Autor Wątek: Dean najlepszy spośród 7-strunowców  (Przeczytany 9703 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2010, 16:17:17 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Czy "Total Guitar" to nie przypadkiem ta gazeta która na co drugiej stronie ma reklamy Dean'a, Kranka ? ... :lol:

(nie ujmujac oczywiscie tej gitarze )
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2010, 18:21:05 wysłana przez Sebastian »

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Aż chce się rzec
ore ore na traktore

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
hm... a jakim cudem, ktoś może 'wybrać najlepszą gitarę ze wszystkich'...? :D
każde takie oceny znawców są dla mnie śmiechu warte :)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
tez mi dylemat,co roku wybiera sie najlepsze nowe graty w roznych tam głosowaniach czy ocenach ekspertów
Mysle ze biora pod uwage wszystko od jakosci przez brzmienie inowacyjnosc po cene. W 'Gitarzyscie' nawet były takie rankingi co roku. I nie ze wszystkich 7mekna swiecie tylko pewnie było 4-5 z których wybierali. A co to gitara,wzmacniacz czy inne instrumenty to sprzet ktory obiektywnie ocenic sie nie da? Zreszta to nie znaczy ze ktos nie moze miec innego zdania niz szanowni eksperci he he 
Sie.. sie.. sie..

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
bez komentarzy
nie można rzecz - o, ten badyl najlepszy na świecie! dean, najlepsza 7mka...  takie artykuły zawsze mogą być tłem bądź...reklamówą bardziej stronicą, ale nie wypowiem się w tej kwesti, bo nie macałem badyla, może i warte uwagi, może w pierwszej 50tce najlepszych 7emek ale najlepsze wiosło to takie które ci pasuje pod każdym względem ;) kropka

Offline sting

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
hej Apropos xD
wyłącznie dzieki pomocy Metala  posiadlem Dean'a RC7G. Miałem napisać wczesniej bo dosc mało sie mowi o tym wiosle na forum, ale niestety nie  umiem pisać recenzji.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
napisz cokolwiek,porównaj z inna gitara jaka miałes czy cos  :P
Sie.. sie.. sie..

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
hej Apropos xD
wyłącznie dzieki pomocy Metala  posiadlem Dean'a RC7G. Miałem napisać wczesniej bo dosc mało sie mowi o tym wiosle na forum, ale niestety nie  umiem pisać recenzji.

Ja swoje wiosło też mam od Metala ;). Jak będę kiedyś jakieś wiosło na ebayu kupował to tylko za jego pośrednictwem.
Co do twojego deana - graty, mam nadzieję że będziesz zadowolony na dłuższą metę. Czekamy na NGD i foty :)
Pozdrawiam.

Offline sting

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
tak Metal pomaga w sprowadzaniu sprzetu polecam!

W porządku gość, ja potrafilem tylko wybrzydzać ze wioslo takie a takie od lipnego koloru do mikroskopijnych odprysków. Ale w koncu udało sie sciągnąc Dean'a w stanie idealnym i dobrej cenie. W sumie to mu wisze za to jeszcze Jacka Danielsa ;P ale niedlugo to ureguluje.

Co do samej Gitary (tak jak mowilem nie umiem zabardzo opisywać)

Pierwsze wrażeniu po wyciągnieciu z przeciwpancernego case'u gitara nie jest az tak duża jak to jest widoczne na zdjeciach. Gabarytami można by powiedzieć ,ze jest troche mniejsza od Ibanezów RG.

Grafika odrazu zwala z nóg czego również nie widać na fotach - wszystko sie  mieni pod swiatło łącznie z grafiką na główce"

Po wzięciu do łapy:
Gitara ma nienaturalnie cienki gryf- jesli ibanezy mają gryfy wyscigowe to ten dean jest jeszcze 4x szybszy. Idealny do shreedu (ale to nic nowego) zwłaszcza w połączeniu z mega niską akcją strun.

