Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385552 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
kisnę XD

idźcie spać XD
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A, to Wy tutaj byliście! Bo się zastanawiałem, co tak pusto na ścieżce rowerowej ;).
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mea culpa, czyli co? Wciągamy helmutów nosem za 10 lat?

Zupełnie niepotrzebnie się irytujesz, żyłka pęknie i bedzie żal. Przeca wiesz Piter jak te potegi powstawały. Jak wykorzystały kredyty od Ciotki Unry. I tylko o to chodzi ze dobre wykorzystanie kredytów to połowa sukcesu.Co z tego ze Gierek wybudował fabryki a Tusk wszystko za pół darmo sprzedał. Dobrze wiesz jaką wartość niektóre te fabryki przedstawiały. Powiedz mi dlaczego np Japońce woleli budować od nowa u nas fabryki niż kupować stare a nie daj Boże ze strukturami związkowymi i pracowniczymi zeby sie już tych związków tak nie czepiać. Pokaż mi choć jedną firmę japońską ktora wzięła kupiła taka fabrykę z dobrodziejstwem inwentarza. Zeby coś dobrze sporzedać to trzeba mieć co i musi mieć to jakąs wartość. Nie tweirdze tym samym ze wszystko było OK.


Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Podatek od kieszonkowego dla młodzieży > 11 lat pozwoliłoby na wyrównanie nierówności w regionach upośledzonych gospodarczo. Kontrolę można przeprowadzać w gimnazjach przez przeszkolonych wuefistów z pomocą dyżurnych na korytarzach. Natomiast przychody z kas fiskalnych dla kurew na trasie Świecko-Poznań można oddać pod jurysdykcję Pokojowego Patrolu.

Zapomniałeś o składkach ZUS od prezentów pod choinkę :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przeczytałem sobie ten artykuł, który podesłał @gizmi7. Nawet niegłupie założenia, tyle tylko, że nie widzę możliwości aplikacji, bo wymagałoby to chyba podniesienia płacy minimalnej do poziomu obecnej średniej krajowej i to bez skoku cen, co  możliwe raczej nie jest. Zaczynam jednak zastanawiać się nad sensownością opcji kwoty wolnej od podatku do poziomu 50 k rocznie, potem podatek 25% do 150 k, 40% do 1 000 000, dalej 55-65%. I podatek od spadków 50% powyżej wartości spadku 1 000 000, poniżej 35%. Kto jest za?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Przeczytałem sobie ten artykuł, który podesłał @gizmi7. Nawet niegłupie założenia, tyle tylko, że nie widzę możliwości aplikacji, bo wymagałoby to chyba podniesienia płacy minimalnej do poziomu obecnej średniej krajowej i to bez skoku cen, co  możliwe raczej nie jest. Zaczynam jednak zastanawiać się nad sensownością opcji kwoty wolnej od podatku do poziomu 50 k rocznie, potem podatek 25% do 150 k, 40% do 1 000 000, dalej 55-65%. I podatek od spadków 50% powyżej wartości spadku 1 000 000, poniżej 35%. Kto jest za?

Zaczniesz przekraczać kolejne poziomy zarobkowe to dojdziesz do wniosku, że to nie jest taki dobry pomysł. Im wyższe podatki tym większe kombinowanie by tych podatków nie płacić. Dlaczego miałbym płacić więcej tylko dlatego, że zarobiłem więcej niż statystyczny Kowalski robiąc w tej samej branży z tym, że ja pracowałem 30% więcej w skali tygodnia by, co oczywiste, móc więcej zarobić?

