Autor Wątek: Drobna sugestia odnośnie giełdy.  (Przeczytany 36838 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Drobna sugestia odnośnie giełdy.
« 26 Mar, 2010, 20:42:07 »
Ostatnio coraz częściej zdarzają się kolesie, którzy perfidnie nabijają posty, żeby tylko dostać się na giełdę.
Nie powiem, jest to irytujące. Mam taką drobną sugestię do władz ;) coby zaostrzyć regulamin giełdy zwiększając limit postów na giełdzie(50? 100?), mogło by to zniechęcić nabijaczy do nabijania. Dodatkowo za nabijanie permanentny ban. To by odstraszyło kolesi. Przychodzi taki, nabije 20 postów, sprzeda co ma do sprzedania i nikt go więcej nie widział.
Co myślicie?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja jestem na nie, popsuje to wszystkim radość z jechania po nowo przybyłych "sprzedawcach" ;)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Może lepiej poza postami (niech już będzie 20) jakiś staż na forum. Miesiąc czy dwa... Bo tak posty można nabić w dzień czy dwa i giełda stoi otworem.
Też mnie wkurza jak się tak posty nabija, ale czasem można coś fajnego kupić :) Tylko weryfikacja osobnika ciężka jak w 1-2 dni nabija posty i znika... Chociaż zawsze wiadomo komu kasę na konto przelałem i gdzie mieszka...

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Podwyższenie limitu postów IMO nic nie da, wprawny nabijacz jest w stanie zrobić 100tkę poniżej 2ch godzin. Sam staż zwykle też nie eliminuje oportunistwów (tak przynajmniej było w kilku ostatnich dostrzeżonych przeze mnie przypadkach). Ale może da się te dwa warunki połączyć? Np. na giełdzie można pisać dopiero miesiąc PO nabiciu 20 postów. Albo: potrzebne jest 20 dni, w których user coś postował.

Offline CFS81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
A moim zdaniem jest to tak samo sprawiedliwe dla nabijaczy co niesprawiedliwe dla obserwatorów. Od czasu dołączenia do forum przeszło przez moje ręce kilka rzeczy, które pewnie znalazłyby nabywców na SS. Ilość postów nie pozwalała jednak umieścić tego w odpowiednim dziale. Czy forum musi być przyjazne tylko dla tych, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
hm, to może jeszcze coś z czasem zalogowania dorzucić? ;) myślę, że dorzucenie do limitu postów posiadania min. miesiąca stażu na forum to dobry pomysł. sprawa nie jest łatwa, ale mnie też już przestało to śmieszyć, a zaczęło wkurwiać. wolę nie ujrzeć tutaj ciekawej dla mnie oferty sprzedaży, niż żeby miał być burdel, bo przychodzi paru wieśniaków, odgrzebuje tematy i pisze arcy-kurwa-wybitne komentarze typu "dobre wiosło, polecam", "wzmak spoko", "nie jesteś w moim typie", "ide kupe".
do widzenia.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
To z czasem nic nie da. Koleś, który ostatnio nabijał zarejestrował się daawno temu.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
zwiekszony limit i dluzszy staz

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A może każdy nowy temat na giełdzie powinien być najpierw zatwierdzony przez moderatora czy admina? Dziwny pomysł, ale mnie też zaczyna wkurzać to co się dzieje w niektórych tematach.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
zwiekszony limit, dluzszy staz i pozwolenie od admina

