Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 304003 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
No te małe silniki wcale ekonomiczne nie są. Clio III 1.2 benzyna wolnossacy, niby ekonomicznie wg producenta 7,6/4,9/5,9 - miasto/trasa/średnio. Tiaaaa... miasto - 9, trasa: samemu - 6.2, z pasażerami - 7,6. W gratisie emocje podczas wyprzedzania gwarantowane :D Chyba, że masz turbo, które ci pompuje od dołu. Tylko już wiadomo jak jest z wytrzymałością tego, a jak przybutujesz to i tak pali jak smok.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
No te małe silniki wcale ekonomiczne nie są.
Ech, dlaczego tak ciężko mi było mi się do tego przekonać te dwa lata temu? ;) Jeszczcze z dwa niech miną, i trzeba będzie przerzucić się na coś mocniejszego. :)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
A ja przesiadam się wkrótce z segmentu C na D - końcem lipca zamówiłem Mazdę 6, planowany odbiór początkiem grudnia lub początkiem stycznia. Tylko się jakoś doczekać!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A ja przesiadam się wkrótce z segmentu C na D - końcem lipca zamówiłem Mazdę 6, planowany odbiór początkiem grudnia lub początkiem stycznia. Tylko się jakoś doczekać!

Świetne są, gratki :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A ja przesiadam się wkrótce z segmentu C na D - końcem lipca zamówiłem Mazdę 6, planowany odbiór początkiem grudnia lub początkiem stycznia. Tylko się jakoś doczekać!
Pamietaj ubezpieczyc i moze tez i jakies zabezpieczenie zamontowac, zeby Ci nie zwineli jej:
http://www.wykop.pl/link/2676629/dochodzenie-w-sprawie-lawinowego-wzrostu-kradziezy-mazd-6-zachar-off/

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Filmik widziałem, o sprawie słyszałem. Podobno dotyczy raczej Wafki. Leasing, więc na pewno AC i GAP. To będzie rok modelowy 2017 i ma mieć jakiś udoskonalony fabryczny immobiliser. Jakiś Bearlock nie byłby głupi, ale z tym wszystkimi dostępami bezkluczykowymi, żeby jednak w środku coś kluczem wyciągać, to się trochę mija z celem :P

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
GAP podstawą w leasingu.  Przekonałem się jak mi zajebali civica.  Do dzisiaj jestem wdzięczny,  ze sprzedawca w salonie mi go wcisnął.  Przy czym upewnij sie ze to gap fakturowy.  Nie finansowy,  indeksowy czy śmowy.  Getin przoduje w takim naciaganiu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

Offline jopek91

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
A co sądzicie o BMW e39? Zamierzam kupic takie w miare młode, czyli poliftowe. 2001/2 rok. Jakie silniki warto rozważyć? 3.0D?
POzdrO

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Andres

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20

jestem pod wrażeniem jak to maleństwo zapie**ala  :devil: :devil:

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ktoś tu się orientuje w kosztach napraw/wycenach itd.?
Dostałem w dupę w ubiegłym tygodniu. Oberwał zderzak, tylna klapa i pas tylni (podłoga pod kołem zapasowym się wgniotła):





I otrzymałem taką wycenę:





W sumie nie mam wątpliwości, że oczywiście robią mnie w ch*ja. ;) Auto nie jest nowe, ani szczególnie wartościowe, ale nie chcę mieć fuszerki. Nie wiem, czy dobrze czytam tę wycenę, ale czy tam nawet tego zderzaka nie chcą wymienić, tylko będą naprawiać? Na allegro widziałem używany, lekko porysowany za kilkaset zł…
Rzeczoznawca od razu polecał warsztat, przy którym miał biuro. Nie chce mi się bawić w szukanie części, warsztatów, itd., żeby zarobić 300zł na całej akcji, także nie widzę problemu w bezgotówkowym załatwieniu, ale też nie chcę mieć odwalonej fuszerki.
Dać na bezgotówkową do ASO i walić użeranie się z serwisami i ubezpieczycielem?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Dać na bezgotówkową do ASO i walić użeranie się z serwisami i ubezpieczycielem?
Tak.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Z tym tez ostrożnie, gdyż zdeformowana podłoga dla nich może oznaczać całkowitą szkode lub szkode, która przekroczy wartość samochodu i wtedy złomowanie.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
I jak się to wtedy odbywa? Dostaję odszkodowanie (czyli te 70%wartości, czy coś koło tego)  i zostaję z "wrakiem"? Tylko wtedy "wrak" traci rejestrację i zostaje opcja sprzedaży na części?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Wrak to se oni zabierają. Ty dostajesz pieniądze wedle jakiejś tam wyceny i koniec. 
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
To coś się musiało zmienić. Czytałem jakieś artykuły, że dostaje się te ~70% wartości auta i zostajesz z "wrakiem".
Cały czas "wrak" piszę w cudzysłowie, bo auto jeździ normalnie. Ale myślę, że aż takiego zagrożenia nie ma, ta podłoga nie wygląda aż tak źle.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jedź na wycene do aso i będziesz miał jasność.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Znajomy ostatnio to przerabiał. Dostajesz hajsy, a auto złomujesz we własnym zakresie :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Orange

  • Gość
Ja mialem podobną sytuację, ale z 5 lat wstecz. Szkoda calkowita. Dostalem kase i auto zostało. Oczywiscie szkoda wyliczona po najnizszej mozliwej wartosci.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Dzwoniłem do ASO, oczywiście uprzedzili, że może być szkoda całkowita, jeśli pas tylni jest do robienia + w przypadku aut starszych iż 10 lat, ubezpieczyciel może podważyć zasadnosć stosowania oryginalnych części (czyt. "na pewno podważy"). Aha, oględziny ASO to 300-400zł.

@majkelk Auto wtedy jest "naznaczone" do złomowania? Jak to działa? Czy można sobie je normalnie zostawić? Choć to wydaje się zbyt proste. ;)

Myślę też czasem o zostawieniu go w tym serwisie, gdzie był rzeczoznawca. Auto wiekowe, nie ma co robić dramy. Tylko jakie mam opcje, jeśli przy odbiorze zobaczę, że chujowo pomalowane, albo szczeliny się nie zgrywają? "Panie, stare auto, nie da się tego inaczej zrobić, a i tak nie ma sensu"?
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2016, 10:45:12 wysłana przez aciek_l »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Paaanie, dawaj go. Naprawimy na parkingu. A zacieki to i tak pod brudem nie będzie widać jak pomaluje i na flaszkę jeszcze zostanie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Strach pomyśleć, ile takich jeździ po ulicach. :)

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
w międzyczasie wrzuce znów swoje :-D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
I jak Ci się jeździ na tak dużych felgach?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/