Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 227398 razy)

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #275 01 Maj, 2011, 10:34:23 »
proponuję skontaktować się z Sussi z g66. Ja zamówiłem swojego Fractala Ultra dokładnie 1wszego Listopada. Byłem od razu poinformowany o postępach i przypuszczalnych terminach (które jak zawsze się oddalały). Niemniej sprzęt przyszedł niemal na tydzień przed świętami bożego narodzenia. Z mojego doświadczenia - idealny kontakt, w zasadzie jasność sytuacji. Nie wiem z czego wynikają Wasze perturbacje.
made of hate

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #276 01 Maj, 2011, 10:37:45 »
Też nie wiem skąd się to wzięło. Koniec końców Ultra jest u mnie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mijah

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #277 01 Maj, 2011, 19:11:12 »
Jasne, tylko w G66 wersja Standard kosztuje 1700 ojro, a w Stanach - 1500 dolarów. Dla Ultra ta różnica jest jeszcze większa. Stąd pomysł, żeby kupować u tych drugich, którzy w odróżnieniu od Sussi, stwierdzili, że nie będą prowadzić żadnych rezerwacji, czy odpowiadać na maile, a złożenie zamówienia pozostawią kwestii uporu i/lub szczęścia zainteresowanych.

Wolno im. Zwłaszcza że, jak sami napisali:
Supply is at an all time low, demand is at an all time high.
\m/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #278 01 Maj, 2011, 19:44:23 »
Fractal nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej na tereny, gdzie działają dystrybutorzy. Także jedyna opcja kupienia go taniej niż u G66 to być w US, zamówić go tam i przywieźć go ze sobą do kraju. Niestety, w takim wypadku odpada wsparcie europejskiego dystrybutora w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem, producent zdaje się też umywa wtedy ręce w przypadkach sprowadzanych gratów.

Offline Mijah

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #279 01 Maj, 2011, 20:18:51 »
Cytuj
Fractal nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej na tereny, gdzie działają dystrybutorzy. Także jedyna opcja kupienia go taniej niż u G66 to być w US, zamówić go tam i przywieźć go ze sobą do kraju.
Albo mieć kogoś, kto sprowadza regularnie towar z USA i się pod niego podczepić ;)

Cytuj
Niestety, w takim wypadku odpada wsparcie europejskiego dystrybutora w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem, producent zdaje się też umywa wtedy ręce w przypadkach sprowadzanych gratów.
Zgoda, ale zakładam że używki z eBaya czy Craigslist zazwyczaj również takiego wsparcia nie mają. A finansowo wychodzi ostatnimi czasy drożej, niż zakup nowego.
Ryzyko jest zawsze, ale nie warto martwić się na zapas. Najwyżej będzie fruwał na naprawy z powrotem do Stanów. Różnica pomiędzy ceną europejską a amerykańską wystarczy na 5-6 przelotów urządzenia przez Atlantyk.
\m/

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #280 01 Maj, 2011, 23:08:37 »
Ja kupiłem od ręki, do tego uzyskałem jeszcze rabat. Cena bez rabatu na ultra była wtedy chyba 1999 €. :P

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #281 02 Maj, 2011, 02:28:31 »
Ja kupiłem z drugiej ręki.

Offline MarekA7X

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #282 24 Maj, 2011, 10:33:26 »
fractal axe fx + końcówka mocy + kolumna 4x12"  w takim zestawieniu to będzie ładnie gadać czy koniecznie musi być kolumna szerokopasmowa ? Bo niektórzy gitarzyści korzystają z symulacji wzmacniaczy jednak nie spotkałem się jeszcze z tym żeby grali na szerokopasmowej.
W sumie takie zestawienie to tak jakby mini rack no i do tego paczka 4X12.
Być może jestem w błędzie, oświećcie mnie :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #283 24 Maj, 2011, 10:41:55 »
fractal axe fx + końcówka mocy + kolumna 4x12"  w takim zestawieniu to będzie ładnie gadać czy koniecznie musi być kolumna szerokopasmowa ? Bo niektórzy gitarzyści korzystają z symulacji wzmacniaczy jednak nie spotkałem się jeszcze z tym żeby grali na szerokopasmowej.
W sumie takie zestawienie to tak jakby mini rack no i do tego paczka 4X12.
Być może jestem w błędzie, oświećcie mnie :)

a przeczytaj sobie misiu wątek od początku ;) a potem to :

