Autor Wątek: Kontrolery i Loopery do guitar rig'u !  (Przeczytany 10690 razy)

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
Kontrolery i Loopery do guitar rig'u !
« 25 Maj, 2010, 18:34:00 »
Pytania do fachmanów:

Z Pneumonią już mielę temat od dłuższego czasu i zapewne wklei też kilka zdań.

Co będzie w sys:

- Mesa/Boogie Mark V ( sterowanie midi, czyli niezbędny MAC z G-Laba lub bajer z EM Custom do sterowania tym Mięsowym szitem  :headbang: )
- Orange PPC 412
- Eventide Eclipse lub Eventide DSP4000 lub Eventide H3000 ( zależy co się trafi w jakich cenach )
- Xotic BB Preamp
- Maxon OD808
- ISP Decimator G String


Pytanie:

Czym to spiąć i czym sterować ???

w opcji póki co jest Mark L - choć jak przeliczyłem musiałbym na looper i kontroler wydać 3500 zł, co w sumie nie jest takim mega mega wydatkiem, chociaż tanio nie jest.

Czy możecie polecić jeszcze jakieś rozwiązania z uwzględnieniem :

1. Rack ma być mały i w zasadzie dobrze, żeby siedział w nim tylko Eventide, Looper i szuflada z bajerami. Zastanawiam się też nad multi-rackiem, czyli case-head razem z rackiem w jednym - http://www.theflightcasecompany.com/pro … 4_zoom.jpg

vs.

http://www.maxlinemusiccases.com/images … mprack.jpg

2. No i podłoga, żeby była mała, czyli niezbyt obszerny kontroler, przy którym siedziałaby jakaś kaczka  ;D


Z góry Senx za info i podpowiedzi  :devil:

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
To może MGC-6 G-Lab + jakis tani sterownik
Leweoczkomisiarysia

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
polecam em custom. tanio, solidnie, wygodnie.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
albo napisać do Em custom? ;)

edit: Budzan, byłeś szybszy 28sek! :D

zaczynam ślepnąć..
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2010, 21:37:57 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
jak ma być małe to:

http://www.rjmmusic.com/miniampgizmo.php

i do tego

http://www.glab.com.pl/gsc-3

lub mniejszy.

jeżeli looper ma byćw racku to:

http://www.glab.com.pl/midi_2xloop-er

lub większa z 4 pętlami.

g-lab też ma coś na kształt tego mini gizmo.

jeżeli chodzi o sam sterownik to sparq od emcustom też jest całkiem mały
No pain No gain !

locco

  • Gość
albo napisać do Em custom? ;)

edit: Budzan, byłeś szybszy 32sek! :D

Dzisiaj o 19:04:12 - Dzisiaj o 19:04:40

o 28  :okulary:

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
No spoko - popiszę chyba do G-Lab'a i do EM Custom i opiszę całą sprawę.
Mam nadzieję, że rzeczowo i fachowo da radę takie ustrojstwo zmontować do kupy i latać będzie bez większych strat, bo mega się ostatnio rozpisują o audio mikserach od Marka L, że delaye nie są rozlazłe i nie ma strat na sygnale - jest w pełni analogowy hmmmm
No muszę podumać i sensownie to skleić w całość.

Senx za info i podpowiedź

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
albo napisać do Em custom? ;)

edit: Budzan, byłeś szybszy 32sek! :D

Dzisiaj o 19:04:12 - Dzisiaj o 19:04:40

o 28  :okulary:

Ślepnę, śleeepnę..
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Bardzo fajnym sterownikiem jest Liquid Foot, myślę że to lepsza opcja niż Mark L.

Lada moment na rynku pojawi się sterownik Fractala, który powinien mieścić się w klasie cenowej 600 euro, a jest fajnie wyposażony. No i G-Lab szykuje rewelacyjny sterownik GSC-5, który ma wyjść na lato.

Do sterowania polecam coś innego niż wymienione rozwiązania, bo one mają przypisane na stałe program change do konkretnego układu przekaźników, a jednak fajniej jest móc to programować (używać opcji learn). Coś takiego robił Nobels, obecnie produkuje Engl i RJM (Amp Gizmo). Drogo jak na takie hovienko, ale jak się chce dobrze, to trzeba bulić.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
no, ale MGC-6 g-laba posiada przycisk learn/store więc można przypisywać danemu numerowi program change dane ustawienia presetu... dokupując do tego jakiś tani sterownik mieści sie w kwocie 2000 jak nic
Ma 6 loopów z czego czesc moze miec przed pre, a część po (w takiej sytuacji trzeba by było poświęcić na to 1 loop wiec zostałoby do dyspozycji 5). Dodatkowo MGC-6 ma bufor na wejściu + wyjście na tuner
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2010, 10:58:55 wysłana przez m4ody »
Leweoczkomisiarysia

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Bardzo fajnym sterownikiem jest Liquid Foot, myślę że to lepsza opcja niż Mark L.

