Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1412775 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Miałem w pewnym momencie trochę czasu i przeczytałem koran. Polecam każdemu, w szczególności wyznawców multikulti i tych, którzy krzyczą o ksenofobii i islamofobii.
Może i są, nazwijmy to, umiarkowani muzułmanie, ale absolutnie nie ma czegoś takiego umiarkowany islam. Wpuszczając ich do europy to tak jak trzymanie tygrysa i lwa na jednym wybiegu. Z czasem mogą się pozabijać, ale nie muszą. Tylko po co ryzykować niepotrzebne ofiary?

Nie nazywam wszystkich "ciapatymi ryjami", bo można się pomylić jak pod Browarem i dobrze o tym wiem ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Miałem w pewnym momencie trochę czasu i przeczytałem koran. Polecam każdemu, w szczególności wyznawców multikulti i tych, którzy krzyczą o ksenofobii i islamofobii.
Może i są, nazwijmy to, umiarkowani muzułmanie, ale absolutnie nie ma czegoś takiego umiarkowany islam. Wpuszczając ich do europy to tak jak trzymanie tygrysa i lwa na jednym wybiegu. Z czasem mogą się pozabijać, ale nie muszą. Tylko po co ryzykować niepotrzebne ofiary?

Nie nazywam wszystkich "ciapatymi ryjami", bo można się pomylić jak pod Browarem i dobrze o tym wiem ;)
to tak dla podtrzymania dyskusji co sądzisz o polskich Tatarach? czytałeś na pewno też Stary Testament ;)

a co do słowa "ciapaty" wiem, że lubisz. słyszałem niejednokrotnie.

smaczne są

Jest taki tajny ficzer. Tatarzy, w przeciwieństwie do większości nowo przybyłych islamistów stawiają prawo polskie ponad koranem, także Twój argument jest inwalidą.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Kurwa, w życiu bym nie pomyślał, że się zgodzę z muszką Mikke, a jednak:

Cytuj
"Każą Ci zaliczać kursy BHP na studiach i w miejscach pracy, ubezpieczają Cię pod przymusem, trzepią jak posrani na wszystkich lotniskach i każą przelewać szampony do malutkich buteleczek, wszystkie procedury przeciw atakom terrorystycznym, nie wniesiesz nożyczek ani termosu z herbatą... po czym wpuszczają do Europy tabuny niekontrolowanych i nierejestrowanych imigrantów z terenów wszelakiej maści zagrożeń chcących pozbawić Cię życia i żyć na Twój koszt..."

BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Kurwa, w życiu bym nie pomyślał, że się zgodzę z muszką Mikke, a jednak:

Cytuj
"Każą Ci zaliczać kursy BHP na studiach i w miejscach pracy, ubezpieczają Cię pod przymusem, trzepią jak posrani na wszystkich lotniskach i każą przelewać szampony do malutkich buteleczek, wszystkie procedury przeciw atakom terrorystycznym, nie wniesiesz nożyczek ani termosu z herbatą... po czym wpuszczają do Europy tabuny niekontrolowanych i nierejestrowanych imigrantów z terenów wszelakiej maści zagrożeń chcących pozbawić Cię życia i żyć na Twój koszt..."

To nie jest jego cytat bodajże.

@commelina nie histeryzuję. Po prostu zostawcie nam ten temat. Powinien być oddzielny temat, gdzie będziecie wylewać swoje polityczne żale, gdzie niedziak by ciapatował, a gizmi7 rozprzestrzeniał swoje lewackie poglądy. Za dużo tutaj tego. Po prostu. A dogadać się, to się nie dogadacie nigdy.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jest taki tajny ficzer. Tatarzy, w przeciwieństwie do większości nowo przybyłych islamistów stawiają prawo polskie ponad koranem, także Twój argument jest inwalidą.
ale właśnie o to mnie biega. są muslimami? są. nie chcą dżihadu i szariatu dla wszystkich? nie. da się? da się.

no proste że tak, z tych uchodźców 20% chce się asymilować, 70% to socjalne próżniaki, a tylko 10% to ekstremiści, no ale co to zmienia? Uważasz, że taką mieszankę powinniśmy wpuszczać jak leci?

