Autor Wątek: Żipsą LP i strunki do stroju standard E lub Dis  (Przeczytany 12057 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
To moja pierwsza gitka z tak krótką menzurą i za bardzo nie wiem z czym to się je żeby było fajnie. Teraz nie wiem co za strunki są założone, ale jest zdecydowanie za miękko(ale czy to są 9 czy 10-tki nie mam pojęcia, bo się przez menzurę gubię).

Kto przerabiał coś ciekawego niech się podzieli informacją.

Mój pomysł na razie to 10-52 EB i w takie bym strzelał na początku.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
EB Skinny Top Heavy Bottom, albo Elyksyr 10-52. te drugie mam (co gorsza nastrojone w C) od trzech miesiecy i ja juz nie chce innych strun :D
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
10-52 do C przy menzurze 24,5? Nie za luźno Ci troszkę?
No pain No gain !

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ja bym Ci polecal cos w desen 11-48 (od EB) do E (ja mam 11-49 daddario), ale nie wiem jak dolna E uzywasz, w kazdym razie radze sprobowac.

locco

  • Gość
no co ty, ja tez tak gralem jakis czas i bylo ok

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Basowe muszą być grubsze bo szóstka będzie prawie zawsze w dropie, więc 10-52 to taka moja dolna(czy bardziej górna?:)) granica :) Myślałem tylko czy do tego Dis-Cis nie dać czegoś ciut grubszego jeszcze z racji krótkiej menzury i nieco obniżonego stroju.

Ale w takim razie sprawdzę sobie na początku Heavy Bottom 10-52 a potem będę kombinował najwyżej.

James: 11-48/49 odpada, bo ja podciągać lubię i dropować więc to wioliny muszą być cieńsze a reszta grubsza.
No pain No gain !

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
10-60 Dunlopa? Zakka?
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
To też jest opcja, zapomniałem o nich. Muszę je sprawdzić. EB są stosunkowo miękkie i nawet przy heavy bottom się bardzo miło podciąga(a ja to bardzo lubię i za twardo też być nie może), Dunlopów nigdy nie próbowałem. Zawsze jechałem na d'addario i EB i kiedyś na blue steel'ach.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2010, 16:16:06 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ja bede dalej optowal za 11, zwlaszcza jak lubisz bendy. Jak basowe maja byc grubsze to byc moze 11-56 od FM strings?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
GHS Boomer, miekkie, fajne, niedrogie. ja uzywam od zawsze 10-48 przy dopped D i jest git. miedzy 10-52 a 10-48 nie widze wiekszej roznicy.

Obecnie mam w dropped Ce  i na 10-48 jest flakowato.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Tyle że lubię miękkie wioliny, od czasu do czasu zdarza mi się podciągnąć 1,5 tonu. Za to nie lubię luźnych basowych. Coś czuję że 12 to będzie za dużo, ale najpierw może zobaczę jak mi się będzie grało na 10-52 lub tych dunlopach 10-60. Potem wskoczę oczko wyżej z wiolinami najwyżej.

Ktoś miał te dunlopy? W standardowym stroju,czy do czegoś niższego?
No pain No gain !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A jak te Hi-beam się mają do EB heavy bottom? Twardsze są? W czym są lepsze od EB?

Dunlopów nigdy nie wąchałem, ale z ciekawości nawet wypada kiedys spróbować.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2010, 22:45:29 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No to DR-ki se szczele, zobaczę jak się spisują.

W którym sklepie je kupujesz?
No pain No gain !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A nie orientujesz się czy je idzie dostać w r&r albo w metrze?
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
10-52 do C przy menzurze 24,5? Nie za luźno Ci troszkę?

dobrze to okresliles: troszke :)
daje rade.

Dunlopów nigdy nie próbowałem.