Lada moment na rynku pojawi się sterownik Fractala, który powinien mieścić się w klasie cenowej 600 euro, a jest fajnie wyposażony. No i G-Lab szykuje rewelacyjny sterownik GSC-5, który ma wyjść na lato.

Do sterowania polecam coś innego niż wymienione rozwiązania, bo one mają przypisane na stałe program change do konkretnego układu przekaźników, a jednak fajniej jest móc to programować (używać opcji learn). Coś takiego robił Nobels, obecnie produkuje Engl i RJM (Amp Gizmo). Drogo jak na takie hovienko, ale jak się chce dobrze, to trzeba bulić.
Liquid Foot pro zajebista opcja nie wiem czy lepsza od MarkL ale zajebista :)
MarkL nie ma na stałe przypisanego PC do układu przekaźników tylko każdy jest sterowane niezależnie ze sterownika i jest opcja learn. Włączamy konkretne pętle na danym presecie przytrzymujemy przycisk 2nd i mamy zapisane :) bajer sprawa.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Mówiąc o przypisaniu na stałe miałem na myśli EM (chociaż te informacje mogę mieć nieaktualne, bo gadałem o tym z Kosą ze 2 lata temu) i GLAB (pomijając MGC-6 - miałem na myśli MAC). Przypisanie na stałe moim zdaniem bez sensu komplikuje programowanie rigu. Tego nobelsa kupiłem na allegro chyba za 250 zł - 4 przekaźniki, przycisk learn, przykręcony z tyłu wzmaka działa jak należy.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Cytat: Strona EmCustom
Sterownik obsługuje komunikaty Program Change oraz Control Change na dowolnych kanałach MIDI

Do każdego presetu można przypisać 5 takich komunikatów.
Ja miałem np ustawione, że wywołuje jakiś tam preset z delayem, drugim przyciskiem do tego presetu wlaczam/wylaczam w tym presecie phaser i tak mozna wszystko skonfigurowac...

Nie ma chyba funkcji learn, a przynajmniej, ja do nie j nie dotarłem, ale programuje się go fajnie, no i zobaczcie na ceny emcustom, a na ceny mark L.

moze i Mark L ma wiecej bajerów, ale trzeba sobei zdac pytanie, czy te bajery sa warte 2-3 razy takiej wiekszej kasy :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odnośnie braku funkcji learn mówiłem tylko i wyłącznie o tych małych pierdółkach, które tłumaczą midi na konkretny układ przekaźników i sterują wzmacniaczami korzystając z ich gniazd na footswitch. Sterownik EM oczywiście jest programowalny.

Jak pisałem wcześniej - warto zaczekać na MFC 101 Fractala. Ma wyjść na początku czerwca.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
moze i Mark L ma wiecej bajerów, ale trzeba sobei zdac pytanie, czy te bajery sa warte 2-3 razy takiej wiekszej kasy :)
Trzeba sobie zadać pytanie czy robimy w końcu coś porządnie czy nadal bawimy się w pół środki i nie do końca jesteśmy zadowoleni. Oczywiście nie mówię, że nie warto robić sprzętu u Emcustom, wrato jak najbardziej tylko trzeba wiedzieć czego się chce i czy ta firma jest nam to w stanie zapewnić. Poza tym wkurza mnie to pieprzenie o cenach Mark L ludzi którzy nigdy z Markiem o tym nie gadali (to co jest na stronie a to co oferuje Marek przy budowie konkretnego systemu to dwie różne rzeczy :) ). Gdyby miał faktycznie takie kosmiczne ceny to by mnie nie było stać na taki system jak sobie u niego zrobiłem :)
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2010, 23:52:40 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
No i już zakupiłem :D

Decyzja padła na Marka L i sprzęt będzie na dniach.

Senx za porady i podpowiedzi  :headbang:
Pozdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
guitar rig 3

Zaczęty przez shitol « 1 2 » Software

29 Odpowiedzi
21104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 14:34:14
wysłana przez felix0
1 Odpowiedzi
3119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 09:42:06
wysłana przez Budzan
64 Odpowiedzi
41763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2010, 16:05:55
wysłana przez Pneumonia2
Guitar Rig 5

Zaczęty przez ozzy123 Software

17 Odpowiedzi
14589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 13:05:57
wysłana przez capsoft
Guitar Rig 5

Zaczęty przez vinz893 Efekty

1 Odpowiedzi
5703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 15:48:26
wysłana przez mattuck