Kurwa, w życiu bym nie pomyślał, że się zgodzę z muszką Mikke, a jednak:

Cytuj
"Każą Ci zaliczać kursy BHP na studiach i w miejscach pracy, ubezpieczają Cię pod przymusem, trzepią jak posrani na wszystkich lotniskach i każą przelewać szampony do malutkich buteleczek, wszystkie procedury przeciw atakom terrorystycznym, nie wniesiesz nożyczek ani termosu z herbatą... po czym wpuszczają do Europy tabuny niekontrolowanych i nierejestrowanych imigrantów z terenów wszelakiej maści zagrożeń chcących pozbawić Cię życia i żyć na Twój koszt..."

To nie jest jego cytat bodajże.

@commelina nie histeryzuję. Po prostu zostawcie nam ten temat. Powinien być oddzielny temat, gdzie będziecie wylewać swoje polityczne żale, gdzie niedziak by ciapatował, a gizmi7 rozprzestrzeniał swoje lewackie poglądy. Za dużo tutaj tego. Po prostu. A dogadać się, to się nie dogadacie nigdy.

Spoiler


przerabiane wielokrotnie

Cytat: Leon
Brak rzetelnych źródeł jest niezłym hintem że coś się dzieje. A temat zamykam, bo tematów politycznych tu nie poruszamy. Jak masz z tym problem, to well, jest to Twój problem i musisz nauczyć się z nim żyć.

na tym forum po prostu nie można gadać o polityce, tutaj nie panuje demokracja
nie wiem czemu prawie zawsze się daje wciągnąć w te rozmowy :(
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2015, 21:13:15 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Jest taki tajny ficzer. Tatarzy, w przeciwieństwie do większości nowo przybyłych islamistów stawiają prawo polskie ponad koranem, także Twój argument jest inwalidą.
ale właśnie o to mnie biega. są muslimami? są. nie chcą dżihadu i szariatu dla wszystkich? nie. da się? da się.

Z Tatarami jest o tyle inna historia, że oni są w Polsce już naprawdę długo i się naprawdę zasymilowali. Swego czasu było ich trochę w mojej rodzinnej wsi. Stawianie ich w jednym szeregu z (w dużej części) motłochem z bliskiego wschodu i afryki jest trochę nie fair, bo w obu przypadkach jest totalnie inna kultura na praktycznie każdym szczeblu życia i o nią, kulturę właśnie, się cały czas rozchodzi. A to, że popieprzona religia jest jedynym wspólnym mianownikiem, no cóż, próba dżihadu skończyłaby się blitzkriegiem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
no proste że tak, z tych uchodźców 20% chce się asymilować, 70% to socjalne próżniaki, a tylko 10% to ekstremiści, no ale co to zmienia? Uważasz, że taką mieszankę powinniśmy wpuszczać jak leci?
nie. ale na razie żadnych uchodźców nie ma i się na nich nie zanosi a póki co jedyne co wynika z tego pierdolenia, to że ludzie mający tu pracę i rodziny dostają po ryju przez "pomyłkę".
profilaktyka?  :facepalm:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Instynkt samozachowawczy rules! Ja bardzo kocham zwierzęta i generalnie większość form biologicznych, ale jak płonie las, to akcji nie zaczyna się od ratowania wściekłych lisów, wkurwionych dzików, zrozpaczonych niedzwiedzi i zdezorientowanych żmij. CZY TO KURWA JEST TAK TRUDNE DO ZAKUMANIA? Bez odbioru.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
....... Po prostu zostawcie nam ten temat. .....

Nam tzn komu ? Tworzysz podziały społeczne ? O czym "Wy" chcecie pisać w szokach, o niebywałych gitarach, nowinkach technologicznych, czy o tym ze jakiś idiota zaimplantował sobie kutasa na czole. Stawiam na to ostatnie, tak mi wynika z tych "Waszych" postów i zainteresowań, no sorry taki tu klimat.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
(...)O czym "Wy" chcecie pisać w szokach, o niebywałych gitarach, nowinkach technologicznych, czy o tym ze jakiś idiota zaimplantował sobie kutasa na czole(...)
Poważnie gość se zaimplantował kutasa na czole? Gdzie foty?!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Przypadek?
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak.

