.

Polecam też filmik odnośnie skrzyni DSG...ja wiem ile jest przewciwników automatów, sęk w tym że 90% z nich nigdy nie jeździło automatem. Oczywiście jest kwestia gust, wszystko jest dla ludzi. Manual ma także swoje zajebiste plusy, ja jednak preferuje skrzynie automatyczne.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 11:19:06 wysłana przez lokibalboa »

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179

Ciekaw jestem jak to jest z żywotnością tych silników 1.2-1.6 z podwójną sprężarką i automatem, z których VW wyciska 100KM z litra. Na razie żaden z nich nie ma 10lat i 180,000 przebiegu. Jedno jest pewne, jak coś pierdnie po okresie gwarancyjnym to straszny smutek. No chyba, że naprawy w ASO nie naruszają czyjego budżetu domowego ;]
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
DSG jest ukradziona z .... koparek :D Jest OK. Ale co do wyżyłowanych silników mam rację. Nie będę się o to spierał, bo są mądrzejsi ode mnie w tej dziedzinie, ale swoje zdanie mam. Na razie bronisz się bo masz GAS :) Spoko. Ja generalnie przenigdy nie nabyłbym VW chociaż niektóre bardzo mi się podobają, ale wolę bardziej komfortowe zawieszenia i siedzenia, a także normalne silniki. Ekologia ekologią, a mechanika mechaniką. No i ja nie traktuje samochodu jako lans, a jako środek do transportu, maszynę. Penis mam wystarczający :D
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 11:53:56 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Ciekaw jestem jak to jest z żywotnością tych silników 1.2-1.6 z podwójną sprężarką i automatem, z których VW wyciska 100KM z litra. Na razie żaden z nich nie ma 10lat i 180,000 przebiegu.

Yo. Paru koleżków z roboty zaopatrzyło się w lepsze fury i jebnie im jakieś gówno, to płaczą, że 1000, 2000. Rekordzista pożegnał się ostatnio z 4300: turbo + gadżety. Ale - Loki - nie, żebym źle życzył, niech Tobie zapierdala do 0,5mln km, jak Mercedes kolegi (na co, niestety, w przypadku tego VW, na 100% po prostu nie można liczyć).

I tak właśnie próbujemy Tobie zjebać radość z tego ałta :D
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 12:01:06 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Zawsze lepiej 4 tysiace, niz 13 tys - passat 2.0 tdi.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Aj tam pierdolicie ;d Wyżyłowane to jest wsadzanie dodatkowych chipów z allegro za 40zł itp. tunning w szopie. Druga sprawa że jak się ciśnie jak idiota to wiadomo że silnik pojeździ krócej.

Spoiler

A tak właściwie to jest dokładnie tak jak mówi zorro, 160KM to nie jest dużo. Ten samochód jest mały i lekki więc mu wystarczy ale są 3 czy nawet 5 większych silników do tego modelu. Między innymi usportowiony GTI R 280km - tego bym nazwał wyżyłowanym. Mój przy ciśnięciu nie powinien z setą zejść poniżej 7,5 sekundy...ba myśle nawet że będzie 8.

EDIT: Co do wygody jazdy, golfy są słynne z zajebistych zawieszeń na prawde.....nie wiem jak inne modele ale GOLF VI to poki co ich najbardziej dopracowany model który zamierzają kontynować w 2013 roku bo póki co osiągneli perfekcje. Dodatkowo szyby są grubsze i pokryte specjalną folią akustyczną wyciszającą wnętrze. Siedzenia jak i wykończenie nie odbiega niczym od samochodów za 3x taką kasę. Trust me. Zrobię foty. Jak bedziesz w 3miescie to daj znać to sam ocenisz.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 12:22:29 wysłana przez lokibalboa »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Mój MB też mało pali (jak na swój wiek i rozmiar silnika). To mnie w nim najbardziej cieszy. No i nawet się zbiera, wczoraj w nocy trochę próbowałem świrować i idzie nim szybciej pojeździć :P. Ciekaw jestem tylko, czy mi się paka gdziekolwiek do niego zmieści, tego nie przemyślałem podczas zakupu :D
ed:się wciąłem z dupy - czytałem wpisy z poprzedniej strony.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie kumam gadki - każde nowe auto jest liczone na 5-7 lat, więc who FUCKIN' cares jaki to samochód :P? Różnica jest tylko taka, że A) jedne się sypią szybciej i trzeba częściej odwiedzać serwis (ala grupa "F") zanim nastanie B) w innych jak coś pierdolnie to po paru latach ale solidnie (ala reszta aut).

