Autor Wątek: Żipsą bez lakieru- olej/woskuj to :D  (Przeczytany 12048 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja tesz co gorsza :(
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Fajna robota @lwronk mam nadzieje ze moje porady (hehe jakbym był jakimś guru :P ) się przydały.

A zdjęcia działały jeszcze wczoraj rano czy przedwczoraj wieczór, otwierałem bez problemu na telefonie wrzuć focie na imgura (tego używam na kilku forach od dłuższego czasu i nigdy nie było problemów) czy coś podobnego.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Fotki balanga i wszystko balangam git!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tak sobie myślę, że pewnie znalazł by się ktoś, kto by chciał zobaczyć, jak to wiosło wygląda dokończone... I dla takich właśnie Ktosiów poniższe fotki. Enjoy! ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
bardzo ładnie :)
i always go full retard

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
...wygląda spox, ale co jest z tymi ramkami do przetworników ?
INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
...wygląda spox, ale co jest z tymi ramkami do przetworników ?

W ramkach przetworników są przełączniki trybu pracy przetworników. Seymour Duncan Triple Shot mounting rings.

Franq

  • Gość
Jedyny słuszny tryb pracy gibsona to auto-destrukcja ;)

Spoiler

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Szczerze to nie miałem pojęcia o tego typu rozwiązaniu. Ja mam to rozwiązanie w mini switchach, lepszy i szybszy dostęp.
INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Szczerze to nie miałem pojęcia o tego typu rozwiązaniu. Ja mam to rozwiązanie w mini switchach, lepszy i szybszy dostęp.

Masz po dwa miniswitche na pickup? Bo żeby zachować możliwości tego układu, trzeba by było z grubsza tyle mieć. Mi nie chciało się wiercić dodatkowych 4 dziur w gitarze. Poza tym, ta opcja jest dużo wygodniejsza, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. ;)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
W Gibolu to raczej abstrakcja jeżeli chcesz zachować wszystkie potencjometry bo wiosło będzie wyglądało jak sito. Dla mnie gały regulacji tonów nie istnieją i do tego dwa poty volume są także bezcelowe. Rozbicie przetwornika mostkowego na single nie moja bajka natomiast połączenia szeregowo równoległe hubuckerów i rozbicie gryfowego na singla to coś co mi pasuje.

Np u kumpla w wiośle zrobiłem połączenia szeregowo/równoległe z kill switchem zamiast rozbicie na singla przy gryfie. Fota jego wiosła
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2014, 15:48:21 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wszystko spoko, ja zrobiłem, jak zrobiłem, bo chciałem zachować też klasyczny układ potków. Poza tym we wiośle jest mastertone i na drugim tonie jest tzw. "varitone", lekko zmodyfikowany przeze mnie, więc w praktyce da się uciągnąć z tej gitary od stratocasterowej szklanki, poprzez telesiowy twang i rockowy crunch gibsona po ciepłe jazzowe aplikacje i symulację akustyka. Łącznie skromne 144 kombinacje ;)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Jestem w chooj ciekawy jak Tobie chodzi to wiosło właśnie w klimatach klarownego brzmienia w stylu strat/tele. Ja mam siódemkę SG dokładnie w takiej samej konfiguracji drewna i połączenie równoległe humba przy gryfie robi mi od lat.
INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jestem w chooj ciekawy jak Tobie chodzi to wiosło właśnie w klimatach klarownego brzmienia w stylu strat/tele. Ja mam siódemkę SG dokładnie w takiej samej konfiguracji drewna i połączenie równoległe humba przy gryfie robi mi od lat.

True, neck w równoległym jest bardzo fajny, wydaje mi się, że brzmi bardzo zbliżenie do piezo. Przekonałem się niedawno także do rozłączania cewek w bridge'owym humbuckerze, zewnętrzna cewka brzmi w mahoniowym korpusie zbliżenie do strata/tele, ponieważ sama z siebie jest jaśniejsza od większości singli, przynajmniej w pickupie, który w ten sposób podłączyłem.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
...brzmi bardzo zbliżenie do piezo...
nie

Niemniej jednak, partie akustykopodobne mi załatwia bardzo fajnie. I wydaje mi się, że na magnetycznych pickupach, bardziej do piezo się raczej zbliżyć nie da, ale jak widać, zdania są podzielone.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Z piezo nie miałem do czynienia, ale równoległe połączenie humba przy gryfie bardziej przypomina mi bezszumowego singla na sterydach. Jest szklanka, mocny, jak nie mocniejszy od singla atak i ogólnie pięknie gra. Przynajmniej mój pickup tak gra :)
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
30 Odpowiedzi
12047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2010, 17:10:29
wysłana przez MarkMorton
7 Odpowiedzi
3960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2012, 21:08:59
wysłana przez BetoNova
15 Odpowiedzi
9973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2012, 17:07:14
wysłana przez Orange
10 Odpowiedzi
5884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2014, 13:02:48
wysłana przez Saint2013
12 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2021, 13:39:03
wysłana przez Orange