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Pozwolenie od admina i się zacznie... ten może, a tamten nie może.
Zrobić osobną zakładkę u góry "giełda" z plusami i minusami czy coś w ten deseń, a publikacja na forum dla 100+ komentarzy.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Panowie a od czego macie knefel "zgłoś"? Jak Was to tak wkurwia to zgłaszajcie na potęgę a nie mamroczecie coś pod nosami i tyle. Nie widzę sensu wprowadzania dodatkowych obostrzeń. Jasne że się tutaj wszyscy kochamy ale jak Amanita słusznie zauważył - większe restrykcje bardziej naszej społeczności zaszkodzą niż pomogą. Może zamiast nadymać się jak ropuch w sezonie godowym po prostu zgłaszajcie nabijaczy a my zrobimy co do nas należy hę?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
+1 do tego co napisał Leoś ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Więc nazwijmy to "dbaniem o wspólne dobro". Chociaż wiem że to też kiepsko działa bo w naszym społeczeństwie "wspólne" equals "niczyje" :/
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Leon - przyznam szczerze, że zapomniałem o tej opcji ;)

Amanita - trzeba się wówczas zastanowić, co ważniejsze - wspólne dobro wszystkich użytkowników forum, czy nie zostanie nazwanym konfidentem. zresztą myślę, że to drugie i tak nie miałoby u nas miejsca (mam nadzieję)
do widzenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Leniwe gejuchy :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nawet jak będzie limit 200 postów, to kto zechce to i tak nabije tyle, i ani jeden nie wniesie niczego nowego na forum. Na innych forach takiego nie ma tego wcale, i tak sobie radzą jakoś. Na niektórych wręcz wyrzucając takich "sprzedawców" na wejściu - może to i zamordyzm, ale czasami się przydaje.

Może być nadal 20, tylko 20 SENSOWNYCH postów. Bo jak napisał Wybielacz - ochy i achy to bezsensowny spam. Zresztą to jest osobna dyskusja - nie chcę nikogo urazić ani celowo ubliżać, ale dla mnie temat wyglądający w ten sposób:

POST 1: OOOO!!! (zwykle link do jebaja który i tak za jakiś czas się zdezaktualizuje, na którym jest "zajebiaszcza" gitarka, wyglądająca i brzmiąca jak 10979607609679 innych, ale ma 7 strun, jest supertratem [łooo!], czarnym albo białym [co za oryginalność!] tudzież ma główkę reverse [szał po prostu!] i gra na niej jakiś Nikomu-Nie-Znany-Pajac) AAAAA!!!
POST2: ŁOOOO!!!
POST3: FEEE!!!
POST4: Chcę!
POST5: Nie chcę!
POST6: Tak!
POST7: Nie!
POST8: Dozbieraj i kup lampę
(...)

To kompletna ch**nia i spam do kwadratu. No się nóż w kieszeni sam otwiera... Czy to kur*a służy czemukolwiek? Rozumiem że nie tylko można, ale i trzeba wrzucać naprawdę ciekawe gitary / wzmacniacze / osprzęt. Że powinno się śledzić nowinki sprzętowo-towarzyskie. Że od tego jesteśmy 7-strunowym portalem i forum, żeby to propagować jak najszerzej.
Ale jeśli już, to wrzucajmy coś co naprawdę jest godnego uwagi, argumentujmy to w jakiś bardziej złożony sposób (jest interesująca bo... ładna bo... brzydka bo... ch**owa BO / PONIEWAŻ...), albo naprawdę załóżmy kilka zbiorczych tematów, wzorem tego o RGA7 i 8.

Aha, i w wypadkach spamerstwa, zgłaszajmy to modom. I mam to w nosie czy to zalatuje PRLem czy nie, ale chyba jednak sam zacznę... :facepalm:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Aha, i w wypadkach spamerstwa, zgłaszajmy to modom. I mam to w nosie czy to zalatuje PRLem czy nie, ale chyba jednak sam zacznę... :facepalm:

A czemu ":facepalm:"? Jak mi kolo sra na klatce, to dzwonię po policję i tyle. Zgłaszajmy głupie posty i tyle x2.
Paczki z głów!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Czyli mam też jebać starych userów piszących posty "+1"? :) Czy stosujemy podwójne standardy dla userów? Bo to już śmierdzi komuną na całego ;)
Nie sądzę żeby było tutaj więcej do powiedzenia, jeśli Wam coś nie pasuje to po to właśnie udostępniliśmy ten przycisk nieszczęsny, który najwyraźniej część z Was czyta jako "zakabluj kolegę z forum". Use it for fucks sake i będzie gitesz. Cały czas Wam kładziemy do głowy, że to przede wszystkim od Was zależy klimat i atmosfera forum. Więc o nią dbajcie do chuja :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Czyli mam też jebać starych userów piszących posty "+1"?