Od razu przypomina mi się anegdotka:
Rozmawia dwóch kolegów z dzieciństwa i jeden mówi, że po opłaceniu ZUSu, podatków, licencji, rachunków, wypłat dla pracowników itd itp zostaje mu tysiąc złotych na czysto. Na co drugi mu odpowiada, że on ma tyle samo ale z zasiłku.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
liniowy i bez kombinowania i majstrowania. I nagle sie okaze, ze ludzie zaczeli zarabiać  wyższe kwoty.
W normalnym społeczenstwie mozna byc dumnym jak sie zarabia więcej. W bankach i innych takich jesteś wiarygodny.
Póki co ponownie dostałę wezwanie jako przestepca skarbowy. Uporczywe uchylanie się od terminowych wpłat podatku VAT. Dostali tyle tego VAT ze mnie chooi strzela, dostali procenty, za spóźnienie, tydzień czy tam dwa a i tak im mało dojebieo standardowo mandat. I żadna opcja tego nie ucywilizowała oni mają swoje terminy a reszta ich wali.
No i ponownie jestę złodzieję a nawet przestępcą.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Skoro jusz jestes złodzieję i przestempcom to czemu nie złodziejujesz i nie przeztempcujesz?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mam świecące kropki w basie :D
i always go full retard

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
liniowy i bez kombinowania i majstrowania. I nagle sie okaze, ze ludzie zaczeli zarabiać  wyższe kwoty.
W normalnym społeczenstwie mozna byc dumnym jak sie zarabia więcej. W bankach i innych takich jesteś wiarygodny.
Póki co ponownie dostałę wezwanie jako przestepca skarbowy. Uporczywe uchylanie się od terminowych wpłat podatku VAT. Dostali tyle tego VAT ze mnie chooi strzela, dostali procenty, za spóźnienie, tydzień czy tam dwa a i tak im mało dojebieo standardowo mandat. I żadna opcja tego nie ucywilizowała oni mają swoje terminy a reszta ich wali.
No i ponownie jestę złodzieję a nawet przestępcą.

Liniowy już mamy,  19% i styka. Ale wydaje mi się, że zaproponowana przeze mnie opcja liniowego ma jakiś sens, bo odciąża najuboższych, a naprawdę bogaci mają wybór. Poza tym,  spójrz, dla jakiego dochodu liniowy zaczyna mieć sens w tym systemie.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zgłoś to jako projekt społeczny. Sensowny liniowy zacznie sie od 15%

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zanim sie za wymyslanie ekonomicznych teoryj wezmiecie, polecam z wiedza Mistrza Roberta Gwiazdowskiego zapoznanie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-dochodowy-nie-ma-ekonomicznego,247,0,1779447.html

Szczególnie Ty, drogi @gizmi7 ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2015, 19:46:27 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
O Gierku za wiele nie mogę powiedzieć ale ostatnio trafiłem na informację, że np. w Korei Południowej dawne państwowe zakłady przemysłowe, rolne, wielobranżowe w zasadzie (taki rodzaj spółek państwowych - czeboli nasz tzw. "pegeer" ) po zmianie ustroju w tym kraju nadal funkcjonują. Tzn. nie wszystkie ale część z nich to np. Daewoo, Hyundai, Lucky Goldstar (dzisiejsze LG Group) i Samsunga.

Oni mogli tak zrobić to dlaczego tu nie nie udało? Nie koniecznie aż w takiej skali ale przynajmniej tak aby w regionie środkowej Europy być konkurencyjnym.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O Gierku za wiele nie mogę powiedzieć ale ostatnio trafiłem na informację, że np. w Korei Południowej dawne państwowe zakłady przemysłowe, rolne, wielobranżowe w zasadzie (taki rodzaj spółek państwowych - czeboli nasz tzw. "pegeer" ) po zmianie ustroju w tym kraju nadal funkcjonują. Tzn. nie wszystkie ale część z nich to np. Daewoo, Hyundai, Lucky Goldstar (dzisiejsze LG Group) i Samsunga.

Oni mogli tak zrobić to dlaczego tu nie nie udało? Nie koniecznie aż w takiej skali ale przynajmniej tak aby w regionie środkowej Europy być konkurencyjnym.