Szokuje mnie, ze dostepnosc przystawek Dimarzio w UK jest na poziomie zero. Tragedia, same SD i BKP.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Bo tam już wiedzą co dobre od dawna. U nas od niedawna, wiec jest sporo na rynku wtórnym - ludzie wyprzedają :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja z checia kupie, tylko znalezc nie moge.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
KE = niedorozwój

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19197281,po-zamachach-we-francji-ke-chce-ograniczen-w-dostepie-do-broni.html

Jeszcze niech mi udowodnią że osoby zaangażowane w zamachy miały legalnie broń której użyły...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Broń której użyli nie jest(oficjalnie) w ogóle dostępna na terenie unii europejskiej.
.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
https://www.facebook.com/misyeq/posts/10208412779621466

To.
I tak poza tym, jakie kurwa Paryże, w Doniecku na ulicach leżą pourywane ręce, a to trochę bliżej do naszej granicy.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Prosta sprawa, wydaje się to całkiem logiczne. Giną Francuzi? Zdelegalizować Francję, już nigdy więcej żaden francuz nie zginie. Profit?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
@Tadeo  prowadzisz jakąś swoją działaność i zatrudniasz ludzi ?
Wydaje mi się ze nie, po tym co piszesz i jak wyliczasz.
Akurat tak się składa, że prowadzę działalność*. Ludzi miałem zatrudnić przy okazji jednego klienta(stąd oryginalnie wyliczenia), ale zainteresowany rzucił dowcipem pt. "okej, weźmy te dolne widełki z wyceny i odejmijmy od nich 20%", także ten. :P

*
Spoiler

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Cytat: Paweł Waliński
- wyjaśnij terminy: muzułmanin, islamista
- wyjaśnij terminy: Arab, Pers, Turek, Kurd
- wyjaśnij terminy: szyita, sunnita
- zastanów się jak jednostka jest reprezentatywna dla danej grupy. Np. czy Breivik reprezentuje wszystkich chrześcijan. Albo Ted Kaczyński drugie pokolenie emigrantów z Polski. Odpowiedz, czy każdy Polak w Niemczech kradnie samochody
- wyjaśnij terminy: ETA, IRA, Combat18, Baader-Meinhof
- opisz ustrój i stosunki społeczne w: Algierii, Maroku, Turcji, Tunezji

Ludzie mają to w dupie, nie chcą się nad tym zastanawiać i pragną spokoju we własnym kraju. Tak ciężko to pojąć?
W dużym skrócie oczywiście.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Ignorancja to chujowa cecha.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Ignorancja to chujowa cecha.
Takie są fakty biorąc pod uwagę poziom świadomości przysłowiowego Kowalskiego. A marzenie że u nas nie powtórzy się model niemiecki, francuski w momencie jak nie radzimy sobie nawet z romami to marny żart.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Polecam wejść w sekcje komentarzy na Frondzie - tam z kolei mamy do czynienia z "chrześcijańskim" miłosierdziem. Dla większości wyznawców każdej religii, inne wydają się być bezdennie głupie.
Ale jakos nie slychac o Silach Specjalnych Watykanu strzelajacych do ateistow, nie ma oddzialow partyzanckich Matki Teresy wysadzajacych sie w imie Boga. Nie slyszalem, zeby ktos kiedykolwiek wyciagnal kalacha i z okrzykiem niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus zaczal strzelac na bazarze. Jakos papiez nie skazuje na smierc za apostazje...

Nie bardzo miałem ostatnio czas wejść na forum i się ustosunkować do tych wszystkich wypowiedzi... Owszem, tak się nie dzieje. Ostatnio jakoś się o tym zapomniało, ale chrześcijaństwo to faktycznie ciekawa religia pod tym względem, że w przeciwieństwie do np. judaizmu czy islamu odróżnia prawo stanowione od prawa religijnego. Nie zmienia to faktu, że też swoich ekstremistów mamy - może nie przeprowadzają tak szeroko zakrojonych zamachów terrorystycznych, ale nikt im też nie wmówił, że mogą to robić bezkarnie albo ba! nawet trafią za to do wiecznego raju. Historia uczy, że naprawdę wiele nie trzeba, by ludzie porzucili swoje normy moralne i etyczne. (żeby daleko nie szukać, jest mnóstwo literatury związanej z rozkwitem nazizmu - myślicie, że wtedy żyli jacyś inni, źli ludzie? albo apartheid w RPA czy Stanach zjednoczonych z mniej dobitnych i bardziej trafnych przykładów - to wszystko było jeszcze bardzo niedawno)