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/nfapd-czyli-new-fractal-and-pedalboard-day!!/

Oj leniuszku leniuszku  ::)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #284 24 Maj, 2011, 12:54:28 »
mówią Ci coś nazwiska takie jak Marek Raduli, Piotr Łukaszewski, Grzegorz Skawiński ? wejdź na forum fractala i poczytaj sobie, to się zdziwisz ile osób używa Atomica i innych tego typu, ja osobiście znam więcej tych, którzy jadą na szerokopasmówkach niż tych, którzy na gitarówkach

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #285 24 Maj, 2011, 13:16:27 »
Z tymi 3 powyższymi nazwiskami to bym uważał ;) szczególnie w zakresie tego "używania, grania" ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #286 24 Maj, 2011, 13:26:02 »
MarekA7X pytał o to rozwiązanie o którym pisałem wcześniej (Axe+końcówka+4x12) i sam go używam. Gdyby poczytał to by o tym wiedział i nie pytał :) Dodatkowo dałem mu linka do mojego tematu w którym opisuje tą opcje wraz z fotkami  ;) Odpowiedź która z tych opcji jest lepsza (4x12,2x12 czy "szerokopasmówki") nie istnieje bo każdy szuka czegoś innego i dla każdego ta lub inna opcja będzie lepsza. Tak czy inaczej wszystkie te opcje można "ograć na YT.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #287 24 Maj, 2011, 17:41:32 »
Z tymi 3 powyższymi nazwiskami to bym uważał ;) szczególnie w zakresie tego "używania, grania" ;)
Poszukaj fotki z koncertów, czy napisz e-mail do nich z zapytaniem, to się zdziwisz, skoro nie wierzysz. Piotr Łukaszewski nawet udziela się na forum Fractala i pisał, że używał z końcówką mocy Marshalla i paczkami CAA 2x12" http://ftp.rafy.nazwa.pl/peter/images/stories/9100_2.jpg (fotka z koncertu Ptaków) ale było to trochę bezsensowne rozwiązanie bo i tak ściągał dźwięk mikrofonem, a przecież nie po to się kupuje AXE FX, więc postanowił używać Atomica jako odsłuch dla siebie, a liniowo iść na przody prosto z Fractala.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2011, 17:48:06 wysłana przez Aerosmith »

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #288 24 Maj, 2011, 19:18:04 »
Bracie Aerosmith, nie muszę szukać, ani nawet pisać emaili :)

Mają, lubią? prawda. Grają sztuki? Piotr czasami.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #289 25 Maj, 2011, 13:45:27 »
oj grają grają

Offline Owczar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #290 25 Maj, 2011, 19:41:11 »
Marek Raduli miał fractala ino przez moment, od dawna już go nie ma -  rok z hakiem bodajże. Piotr Łukaszewski stwierdził parę miechów temu że jednak czegoś brak - fractala pewnie ma nadal ale na pewno nie korzysta z niego jako podstawowy grat ;) Teraz chyba Splawn Nitro. A za gratami Skawy to się raczej nie nadąży to nie ma co gadać :D

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #291 26 Maj, 2011, 00:16:18 »
Podobno Skawa będzie grał teraz na MLC Amplifiers.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #292 26 Maj, 2011, 07:57:59 »
Dokładnie tak, aczkolwiek Piotr na niektórych gigach jeszcze używa fractala "z przyzwyczajenia".
Ja myślałem, że Marek zostawił sobie axe do "grania w domu", ale jak sprzedał to faktycznie wygrał, bo poszedł jeszcze po dobrej cenie.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #293 29 Maj, 2011, 02:57:27 »
No cóż, widocznie nie jestem na bieżąco, można się pogubić w tym jak niektórzy zmieniają sprzęt, a taki Skawa mógłby się skupić na graniu, a nie na szukaniu brzmienia, bo bez względu na czym będzie grać nie zmieni to faktu, że gra pedalskie gówno czyli kombii i słuchają go głównie emerytki na festynach miejskich. Facet się stoczył na same dno...

