Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1413047 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
12 netto za godzinę przy 8h dziennie nie daje kwoty którą podajesz. Cała reszta dodatków nikogo nie obchodzi, liczy się zawsze podstawa czyli to czego pracodawca i jego kaprysy nie obetną. Ważne jest tez miasto i koszty utrzymania się. Skoro nie mogłeś znaleźć Polaków do pracy na takich warunkach to znaczy że były słabe albo mogli zarobić gdzieś więcej.
Nic się nie martw, u mnie w urzędzie dają 2500 netto pracownikom z uprawnieniami budowlanymi :)

Stawka w umowie jest godzinowa, nie na podstawę. Pozostałe dodatki też są ujęte w umowie, więc tylko dodatek uznaniowy jest zależny od mojego widzimisię. Średnia pensja miesięczna wyciągnięta za zeszły rok wyszła mi 2700 netto. Miasto w promieniu 50km od Wrocławia, więc koszty utrzymania niewielkie. Ja widzę problem gdzie indziej - młodzi uciekają do Wrocławia, więc miasto jest dosyć "stare".
Żeby nie było - nie bronię się, jednak znam dosyć dobrze rynek pracy, wiem jakie wynagrodzenie jest w jakim sektorze, zwłaszcza pracy tymczasowej. Popatrz na to - sporo młodych (baaardzo sporo) jeździ do takiego Amazona, w którym mam znajomą na stanowisku koordynatora pracowników tymczasowych. Wiem ile zarabiają tam fizyczni, a mimo to wolą poświęcać 13h dziennie, żeby tam się dostać (z czego 3h za darmo, bo to dojazd). Ale Amazon ma dobrą reklamę.

Odnośnie urzędników państwowych to znam ich sytuację, kilku sobie u mnie dorabia ;)
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
@g-zs  Skoro już takie deklaracje padły mogę zapytać w jakim sektorze urzędujesz?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
@g-zs  Skoro już takie deklaracje padły mogę zapytać w jakim sektorze urzędujesz?

kontrola jakości w przemyśle automotive i outsourcing pracowniczy
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
brrr!
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Okazało się, że o tej porze można pracować wydajniej niż w dzień - po prostu jest zero rozpraszaczy. A teraz już dobraaaanoc :)...
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Okazało się, że o tej porze można pracować wydajniej niż w dzień - po prostu jest zero rozpraszaczy. A teraz już dobraaaanoc :)...

Potwierdzam, logotyp skończony :) tylko jak tu teraz zasnąć...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
A raczej - jak jutro (dzisiaj) wstać? :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Ja tam nie musiałem się budzić!
Spoiler
Zapowiada się fascynujący dzień.
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Wuju, muszę wpaść kiedyś do Ciebie. Wrzucimy stówkę w maszyny, wypijemy leszka w puszce na winklu, pogadamy...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Możesz wpaść, pogadamy, nawet Leszka obalimy. Ale tym szmaciarzom grosza nie dam. Myślę, że cierpliwość mie się (znów) skończyła. 
Paczki z głów!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Robimy analizę na miejscu u korpoklienta i słucham właśnie dyskusji dwóch lasek odnośnie tego, że dorosłemu człowiekowi nie wypada nie mieć wysokiej jakości kieliszków w domu...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Robimy analizę na miejscu u korpoklienta i słucham właśnie dyskusji dwóch lasek odnośnie tego, że dorosłemu człowiekowi nie wypada nie mieć wysokiej jakości kieliszków w domu...

Korpo <3 :D

Nasłuchałem się wielu podobnych histerii, jak moja Luba robiła praktyki w Polfarmie. ^^

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Robimy analizę na miejscu u korpoklienta i słucham właśnie dyskusji dwóch lasek odnośnie tego, że dorosłemu człowiekowi nie wypada nie mieć wysokiej jakości kieliszków w domu...

Możesz im powiedzieć ode mnie ze mam wyjebane na kieliszki i ich jakośc  ;)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Co najwyżej na zawartość :D

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Robimy analizę na miejscu u korpoklienta i słucham właśnie dyskusji dwóch lasek odnośnie tego, że dorosłemu człowiekowi nie wypada nie mieć wysokiej jakości kieliszków w domu...
Możesz im powiedzieć ode mnie ze mam wyjebane na kieliszki i ich jakośc  ;)

Kieliszki to straszne gówno. Myśmy się z lubą rozsmakowali w dość nietanich winach, ale pijemy w szklankach po musztardzie (wymytych z resztek musztardy oczywiście ;P), bo kolejno trzy komplety kieliszków wytłukliśmy w ciągu pół roku :D Może jesteśmy ciamajdami, ale to się jakiś przewrócił, to przy zmywaniu się o kran zahaczyło, to kot testował prawa grawitacji.
Serio, jebać kieliszki. Szklanki po musztardzie są niezniszczalne, a za pieniądze które wydałbym na kolejny komplet, który rozjebie się w 1,5 miesiąca wolę kupić zajebiste wino.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ale te takie "ładne" ,  witam w klubie ;)  Po za tym one są stabilne :D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Robimy analizę na miejscu u korpoklienta i słucham właśnie dyskusji dwóch lasek odnośnie tego, że dorosłemu człowiekowi nie wypada nie mieć wysokiej jakości kieliszków w domu...
Możesz im powiedzieć ode mnie ze mam wyjebane na kieliszki i ich jakośc  ;)