Dziś nikt nie liczy samochodów na 20 lat - bo to nie km, a wiek niszczy te samochody... Nawet BMW są robione w Indiach, czego się spodziewać :D

Moim zdaniem kolega zagarnął zajebiste auto i pewnie dawno go sprzeda w pizdu zanim cokolwiek zdąży w nim paść, czego (chodzi o bezawaryjną jazdę) mu życzę. Jak będzie tak bezawaryjny jak mój 27 letni VW to będzie super (ironiczny uśmiech na koniec :D).

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No chopaki po prostu zazdroszczą nowej, jakby nie patrzeć całkiem fajnej fury. Ja z resztą też ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
ja jestem anty fanem VW (jeżdżę oplem) ale też bym poszalał takim
Twój bedzie/jest biały????

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
o kurwa, itz bjutiful! co za forfit szwagier...
do widzenia.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Nie kumam gadki - każde nowe auto jest liczone na 5-7 lat, więc who FUCKIN' cares jaki to samochód :P? Różnica jest tylko taka, że A) jedne się sypią szybciej i trzeba częściej odwiedzać serwis (ala grupa "F") zanim nastanie B) w innych jak coś pierdolnie to po paru latach ale solidnie (ala reszta aut).

Dziś nikt nie liczy samochodów na 20 lat - bo to nie km, a wiek niszczy te samochody... Nawet BMW są robione w Indiach, czego się spodziewać :D

Moim zdaniem kolega zagarnął zajebiste auto i pewnie dawno go sprzeda w pizdu zanim cokolwiek zdąży w nim paść, czego (chodzi o bezawaryjną jazdę) mu życzę. Jak będzie tak bezawaryjny jak mój 27 letni VW to będzie super (ironiczny uśmiech na koniec :D).

Dzięki! Tak, jak mówisz czytam z wielkim usmiechem i przymrużeniem oka prognozy na mały przebieg bo wiem że zanim zdążę zrobić nim 120tyś km to auto będzie już prawdopodobnie u kogoś innego. Przez 2 lata Hondą, jeżdżąc codziennie zrobiłem ok. 40 tyś km. Zdecydowanie zgodzę się że silniki turbo doładowane będą miały krótszy żywot niż stare wolnossące jednostki które robią nie raz milion km przebiegu...jednak wierze w to że zarówno spasowanie przełożeń automatycznej skrzyni (która de facto nie pozwoli nawet największemu bucowi zepsuć silnika) , dobre niezwykle ważne dotarcie oraz konfiguracja wszystkich parametrów, regularne wymiany oleju na najlepszy możliwy oraz paliwo z zaufanych stacji (jeżeli takie jeszcze istnieją) pozwoli przetrwać możliwie długo. Prognozuje że do 180tyś/200tyś km nie powinno się nic nie ciekawego zdarzyć. Już na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że najwcześniej zmieni właściciela za 2 lata a jak będe zakochany tak jak jestem to zostanie dłużej...wszystko zależy jak się będzie spisywał.

