Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1375978 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
:)

Tylko jak się zestawi że 99mln to zysk całej firmy, budżet na samego CP wynosił 1,2 mld, a same wynagrodzenia za kwartał zjadają 36mln to już tak kolorowo nie jest.
To samo z wyceną giełdową. Nawet po spadku z 400zł za akcje do 120zł obecnie, współczynnik cena/zysk jest powyżej 40... czytaj balon jak hui.

Niemal wszystko, co jest związane z technologią a nie tworzeniem faktycznych produktów jest obecnie nadmuchane - następny krach pobije ten, gdy pękła bańka dotcomów 

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Lexus zamierza produkować elektryki z manualnymi skrzyniami biegów  :headache:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Lexus zamierza produkować elektryki z manualnymi skrzyniami biegów  :headache:
pics or it didn't happen

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
merlin pickups zakonczyli działalność
http://merlinpickups.com/

ciekawe czemu, nierentowność?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Serio pytasz?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
pytałem serio, ale już wiem, to są bardzo smutne wieści

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Niby nikt nie traktował tych pikapów jako high end, a jednak smutek, że jakiś etap historii oficjalnie zamknięty.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
sprawdzilem sobie ceny mieszkan. Jprdl.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
sprawdzilem sobie ceny mieszkan. Jprdl.

Poczekaj aż odkryjesz ceny chleba
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Ozzy kończy z koncertami

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Niby nikt nie traktował tych pikapów jako high end, a jednak smutek, że jakiś etap historii oficjalnie zamknięty.

Przepraszają i wznawiają działalność :-)...   ...no i dobrze. Miałem kiedyś Hellfire, Trasher i Legend. 
INTERSTELLAR

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Niby nikt nie traktował tych pikapów jako high end, a jednak smutek, że jakiś etap historii oficjalnie zamknięty.

Przepraszają i wznawiają działalność :-)...   ...no i dobrze. Miałem kiedyś Hellfire, Trasher i Legend. 

Czyli wszystko po staremu xD Ale poważnie- pod nowymi sterami liczę na powiew świeżości i jakiś rozwój.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Zaszokowało mnie słuchanie muzyki w formatach Hi-Res Audio, czyli  FLAC, DSD 64, DSD 128 czy WMA przez
interfejs i słuchawki :o  Po prostu łzy w oczach i zaciśnięte gardło. Doznanie mistyczne.
Niby znam te utwory, ale słychać tam takie szczegóły których nigdy w tych kawałkach nie słyszałem.
W zasadzie można odkrywać świat muzyki na nowo.
Dynamika jakość i szczegółowość rozmazała mnie po ścianach  :o  :headbang: Gorąco polecam !!!
A ja głupi kiedyś myślałem, że mój odtwarzacz cd Onkyo Wzmacniacz Luxman i kolumny Infinity to jest
jakiś tam poziom  ;D gówno tam ! Oczywiście przy okazji przetestowałem kilka części Call of Duty  i normalnie
kosmos  :o pocisk wlatuje jednym uchem, a wylatuje drugim. Już wiem co będę robił dziś w nocy  :lol:


Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Cena tego:
https://reverb.com/item/66006960-epiphone-les-paul-baritone-2004-korea-mik-ultra-rare

Czy kiedyś nie był to przypadkiem fajnie grający baryton w przystępnej cenie?
Wydaje mi, że chodziły po max 2000 zł.

Spoiler

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Cena tego:
https://reverb.com/item/66006960-epiphone-les-paul-baritone-2004-korea-mik-ultra-rare

Czy kiedyś nie był to przypadkiem fajnie grający baryton w przystępnej cenie?
Wydaje mi, że chodziły po max 2000 zł.

Spoiler

To jest tak ultra rare, że brązowe ostatnio się dwie pojawiły w PL. Już pomijając, że brązowe są najbardziej popularne, nigdy chyba białej nie widziałem, a czarną mam obiecaną jak przyjdzie do jej sprzedaży.

Ja w 2021 sprzedałem swoją za 3k, ale fabryczne to tam zostało chyba juz tylko drewno. Nawet kejs był W ZESTAWIE, wcale nie trzeba było do niego dopłacać. I powiem wprost - nie sądziłem, że ktokolwiek tyle za nią da :D Ale dzięki temu kupiłem sobie Explorerka. A tutaj pełen stock i płać 4k BO ULTRA RARE XD Bajkopisarstwo niektórych ludzi już wypierdala poza skalę. Jakby to była biała pomodowana fajnie - no dobra, można pomyśleć. Ale kurwa brązowa XD moja miała zajebiście czarny palisander a ta prosi wręcz przynajmniej o ten krem Nivea.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Nie była to bardzo popularna gitara w Polsce to fakt.
Potem były chyba jeszcze biała/czarna z krzyżem na korpusie.