Kieliszki to straszne gówno. Myśmy się z lubą rozsmakowali w dość nietanich winach, ale pijemy w szklankach po musztardzie (wymytych z resztek musztardy oczywiście ;P), bo kolejno trzy komplety kieliszków wytłukliśmy w ciągu pół roku :D Może jesteśmy ciamajdami, ale to się jakiś przewrócił, to przy zmywaniu się o kran zahaczyło, to kot testował prawa grawitacji.
Serio, jebać kieliszki. Szklanki po musztardzie są niezniszczalne, a za pieniądze które wydałbym na kolejny komplet, który rozjebie się w 1,5 miesiąca wolę kupić zajebiste wino.

A my z laską jesteśmy abstynentami i nie mamy problemu :P

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
A my z laską jesteśmy abstynentami i nie mamy problemu :P

Kiedy tu nie chodzi o alkohol... tylko o musztardę ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
A my z laską jesteśmy abstynentami i nie mamy problemu :P

Macie, ino inny :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Znacie to zajebiste uczucie, gdy udaje się zlokalizować co to za piosenka, która chodzi po głowie :). No więc dokonałem "odkrycia", że jak posłuchamy tego od 20 sekundy:



to jest przecież w ciul podobne to tego od 32 sekundy:



A to przecież oficjalnie cover całkiem innej piosenki, Afrika Bambaataa. Normalnie incepcja!
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
dla mnie to brzmi jak fuzja tego perfect strangers i no quarter ;P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
:o, jeszcze lepiej ;)
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Znacie to zajebiste uczucie, gdy udaje się zlokalizować co to za piosenka, która chodzi po głowie :). No więc dokonałem "odkrycia", że jak posłuchamy tego od 20 sekundy:



to jest przecież w ciul podobne to tego od 32 sekundy:



A to przecież oficjalnie cover całkiem innej piosenki, Afrika Bambaataa. Normalnie incepcja!

Dla mnie takie odkrycia to codzienność.



Posty połączone: 08 Mar, 2016, 17:26:41
Nie wiem czy zszokowało, ale jednak. Uświadomiłem sobie pewną zależność. Cena gitary jest ściśle powiązana z 'gatunkiem' gitarzysty. Coś jak z krzywą Laffera.

Pośród właścicieli tanich gitar mamy wielu niedzielnych użytkowników, że tak to nazwę. Mało kto zajmuje się graniem na poważnie. Wraz ze wzrostem ceny napotykamy na coraz to lepszych gitarzystów, którzy grają częściej, mają lepszą technikę, coś potrafią, ale w pewnym momencie dochodzi do załamania. Spośród użytkowników gitar po parę tysięcy może 10% gra na poważnie? Reszta już zaczyna pierdolić o niesamowitych właściwościach niektórych modeli i o nieprzydatności do użycia innych. Grają może po 15 minut tygodniowo, a mają się za wielkich znawców. To już są bardziej kolekcjonerzy, nie gracze, i to tacy, których zjadają na śniadanie dzieciaczki na cortach, bo jedni grają, a drudzy pierdolą o graniu.

Jak to było? Graj nie pierdol?
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2016, 17:27:14 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nie wiem czy zszokowało, ale jednak. Uświadomiłem sobie pewną zależność. Cena gitary jest ściśle powiązana z 'gatunkiem' gitarzysty. Coś jak z krzywą Laffera.

Pośród właścicieli tanich gitar mamy wielu niedzielnych użytkowników, że tak to nazwę. Mało kto zajmuje się graniem na poważnie. Wraz ze wzrostem ceny napotykamy na coraz to lepszych gitarzystów, którzy grają częściej, mają lepszą technikę, coś potrafią, ale w pewnym momencie dochodzi do załamania. Spośród użytkowników gitar po parę tysięcy może 10% gra na poważnie? Reszta już zaczyna pierdolić o niesamowitych właściwościach niektórych modeli i o nieprzydatności do użycia innych. Grają może po 15 minut tygodniowo, a mają się za wielkich znawców. To już są bardziej kolekcjonerzy, nie gracze, i to tacy, których zjadają na śniadanie dzieciaczki na cortach, bo jedni grają, a drudzy pierdolą o graniu.

Tym razem, to posiadasz Pan rację.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Johnny ale tak jest ze wszystkim, od wykwintnego jedzenia , kawiorów i innych dziwnych rzeczy ( połowa nawet nie wie, dlaczego to jest niby zajebiste, a tym bardziej drogie, ale ze jest to trzeba to jeść i wychwalac ) po sztukę, obrazy, rzeźby itd. Poprzez samochody i inne wszelkiej maści dobra luksusowe. Weź samochody luksusowo sportowe, niewygodne, trzepie jak w taczce na budowie ale kosmicznie drogie i wygląda więc trezba mieć choćby sie miał zesrać. I ogolnie bardzo mnie to cieszy, ze tak jest, szczegolnie kocham kolekcjonerów i zycze im jak najlepiej i by mieli jak najwięcej kasy by mogli ją wydawać.  ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2016, 21:09:29 wysłana przez commelina »