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #294 29 Maj, 2011, 07:48:33 »
Aerosmith: pieprniczysz jak potłuczony i od razu widać, że kompletnie nie znasz Skawy. To jest jeden z najlepszych gitarzystów w PL, a wielu twierdzi, że w Europie. Do tego porusza się w bardzo wielu gatunkach muzycznych.
Jego wiedza nt. sprzętu jest ogromna, bo 99% tego, co jest na rynku ogrywał i miał. On NIE SZUKA brzmienia, on dawno je już ma i nie pisz takich durnych tekstów, że on powinien ćwiczyć, a nie kupować, bo się ośmieszasz.
Facet lubi testować nowe graty i to co jest wg niego kiepskie wywala ze swojego rigu. Ot cała magia.

Co z tego, że robi także muzykę i gra w kombii? widać takie klimaty też lubi i lubi też mieć za co żyć. Jeżeli dla Ciebie to jest stoczenie się na dno to musisz tak myśleć o 75% polskich muzyków(jak nie więcej), którzy dorabiają na weseleach, festynach itp.
Nie podoba mi się jak ktoś pisze takie pierdoły o ludziach, których nie zna.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #295 29 Maj, 2011, 11:57:04 »
Ale ja wiem, że to dobry gitarzysta, niestety nie wykorzystuje swojego potencjału i gra gówno, nigdzie nie napisałem o ćwiczeniu, więc nie kombinuj i nie wciskaj mi w usta słowa jakich nie wypowiedziałem/napisałem, a brzmienia szuka, sam się do tego przyznał i nie twierdzę, że to złe, chodzi o coś innego.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2011, 12:01:48 wysłana przez Aerosmith »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #296 30 Maj, 2011, 11:04:02 »
Tak się złożyło, że byłem jakiś czas temu na koncercie Kombii - i tyle Skawy, co sobie zasoluje i pogra takiego circa 10-minutowego seta utworów instrumentalnych (BTW człowiek nie wie ile fajnych tematów to oni wymyślili, np. temat do 5-10-15). Paliwo do Porszaka i przeglądy kosztują. Już 2 lata temu brali min. 30k za koncert. To chyba wszystko tłumaczy ;).
Paczki z głów!

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #297 30 Maj, 2011, 11:39:10 »
30k to teraz by raczej kapele tej rangi nie przyjechały grać :)

Grzesiek robi, co robi i nie zmienia to w żaden sposób jego zasług.
To jest forum muzyków grających głównie metal i ciężkie odmiany gitarowego nawalania i myślę, że zawsze osoby grające rocka i lżej, będą tutaj mniej lub bardziej wyśmiewane :-)
Ja wiem jedno, chciałbym kiedykolwiek grać chociażby w 10% tak dobrze jak Grzesiek, a jego opinie o sprzęcie są dla mnie ważne i jeśli on mówi mi, że fractal to nie jest jednak to - ja mu wierzę, zwłaszcza, że sam nie potrafiłem za bardzo się z nim zgrać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #298 30 Maj, 2011, 11:47:44 »
BTW - szukanie brzmienia to neverending story.

BTW 2 - oj, zdziwiłbyś się, stawki za koncerty wcale tak nie lecą w górę, wręcz przeciwnie. Podałem ostatnie dane jakie na ich temat posiadałem.

BTW 3 - właśnie nowy Skawa leci w RMFie. Ależ gówno!!!!
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2011, 11:53:47 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #299 30 Maj, 2011, 11:52:07 »
To jest forum muzyków grających głównie metal i ciężkie odmiany gitarowego nawalania i myślę, że zawsze osoby grające rocka i lżej, będą tutaj mniej lub bardziej wyśmiewane :-)

Wiesz co, akurat tu się nie zgodzę, bo jest np. Wró lub Zorro którzy wątpie żeby napierdzielali metal (chociaż mogę się nie znać/nie wiedzieć/jestem debilem), jest kilku fanatyków jazzu, więc nie wiem czy ktoś tutaj kogoś wyśmiewa.

Co do Skawy to podpisuję się pod słowami Aerosmitha; widziałem skawę nie dawniej niż rok temu i fajnie brzmiał, wszystko okej, ale to co gra IMHO(!) jest słabe, może ja po prostu takiego grania nie lubię a może nie siedzi mi nie wykorzystywanie tego co dana osoba potrafi. Zresztą: kombi>kombii ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
92874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
356576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
3708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn