Autor Wątek: Inwestowanie w RG7321  (Przeczytany 5582 razy)

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Inwestowanie w RG7321
« 21 Lut, 2010, 14:27:47 »
Mam RG7321, jakiś czas temu wymieniłem pickup przy moście na Dimarzio Tone Zone, obecnie zastanawiam się nad tym przy gryfie, ale tu rodzi się pytanie: na ile opłaca się inwestować w tą gitarę? Każdy wie że ten model jest jaki jest, może wreszcie czas na zmianę? Co sądzicie, kłaść w nią, czy na bok na inną?

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #1 21 Lut, 2010, 14:32:08 »
Tez swojego czasu inwestowalem w mojego Ibka - taniej jest wymienic przetwornik, niz kupic nowe wioslo, a portfel u mnie raczej nie bywa wypchany. Po kilku zmianach zostalem przy emg 707 i jestem zadowolony - jak na wioslo tej klasy gada w miare, ale teraz i tak celuje w Paska :D

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #2 21 Lut, 2010, 14:33:55 »
Masz cały set EMG? No i to się z ryciem dechy wiąże o ile sie dobrze orientuję:D

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #3 21 Lut, 2010, 14:36:15 »
Dobrze sie orientujesz, ale nie wplynelo to negatywnie na brzmienie, smiem twierdzic, ze nawet krzynke pomoglo ;)
Mam tylko pod mostkiem - z gryfowego pickupa raczej nie korzystam.

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #4 21 Lut, 2010, 14:40:22 »
z ryciem nie chodzi mi o brzmienie, tylko o to ze mi się po prostu nie chce, sam ryłeś/stolarz/lutnik?

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #5 21 Lut, 2010, 17:16:38 »
Lutnik - sam bym sie raczej nie odwazyl ;)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #6 21 Lut, 2010, 19:21:53 »
to wez blackouta 7. ryc nie trzeba a brzmienie rownie dobre jak nie lepsze.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #7 21 Lut, 2010, 21:38:52 »
no, ale tu chuba nie chodzi o rycie, a o inwestycje ;)

pickupy nie wala tak po kieszeni w sumie jak wymiana wiosla, ale to nie to samo. w koncu przyjdzie pewnie czas na zmiane a to co zainwestowales niewiele podniesie wartosc samej gitary (niestety takie prawa rynku) moim zdaniem czasem lepiej troche zaciagnac pasa, przyoszczedzic i przebiedzic sie z tym co jest, a potem zaatakowac z grubej rury.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2010, 23:20:58 wysłana przez Budzan »

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #8 21 Lut, 2010, 22:24:41 »
no, ale tu chuba nie chodzi o rycie, a o inwestycje ;)

Dokładnie:)

W takim razie zostawie go narazie w spokoju, i zacznę się powoli rozglądać za czymś lepszym:D

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #9 15 Mar, 2010, 17:35:36 »
zależy, od tego jak długo chcesz mieć,czy masz wiosło
mozesz sie do niej przywiązać itd dobra mniejsza o sentymenty ;)
moim zdaniem opłaca się, gdyż uzbrajasz sobie wiosełko a ewentualnie potem łatwiej bedzie ci sprzedać gdy będziesz zbierał na coś z wyższej półeczki. to tak jak na alledrogo byle jakie j&d, czy corty  z dołożonym emg schodzą jak bułeczki ;) cytując Pana Marcina z Animumru na a'la chiński akcent"chwyt marketingowy" ;-)

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #10 16 Mar, 2010, 07:34:14 »
też racja, tylko niestety patrząc na dział "sprzedam" widzimy że od jakiegoś czasu stoją 2 uzbrojone RG7321 z futerałami i się nie mogą sprzedać..

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #11 16 Mar, 2010, 08:29:17 »
wiesz, nic na siłę a taka prawda nad wydatkami każdy się zastanawia itp więc od razu wiosła nie muszą zejść, kwestia czasu, sam na pewno wiesz ze 7mki, tak naprawdę nie są tak popularne by zaraz zeszły ;) chyba ze kurcze wiosło na pokładzie np.ibka  z dimarzio blaze custom, mahoniowym korpusem, pięknym bidingiem czy tez wzorem/ilustracją na hebanowej podstrunnicy  zechce sprzedać za 8stówek , zaraz by poszło,prawda ;)
lepiej inwestować w tego typu gicie. oczywiście według uznania: zamiast np. markowych blokowanych  kluczy schallera dać zamienniki koreańskie. pick upy - nie oszczędzał bym ;D reszta zawsze można zrobić tańszym kosztem i tez na poziomie. wiesz jednak rg7321 to tania wersja gitary 7mio strunowej,z całym szacunkiem. a ah1 na pewno gadają , w ogóle nie gadają w porównaniu z w/w dimarzio czy jakimiś sd,emg itp
oczywiście nie po to się inwestuje w sprzęt by się go zaraz miało sprzedać, ale zawsze masz szerzej otwartą furtkę ;)
wiesz, to ze nikt nie chce ibka rg7321 z blaze plus futerał za ok1300 (?tak?) to lipa,za taką cenę to tylko desperacja sprzedającego... sam mam podobny problem by swojego flame'a z ulepszeniami na wysokim poziomie (nie robię tu reklamy panowie) odsprzedać za podobną kasę, ale cholera, szkoda badyla no nie?
obstawiam by w wiosła inwestować,szczególnie jak na pokładzie nic ciekawego nie ma, czy  po prostu ci gustom nie odpowiada coś w nim. no ale na pewno nie inwestować tyle ze zapłacisz dwa razy tyle bo wtedy z wyższej pułki możesz dostać wiosełko;P

ale taktyka jaką podpowiada tu Budzan jest jak najbardziej adekwatna,gdy biorę wiosło to chcę by było jak najlepsze na obecna moją kieszeń i obecną ofertę -nowe odpada (u mnie przynajmniej-kasa) wiec zostają używki.gdybym nie miał flame'a i miał kase to chętnie brałbym tego rg, bo i tak na w/w jak blackouta 7 nie będzie mnie stać i zresztą nie te potrzeby ;) w planach mam lutniczą 7mkę taką na całe życie ;) (mały offtop) i będą w nią inwestował,inwestował aż miło  :devil:
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2010, 08:49:34 wysłana przez hellstein »

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #12 16 Mar, 2010, 08:41:36 »
Moje zdanie jest takie ze pickupy warto wpakować ale zostawić sobie orginały. w przypadku sprzedaży pakujemy orginały i puszczamy po normalnej cenie a pikapy które nam zostały pakujemy do nowego wiosła bądź sprzedajemy. Myślę że to w miarę sensowne rozwiązanie
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Inwestowanie w RG7321
« Odpowiedź #13 16 Mar, 2010, 08:50:42 »
lis  :tak: !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
15988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 19:00:50
wysłana przez proban
14 Odpowiedzi
4982 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2011, 16:41:43
wysłana przez Jakub0765
14 Odpowiedzi
5177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2012, 08:19:15
wysłana przez dromee
21 Odpowiedzi
8097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2012, 12:31:59
wysłana przez małpiaty