Edit:
O ta też jest, nawet droższa:
https://reverb.com/item/44671282-epiphone-by-gibson-les-paul-lp-baritone-2004-iron-cross-silver-and-black-limited-edition-28-scale

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2023, 11:44:39 wysłana przez Pronounce »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Omatko, jakie paskudztwo. Te brązowe ładniejsze, ale na pewno nie wyglądają na 4k :D

Online mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
https://www.olx.pl/d/oferta/ibanez-rgd-rgdix7-surreal-burst-siodemka-CID751-IDPXZAy.html
"Świetna" oferta zestawiając ją z tym, że kolega z tego forum sprzedaje za 4,5k PLN japońskie RGD2127z z wymienionymi pickupami, stalowymi progami i twardym futerałem w komplecie.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Zszokowało minie ostatnio jak światek gitarowy zaczną traktować sprzęt. Nie jak instrumenty, wzmacniacze (do czego były stworzone) tylko jak jakieś dobra inwestycyjne. Co raz więcej pytań na grupach o to ile to jest warte i czy potem na tym zarobię. I to nie chodzi o Gibsony, Mesabugi, oldschoolowe Marszałki tylko nawet jakiś crap z dorobioną teorią. Ceny świrują ale... Pomijam handlarzyny bo taką sobie obrali metodę zarobku (Hjubert czy inny Ampbroken skupują za grosze i wystawiają po cenach z reverb.com ale oni płacą Vat, składki ZUS FUZ itp. chyba?) ale normalne szaraczki zaczynają też uprawiać ten proceder. Już nie sprzedaję się gratów taniej albo przynajmniej za tyle samo co kupiło tylko cyk magiczne +20%,+30% (żeby tylko). Chyba jakieś pokolenie biznesowych japiszonów dorwało się do tej niszy czy co? Wychodzi na to, że lepiej kupić nówkę niż używkę.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Spoiler

Właściwie tak, sam sobie wyjaśniłeś sobie to zjawisko :D Banda cwaniaków wyczaiła niszę, gdzie inna banda łosiów kupi coś od nich za 130% ceny nowej ,,bo teraz się już takich nie robi" ,,bo to limited do 5000 szt edycja" ,,bo dotknął tego Bogdan Grad". Instrumentów i wzmacniaczy nie traktuje się jako sprzętu, który ma cieszyć tylko jak lokatę kapitału. Oczywiście, ktoś zaraz powie, że to dlatego, że na lokacie straci się więcej niż na Schecterze z 2015 ,,bo inflacja". Ale wszyscy wiemy, że to gówno prawda.

Za to zjawisko jednak odpowiadają po prostu handlarze. HR, Ampbroker czy inni kolesie, co na olx teraz działają jako ,,firma" ew jeszcze większe cwaniaki, co polują na okazje, żeby sobie zarobić/dorobić (jest parę takich kont na olx). Z drugiej strony strach teraz robić komuś deala albo iść na rękę, bo zaraz wróci na grupy z ceną +1k PLN. Albo kupi handlarz i będziesz czuł się jak frajer. Na niekorzyść działa również dostępność i cena nowych instrumentów, która często idzie z marnym QC. Inflacja również - ale to jest po prostu wymówka, żeby przypierdolić swojemu EC1000 kolejnego tysiaka ,,BO KOREA JAKOŚĆ". Każdy zobaczył też jak relatywnie łatwo sobie zarobić na takich gratach, kupić w PL taniej od kogoś bez wiedzy i pchać na Reverb za trzykrotność.

Spekulanci i YTberzy to też inna para kaloszy. Doskonałym przykładem są Gibsony i Trogly. Gość może i ma wiedzę, ale pierdolenie ,,co ile jest warte i dlaczego" to nic innego jak spekulowanie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
też to zauważałem i nie rozumiem. Aktualnie szukam SG i ceny na rynku równają się cenom nówek, nie wiem na co liczą ci sprzedający, że ludzie nie mają neta i nie potrafią porównać cen. Plus sklepy mają coraz to wygodniejsze polityki zwrotu i wymiany.

Teraz trudniejsza sprawa - sprzedawcy i handlarze, jest paru takich, którzy robią dobrą robotę szukają i polują. Ale jest paru z którymi rozmawiałem np telefon pierwsza sprawa cena i targowanie (o wiosle ani pytania), ale nie o 2 stowki czy coś, tylko jak handlarze samochodowi. Wiosło 3200, oferta 2600 i gadanie co ile jest warte, ile kiedyś kosztowało, jak ja jako sprzedający nie mam racji, a potem widzę cena 4300 i opis jaka to jest dobra oferta.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2023, 13:29:09 wysłana przez oz »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
To samo jest z samochodami i częściami do samochodów. Głównie japońska motoryzacja z lat 90' i 00'.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
To samo jest z samochodami i częściami do samochodów. Głównie japońska motoryzacja z lat 90' i 00'.
no tak, chodziła mi po głowie ep3 typeR (no wiem, że to nic super, hiper, ale fajne autko), żałuję, że odpuściłem w dobrym czasie. Przeglądam regularnie i z ostatnich pol roku nie pamiętam egzemplarza i ceny żeby choćby się zainteresować
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2023, 18:33:50 wysłana przez oz »