Co to brzmienia, wole sie narazie nie rozpisywać (nawet chałturniczo) bo nie mam porównania.  
 
Floyd- sprawuje sie calkiem dobrze, nie traci stroju jak dla mnie moglby chodzic tylko troche lżej.

No i faktycznie warto dodać iż dobrym rozwiązaniem jest budowa cutaway która znacznie ułatwia dostep do górnych progów.W połączeniu z dobrze wyprofilowanym gryfem oraz niską akcją strun te trze cechy umozliwiają rozwinąc naprawde ciekawe predkosci na tym wiośle:)

Jak narazie jestem w 100% zadowolony z owego wiosla i polecam ale cena 12.000 bo taka jest detaliczna w polsce to moim zdaniem troche przegięcie.
pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2010, 21:18:57 wysłana przez sting »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Chwila chwila kurde,to nie ten topowy model za 10iec koła został gitarą roku tylko 'Dean RC7XM' kurna mać  >:(
http://www.thomann.de/pl/dean_guitars_rusty_cooley_rc7mwh.htm

http://www.thomann.de/pl/dean_guitars_rusty_cooley_rc7xmbk.htm
Sie.. sie.. sie..

Offline sting

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Model roku to model RC7X, ja opisywałem RC7G :)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
no wiem,Twój model jest nieosiagalny dla prawie wszystkich forumowiczow a z tym 'RC7XM' jest jakas szansa ze ktos go nabedzie i napisze jak to "pracuje"  :P
No kup ktos tego Dean'a kurna w koncu  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Pff.. nie wiem co to za jury wybierało wiosło roku skoro nie zauważyli nawet że ma pikapa pod gryfem krzywo zamontowanego :/


:D

Offline sting

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15

A to nowe zboczenie cooley'a :o

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Juz na nią ciezko zachorowałem
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2010, 21:51:39 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline rafaln

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witam,

ja pierwszy raz na sevenstring.pl i od razu podłączę się do posta. Mam RC7G od ponad roku. Pierwsza seria z 2008 -;). Nie zapłaciłem 12kpln bo to chora cena. Ja swoją kupiłem w Holandii i kosztowała 1800 EUR. Gram od 20 lat różny metal, teraz głównie techniczny death i powiem jedno. Z RC7G to tylko na RC8G ewentualnie się przesiądę. Gitara z..bista, najleprzy sprzęcik na jakim do tej pory grałem, a na kilku sobie pograłęm i to nie takich za 500 pln. Palce po gryfie same latają. Mam nastrojoną od G ze stunami custom 10-66 i gra się super. Pomimo dość wysokiej ceny to w porównaniu z np. RG1527 bije ją na głowę. Cienki gryf jest super, a kształt deski idealnie dopasowany nawet dla wielkich łap -;D.

Polecam każdemu kogostać na ten wydatek. Mogę podać namiary na firmę z Holandii, poprzez którą ją kupiłem. Płatnośc PayPal bez problemowo i ubezpieczona transakcja do 2000 EUR.

Pzd. ALL

Rafal

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
No tak, ale RG1527 ma list price $1,600 a RC7G $4,000...

Offline rafaln

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
No tak, to proponuję tańszą wersję RC7X, niestety made in china czy korea. Podobno całkiem nieźle zrobiona. Na pewno m atakie same pickup'y i bardzo podobny gryf. No i RRP $999 w USA.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Najlepszy kawałek na 7mce

Zaczęty przez Corny Muzyka

9 Odpowiedzi
4531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2009, 11:05:01
wysłana przez Pan Sinner
21 Odpowiedzi
19588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
Najlepszy technical death?

Zaczęty przez bandit112 Muzyka

18 Odpowiedzi
4998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2011, 19:30:36
wysłana przez Yony
32 Odpowiedzi
11414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2014, 14:47:36
wysłana przez OMSON
6 Odpowiedzi
6089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2018, 23:19:24
wysłana przez Johnny