Moim zdaniem kolega zagarnął zajebiste auto i pewnie dawno go sprzeda w pizdu zanim cokolwiek zdąży w nim paść

dokładnie to samo miałem napisać :) Zanim coś się w tym golfiku zesra, to Loki już go nie będzie miał. Nie po to się kupuje nowe auto żeby jeździć nim 10 lat. Ja kupuję używane, a i tak zmieniam max co 3 lata. Obiecałem sobie, że następny będzie nowy, ale nie ma chuja żebym nim jeździł dłużej niż góra 5 lat, a robiąc od 15 do 25 tysi rocznie, to nie zarżnę go raczej.

Loki - zazdroszczę (ale bez zawiści) jak sto skurwysynów, choć nie jestem fanem VW :) NIech Ci dobrze służy.

P.S. Pasuje Ci kolorystycznie do Schectera :D


Dokładnie wywróżyłeś sytuację  :tak:
A zrobię fotę i zobaczysz że schecter nie jest biały tylko "ekrii" ;d Zgasiłem się jak zamówiłem sobie białe glany do kompletu i się okazało że gitara ma kolor palcy palacza  :D Na szczęście na żywo przy światłach nei widać różnicy.

ja jestem anty fanem VW (jeżdżę oplem) ale też bym poszalał takim
Twój bedzie/jest biały????

Kolor-stety, niestety. Jak go zobaczyłem białego to nie widziałem już innej opcji no ale wiadomo że na temat kolorów to się kłócić nie zamierzam ;d


AAAAA I JESZCZE JEDNO. Ludzie to nie jest sportowy samochód no kurde....8sek do setki to w tej chwili przyspieszenie świetne ale nie sportowe. Silnik jest usportowiony, design też...ale stricte sportowy to jest GOLF GTI R. Na prawdę nie zmierzam się ścigać ze wszystkim co napotkam. Jak wspomniałem wcześniej...zapas nie przesadnej ale jednak dośc sporej mocy uważam za gwarancje bezpieczeństwa przy konieczności wyprzedzania czyli było nie było najbardziej niebezpiecznego manewru w którym liczy się każda sekunda.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 22:44:52 wysłana przez lokibalboa »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Zgasiłem się jak zamówiłem sobie białe glany do kompletu...

Loki - załamałeś mnie :D
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Zgasiłem się jak zamówiłem sobie białe glany do kompletu...

Loki - załamałeś mnie :D

Nie no wiesz zawsze można zagrać sztukę wychodząc w koszulce PZU  ;) Tylko bez banałów że liczy się tylko muzyka bo nie wyznaję/my tej zasady-pracujemy nad imagem i po wydaniu LP w przyszłym roku na pewno zajdzie dużo zmian w naszym graniu w tym od strony wizualnej.
Spoiler


Btw wuju ale ostatnio toczyłeś ze mnie beke ze gram sztuke w koszulce mayo a o ile się nie mylę to będziesz miał 3eciego flejma..nie to żeby wrzucał bo Cie lubie ....no ale wiesz....przestajes z być wiarygodny.
Dobra dobra hola....nie chce wracać w tym temacie do pary 2 butów które próbuje wykorzystać scenicznie.

Edit: mimo wszystko dodam że same w sobie te glany są chujowe po maxie i wstydziłbym się w nich wyjść na ulicę, scena jednak rządzi się innymi prawami. Może za rok może za 3 będę się z nich śmiał do rozpuku ale, póki co uważam to za bardzo fajny etap przejściowy.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 00:57:00 wysłana przez lokibalboa »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Zgasiłem się jak zamówiłem sobie białe glany do kompletu...

Loki - załamałeś mnie :D
[unspoiled]Mi się podoba, chłopaki też walili bekę taką jak Ty ze mnie a finalnie stwierdzili że to nie był głupi pomysł. Baaa po koncercie uświadczyłem paru miłych opinii od płci pięknej.[unspoiled]

No, a jak! Laski od zawsze leciały na pedałów i zniewiściały image (masz do wyboru, co dotyczy Ciebie) :D

Cytuj
Btw wuju ale ostatnio toczyłeś ze mnie beke ze gram sztuke w koszulce mayo a o ile się nie mylę to będziesz miał 3eciego flejma..nie to żeby wrzucał bo Cie lubie ....no ale wiesz....przestajes z być wiarygodny.