ODP: socjalizm, czyli kolesiostwo
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
I niejednokrotnie wrogie przejęcie i celowe doprowadzenie do upadku.
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Zanim sie za wymyslanie ekonomicznych teoryj wezmiecie, polecam z wiedza Mistrza Roberta Gwiazdowskiego zapoznanie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-dochodowy-nie-ma-ekonomicznego,247,0,1779447.html

Szczególnie Ty, drogi @gizmi7 ;)

A ja wracam do posta na temat "Kapitału w XXI wieku", że problemy się biorą dzięki takim Gwiazdowskim traktującym ekonomię, jak naukę ścisłą/religię. Szczególnie takich skompromitowanych frajerów jak Gwiazdowski, który się nażarł w korycie ZUSu.
Alternatywą dla PITu łatającą dziurę po nim w budżecie jest podatek obrotowy - z którym problem jest taki, że wspiera monopole, bo jest naliczany przy każdym "obrocie towarem" - między producentem, a  magazynierem, nim a hurtownikiem, nim a dystrybutorem, etc. Duże sieci sklepów, zagraniczne hipermarkety mają z góry ułatwioną sprawę w stosunku do małych sklepików i każdego, kto ma "dalej" do bezpośredniego wytwórcy. Tak samo wytwórca ma problem z prefabrykatami.
Progresja podatkowa ma rozłożyć równomiernie finansowanie państwa na różnie majętnie grupy społeczne, w Polsce podatek liniowy musiałby i tak być wysoki.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
LEJĘ :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Mi już dawno puściły zwieracze dlatego przestałem tutaj zaglądać :D

skoro nie chcecie zamknąć to chociaż zmieńcie nazwę ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Prażałsta tawariszcz @wrobelsparrow , ażeby pokrzepił gawiedź :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
A Wy dalej jeszcze tutaj? Myślałem, że jak na parę dni odwrócę głowę w inną stronę, to się wypompujecie z zapału do tej rozmowy, ale widzę, że jednak nope. To ten, mam zacząć zabijać małe szczeniaczki?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Leon, ty nikogo nie zaczynają zabijać, bo to na serio jest szokujące w jakim kraju żyjemy.
I to jest straszne, że panowie szlachta 25 lat temu uwłaszczyli się na państwie i obywatelach, a jeszcze bardziej szokujące, że ludzie są tak zmanipulowani tą trującą propagandą sączącą się z mediów, że tego nie widzą.
Prawdziwy Matrix.
Może w tym kraju stanie się w końcu coś dobrego, to dobrze, że ludzie chcą myśleć samodzielnie, a nie żeby myślał za nich naczelny Newsweeka, Lis, albo Michnik.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Polityką można się nie interesować, ale polityka zawsze będzie się interesować nami. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
@Leon, ty nikogo nie zaczynają zabijać, bo to na serio jest szokujące w jakim kraju żyjemy.
Może w tym kraju stanie się w końcu coś dobrego, to dobrze, że ludzie chcą myśleć samodzielnie, a nie żeby myślał za nich naczelny Newsweeka, Lis, albo Michnik.
Niestety "z drugiej strony" czyhają podobnie "opiniotwórcze" zagrożenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie zrozumieliśmy się. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego gdzie żyję już całkiem sporo lat. I nie ma w tym nic niesamowitego. Ale to forum nie jest szczególnie dobrym miejscem na tego typu rozkminy. Zwłaszcza że co najmniej parę osób zajmuje się tu chujową trollerką. As in chujowo wykonywaną.
A skoro jesteś nowy w internetach 13, to podpowiem, że groźba zabijania małych szczeniaczków jest przedostatecznym ostrzeżeniem moderatorskim.

PS. Mało śledzę ten wątek, bo w Waszym wykonaniu słabi mnie niesamowicie. Znam całkiem sporo z Was osobiście i nie chcę psuć sobie opinii przez coś tak zjebanie gównianego jak poglądy polityczno-gospodarcze. Źle mi się potem wódkę pije na spotkaniach forumowych. Ale pobieżna bardzo obserwacja każe mi się skłonić do opinii, że ten tekst o manipulacji społeczeństwem jest bardzo trafny. Napierdalacie się między sobą, a zainteresowani spokojnie podupczają limuzynką do banku. Good job guys.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.