Może niekoniecznie jebać, ale to czasem faktycznie głupie ;)
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No faktycznie zapomniałem o tym pstryczku magicznym, zazwyczaj zgłaszałem takie posty domasiowi per gg :)
Może i macie rację, podnoszenie limitu nic nie da. Ale banowanie takich nabijaczy na pewno ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
zazwyczaj zgłaszałem takie posty domasiowi per gg :)

A-ha! To już wiemy, kto donosi i komu :)
I bardzo dobrze
+1 :D
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Tak Wuju, na Ciebie głównie donosiłem  :devil:
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS

POST 1: OOOO!!! (zwykle link do jebaja który i tak za jakiś czas się zdezaktualizuje, na którym jest "zajebiaszcza" gitarka, wyglądająca i brzmiąca jak 10979607609679 innych, ale ma 7 strun, jest supertratem [łooo!], czarnym albo białym [co za oryginalność!] tudzież ma główkę reverse [szał po prostu!] i gra na niej jakiś Nikomu-Nie-Znany-Pajac) AAAAA!!!
POST2: ŁOOOO!!!
POST3: FEEE!!!
POST4: Chcę!
POST5: Nie chcę!
POST6: Tak!
POST7: Nie!
POST8: Dozbieraj i kup lampę
(...)
.....
Ale jeśli już, to wrzucajmy coś co naprawdę jest godnego uwagi, argumentujmy to w jakiś bardziej złożony sposób (jest interesująca bo... ładna bo... brzydka bo... ch**owa BO / PONIEWAŻ...), albo naprawdę załóżmy kilka zbiorczych tematów, wzorem tego o RGA7 i 8.

Tu sie zgodze z MrJ jesli chodzi o same tematy z Jebanezami... oni co chwile wypuszczaja nowy model i co chwilke nowy topic zreszta powinien zostac zrobiony jak juz zostalo napisane przez MrJ zbiorczy temat na Ibanezy i nie tylko rowniez na ESP Jacksony itd...
Prawie kazda osoba przychodzaca na forum nie chce zakladac nowego tematu np help , jakie drewno, jaki pickup... Jak ja do SS dolaczalem to mialem ladnie przezyscie widoczne wszystko, ze nie musialem spamowac, badz zakladac topica... Wystarczylo poczytac tematy i bylo... A teraz jest od cholery topicow i stron z jakimis smieciami ,ze nie kazdy ma cierpliwosc grzebac cale forum badz czytac glupie wypowiedzi (czyt cytat)... Wiadomo tez jest opcja szukaj :)
Po krotce, kazdy z nas kiedys napisal krotke FUU badz BLEE , ale no nie przesadzajmy z tym, poniewaz jak sie czyta takie posty to sie odechciewa na forum takie wchodzic czasami... Ja malo pisze a duzo czytam - fakt malo sie tez znam :P
Pozdro

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To skoro już sobie wszyscy wyrzucamy... Oddajcie Offtop Ellite bo się wyniesiemy na tonecorda! :D

Ja myślę, że nie jest źle, a wręcz przeciwnie. Nie zauważyłem nadmiaru głupich, krótkich postów(pomijając te ostatnie przygody z dobijaniem się do giełdy). No ale jest jak jest: jeżeli ktoś wrzuci linka do ekstra gitary na ebayu i spodoba się to co powinno się napisać? Nie da się pisać długo, szeroko i rozlegle na niektóre tematy. Nie mam też problemu ze znalezieniem czegokolwiek na tym forum.
Super jest.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!