10-60 to IMO beznadziejnie nierowny zestaw. G twarda jak stohujow, E tak samo, reszta ok. naprezenia w tym secie to beznadzieja. i trwalosc zadna. powaznie - Elixir i po problemie. nie wierzylem wczesniej ze te struny robia jakas roznice - robia, i to wielka. o wiele wieksza niz kable i bufory :D
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ale kurde, jeden set elixirów to w zasadzie dwa sety innych strun. Nie wiem czy jednak nie wolę dwóch kompletów strun. Tym bardziej że mam dunlopa do strunek, który wydłuża życie poszczególnego setu.
No pain No gain !

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Ja ostatnio przez przypadek kupiłem DRy 12-52 HiBeam i do Dis to jest dla mnie idealny zestaw. Bałem się początkowo tego że ten set wygląda tak:  12 | 15 | 24w | 32w | 42w | 52w, czyli struna G w owijce... Ale po założeniu w ogóle tego nie czuć. Mam EC-1000 więc skala ta sama i nie wyobrażam sobie w tej chwili innego setu. Ten podpasował mi idealnie. Nie jest za miękko ale też nie pokaleczysz sobie palców.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Radek ja przecież mam LP i stroję do C :) Testowałem oba sety zakków i tak - 10tki to ja mam w standardowym E więc było mi w pip za miętko, za to basowe z tego setu siedziały godnie. Z kolei 11tki miały bardziej akceptowalne naprężenie na wiolinach ale 70tka na najgrubszej to było jakieś szaleństwo ;) Koniec końców kupiłem Markleye 12-56 i było w miarę ok. Teraz jadę na FMS ale jeszcze się docieram z rozmiarówkami.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Ale kurde, jeden set elixirów to w zasadzie dwa sety innych strun. Nie wiem czy jednak nie wolę dwóch kompletów strun. Tym bardziej że mam dunlopa do strunek, który wydłuża życie poszczególnego setu.

szarpnij sie jednorazowo. gwarantuje ze sie zdziwisz. Taniestruny maja promocje akurat na Elixiry.
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja mam stroj drop Cis/Eb standard i mam 9,12,16,24,34,54 w dropie jest idealnie. Luzno i z "w miare" jednolitym naciagiem. Do Eb gdyby tak dac ostatnia 50, to chyba byloby optymalnie.
wearehelp.bandcamp. com

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Nagrywałem dziś z kumplem gitary do jednego numeru - gość ma EC1000, więc skala 24 3/4", do tego struny 10-52 Elixira, nastrojone w standard E. Wszystko niby fajnie, podciągania itp, ale takie jebane odstrojenia wychodziły, że omfg rotfl lol. Gość ani nie uderza mocno w struny, ani nic... Na czystych robiło się już nie do wytrzymania. W rezultacie wziął moją gitarę i nagrał nań część partii.

26,5" + 11-54-72 + Standard E/B + domas = love

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ale kurde, jeden set elixirów to w zasadzie dwa sety innych strun. Nie wiem czy jednak nie wolę dwóch kompletów strun. Tym bardziej że mam dunlopa do strunek, który wydłuża życie poszczególnego setu.

szarpnij sie jednorazowo. gwarantuje ze sie zdziwisz. Taniestruny maja promocje akurat na Elixiry.

No, kiedyś może spróbuję ale póki co sprawdzę tańsze Dr-ki.


Leoś, o FMS też kiedyś myślałem, ale nie przekonuje mnie idea tego wszystkiego. Ja lubię mieć twardy dół i miękką górę. mimo wszystko.

fireboy: najpierw zobaczę jak mi będzie z 10-52, potem będę przeskakiwał oczko wyżej w razie czego. Muszę mieć jakiś punkt odniesienia, bo nie poznałem tej gitary jeszcze dobrze.
No pain No gain !

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
wearehelp.bandcamp. com

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Nie... po prostu sie smieje, ze struny moga tu nie miec wielkiego znaczenia ;)
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2008, 18:30:39
wysłana przez Yony
12 Odpowiedzi
3148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 19:27:31
wysłana przez Matt-Carnage
40 Odpowiedzi
12133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2014, 23:57:49
wysłana przez ITHMW
24 Odpowiedzi
7926 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 14:34:10
wysłana przez bonedeth
0 Odpowiedzi
8630 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2018, 13:54:27
wysłana przez Nightmarishreaper