Chuja tam toczyłem, to był (miał być ;)) czystej wody żart - normalnie aż poszukam tego ;)

Cytuj
scena jednak rządzi się innymi prawami.
Ależ oczywiście! Wszystkie te zastępy czarno-białych Norwegów nie chodzą w gwoździach do SAMu ;) Kiss nie wspomnę! A Krawczyk tak naprawdę jest kosmitą!

ED:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 09:25:25 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
ou damn!! Zajebista impala

myspace.com/impalacore

:D

To już 3-ci raz dzisiaj, jak miałem to samo skojarzenie, jak inny foru-ziąą. Z niektórymi się chyba już za długo znam... Albo to już jest tzw. "świadomość kolektywna"! ;)
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Biale glany to przeciez oczywiste rozwiniecie bialych adidasow z lat '80.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Biale glany to przeciez oczywiste rozwiniecie bialych adidasow z lat '80.

A krzesło elektryczne - krzesła ;)

Czekamy teraz na usera w szpilkach. Junia - niestety, nie... ;) Chociaż... :P
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Cytuj
No, a jak! Laski od zawsze leciały na pedałów i zniewiściały image (masz do wyboru, co dotyczy Ciebie)
Ciężko się nie zgodzić  ;D
Spoiler

Wybaczam  ;D
Szpilek nie będzie ale w ramach true metalu to poprzypominam do ciała różnokolorowe pineski z sklepu papierniczego ;d Najlepiej formując odwrócony krzyż.

Co do gasu moto.......no to kurwa jak sie zaraz zesram od tego czekania nie ma nic bardziej chujowego jak bezradność w oczekiwaniu na urzędnicze slow motion.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 12:20:49 wysłana przez lokibalboa »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Loki - masz szansę na rewanżyk. 11 września cisnę w Wejherowie z Hunterem (za darmo). Możesz przyjść i podrzeć łacha ze mnie i nowego badyla. Specjalnie założę różowe bokserki! (mam, naprawdę - taki okrutny żart Żony)

Co do urzędniczego slow motion (piękne!) - olej to z wyższością i spokojem indianina. Czekanie na coś fajnego jest właśnie zajebiste.
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947

Co do urzędniczego slow motion (piękne!) - olej to z wyższością i spokojem indianina. Czekanie na coś fajnego jest właśnie zajebiste.

  ;D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Tak, szczególnie jeżeli nie będziesz daleko jeździł to na zimę lepiej węższe, a wyższe - szerokie robią po prostu sanki :P Choć ja akurat mam 175 na lato i zimę - po prostu są tanie bo typowe ;) I nie narzekałem - ale mam starego dobrego diesla pod maską więc docisk taki, że ja pie :D

Sory za OT ale taka historyjka mi się przypomniała XD Mój znajomy (perkusista) chorował na BMW - więc nabył 318, popularną dresowozownię - e36 chyba czy jak to się tam zwie. Jakież było jego zdziwienie jak pewnego pięknego dnia za huy nie mógł wyjechać pod - powiedzmy sobie szczerze - niezbyt poważne wzniesienie :D Ale zimówy miał 195 XD Ja za to wsiadłem do mojego 28 wtedy letniego jeszcze Golfa, zapaliłem (diesel :>) i bez najmniejszego uślizgu :P Na wielosezonowych Navigatorach 2 za 99zł / sztuka :D Cóż właściciele tylno napędowców powinni się już po malutku przymierzać do suszenia płyt chodnikowych, worków piasku, rur betonowych, płyt żeliwnych ... :D :D :D (IRONIA  :fire: :zuo: -> kumacie - Vert Yeah na całego)