Jednak jest to nieduży ułamek wierzących, tak samo jak ułamek - jednak rosnący (na czym właśnie ISIS zależy) stanowią ekstremiści wśród muzułmanów. Nie przytoczę nazw własnych, bo mi się nie chce jeszcze raz tych bredni czytać, ale głównym celem ISIS jest stworzenie kalifatu muzułmańskiego - "ziemi pokoju" jako skontrastowania dla reszty świata - laickiej lub innego wyznania, "ziemi wojny" [dosłownie nie chodzi o wojnę, ale o to, że muzułmanie mają być tam prześladowani]. Tak też są nakierowane ich działania - na radykalizację postaw Europejczyków, prześladowanie muzułmanów, emigrantów, którzy również zradykalizują swoje poglądy.

Patrząc np. na reakcje polskiego społeczeństwa, ich plan się udał (jak już wcześniej wspomniałem, w innych krajach [w tym Francji] te trendy są aktywnie tłumione). Zamach przeprowadzono podczas koncertu Eagles of Death Metal - sądzę, że gdyby byli w moim mieście, poszedłbym na ten koncert, zgaduję, że podobnie wielu członków tego forum. W innych okolicznościach, ofiarą zamachu mógł paść każdy z nas i o zasianie tej iskierki strachu właśnie chodzi terrorystom (i politykom, którzy zdobywają kapitał polityczny na manipulacji tego typu argumentacją - Amerykanie się poddali temu strachowi i zrobili roz****dol w Iraku, my poszliśmy hurra za nimi; nie będę rozważał tego, czy destabilizacja spowodowana tą interwencją zbrojną miała wpływ na to, co się dzieje w Syrii, bo nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy, ale na pewno nie możemy ignorować tego potencjalnego wpływu - "walka z terroryzmem" to ooolbrzymi biznes, jest na ten temat szereg porządnie zrealizowanych i popartych twardymi danymi filmów dokumentalnych, a dla takiej kasy niewielu obchodziły konsekwencje tych działań).

Więc tak - walka z muzułmanami, marsze przeciwko emigrantom, głoszenie dość jednoznacznych poglądów na temat tych ludzi, o których nie wiemy, że mają jakikolwiek związek z terrorystami - to realizacja planów ISIS. Skuteczniejszą strategią będzie zniszczenie problemu u źródła - ale to jest zadanie dla rządów Europejskich, które od lat (wierzcie mi lub nie - jest wielu wojskowych, dyplomatów - emerytowanych czy nieemerytowanych, którzy się w tych kwestiach kompetentnie wypowiadają) doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia, przed którym stoimy. Może nie sami politycy, no bo wiadomo, jak to z politykami zwykle jest, ale na pewno osoby związane z obroną czy dyplomacją.

Na tym właśnie polega problem z terroryzmem - nawet w państwie policyjnym nie da się całkowicie wyeliminować związanego z nim zagrożenia. Nie ma w pełni skutecznej, aktywnej formy obrony wewnątrz własnych granic. Co możemy zrobić jako obywatele - nie utracić tej tak szeroko głoszonej "mentalności europejskiej" i ulegać paskudnej argumentacji rodem z lat 30. - bo to jest zło dużo gorsze w skutkach niż to, przed którym chcemy się rzekomo bronić.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2015, 19:04:31 wysłana przez gizmi7 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Na tym właśnie polega problem z terroryzmem - nawet w państwie policyjnym nie da się całkowicie wyeliminować związanego z nim zagrożenia.Nie ma w pełni skutecznej, aktywnej formy obrony wewnątrz własnych granic.
Jak się nie pilnuje granic i sprasza randomowych ludzi to niestety takie są skutki. Nawet tak otwarte państwo budowane na potencjale imigrantów jak USA sobie na to nie pozwala stosując wizy, kryteria wiedzy historycznej, językowej, obowiązek zatrudnienia itd.
 
Co możemy zrobić jako obywatele - nie utracić tej tak szeroko głoszonej "mentalności europejskiej" i ulegać paskudnej argumentacji rodem z lat 30. - bo to jest zło dużo gorsze w skutkach niż to, przed którym chcemy się rzekomo bronić.
Mam nadzieje że cię źle zrozumiałem...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan